Sony Ericsson Xperia X8

poruka: 3.109
|
čitano: 1.103.914
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony Ericsson Xperia X8".
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
Hmm, sto je najcudnije, to sam i napravio i nije ni jasno zasto nije radio. Probat cu sutra opet.
Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
WrongType kaže...

Da al jos par mjeseci ce se raditi ROM-ovi jer je X8 dosta star .

 

ma da mi je znat od kog si čuo/pročitao  takvu glupost ??!!

XPERIA X8 White * 2.3.7 GingerDX.v021 by doixanh*
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Daj gledaj malo da je X8 star mobitel i sve če se manje raditi ROM-ovi jer je vec dotjeran do kraja skoro.

Don Believe The Tyoe
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2012 11:45 (WrongType).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
Pa sad se radi na 4.0 verziji tako da će ih bit još.
Only the brave
14 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Ja bi htio poboljšati mobitel,( iako trenutno nemam pojma o tome) i cuo sam da neke nadogranje veoma ubrzavaju mobitel(racunalo se u nekakvim bodovima,stock oko 450 a nakon nadogradnje duplo vise). Pa me zanima koji je najbolji za staviti, ali ovo mora raditi: Wifi, pohrana na SD, alarm, pozivi, sms etc. Ako je moguće. Zahvaljivam

EDIT: Da skratim. Koji je najbolji/pouzdaniji?

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2012 22:38 (shady1024).
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Sony Ericsson Xperia X8
shady1024 kaže...

Ja bi htio poboljšati mobitel,( iako trenutno nemam pojma o tome) i cuo sam da neke nadogranje veoma ubrzavaju mobitel(racunalo se u nekakvim bodovima,stock oko 450 a nakon nadogradnje duplo vise). Pa me zanima koji je najbolji za staviti, ali ovo mora raditi: Wifi, pohrana na SD, alarm, pozivi, sms etc. Ako je moguće. Zahvaljivam

EDIT: Da skratim. Koji je najbolji/pouzdaniji?

stavi GingerDX ako ti na mobitelu nije otključan bootloader i nemaš custom kernel,brz i jako pouzdan rom,sve radi na njemu.

Ako imaš custom kernel,onda moja preporuka ide za MiniCM 7.2 ROM koji je još brži od GingerDX-a.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
15 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Sutra ću opet probati na GingerDX, stvarno mi nije jasno šta sam krivo napravio da mi je stao na natpisu Sony Ericsson. Možda sam dobro napravio sve, al nisam čekao dovoljno dugo{#}

Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
Tomislav95 kaže...

Sutra ću opet probati na GingerDX, stvarno mi nije jasno šta sam krivo napravio da mi je stao na natpisu Sony Ericsson. Možda sam dobro napravio sve, al nisam čekao dovoljno dugo{#}

Ako si napravio full wipe prije instalacije i pratio upute, onda je najvjerojatnije to da si mislio kako je prvo dizanje friško instaliranog roma vremenski slično dizanju sistema općenito.

Samo glupi i mrtvi nikad ne mjenjaju svoje mišljenje.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
Cekao sam 3-4 minute.
Stvarno bi htio to staviti pa ako netko ima puno slobodnog vremena moze mi sutra objasniti korak po korak preko msna ili skypea, bio bih zahvalan :)
Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Prvi post na bug online forumu!!!

 

Vecinom sam na xda tako da nisam imao potrebe istrazivati druge forume! vidim da ovdje imate problema (ne svi, ali dosta pojedinaca) sa root-anjem i instaliranjem custom romova!

 

procedura vrlo jednostavna ALI AKO SE NE DRZITE UPUTSTVA MOZETE NANIJETI OZBILJNU STETU MOBITELU:

 

ROOT-anje:

 

-prije svega instaliraj odgovarajuce USB drivere za x8 na PC! 

 

-skini i instaliraj program za rootanje superOneClick! neka bude novija verzija, recimo 2.2 savrseno sljaka

 

-spoji uredjaj sa PC-om i tap na PUNJENJE! Pripazi da ti USB debugging (uklanjanje programskih pogresaka) bude ukljucen!

 

-pokreni superOneClick i klik na ROOT! pricekaj da se postupak dovrsi ili ako te program pita dali je OS 2.0 ili visi klikni yes i to je u principu sve sto se rootanja tice!

 

tvoja xperia x8 sada ima pristup sistemskim datotekama sto znaci da je uz pomoc odredjenih programa mozes modat!

 

INSTALIRANJE xRecovery-ja:

 

-skini xrecovery mini-beta 0.1 i root explorer i stavi ih na sd karticu

 

-vazno je da imas instaliran bilo kakav file menager kako bi mogao doci do tih file-ova

 

-instaliraj root explorer i pomocu njega kopiraj 3 file-a iz xrecovery foldera u /system/bin folder

 

-xrecovery je instaliran! pokreces ga tako sto pri paljenju mobitela pritisces uzastopno tipku natrag kad se pojavi SE logo

 

-za interakciju sa xrecovery-jem koristis tipke za glasnocu ( za kretnje po izborniku gore i dolje) home tipku (za "odaberi") i tipku natrag (za natrag naravno)

 

-prije nego nastavis bilo sto raditi u xrecovery-u napravi backup trenutnog sistema

 

VERZIJA OSNOVNOG FREKVENCIJSKOG POJASA (BASABAND):

 

-ako trebas noviju verziju osnovnog frekvencijskog pojasa (zavrsava na 015) skini i flesaj sa flashtool-om

 

-obadvoje nadji na xda pod xperia x8>android development

 

INSTALIRANJE CUSTOM ROMOVA: 

 

-vidim po postovima da se palite na GingerDX, sto je inace odlican i stvarno stabilan rom pa cu obijasniti kako ga pravilno instalirati

 

-skini GingerDX v13 i GingerDX v21 i stavi ih na sd (nadam se da imas toliko slobodnog prostora, ako nemas stavi samo v13 najprije nju instaliramo)

 

-u xrecovery-u odi na install custom zip, odaberi GingerDX, potvrdi i sacekaj dok se instalacija zavrsi! naprvi factory reset/wipe user data i restartaj mobitel

 

-prvo dizanje sistema traje i do nekoliko min zato budi strpljiv

 

-uspjeo si?! bravo! sada ponovno drzi tipku za gasenje/paljenje odi na reboot/ClockworkMod te na isti nacin instaliraj GingerDX v21

 

-ako nemas custom karnel, koristi addons and modules for stock kernel!

 

  NE PREUZIMAM ODGOVORNOST ZA BILO KAKVU STETU NASTALU TIJEKOM NEKOG OD POSTUPAKA

 

DRZITE SE UPUTA I SRETNO!!! 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2012 12:02 (DM87).
 
0 0 hvala 4
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
Hvala. Procitai sam na xda forumu da se za instaliranje gingerdx mora koristiti cwm.
I jel se modul instalira isto na custom zip?
Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
14 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
Tomislav95 kaže...
Hvala. Procitai sam na xda forumu da se za instaliranje gingerdx mora koristiti cwm.
I jel se modul instalira isto na custom zip?

Gingerdx instaliraj prek xRecovery-a, a module instaliraj sa cwm-om, cwm je integriran u gingerdx.

To je najjednostavnije.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
Samo jos pitanje kad da intaliram modul taj, prije gingerdxa, poslije ili odmah kad intaliram ginger onda i modul? Toliko sam proucio sve, al samo mi je ti jos nepoznanica.
Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
14 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8

Prije svega ostaloga, prek xRecovery-a napravi backup stock roma, skopiraj to nekam na komp za svaki slučaj.

 

Staviš i gingerdx i module na memorijsku. Gingerdx datoteku prije toga preimenuj u update, tak da ti se zove "update.zip".

Uđeš u xRecovery, odabereš install update.zip, kad je gotovo napraviš full wipe.

Rebootaš mob, kad ti se upali drži tipku za gašenje i odaberi Reboot - cwm.

Kad uđeš u cwm, odaberi install update from sd, tak nekak, i odabereš modul.

Module obavezno instalirati prek cwm-a.

Restartaš mob, imaš xperiu x8 s Androidom 2.3.7 i dual-touchom.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
  v13 se instalira preko XRECOVERY-a, a v21 preko CWM-a koji nemoras posebno instalirat jer ga dobijes instaliranog u v13

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2012 12:06 (DM87).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
module flesas kad je sve gotovo!!! btw oddball nemoj ljude zbunjivat sa preimenovanjem i slicnim glupostima kad se kroz install custom zip puno lakse instalira! brijem da ih sad to preimenovanje samo zbunjuje

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2012 12:13 (DM87).
15 godina
offline
Sony Ericsson Xperia X8
Zasto prvo da instalira gingerDX v13 pa onda v21?
Ja san bija instalira odma v21 i radilo je.

Jeli u tim modulima za stock ima mogućnost za overclock?
Only the brave
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Hvala vam. Ja sam modul instalirao odmah nakon GingerDX-a, vjerojatno sam tu fulao{#}

Stvarno nigdje nije to objašnjeno, piše samo: Ako želite GingerDX na stock kernelu, flashajte modul. E sad, ja i ostali koji nikad nisu to radili naravno da ne znaju.

Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
RePlaY kaže...
Zasto prvo da instalira gingerDX v13 pa onda v21?
Ja san bija instalira odma v21 i radilo je.

Jeli u tim modulima za stock ima mogućnost za overclock?

Ja mislim da overclockat možeš samo preko custom kernela, al nisam siguran.

Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
RePlaY kaže...
Zasto prvo da instalira gingerDX v13 pa onda v21?
Ja san bija instalira odma v21 i radilo je.

Jeli u tim modulima za stock ima mogućnost za overclock?

  ZATO sto preko XRECOVERY-a ne mozes instalirat v21! za to ti je potreban CWM kojeg dobijes instaliranog u v13! ako si odmah instalirao v21 vjerovatno si isao preko cwm-a, jel tako!? i imas module za overclock u modulima!

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2012 12:21 (DM87).
15 godina
offline
Sony Ericsson Xperia X8
Je ja san odmah instalira cwm, mislim da je tako lakše.

A za overclock mislim da san vidia na dxa da se može bez custom karnela.
Only the brave
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8

Stock carnel se MOZE overclockat! skines module i instaliras ih, mozes rucno (ja sam uvijek rucno instalirao dok sam bio na stock karnelu) ili u modulima za stock karnel kroz cwm!!!

 

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Hvala svima! Uspio sam konačno{#}

Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Pozdrav :P, eo uglavnom imam mobitel Spiro i više mi je dojadilo njegovo štekanje itd.. neda mi se nabrajat, pa da vas pitam jel li se isplati uzet ovaj X8 za 745 kuna, novi novcat u tele 2 dućanu na karticu, pošto mobitel nemogu uzet na preplatu jer mi je roditeljima pun kufer tih preplata, pa me zanima šta vi mislite dali da ga uzmem?, Pošto je meni mob važan 90 % za muziku i internet pa šta mislite?

Daria
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Splati se uzeti samo bolje pogledaj mozda imas koji sa vise RAM-a jer X8 ima malo RAM-a i bez roota itd. nije neki mobitel al za muziku i net bi trebao biti dobar.

Don Believe The Type
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
Jel zna netko od vas koji ste na gingerdxu kako vratit staru tipkovnicu? Stisnio sam one opcije i promijenio na neku modanu tipkovnicu.
Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Opcije-Dolje pod opcije za tipkovnicu i android tipkovnica.

Don Believe The Type
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
Nemam nikakve opcije za iskljucivanje htc ime mod-a niti za ukljucivanje default android tipkovnice
Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Eh ovako na mobitelu drzi onu tipku gdje su ti nacrtane 4 kockice u jednoj kocki da ti izade tipkovnica i onda imas onaj krug na tipkovnici klikni na to i onda odabir ulazne metode i tu odaberi tipkovnicu.

Don Believe The Type
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2012 22:00 (WrongType).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
Sve sam stvarno pokusao i nista nema. Ostavit cu onda ovu samo cu je probat podesit mali
Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice