Kako slike preraditi u kvalitetnije high rez??

poruka: 9
|
čitano: 9.165
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Kako slike preraditi u kvalitetnije high rez??
pitanje

molim vas pomozite kako bih mogao vec postojece slike preraditi u nekakve kvalitetnije punije bojom ljepse

 

mozete mi preporuciti par programcica ali da to mogu obaviti u par clickova misem jer znam na fotoshop nesto ali imam puno slika a premalo vremena

unaprijed puno hvalaPlač

 


sebaaaaaa
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako slike preraditi u kvalitetnije high rez??

Pozdrav!

 

A nisam ti čuo za program koji će ti masovno radit s više slika odjednom tako da mislim da će to morat radit ručno - slika po slika.

U photoshopu bi jednostavnije poboljšanje boje, kontrasta i osvjetljenja trebali ići dosta brzo. U prozočiću actions napravi novu "akciju" nazovi je "poboljšanje slike" i stavi da se snima, zatim idi na

image/adjustments/auto levels pa onda idi na

image/adjustments/auto contrast i na kraju

image/adjustments/auto color

 

zavši snimanje akcije (znak stop)

 

i to bi trebalo popraviti sliku, u kojoj mjeri to je druga tema...

 

i onda otvaraš sliku po sliku i primjenjuješ akciju "poboljšanje" slike na svaku sliku

 

a šta se tiče pvećanja rezolucije slike tu ti je opet dobar photoshop jer ima jako dobre algoritme za to, ali moraš znati da nemožeš očekivati sad neku sliku jer to je ipak samo naslučivanje. i da će se slika svakim umjetnim povećanjem rezolucije pogoršati.

 

za povećanje slike idi na

image/image size

 

odaberi si veličinu na koju želiš povećati (obavezno neka bude kvačica kod constrain proportions)

 

i iz padajućeg izbornika na dnu prozorčića image size odaberi  bicubic smoother

 

i OK

 

*ovo su sve upute za rad na Photoshopu CS3 Extended, ako se nešto ne poklapa moguće je da ne radimo na istim verzijama

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.3.2008 0:43 (damir_zg).
16 godina
neaktivan
offline
Kako slike preraditi u kvalitetnije high rez??
autorov komentar

hey man to bi cak moglo funkcionirati nije da sam bas neki pro u photoshopu

pa znas kako je svega po malo

svejedno ako nitko ne ponudi nesto sto radi čuda jako si mi pomogao hvala punoNamigiva


zelim raditi na kompjuterima a neznam dali bi znao dovoljno hahaahha
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako slike preraditi u kvalitetnije high rez??
nema na čemu, još sam dodao malo o povećanju rezolucije ako te i to zanima
16 godina
neaktivan
offline
Kako slike preraditi u kvalitetnije high rez??
autorov komentar

thanks man dobra ideja a za slike ako si gledao nikog koga znam nezna kako da ih prikazem a staces ahahahh

hvala man evo osvojio si jedan crni vic ako ga neznas ---ko je najspaljenija ekipa koju poznas? ekipa s kornata --bed


zelim raditi na kompjuterima a neznam dali bi znao dovoljno hahaahha
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako slike preraditi u kvalitetnije high rez??
autorov komentar

xd

 

zelim raditi na kompjuterima a neznam dali bi znao dovoljno hahaahha
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.3.2008 0:58 (tripix).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako slike preraditi u kvalitetnije high rez??

omg koji crni vic! smijem se a nebi trebo!

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.3.2008 1:25 (damir_zg).
16 godina
offline
RE: Kako slike preraditi u kvalitetnije high rez??
damir_zg kaže...

 

i onda otvaraš sliku po sliku i primjenjuješ akciju "poboljšanje" slike na svaku sliku

 

 Taj dio isto možeš automatizirati: klikneš file/automate/batch, u slijedećem dijalogu odabereš akciju koju si prethodno napravio, folder u kojem su fotke, i pod destination odabereš da li ih želiš snimiti u isti folder pod istim imenom ili u neki drugi folder sa nekim drugim nazivom (tipa imeslike_01.jpg). I sada ti ne preostaje nego kliknuti OK i onda stiskati enter za svaku fotku koju će photoshop obraditi, jer će se pojaviti dijalog za komprimiranje jpg datoteke. Još nisam skužio da li se ovaj posljednji korak može nekako preskočiti, pa ako netko zna, neka me dopuni.

Što se tiče povećanja slike, imaš raznih programa i plug-inova koji to rade bolje od Photoshopa, ali su svi komercijalni (Genuine Fractals na primjer).


p.s. E da, i nemoj očekivati čuda.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.3.2008 9:01 (jastreb).
16 godina
neaktivan
offline
Kako slike preraditi u kvalitetnije high rez??
autorov komentar

hvala decki jos jednom probat cu svakako sve to evo proveo sam pola noci trazeci nekakav konkretan program ali sve svodi na photoshop

 

ma nema veze ako ne nadem nesto drugo ova tema ce biti zatvorena dobro puno ste pomogli pozdravCool


zelim raditi na kompjuterima a neznam dali bi znao dovoljno hahaahha
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice