Sony Ericsson Xperia X8

poruka: 3.109
|
čitano: 1.103.881
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony Ericsson Xperia X8".
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
tintin kaže...

Imam na mobu GingerDX v22 i radi OK na stock kernelu, jel se isplati stavljati neki drugi kernel na mob i što dobivam time?

Puno ti lijepše radi mob, stabilnije, duže traje baterija i tako. Ali za costum kernel, treba ti i costum rom napravljen baš za taj kernel.

Ja bi si stavio da znam, ali jbg. neznam.

Ja sada isto imam GingerDX v22 ali mislim si stavit froyo, jer mi ovo malo govno guta baterije...

Jel ima iko preporuku za koji sw koji baš toliko i ne jede baterije?

http://www.travian.com.hr/?uc=hr3_8876 --> Registrirajte se na travian server 3 preko ovog linka ( da dobijem 50 zlatnika :D ) HVALA !
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Ako imaš otključan kernel preporučujem ti froyopro sa alfv08 imaš ovdje http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1401733 radi jako brzo i dobro imaš tu fix za kernel a može i na stocku. Baterija 3-4 Dana samo pozivi.

Dont Believe The Type
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
WrongType kaže...

Ako imaš otključan kernel preporučujem ti froyopro sa alfv08 imaš ovdje http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1401733 radi jako brzo i dobro imaš tu fix za kernel a može i na stocku. Baterija 3-4 Dana samo pozivi.

Baš sam htio pitat isto pitanje, pa kad je več kolega pitao ja ču se samo nadovezat, zanima me kako mogu stavit taj froyopro sa tim alfv08, inače imam rootan mob i custom gingerDX v22. Hvala na pomoči unaprijed :) 

"Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect -and I don't live to be- but before you start pointing fingers... make sure you hands are
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Ne radi dobro stavi alfs 07 obični i taj froyopro ima tamo fix za njega i sve. 

 

 

UPOZORENJE:Za sve one koji koriste TuneUpUtilites 2012 ovako ako vam PC neče prepoznati mobitel tj.usb mass storage(stalno piše driver cant recognized) otiđite u tune up i vratite sve na početne postavke ima tamo alat za vračanje i onda bi trebalo da radi.

Dont Believe The Type
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
GTR bs kaže...

Ovako stavio sam na x8-icu Froyo pro ROM i u pocetku je bilo sve dobro ali sada mi se baterija jako brzo isprazni recimo ako nista neradim na njemu znaci on samo stoji traje 2 2 i pol dana otprilike a ako cackam po njemu igram igre i slicno manje od dana.Evo naprimjer odem postavit alarm ode mi 2-3% baterije.Molim pomoc.Hvala unaprjed.

EDIT:evo sad mi je preko noci otislo 30 % baterije 

Itko ?

Soccer <3
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
GTR bs kaže...
GTR bs kaže...

Ovako stavio sam na x8-icu Froyo pro ROM i u pocetku je bilo sve dobro ali sada mi se baterija jako brzo isprazni recimo ako nista neradim na njemu znaci on samo stoji traje 2 2 i pol dana otprilike a ako cackam po njemu igram igre i slicno manje od dana.Evo naprimjer odem postavit alarm ode mi 2-3% baterije.Molim pomoc.Hvala unaprjed.

EDIT:evo sad mi je preko noci otislo 30 % baterije 

Itko ?

 

probaj u recoveryu clean battery stats i obavezno obriši aplikacije koje ne koristiš,sve do jedne,inače ako slošaš glazbu taj service jako puno prazni bateriju;)

ja sam svoju sredio tako da svake noći prije spavanja uključim mob da se puni,to me ništa ne košta i tjekom dana jako dobro se drži a izdržala bi ovak par dana bez problema..znači sve ti je u unused apps,one stoje i troše free memoriju koja potiće uništavanje baterije.Također isključi WiFi ,gps ,data promet kada ne koristiš.. :))

XPERIA X8 - 4.0.3 ICS CyanogenMod 9.0.0 by paul-xxx@xda * nAa-11 Kernel *
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Da li je moguce da mobitel kad downloadam aplikacije s marketa da is downloada na micro sd?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Sony Ericsson Xperia X8
Ja mislim da za aplikacije nemožeš, jedni kada ga rootaš i "nadogradiš". Ispravite me ako griješim.
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
Barba007 kaže...

Da li je moguce da mobitel kad downloadam aplikacije s marketa da is downloada na micro sd?

Jedino ako ti je mobitel rootan i stavljen custom room, ako imaš originalan software ne možeš 

"Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect -and I don't live to be- but before you start pointing fingers... make sure you hands are
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
atiHD kaže...
Barba007 kaže...

Da li je moguce da mobitel kad downloadam aplikacije s marketa da is downloada na micro sd?

Jedino ako ti je mobitel rootan i stavljen custom room, ako imaš originalan software ne možeš 

 

root+original firmware i link2sd aplikacija sa marketa ;)

XPERIA X8 - 4.0.3 ICS CyanogenMod 9.0.0 by paul-xxx@xda * nAa-11 Kernel *
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

a kako mobitel rotat ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Sony Ericsson Xperia X8
Barba007 kaže...

a kako mobitel rotat ?

INFO, mogao si i meni lupiti hvala gore :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
Et_Tu_Brute? kaže...
Barba007 kaže...

a kako mobitel rotat ?

INFO, mogao si i meni lupiti hvala gore :)

nisam vidio, sry

12 godina
online
Re: Sony Ericsson Xperia X8
Barba007 kaže...
Et_Tu_Brute? kaže...
Barba007 kaže...

a kako mobitel rotat ?

INFO, mogao si i meni lupiti hvala gore :)

nisam vidio, sry

Ima i na našem jeziku rootanje na forumu.hr ali izbaciva da je ta stranica nesigurna(preko nje sam i rootao svoj x8) pa neću niti direktan link.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2012 17:31 (Et_Tu_Brute?).
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Moze neko na hrvatskom objasnit, engleski mi bas nejde. molim vas

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
Barba007 kaže...

Moze neko na hrvatskom objasnit, engleski mi bas nejde. molim vas

itko???

12 godina
online
Sony Ericsson Xperia X8

Ima na forumu.hr dobre upute na hrv. jeziku ali kako i sam vidiš imaju problema sa stranicom.

 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
Et_Tu_Brute? kaže...

Ima na forumu.hr dobre upute na hrv. jeziku ali kako i sam vidiš imaju problema sa stranicom.

dal je ovo dobar postupak http://androidforums.com/x8-all-things-root/296251-new-superoneclick-root-install-use-xrecovery-xperia-x8.html ?

12 godina
online
Re: Sony Ericsson Xperia X8
Barba007 kaže...
Et_Tu_Brute? kaže...

Ima na forumu.hr dobre upute na hrv. jeziku ali kako i sam vidiš imaju problema sa stranicom.

dal je ovo dobar postupak http://androidforums.com/x8-all-things-root/296251-new-superoneclick-root-install-use-xrecovery-xperia-x8.html ?

Nisam čitao cijeli postupak nego sam preletio okom, čini se ok, da je u redu taj tut.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8

E hvala ti puno izgleda da me ovo u recovery-u spasilo evo cjeli dan mi tek 12 % baterije oslo.Istina nisam bas puno prcko par pjesama,malo wi fi,oko 20-30 min igranja al opet prije bi mi oslo vise od pol baterija.Jos jednom hvala puno.

Soccer <3
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
GTR bs kaže...

E hvala ti puno izgleda da me ovo u recovery-u spasilo evo cjeli dan mi tek 12 % baterije oslo.Istina nisam bas puno prcko par pjesama,malo wi fi,oko 20-30 min igranja al opet prije bi mi oslo vise od pol baterija.Jos jednom hvala puno.

 

uvijek ,ako što trebaš slobodno pitaj,sitnice ovo ono,sve sam ja to već proučio i jasno mi je  xD :))

XPERIA X8 - 4.0.3 ICS CyanogenMod 9.0.0 by paul-xxx@xda * nAa-11 Kernel *
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Jedan Tutorial:Ovo je tutorial za one koji žele imati izrezanu sliku al da se ne poveča nego je na preko cjeloga ekrana cijela slika.

1.Skinit  Wallpaper Wizardrii  sa google marketa

2.Sada otvorite  Wallpaper Wizardrii  nađete sliku koji želite postaviti za pozadinu

3.Dodirnete set i uključite no scroll i corp exct(tek neš piše)

4.Odrežete je kako želite 

5.(ovaj 5. korak trebate jer inače kad mobitel prebacite u landscape onda je slika u sredini ako ovako napravite onda nije)Idete opet promjeniti pozadniu al normalno(ne preko wallper wizzardia) kliknete na istu sliku i možete je rezati po želji slika se neče zumirati kad je portretno jedino kad mobitel landscape onda če se slike zumirati .


Dont Believe The Type
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2012 16:40 (WrongType).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
WrongType kaže...

Jedan Tutorial:Ovo je tutorial za one koji žele imati izrezanu sliku al da se ne poveča nego je na preko cjeloga ekrana cijela slika.

1.Skinit Wallper Wizardi sa google marketa

2.Sada otvorite wizzardi nađete sliku koji želite postaviti za pozadinu

3.Dodirnete set i uključite no scroll i corp exct(tek neš piše)

4.Odrežete je kako želite 

5.(ovaj 5. korak trebate jer inače kad mobitel prebacite u landscape onda je slika u sredini ako ovako napravite onda nije)Idete opet promjeniti pozadniu al normalno(ne preko wallper wizzardia) kliknete na istu sliku i možete je rezati po želji slika se neče zumirati kad je portretno jedino kad mobitel landscape onda če se slike zumirati .


 

Hvala puno za ovo,dugo sam to tražio i nikad nisam našao.Inače app se zove "Wallpaper Wizardrii" i jako je dobar,još jednom hvala.

XPERIA X8 - 4.0.3 ICS CyanogenMod 9.0.0 by paul-xxx@xda * nAa-11 Kernel *
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Instaliro sam FroyoBead v023b i ne radi wi fi, dal ima kakav fix?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
DM87 kaže...

Prvi post na bug online forumu!!!

 

Vecinom sam na xda tako da nisam imao potrebe istrazivati druge forume! vidim da ovdje imate problema (ne svi, ali dosta pojedinaca) sa root-anjem i instaliranjem custom romova!

 

procedura vrlo jednostavna ALI AKO SE NE DRZITE UPUTSTVA MOZETE NANIJETI OZBILJNU STETU MOBITELU:

 

ROOT-anje:

 

-prije svega instaliraj odgovarajuce USB drivere za x8 na PC! 

 

-skini i instaliraj program za rootanje superOneClick! neka bude novija verzija, recimo 2.2 savrseno sljaka

 

-spoji uredjaj sa PC-om i tap na PUNJENJE! Pripazi da ti USB debugging (uklanjanje programskih pogresaka) bude ukljucen!

 

-pokreni superOneClick i klik na ROOT! pricekaj da se postupak dovrsi ili ako te program pita dali je OS 2.0 ili visi klikni yes i to je u principu sve sto se rootanja tice!

 

tvoja xperia x8 sada ima pristup sistemskim datotekama sto znaci da je uz pomoc odredjenih programa mozes modat!

 

INSTALIRANJE xRecovery-ja:

 

-skini xrecovery mini-beta 0.1 i root explorer i stavi ih na sd karticu

 

-vazno je da imas instaliran bilo kakav file menager kako bi mogao doci do tih file-ova

 

-instaliraj root explorer i pomocu njega kopiraj 3 file-a iz xrecovery foldera u /system/bin folder

 

-xrecovery je instaliran! pokreces ga tako sto pri paljenju mobitela pritisces uzastopno tipku natrag kad se pojavi SE logo

 

-za interakciju sa xrecovery-jem koristis tipke za glasnocu ( za kretnje po izborniku gore i dolje) home tipku (za "odaberi") i tipku natrag (za natrag naravno)

 

-prije nego nastavis bilo sto raditi u xrecovery-u napravi backup trenutnog sistema

 

VERZIJA OSNOVNOG FREKVENCIJSKOG POJASA (BASABAND):

 

-ako trebas noviju verziju osnovnog frekvencijskog pojasa (zavrsava na 015) skini i flesaj sa flashtool-om

 

-obadvoje nadji na xda pod xperia x8>android development

 

INSTALIRANJE CUSTOM ROMOVA: 

 

-vidim po postovima da se palite na GingerDX, sto je inace odlican i stvarno stabilan rom pa cu obijasniti kako ga pravilno instalirati

 

-skini GingerDX v13 i GingerDX v21 i stavi ih na sd (nadam se da imas toliko slobodnog prostora, ako nemas stavi samo v13 najprije nju instaliramo)

 

-u xrecovery-u odi na install custom zip, odaberi GingerDX, potvrdi i sacekaj dok se instalacija zavrsi! naprvi factory reset/wipe user data i restartaj mobitel

 

-prvo dizanje sistema traje i do nekoliko min zato budi strpljiv

 

-uspjeo si?! bravo! sada ponovno drzi tipku za gasenje/paljenje odi na reboot/ClockworkMod te na isti nacin instaliraj GingerDX v21

 

-ako nemas custom kernel, koristi addons and modules for stock kernel!

 

  NE PREUZIMAM ODGOVORNOST ZA BILO KAKVU STETU NASTALU TIJEKOM NEKOG OD POSTUPAKA

 

DRZITE SE UPUTA I SRETNO!!! 

 

Ovo sam objavio prije nekih mj-mj i pol tako da je malo zastarjelo! Sada sa najnovijim flashtoolom jednostavno   obavljmo sve sa jednim klikom! btw ljepo je vidjeti da se jos uvijek puno ljudi interesira za modanje nase stare male pile! pozz

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2012 19:23 (DM87).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8

Barba koji kernel?

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2012 19:50 (DM87).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
DM87 kaže...

Barba koji kernel?

nisam kernel probo dat, no imam sad jos jedan problem kad sam iso resetirati mob zapne mi na Sony Ericsson i mogu ga jedino zgasit, kak da mob vratim na staro?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
Barba007 kaže...
DM87 kaže...

Barba koji kernel?

nisam kernel probo dat, no imam sad jos jedan problem kad sam iso resetirati mob zapne mi na Sony Ericsson i mogu ga jedino zgasit, kak da mob vratim na staro?

 

skineš si Flashtool sa XDA stranice i original 2.1 fajl i flashas ga sa flashtoolom i to je to,samo onda gubiš root i sve isponova moraš raditi..

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1011071

 

to ti je link za unbrick ali čini mi se da linkovi nerade jer su bili na multiuploadu... ://

XPERIA X8 - 4.0.3 ICS CyanogenMod 9.0.0 by paul-xxx@xda * nAa-11 Kernel *
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2012 20:37 (Emcho).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
Emcho kaže...
Barba007 kaže...
DM87 kaže...

Barba koji kernel?

nisam kernel probo dat, no imam sad jos jedan problem kad sam iso resetirati mob zapne mi na Sony Ericsson i mogu ga jedino zgasit, kak da mob vratim na staro?

 

skineš si Flashtool sa XDA stranice i original 2.1 fajl i flashas ga sa flashtoolom i to je to,samo onda gubiš root i sve isponova moraš raditi..

Od kud, multiupload ne radi

13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8

evo malo sam se potrudio pa našao link koji radi : http://www.mediafire.com/?v4kv3mj3tu5k525

 

i evo ti link za baseband xx015 u slučaju da imaš x006 samo ovaj flashas,isti postupak.. http://www.mediafire.com/?wspdg0zvidsxd93

 

:))

XPERIA X8 - 4.0.3 ICS CyanogenMod 9.0.0 by paul-xxx@xda * nAa-11 Kernel *
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice