2-3 kw dc motor

poruka: 45
|
čitano: 37.778
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
2-3 kw dc motor

Kao sto i naslov kaze treba mi dc motor 2-3kw koji bi radio na 12v ili 24v napona.Ako imate kakvu ideju gdje bih pronasao takav motor bio bih vam zahvalan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
2-3 kw dc motor

Napiši još par uvjeta, težina, cijena...

 

Inače:

 

http://e-vozila.com/forum/viewtopic.php?t=3508

Svi smo mi Mentalist.
 
1 4 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
2-3 kw dc motor

Taj mi motor treba za elektro skuter.Cijena sto manja.Mora raditi na 12v ili 24v.Sto vise okretaja a tezina jasno sto manja.Iako mislim da mi je 1.5kw do 2kw i vise nego dovoljno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
2-3 kw dc motor

Pod e skuter misliš e romobil? Jer ako misliš na pravi skuter nećeš se baš usrećiti. Inače rijetko ćeš naći tako mali napon a tako veliku struju, možeš koristiti alternator iz auta, samo ga malo preradiš i kupiš sensorless bldc kontroler.

Svi smo mi Mentalist.
 
1 2 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: 2-3 kw dc motor

To nisu DC motori, takvih nema na HK. Uostalom njihovi BLDC motori su svi deklarirani na kratkotrajna opterećenja.

Svi smo mi Mentalist.
12 godina
neaktivan
offline
Re: 2-3 kw dc motor

ako ti je za romobil mislim da bi ti ovo bilo dosta :

 

http://www.njuskalo.hr/rc-modeli/bl3650-2300kv-motor-oglas-5952371

 

Sto mislite koliko bi trebalo snage za pokreniti 130 kg na romobilu, brzina uzbrdo barem 10 km h   ,

može niki savjet sa e baya ali da nije bas skupo 

 

naravno sve radi an 12 v ili 24 v

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2012 21:58 (ante5656).
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: 2-3 kw dc motor
ante5656 kaže...

Sto mislite koliko bi trebalo snage za pokreniti 130 kg na romobilu, brzina uzbrdo barem 10 km h   ,

 

Ovisi o nagibu, recimo da je 20°.

Potrebna sila za 130kg je 436N (130*9.81*sin(20°)). Uz brzinu od 10km/h(2.77m/s) treba ti mehanicka snaga od 1.21kW. Recimo da je efikasnost motora 80% i prijenosa 80%, treba ti oko 1.9kW minimum.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
16 godina
neaktivan
offline
2-3 kw dc motor

da alnaser iz auta može radit neprekidno, to bi ti riješilo problem. al ne vidim šta bi ti koristio za pokretanje tog motora, vukao kabal za sobom ili nosio dva kamionska akumulatora da se voziš pola sata? :D nađi neki slabiji motor i stavi neki reduktor, riješi nekako prijenos (zupčanici) i moći ćeš se voziti, polako, ali će ići... mislim da je veći problem napajanje 2-kilovatnog motora nego gdje naći taj motor...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
2-3 kw dc motor

 

Ovako nešto?

Tko visoko leti, štedi gorivo.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 2-3 kw dc motor

Da upravo nesto tako samo bez sjhedalice ..

 

 

Sto se tice prijenosa naravno da bih ih stavio en bi motor direkt na kolo ... nego i dalje neznam koliko bi mi bil odosta snage ... 

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2012 22:53 (ante5656).
13 godina
neaktivan
offline
Re: 2-3 kw dc motor
ante5656 kaže...

ako ti je za romobil mislim da bi ti ovo bilo dosta :

 

http://www.njuskalo.hr/rc-modeli/bl3650-2300kv-motor-oglas-5952371

 

Sto mislite koliko bi trebalo snage za pokreniti 130 kg na romobilu, brzina uzbrdo barem 10 km h   ,

može niki savjet sa e baya ali da nije bas skupo 

 

naravno sve radi an 12 v ili 24 v

Dali taj motor trpi trajna opterecenja?

14 godina
odjavljen
offline
Re: 2-3 kw dc motor
GARGOYLZTKS1995 kaže...

Dali taj motor trpi trajna opterecenja?

Ne trpi. Sumnjam da se zna koliko može davati trajno (S2-60 vrijednosti). I za taj motor ti treba kontroler.

Svi smo mi Mentalist.
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2012 11:36 (XXX-Man).
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 2-3 kw dc motor

Ajmo ne svađajte se..nego dajte mi koji savjet s e baya za motor 

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
14 godina
odjavljen
offline
2-3 kw dc motor

Nema ti baš takvih DC motora koji su za tako mali napon i za tako veliku struju. Možeš uzeti neki koji je za veći napon, ali takvi su skuplji, laganih ima (agni, perm, lynch, mars, etek...)

Svi smo mi Mentalist.
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 2-3 kw dc motor

Pa daj onda neki onako da me može vuc ... ehhe xd ..

 

sto mislis o ovome http://www.njuskalo.hr/rc-modeli/trofazni-elektromotor-bez-cetkica-brushless-velike-snage-oglas-5094351

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
14 godina
odjavljen
offline
2-3 kw dc motor

To je outrunner koliko vidim, malo ćeš ga teže koristiti...

 

Najbolje bi možda bilo klasični bldc inrunner, ovaj je oko 800w trajno, znači 1600w kratkotrajno (1 ili 2 minute),

 

http://www.ev-vozila.com/proizvodi/blt-800-motor/156.aspx

 

ali opet ti treba neki kontroler, npr ovakav:

 

http://www.artas.hr/vozila/elektricni_bicikli_dijelovi.htm   (kontroler za motor N48)

 

 

Ovo je sve dostupno kod nas, oba dućana provjerena.

Svi smo mi Mentalist.
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2012 15:11 (Jakovp).
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 2-3 kw dc motor

To se traži odlicno..hmmm..ovako ,mislim se da napravim nekakav kao karting ali drveni ..za kola bih koristio od bicikle manje od bmx stražnje,a prednje neke manje ...samo neznam kako rijesiti skretanje ..sto ti mislis...

 

To je zasada drveni ako budem uspjesan rijesim metalni okvir... 

 

Hvala

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2012 16:04 (ante5656).
14 godina
offline
Re: 2-3 kw dc motor
ante5656 kaže...

To se traži odlicno..hmmm..ovako ,mislim se da napravim nekakav kao karting ali drveni ..za kola bih koristio od bicikle manje od bmx stražnje,a prednje neke manje ...samo neznam kako rijesiti skretanje ..sto ti mislis...

 

To je zasada drveni ako budem uspjesan rijesim metalni okvir... 

 

Hvala

Mislim da ce ti se drvo brzo rasklimati i da ce se raspasti, nema drvo tu cvrstocu...

A skretanje slozis skroz mehanicko(direktno), nacrtam u paintu pa uploadam.

 

:D
14 godina
offline
2-3 kw dc motor

Neznam dal shvacas sliku ili ne, ali to je u pravilu skoro isti sistem skretanja kao kod traktora.

:D
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
2-3 kw dc motor

Za skretanje bi bilo najjednostavnije napraviti izvedbu kao tricikl, pa onda uzmeš prednji volan i kotač od nekog bica.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
2-3 kw dc motor

Treba mi elektro motor od 800w(12vili 24v).Ono je previse sto sam prvobitno napisao.Gdje bih ga pronasao?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 2-3 kw dc motor

vrati se koji post unazad

 

 

ekipa hvala na savjetima za voaln .za koju sekundu cu nacrtat u paintu kakav bi princip stavio pa vi procjenite...

 

Evo ..nadam se da razumjete...

http://www.pohrani.com/f/2K/OS/2owPwID/untitled.png

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2012 20:28 (ante5656).
14 godina
offline
Re: 2-3 kw dc motor
ante5656 kaže...

vrati se koji post unazad

 

 

ekipa hvala na savjetima za voaln .za koju sekundu cu nacrtat u paintu kakav bi princip stavio pa vi procjenite...

 

Evo ..nadam se da razumjete...

http://www.pohrani.com/f/2K/OS/2owPwID/untitled.png

Kuzim, ali osobno nebi tak slagao jer onda kotaci nisu stalno na istom mjestu i malo je problem kamo s nogama jer ako jako skrenes kotac ti dolazi pod koljeno(otprilike), a ovako znas da te kotac nemoze zahvatiti jedino ako ne pogurnes nogu tamo di on stoji.

EDIT: joooj, sad sam se sjetio da slazes od drva, a ovo je s drvom prakticki nemoguce sloziti zbog cvrstoce materijala.

:D
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2012 21:48 (CroNk3r).
12 godina
neaktivan
offline
Re: 2-3 kw dc motor

 

ovo ovdiej je volan tako sređen ... pa ovako nesto i ja mislim samo sa motorom

 

Edit

 

 

Mogu i ja raditi od metala tj željeza samo je problem što nemama aparat za zavarivanje pa mi jedino preostaju vici ---što o tome misliš

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2012 21:59 (ante5656).
13 godina
neaktivan
offline
2-3 kw dc motor

Da ima,ali ne trpi trajna opterecenja.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 2-3 kw dc motor
ante5656 kaže...

 

ovo ovdiej je volan tako sređen ... pa ovako nesto i ja mislim samo sa motorom

 

Edit

 

 

Mogu i ja raditi od metala tj željeza samo je problem što nemama aparat za zavarivanje pa mi jedino preostaju vici ---što o tome misliš

Sta neznas nikog tko bi ti mogao posuditi aparat?

Mislim da bi s vijcima bilo cvrsce nego s drvom(jer i drvo spajas s vijcima, ljepilo + drvo bi se raspalo cim bi gore sjeo), samo trebas dobro razraditi kakav spoj staviti..

 

:D
14 godina
odjavljen
offline
2-3 kw dc motor

Dalo bi se i od dosta tvrdog drva, ali ono nije jeftino, najjednostavnije je od čeličnih profila, pa kombinacija vijci ili zakovice.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 2-3 kw dc motor

Ima li ko kakav nacrt ili ideju ...samo da je jednostavno

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice