Kako da otključam bios?

poruka: 16
|
čitano: 1.979
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Kako da otključam bios?

Acer Predator helios 300, ne znam sifru biosa i ne mogu bootat sa usb-a.. da li postoji neko riješenje?imam racun, garanciju i sve.. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako da otključam bios?
Kako misliš nemaš šifru BIOS-a?
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Kako da otključam bios?

nemam, kolega mi je dao laptop i zaboravio je sifru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako da otključam bios?
njuskac kaže...

nemam, kolega mi je dao laptop i zaboravio je sifru.

Ehhhh... neka se proba sjetiti. Guglaj ima li neka recovery varijanta, ali ovo je problem.

10 godina
offline
Re: Kako da otključam bios?
Old Iggy kaže...
njuskac kaže...

nemam, kolega mi je dao laptop i zaboravio je sifru.

Ehhhh... neka se proba sjetiti. Guglaj ima li neka recovery varijanta, ali ovo je problem.

 Servis traži 345 kn za ključ otključavanja.Budem tako onda riješio ako nema druge.

5 godina
offline
Re: Kako da otključam bios?
njuskac kaže...

 Servis traži 345 kn za ključ otključavanja.Budem tako onda riješio ako nema druge.

 Ako može servis, možeš i ti. Treba malo čačkat po googlu, mora postojat neka shema, ako ti u servisu kažu da mogu otključat.

Live long and prosper.
16 godina
offline
Kako da otključam bios?

Osim prckanja po biosu.. nema neki shortcut tokom POST-a koji te redirecta na Boot options? Na HP-u je F9, ne košta ništa probati sve F tipke redom kod paljenja

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako da otključam bios?
nixass kaže...

Osim prckanja po biosu.. nema neki shortcut tokom POST-a koji te redirecta na Boot options? Na HP-u je F9, ne košta ništa probati sve F tipke redom kod paljenja

 Nema, probao sam sa sa svim f tipkama.. , a nece automatski bootat sa usb-a.

10 godina
offline
Re: Kako da otključam bios?
Filox kaže...
njuskac kaže...

 Servis traži 345 kn za ključ otključavanja.Budem tako onda riješio ako nema druge.

 Ako može servis, možeš i ti. Treba malo čačkat po googlu, mora postojat neka shema, ako ti u servisu kažu da mogu otključat.

 Oni nakon sto posaljem racun i šifru biosa salju to valjda aceru i oni im daju kljuc.. 

15 godina
online
Re: Kako da otključam bios?
njuskac kaže...
Filox kaže...
njuskac kaže...

 Servis traži 345 kn za ključ otključavanja.Budem tako onda riješio ako nema druge.

 Ako može servis, možeš i ti. Treba malo čačkat po googlu, mora postojat neka shema, ako ti u servisu kažu da mogu otključat.

 Oni nakon sto posaljem racun i šifru biosa salju to valjda aceru i oni im daju kljuc.. 

 -to nitko ovlašten-služben ne radi, tj prvo moraš dokazati da si legitimmni vlansik, osoba koja je kupila računalo, odoba koja ima pravo.. i tad nevoljko, tj ako ti to netko tako nudi tad je fušer i možeš to sam.

 

-pass kao i svaki ključ služi tome da vlasnik može, da netko drugi ne može. Isključivo potvrđenom vlasniku ovlašteni servis može pomoći, sve ostalo je neozbiljno + svaki takav slučaj poželjno prijaviti nadležnima npr policiji koja obavi provjeru o možda nečem ukradenom, auto-mobite-računalo.. pravila su ista. Ključ i pass imaju vlasnici.

-traži da se sjeti ili ponudi dokaz legalnosti posjedovanja, bez tog bolje ne pokušavati.

-ako je vlasništvo firme, tad osoba mora ključ-pass razdužiti jednako kao što bi to napravio s ključevima firme-auta.. tj opet dati ovlaštenoj-nadležnoj osobi koja će to tad dati tebi.

 

-a ono što si do sad natipkao, nije vidljivo da ti je potreban bios pass, tj jesi li ušao u bios? ako nisi pass ti je beskoristan-nepotreban i vjerojatno ni ne postoji, tj tek kad uđeš u bios tražit će te odnosno dok nema unosa passa nije problem pass, nego jednostavno fastboot, uefi, nebootabilan medij itd.. tj nešto treće, neka druga tipka za ulaz ili izbor boot medija ovisno kako je bios podešen. Po ovome što si napisao ne vidim da je problem pass nego upravo to, boot i ulaz u bios, postavke a možda tad i pass.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Kako da otključam bios?

"Ok you have to setup a supervisor password in order to disable secure boot  after that reset the supervisor password and you can boot from your usb drive also bare in mind that in uefi mode the usb drive has be formatted in gpt not mbr because mbr will only work in legacy mode which will kill your windows 10 boot because it will not boot again until you swap to uefi again "

 

 

 

Tebi ne treba BIOS password, nego supervisor password, za secure boot?

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kako da otključam bios?

Ne mogu uci u bios da stavim da mi boota sa usb-a.. a kad racunalo upalim nigdje nema opcije da boota sa usb-a.. ulazim u bios sa f2 i zatim trazi sifru.. ovlasteni servis to riješava i dobit cu kljuc uskoro.

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kako da otključam bios?
njuskac kaže...

Ne mogu uci u bios da stavim da mi boota sa usb-a.. a kad racunalo upalim nigdje nema opcije da boota sa usb-a.. ulazim u bios sa f2 i zatim trazi sifru.. ovlasteni servis to riješava i dobit cu kljuc uskoro.

 OK, nisam dobro shvatio, jer ima više tih šifri...

 

Ma vidi, nije loše da to oni odrade, jer sigurno nije jednostavno, ako je uopće i moguće to sredit sam. Ako ti nije žao para, dobro si napravio.

 

Live long and prosper.
10 godina
neaktivan
offline
Kako da otključam bios?

Izvadi ssd iz laptopa i stavi ga na drugo računalo te instaliraj windowse, vrati nazad ssd iproblem riješen.

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kako da otključam bios?
gil kaže...

Izvadi ssd iz laptopa i stavi ga na drugo računalo te instaliraj windowse, vrati nazad ssd iproblem riješen.

 

 

 

A jebate glup li sam. Pa da, tako može pokrenut instalaciju win10, ali mu i dalje ostaje zaključan BIOS, međutim, ako se ne treba ulazit u bios, onda nije ni bitan...

 

Live long and prosper.
10 godina
offline
Kako da otključam bios?

Dobio sam kljuc i otkljucao bios. 

Uglavnom imam novi problem, instalirao sam windowse i sve super i onda mi je instalirao update, stisnuo sam restart i sad mi 2 sata stoji na "preparing to configure windows" i ne mogu nista.. kad ugasim vrati se na isto.. nece bootat sa usb-a , ne ulazi u windows, necu uc u safe mode.. ne reagira na nista.. stoji plavi ekran sa tom porukom.. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 18:14 (njuskac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice