Faksiranje preko maila i windowsima

poruka: 9
|
čitano: 13.550
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
faksiranje preko maila i windowsima

Već neko vrijeme znam da je faxirati moguće preko maila, slati i primati faxeve kao da imate fax uređaj.

 

Mislim u 2010 bilo bi i vrijeme da se izbace staromodni faxevi, za nešto tako jednostavno. Izgleda da dosta malo ljudi koristi ovu opciju, naprosto zato jer su počeli koristiti mailove, ali se problem desi kada sa druge strane imate nekoga ( najčešće u državnoj upravi ili slično )  gdje ne znaju za ništa osim faxa !

 

mail im je nepoznanica, kao da je jučer izmišljen. Nastane nesporazum onda kada vi fax nemate, niti vam ga se kupuje zbog takve jednokratne upotrebe, nakon čega bi trebao skupljati prašinu.

 

OK,

 

u čemu je sada keč. Keč je u tome da sam ja našao tutoriujal, u kojem lijepo piše da se treba otići takvo što poštimati u Control panelu, add windows componets, i nakon toga lijepo kliknuti na fax, te nastaviti sa instalacijom.

 

 

Vrlo lijepo, ali proces odmah zapne jer se traže dll, cov, i fxsc ne znam kakvi fileovi, koje sve redom jedvitim mukama jednog po jednog pronalazite na netu.

 

 

ja sam sad zapeo na confdent.cov fileu,

 

 

i za ime božje ne znam gdje da ga nađem.

 

 

na pola instalacije sam, i znam da će nakon njega biti još ko zna koliko njih koje ću morati pronaći, a onaj instalacijski CD koji imam od windowsa ih ne sadržava.

 

 

 

AKO NEKO ZNA, NEKA POMOGNE, ILI NEK UPLOADA NEGDJE confdent.cov sa svog kompa, ako ga nađe.

 

 

tnx svima

 

 

ovdje je tutorijal za fax instalaciju - spominje se modem, a ja imam dsl bežičnu konekciju, pa me sad zanima što u tom slučaju,

 

što je također pitanje ove teme.

BALKANAC OD GLAVE DO OPANAKA
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Faksiranje preko maila i windowsima

Nisi dao link na tutorial! Namigiva

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.-----Što se dogodi Facebook profilu kad čovik krepa?
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: faksiranje preko maila i windowsima
15 godina
neaktivan
offline
RE: faksiranje preko maila i windowsima

sad jesam :)

BALKANAC OD GLAVE DO OPANAKA
13 godina
offline
RE: faksiranje preko maila i windowsima

Imaš ovdje taj fajl, samo se moraš registrirati.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.7.2010 11:26 (deadman).
15 godina
neaktivan
offline
RE: faksiranje preko maila i windowsima

taj link sam sinoć našao, i nisam uspio, ali zato sad jesam :)

 

inače, po ovom tutorijalu, morat ću se spojiti na modem, a ne znam kako ću to kada sam bežično spojen  :)

BALKANAC OD GLAVE DO OPANAKA
15 godina
neaktivan
offline
RE: faksiranje preko maila i windowsima
panonski kaže...

taj link sam sinoć našao, i nisam uspio, ali zato sad jesam :)

 

inače, po ovom tutorijalu, morat ću se spojiti na modem, a ne znam kako ću to kada sam bežično spojen  :)

nadam se da ne govoriš o "ADSL modemu" jer ti to neće pomoći.

Moraš imati telefonski modem u računalu koji je spojen sa telefonskom žicom (kao da spajaš drugi telefon u kući).

tj ako već nemaš, treba ti nešto poput ovoga: Link

 

Alternativa je slanje preko besplatnih e-fax servisa, ali su oni besplatni samo za Ameriku i Kanadu. Za slanje u Hrvatsku ili bilo koju drugu zemlju moraš platiti.

Nema na čemu! --| Google is your friend |--
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.7.2010 14:03 (Zura).
15 godina
neaktivan
offline
RE: faksiranje preko maila i windowsima

Ovakva je situacija,

 

nazvao sam T-com službu za korisnike, i čim sam spomenuo fax i e-mail, ponuđena mi je od strane njihovog djelatnika njihova usluga slanja i primanja faxeva ( koja se naravno plaća na mjesečnoj bazi )

 

Na to sam ja rekao djelatniku, da zbog čega bih to plaćao, ako ću godišnje primiti 3, 4 faxa, a naravno znam i da se to može složiti da radi, najnormalnije, bez ikakve vanjske extra usluge.

 

Čovjek je bio dobro raspoložen pa mi je rekao, da je konekcija kakvu ja tražim, 

 

fax - telefonski broj i wireless bežična mreža sa takvim wireless modemom   nemoguća. 

 

 

Odgovorio sam da sam takvo što gledao na you tube kao tutorijal, da se takav wireless modem koristi na identičan način. 

 

e sad onaj bitniji dio - naši faxevi koriste još uvijek analogan signal, i zahtijevaju stari modem u računalu,

 

 

koji je kao što je zura napisao ovaj sa njegovog linka, i ja sam ga kupio.

 

TNX SVIMA.

 

javit ću kad proradi.

 

 

BALKANAC OD GLAVE DO OPANAKA
15 godina
neaktivan
offline
RE: faksiranje preko maila i windowsima

samo da javim da sam uzeo interni modem koji je koštao 40 kuna, i instalirao ga u PCI port, ukucao u tablice modema kodove za našu državu (00385 ),

 

i modem radi. Prvi fax je maloprije poslan

BALKANAC OD GLAVE DO OPANAKA
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice