Što je WMware?

poruka: 29
|
čitano: 5.353
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Vmvare

Može li mi netko reći što je to vmvare(ili tako nešto)

Bendovi: 1. sum 41 2. ACDC 3. sistem of down pjesme: 1. atwa 2. take me down to the paradise city 3. higway to hell
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.7.2010 14:09 (luxxxfromhell).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Vmvare

Wmware je program za virtualizaciju računala.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
16 godina
online
RE: Vmvare
luxxxfromhell kaže...

Može li mi netko reći što je to vmvare(ili tako nešto)

Glavni igrač na polju virtualizacije Intel poslužitelja.

Vidi na www.vmware.com

14 godina
neaktivan
offline
RE: Vmvare
Old Iggy kaže...
luxxxfromhell kaže...

Može li mi netko reći što je to vmvare(ili tako nešto)

Glavni igrač na polju virtualizacije Intel poslužitelja.

Vidi na www.vmware.com

 

...koji polako, ali sigurno gubi svoju tržišnu poziciju. Nema šanse da opstanu uz Microsoft Hyper-V koji je po svim važnim mogućnostima nudi isto što i vmware, ali za ~5 puta manju cijenu. Isto tako, ESX zahtjeva specijalizirani hardver (odnosno, podržava samo točno određeni hardver), dok Hyper-V možeš zavrtiti na doslovno bilo čemu (sve dok CPU koji je unutra procesor virtualizaciju). Mislim da je posve očito kako nisam baš neki ljubitelj vmware virtualizacijskih rješenja Smijeh, a ova 2 navedena razloga zbog kojih će Microsoft potući vmware su ujedno i razlozi zašto ni osobno niti ne želim razmišljati o vmware VT-u.

 

P.S.

AFAIK, vmware se uredno vrti i na AMD-ovima. Tj. na nekim AMD-ovima. Isto tako, ne vrti se na svim Intelima. Tj. vrti se na nekim Intelima. Namigiva

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
16 godina
online
RE: Vmvare
vlad0 kaže...
Old Iggy kaže...
luxxxfromhell kaže...

Može li mi netko reći što je to vmvare(ili tako nešto)

Glavni igrač na polju virtualizacije Intel poslužitelja.

Vidi na www.vmware.com

 

...koji polako, ali sigurno gubi svoju tržišnu poziciju. Nema šanse da opstanu uz Microsoft Hyper-V koji je po svim važnim mogućnostima nudi isto što i vmware, ali za ~5 puta manju cijenu. Isto tako, ESX zahtjeva specijalizirani hardver (odnosno, podržava samo točno određeni hardver), dok Hyper-V možeš zavrtiti na doslovno bilo čemu (sve dok CPU koji je unutra procesor virtualizaciju). Mislim da je posve očito kako nisam baš neki ljubitelj vmware virtualizacijskih rješenja Smijeh, a ova 2 navedena razloga zbog kojih će Microsoft potući vmware su ujedno i razlozi zašto ni osobno niti ne želim razmišljati o vmware VT-u.

 

P.S.

AFAIK, vmware se uredno vrti i na AMD-ovima. Tj. na nekim AMD-ovima. Isto tako, ne vrti se na svim Intelima. Tj. vrti se na nekim Intelima. Namigiva

MS je još miljama daleko iza VMwarea, bez obzira koliko MS marketing pokušavao tupiti ili MS stručnjaci priznali. Osmijeh

Može se nositi u SMB biznisu, u višim sferama ne. A i podržane platforme nisu toliko različite, dapače, HCL liste nemaju nekih bitnih razlika.

Broj implementacija to uredno svakodnevno pokazuje. Osmijeh

14 godina
neaktivan
offline
RE: Vmvare
Old Iggy kaže...
vlad0 kaže...
Old Iggy kaže...
luxxxfromhell kaže...

Može li mi netko reći što je to vmvare(ili tako nešto)

Glavni igrač na polju virtualizacije Intel poslužitelja.

Vidi na www.vmware.com

 

...koji polako, ali sigurno gubi svoju tržišnu poziciju. Nema šanse da opstanu uz Microsoft Hyper-V koji je po svim važnim mogućnostima nudi isto što i vmware, ali za ~5 puta manju cijenu. Isto tako, ESX zahtjeva specijalizirani hardver (odnosno, podržava samo točno određeni hardver), dok Hyper-V možeš zavrtiti na doslovno bilo čemu (sve dok CPU koji je unutra procesor virtualizaciju). Mislim da je posve očito kako nisam baš neki ljubitelj vmware virtualizacijskih rješenja Smijeh, a ova 2 navedena razloga zbog kojih će Microsoft potući vmware su ujedno i razlozi zašto ni osobno niti ne želim razmišljati o vmware VT-u.

 

P.S.

AFAIK, vmware se uredno vrti i na AMD-ovima. Tj. na nekim AMD-ovima. Isto tako, ne vrti se na svim Intelima. Tj. vrti se na nekim Intelima. Namigiva

MS je još miljama daleko iza VMwarea, bez obzira koliko MS marketing pokušavao tupiti ili MS stručnjaci priznali. Osmijeh

Može se nositi u SMB biznisu, u višim sferama ne. A i podržane platforme nisu toliko različite, dapače, HCL liste nemaju nekih bitnih razlika.

Broj implementacija to uredno svakodnevno pokazuje. Osmijeh

 

That may be, ali zar si stvarno uvjeren da će vmware izdržati pod naletima Microsofta? Izlanuo se MS još nije ni pravo zagazio u virtualizaciju, a u 2,5 godine su stigli do stupnja koji je wmare-u core business. Posve je očito što će se u konačnici dogoditi, dogodilo se već toliko puno puta i na drugim tržištima na koje je MS uletio kao sitan igrač (kupujući tehnologiju koja je pokušavala konkurirati glavnim igračima dotada) i na kraju je izašao kao monopolist.

 

P.S.

Baš sam prije koji dan pukno Hyper-V na Core i5 i desktop GA matičnu s 4 GB (trebale su mi hitno neke test mašine). Nema teorije da bi to mogao napraviti s nekim wmware hypervisorom, tako da... Ne mogu se složiti da je HCL lista baš toliko povoljna u korist wmware-a. Svakako su "tu" kad je riječ o manje-više standardiziranoj serverskoj opremi, ali wmware nikako ne nudi fleksibilnost ovog tipa koju nudi Hyper-V. Recimo ja mogu složiti virtualku kako hoću na ovom smeću od hardvera koje mi sad stoji pod stolom i onda je, kad to poželim, preseliti na produkcijski Hyper-V server i bok/chiao/arivederchi.

 

P.S.S.

Otišli mi u offtopic... Ali tako to valjda ide kad je tema zanimljiva. Smijeh

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
13 godina
offline
Što je WMware?

a jel mogu negdje besplatno downloadati neki od tih programa da si malo uljepšam winse xp

Bendovi: 1. sum 41 2. ACDC 3. sistem of down pjesme: 1. atwa 2. take me down to the paradise city 3. higway to hell
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Što je WMware?

Najbolji besplatni program za virtualizaciju je VirtualBox.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
16 godina
online
RE: Vmvare
vlad0 kaže...

That may be, ali zar si stvarno uvjeren da će vmware izdržati pod naletima Microsofta? Izlanuo se MS još nije ni pravo zagazio u virtualizaciju, a u 2,5 godine su stigli do stupnja koji je wmare-u core business. Posve je očito što će se u konačnici dogoditi, dogodilo se već toliko puno puta i na drugim tržištima na koje je MS uletio kao sitan igrač (kupujući tehnologiju koja je pokušavala konkurirati glavnim igračima dotada) i na kraju je izašao kao monopolist.

 

P.S.

Baš sam prije koji dan pukno Hyper-V na Core i5 i desktop GA matičnu s 4 GB (trebale su mi hitno neke test mašine). Nema teorije da bi to mogao napraviti s nekim wmware hypervisorom, tako da... Ne mogu se složiti da je HCL lista baš toliko povoljna u korist wmware-a. Svakako su "tu" kad je riječ o manje-više standardiziranoj serverskoj opremi, ali wmware nikako ne nudi fleksibilnost ovog tipa koju nudi Hyper-V. Recimo ja mogu složiti virtualku kako hoću na ovom smeću od hardvera koje mi sad stoji pod stolom i onda je, kad to poželim, preseliti na produkcijski Hyper-V server i bok/chiao/arivederchi.

 

P.S.S.

Otišli mi u offtopic... Ali tako to valjda ide kad je tema zanimljiva. Smijeh

Eeeeee, da je više takvih tema... Osmijeh

Da li će izdržati? Pitanje je, iza njega ipak stoji i EMC, jako ga podržavaju i ostali bez obzira što je EMC tu (znači, i IBM i HP i ostali), ima još puno opcija koje MS-u fale, s druge strane sam način općeg rada u milijun sitnih detalja mi je na strani VMwarea, MS za sada lovi korak, ali sam gotovo siguran da će na kraju opet odlučivati korisnik, što je dobro (a ne da MS ubije konkurenciju, što je loše).

Ja vSphere nikad ni ne bi probao staviti na nešto što je u biti desktop, tu je ipak razlika. Za to je ipak Workstation ili nešto slično. A znam da kad ESX/vSphere stavim na nešto kako spada da je to u praksi rock-solid, za razliku od MS mušica. Osmijeh

Možda zato i korisnici više idu na VMware nego MS, a kako će stvari izgledati za 3 do 5 godina... Hmmmm...

S druge strane, tu ima i drugih igrača, virtuala je na drugim platformama već desetljećima tu (hostovi, Unix), tako da me baš interesira do kada će i što ići na Intelu...

13 godina
offline
Što je WMware?

 e dečki ja skinuo sun virtual box pa me zanima kakav je to program, čemu služi itd.

Bendovi: 1. sum 41 2. ACDC 3. sistem of down pjesme: 1. atwa 2. take me down to the paradise city 3. higway to hell
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Što je WMware?
luxxxfromhell kaže...

 e dečki ja skinuo sun virtual box pa me zanima kakav je to program, čemu služi itd.

 Ako ne znaš čemu služi, zašto si ga instalirao? Smijeh

Uglavnom, pomoću njega možeš imati više instaliranih operativnih sustava, i što je najbolje, koristiti ih odjednom.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Što je WMware?
deadman kaže...
luxxxfromhell kaže...

 e dečki ja skinuo sun virtual box pa me zanima kakav je to program, čemu služi itd.

 Ako ne znaš čemu služi, zašto si ga instalirao? Smijeh

Uglavnom, pomoću njega možeš imati više instaliranih operativnih sustava, i što je najbolje, koristiti ih odjednom.

 

Zaboravio si naglasiti virtualnih operativnih sustava. Cool

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
13 godina
offline
Što je WMware?

a to samo namjestim ili moram baš instalirate taj virtualni sustav???????????????

 

P.S. može neki tutorial ak nije, peoblem???

Bendovi: 1. sum 41 2. ACDC 3. sistem of down pjesme: 1. atwa 2. take me down to the paradise city 3. higway to hell
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Što je WMware?

Nezz kak ide u tome al u VMWareu staviš cd sa instalacijom winsa u komp otvoriš program i odeš na novu virtualnu mašinu tamo dalje najnormalnije instaliraš winse jedino kaj možeš je odredit koliko rama im želiš dat. Naravno ne više nego kaj fizički imaš.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Što je WMware?
luxxxfromhell kaže...

a to samo namjestim ili moram baš instalirate taj virtualni sustav???????????????

 

P.S. može neki tutorial ak nije, peoblem???

 

Možeš recimo baciti oko npr. tu. Pa ako zapneš negdje, viči.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
13 godina
offline
Što je WMware?

A vezano uz virtualbox jel ja moram imati na cd ili dvd-u ili skinute windowse ili ja to samo instaliram

 

EDIT: ne frendovom kompu neda da si odabere gigu rama, neda ni 512 mb a oon ima toliko

 

EDIT2: jel ja mogu na tom virtualnom OS-u instalirati igrice???

Bendovi: 1. sum 41 2. ACDC 3. sistem of down pjesme: 1. atwa 2. take me down to the paradise city 3. higway to hell
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2010 11:10 (luxxxfromhell).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Što je WMware?
luxxxfromhell kaže...

A vezano uz virtualbox jel ja moram imati na cd ili dvd-u ili skinute windowse ili ja to samo instaliram

 

EDIT: ne frendovom kompu neda da si odabere gigu rama, neda ni 512 mb a oon ima toliko

 

EDIT2: jel ja mogu na tom virtualnom OS-u instalirati igrice???

 

Moraš imati neki OS - bilo na CD/DVD-u bilo kao ISO image. Onda OS instalacijski medij / ISO datoteku mountaš u VirtualBox / vmware / VirtualPC / Hyper-V / ... i instaliraš OS.

OS instaliraš ga kao i na pravu, fizičku mašinu. Svi koraci su identični.

 

Što se tiče RAM-a, moraš uzeti u obzir da virtualna mašina troši (bolje rečeno: rezervira) pravi fizički RAM. Tako da ne možeš virtualki dati više RAMa nego što ih imaš slobodno na fizičkom računalu.

 

Možeš instalirati igru na virutalku, ali nećeš je moći igrati jer virtualke nemaju podršku za 3D grafiku, tj. nemaju još - koliko čujem, najnoviji SP za Hyper-V će vjerojatno donijeti i tu mogućnost.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
13 godina
offline
RE: Što je WMware?
vlad0 kaže...
luxxxfromhell kaže...

A vezano uz virtualbox jel ja moram imati na cd ili dvd-u ili skinute windowse ili ja to samo instaliram

 

EDIT: ne frendovom kompu neda da si odabere gigu rama, neda ni 512 mb a oon ima toliko

 

EDIT2: jel ja mogu na tom virtualnom OS-u instalirati igrice???

 

Moraš imati neki OS - bilo na CD/DVD-u bilo kao ISO image. Onda OS instalacijski medij / ISO datoteku mountaš u VirtualBox / vmware / VirtualPC / Hyper-V / ... i instaliraš OS.

OS instaliraš ga kao i na pravu, fizičku mašinu. Svi koraci su identični.

 

Što se tiče RAM-a, moraš uzeti u obzir da virtualna mašina troši (bolje rečeno: rezervira) pravi fizički RAM. Tako da ne možeš virtualki dati više RAMa nego što ih imaš slobodno na fizičkom računalu.

 

Možeš instalirati igru na virutalku, ali nećeš je moći igrati jer virtualke nemaju podršku za 3D grafiku, tj. nemaju još - koliko čujem, najnoviji SP za Hyper-V će vjerojatno donijeti i tu mogućnost.

ok. tnx a frendov problem?? Onima tj. frend ima 512 mb rama a neda mu toliko da si odabere

Bendovi: 1. sum 41 2. ACDC 3. sistem of down pjesme: 1. atwa 2. take me down to the paradise city 3. higway to hell
14 godina
neaktivan
offline
RE: Što je WMware?
luxxxfromhell kaže...
vlad0 kaže...
luxxxfromhell kaže...

A vezano uz virtualbox jel ja moram imati na cd ili dvd-u ili skinute windowse ili ja to samo instaliram

 

EDIT: ne frendovom kompu neda da si odabere gigu rama, neda ni 512 mb a oon ima toliko

 

EDIT2: jel ja mogu na tom virtualnom OS-u instalirati igrice???

 

Moraš imati neki OS - bilo na CD/DVD-u bilo kao ISO image. Onda OS instalacijski medij / ISO datoteku mountaš u VirtualBox / vmware / VirtualPC / Hyper-V / ... i instaliraš OS.

OS instaliraš ga kao i na pravu, fizičku mašinu. Svi koraci su identični.

 

Što se tiče RAM-a, moraš uzeti u obzir da virtualna mašina troši (bolje rečeno: rezervira) pravi fizički RAM. Tako da ne možeš virtualki dati više RAMa nego što ih imaš slobodno na fizičkom računalu.

 

Možeš instalirati igru na virutalku, ali nećeš je moći igrati jer virtualke nemaju podršku za 3D grafiku, tj. nemaju još - koliko čujem, najnoviji SP za Hyper-V će vjerojatno donijeti i tu mogućnost.

ok. tnx a frendov problem?? Onima tj. frend ima 512 mb rama a neda mu toliko da si odabere

 

Pročitaj pažljivije što sam napisao - ne može podesiti za virtualnu mašinu više memorije nego što je ima SLOBODNO na računalu. Dakle, ako ima UKUPNO 512 RAMa, a fizički OS mu npr. troši 340, onda će za virtualnu mašinu moći staviti maksimalno 172 MB (512 - 340) jer ima toliko SLOBODNO RAMa na raspolaganju. Naravno, ne bi mu preporučio da stavlja maksimalnu vrijednost jer uvijek treba ostaviti nešto za host OS (OS na fizičkoj mašini) da se ne bi dogodilo da mu zafali RAMa ako krene raditi nešto...

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
13 godina
offline
Što je WMware?

ok vlad0. A kolko je otprilike instalacija ubuntua i minta????Namigiva

Bendovi: 1. sum 41 2. ACDC 3. sistem of down pjesme: 1. atwa 2. take me down to the paradise city 3. higway to hell
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Što je WMware?
luxxxfromhell kaže...

ok vlad0. A kolko je otprilike instalacija ubuntua i minta????Namigiva

 

Koliko čega? Potrošnja prostora na HDD-u ili poželjna količina RAM-a za virtualku?

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
13 godina
offline
RE: Što je WMware?
vlad0 kaže...
luxxxfromhell kaže...

ok vlad0. A kolko je otprilike instalacija ubuntua i minta????Namigiva

 

Koliko čega? Potrošnja prostora na HDD-u ili poželjna količina RAM-a za virtualku?

oba dvoje.Osmijeh

 

EDIT: Novi problem kod igrice: Kada pokrenem igricu trine dođe mi error da nemože učitati psichXloader ili tako nešto

Bendovi: 1. sum 41 2. ACDC 3. sistem of down pjesme: 1. atwa 2. take me down to the paradise city 3. higway to hell
14 godina
neaktivan
offline
RE: Što je WMware?
luxxxfromhell kaže...
vlad0 kaže...
luxxxfromhell kaže...

ok vlad0. A kolko je otprilike instalacija ubuntua i minta????Namigiva

 

Koliko čega? Potrošnja prostora na HDD-u ili poželjna količina RAM-a za virtualku?

oba dvoje.Osmijeh

 

EDIT: Novi problem kod igrice: Kada pokrenem igricu trine dođe mi error da nemože učitati psichXloader ili tako nešto

 

Za HDD stavi da ti tip virtualnog HDD-a bude Dynamic (trošit će ti mjesta na disku onoliko koliko stvarno troši). Za memoriju stavi koliko možeš, ako si ograničen s onih 512 MB RAMa, u prethodnom postu sam ti napisao kako da izračunaš MAX vrijednost za virtualku.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
13 godina
offline
Što je WMware?

e ljudi možete li mi reći koje su preporučene min.konfe za e os-ove: Linux mint, Ubuntu

                                                       mac os x i snow leopard i windows xp.

pls!

Bendovi: 1. sum 41 2. ACDC 3. sistem of down pjesme: 1. atwa 2. take me down to the paradise city 3. higway to hell
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Što je WMware?
luxxxfromhell kaže...

e ljudi možete li mi reći koje su preporučene min.konfe za e os-ove: Linux mint, Ubuntu

                                                       mac os x i snow leopard i windows xp.

pls!

 Za Linux Mint - 256MB RAM-a preporučeno 512 MB

Za Ubuntu - 512 MB minimum a 1GB RAM-a preporučeno,1 GHz procesor,15GB Hard disc drive free space,1024x768,CD/DVD Drive sa USB-om

Windows XP minimum:128 MB RAM-a, 1,5 GB Free Space HDD-a,800x600 rezolucija ,CD/DVD Drive

 Mac OSX Snow Leopard Minimum:1GB RAM-a, 5GB Free Space HDD-a, DVD Drive

EDIT:Ima još lakši linux od linux minta,a to je xubunt-u :128 MB RAM-a je minimum, a 256 preporučeno,2GB free space on HDD

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.10.2010 10:58 (zitzko).
13 godina
offline
RE: Što je WMware?
zitzko kaže...
luxxxfromhell kaže...

e ljudi možete li mi reći koje su preporučene min.konfe za e os-ove: Linux mint, Ubuntu

                                                       mac os x i snow leopard i windows xp.

pls!

 Za Linux Mint - 256MB RAM-a preporučeno 512 MB

Za Ubuntu - 512 MB minimum a 1GB RAM-a preporučeno,1 GHz procesor,15GB Hard disc drive free space,1024x768,CD/DVD Drive sa USB-om

Windows XP minimum:128 MB RAM-a, 1,5 GB Free Space HDD-a,800x600 rezolucija ,CD/DVD Drive

 

a macove?

Bendovi: 1. sum 41 2. ACDC 3. sistem of down pjesme: 1. atwa 2. take me down to the paradise city 3. higway to hell
13 godina
offline
Što je WMware?

Evo gore sam naveo,ali mislim da smo otišli malo offtopic Osmijeh

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Što je WMware?
zitzko kaže...

Evo gore sam naveo,ali mislim da smo otišli malo offtopic Osmijeh

mislim da neismo zato što mi je to potrebno za birtual box. Ssetra me napala oće ona neki mac os a ima 512 mb ramma. Ili hoće neki linux. Poludio samSmijeh

Bendovi: 1. sum 41 2. ACDC 3. sistem of down pjesme: 1. atwa 2. take me down to the paradise city 3. higway to hell
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.10.2010 21:19 (luxxxfromhell).
13 godina
offline
Što je WMware?

ljudi i još jedno pitanjceSmijeh: kada instaliram na virtual box-u npr. windows xp, 95 i linux mint, Hoćemi to oduzet rrama kolko sam mu dao kada upalim to ili kad god sam na kompu?

Bendovi: 1. sum 41 2. ACDC 3. sistem of down pjesme: 1. atwa 2. take me down to the paradise city 3. higway to hell
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice