Deinstalacija deep freeze

poruka: 19
|
čitano: 19.559
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Deinstalacija deep freeze

Otvaram ovu temu jer imam problema oko deinstalacije deep freeze.
Poceo sam preko add or remove ali dao mi je na znanje da postupak nije pravilno napravljen i onda se blokirao-friz.
Sada ne dozvoljava nista. Nemam ga u start meni ni add or remove.
Jednostavno nikako nemogu da ga izbrisem.
Zato molim neko ako zna, i hoce da mi kaze, neki efikasan postupak ako ga ima. I to korak po korak za da mogu da ga razumem i onda primenim.
Hvala!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Deinstalacija deep freeze

Probaj skinuti programčić koji se zove Revo Uninstaller, besplatan je i odličan uninstall utility.

Osobno ga koristim na svim računalima na kojima radim. Zajedno sa aplikacijom briše i sve moguće tragove.


http://www.revouninstaller.com/

 

Vjerujem da ćeš s time moći riješiti problem.

Don't you see their bodies burning Desolate and full of yearning Dying of anticipation Choking from intoxication
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Deinstalacija deep freeze
Danny_HR kaže...

Probaj skinuti programčić koji se zove Revo Uninstaller, besplatan je i odličan uninstall utility.

Osobno ga koristim na svim računalima na kojima radim. Zajedno sa aplikacijom briše i sve moguće tragove.


http://www.revouninstaller.com/

 

Vjerujem da ćeš s time moći riješiti problem.

 Zdravo,
Ja sam skinuo Revo Uninstaller, instalirao ga u komp. i probao da obrisem foldere Faronics, ili deep freeze, no uvek me upozoruje da ako njih obrisem onda i windows se brise ili tako nesto.
Ja sam to i uradio dao sam komando da obrise i na desktopu nestale su sve aplikacije i start meni i.td.
Iskljucio sam komp. i pak ukljucio, deep freeze je opet bio tu i vratio je ranije stanje.
Neznam dali prvilno postupam sa Revo Uninstallerom.
Ako mislis da mozhesh da mi kazesh kako to da izvedem sa njega recimi.
Hvala!
franc
16 godina
offline
Deinstalacija deep freeze

Kada otvoriš Revo Uninstaller, na onoj listi svih programa koje imaš, pojavi li ti se i Deep Freeze?

Don't you see their bodies burning Desolate and full of yearning Dying of anticipation Choking from intoxication
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Deinstalacija deep freeze

U tome je problem sto nepojavljuje se, nema ga kao program (aplikacija) kao drugih.

Zato sto, ja kad sam poceo da ga deinstalisem on me je upozorio, da to nije pravilan postupak i onda se blokirao, ili je zamrznut, tako da kazem, cuva kompjutera od svega, ali nedaje nista na njega da se radi pri uklucivanje i gasenju on sve obrise.

Nema ga u start meni, nema ga u add or remove, i nepokazuje ga na glavnom listu na reevo uinstallerom. Ima ga samo u ol programs kao foldr-faronics, i unutra druge foldere deep freeze.

Ima li opcije R.U. na drugi nekakav nacin da ga obrise?

Zdravo!

franc
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Deinstalacija deep freeze
franc kaže...

U tome je problem sto nepojavljuje se, nema ga kao program (aplikacija) kao drugih.

Zato sto, ja kad sam poceo da ga deinstalisem on me je upozorio, da to nije pravilan postupak i onda se blokirao, ili je zamrznut, tako da kazem, cuva kompjutera od svega, ali nedaje nista na njega da se radi pri uklucivanje i gasenju on sve obrise.

Nema ga u start meni, nema ga u add or remove, i nepokazuje ga na glavnom listu na reevo uinstallerom. Ima ga samo u ol programs kao foldr-faronics, i unutra druge foldere deep freeze.

Ima li opcije R.U. na drugi nekakav nacin da ga obrise?

Zdravo!

  Mozda si stavio password na deep freezovim postavkama.
0100110001100001011110100110000101110010011101010111001100100000010011000110111101101110011001110010000000110001001110010011011100110010
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Deinstalacija deep freeze

Evo postupka deinstalacije

 

 

To uninstall the software Deep Freeze must first be disabled and then uninstalled.
To disable Deep Freeze:
Hold down the shift key and double-click on the Deep Freeze icon. Alternatively, you can press Crtl-Alt-Shift-F6. You should now see a password dialog.
Enter your password and click OK. If you have not yet entered a password you should be able to click OK without entering anything. You should now see a dialog with boot options.
Select "Boot thawed" and click OK. This will disable Deep Freeze on the next reboot.
Reboot your machine. After the machine reboots you are ready to uninstall Deep Freeze.
To uninstall:
Locate the installation file you used to install Deep Freeze to this machine. By default the name of this file is called "DF5Std.exe" for versions 5.X and "DF6Std.exe" for versions 6.X.
Run the installation file (DF5Std.exe or DF6Std.exe).
Select the option to "Uninstall"
The software should uninstall and reboot the machine. When the machine reboots, Deep Freeze should be uninstalled.

 

 

Ima ga u procesima jel? (ctrl+alt+del za XP   ctr+shift+esc za Vista)

0100110001100001011110100110000101110010011101010111001100100000010011000110111101101110011001110010000000110001001110010011011100110010
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Deinstalacija deep freeze

 

Zdravo,

Nemam stavljeno nikakav pasvord. Nije mi trazio pri instaliranju, ovo je trial, ne znam.

A za teksta na engleskog hoces li mi nekako pojasniti sustinu na nasem jeziku.

 Ima ga u procesima jel? (ctrl+alt+del za XP)- A ovo kako da primenim.

Izvini, ako hoces pojednostavi malo i javi se.

franc
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.7.2008 20:03 (franc).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Deinstalacija deep freeze

Postoji i bootabilni cd (fuck deep freeze) ili tako nešto...

Pogledaj na googlu i sigurno češ nači.

p.s. možda ovo pomogne:

http://www.techspot.com/vb/all/windows/t-35409-I-cant-disable-Deep-Freeze.html

16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Deinstalacija deep freeze
franc kaže...

 

Zdravo,

Nemam stavljeno nikakav pasvord. Nije mi trazio pri instaliranju, ovo je trial, ne znam.

A za teksta na engleskog hoces li mi nekako pojasniti sustinu na nasem jeziku.

  Ima ga u procesima jel? (ctrl+alt+del za XP)- A ovo kako da primenim.

Izvini, ako hoces pojednostavi malo i javi se.

  Jednostavnije (za ctr+alt+del),znaci pritisnes tu kombinaciju tipki   i pokaze ti se task manager.U tabu processes vidi dali i koje instance su pokrenute od deep freezea (ne znam kako se zovu posto nisam ga koristio),onda (u task manageru) odaberi opciju show processes from all users,potrazi tvoje ime (podredi ih) i vidi sve "sumnjive" procese koje ne pripadaju windowsu.
Dakle misterija oko ctrl+alt+del verujem da ti je jasna.

Sto se tice deinstalacije u engleskom kaze (sad cu karikirati malo) dakle:

  1. Da bi deinstalirao deep freeze moras ga zaustaviti (disejblati ga) i onda ga deinstalirati.
  2. Otsranjivanje procesa koji je pokrenut od strane deep freeza.To se cini tako sto   drzis Crtl-Alt-Shift-F6 zajedno i klikas na deep freeze ikonu u task baru (dole levo) (nema ikone?...nadrljao si  Smijeh ) nakon toga  mora  se pojaviti password dialog.Ako nemas postavljeno password samo klikni na OK bez unosa icega.Sada bi trebalo da vidis dialog sa boot opcijama,selektiraj  "Boot thawed" i klikno OK.Ovo ce spreciti ucitavanje deep freeza nakon sledeceg restarta.
  3. Restartiraj
  4. Nakon restartanja mozes pristupiti deinstalaciji a to se radi vako: Lociraj datoteke za deinstalaciju,po defaultu zovu se  "DF5Std.exe" za verzije DF 5.X i  "DF6Std.exe"  za verzije 6.X (ovo "X" znaci daljne verzije.
  5. Klikaj na exe koji si pronasao (zamisli .....funkcijom search za "all files and folders included system and hiden files")
  6. Odaberi uninstall
  7. Restartiraj
  8. Nakon ovoga trebalo bi da je deep freeze deinstaliran.

 

Po svemu sudeci prema tvojem postu,deep freeze je jos aktivan i instaliran.To sto ga nema u Add/Remove Files neka te ne zabrinjava.To je poenta programa.

Nema ga u Program Files? I to je normalno.Ukopan je duboko u sistem i sam sebe zasticuje od odstranjivanja silom kao na primer sa Revo Uninstallerom ali i kad neki virus primeti postojanje doticnog pa ga proba disejblati i penetrirati u sistem

 

P.S

Pojednostavnije od ovoga...Amin.

Sledeci put kad zelis se igrati sa sistemom koristi Sandboxie.Sjajan program.Jednostavan.Kraj.

O Sandobixieu citaj malo recenziju na BOLu

 

http://www.bug.hr/program/index.asp?id=84324&page=2

Sandboxie Sandboxie
0100110001100001011110100110000101110010011101010111001100100000010011000110111101101110011001110010000000110001001110010011011100110010
15 godina
neaktivan
offline
Deinstalacija deep freeze

Dobro Lazarus Long,

Hvala za ovu iscrpnu analizu, pogledao sam je dobro pa sad cu pokusati da primenim ove postupke. Videcu rezultate i javicu se.Zdravo

Isto Vald 1s, prvericu stranicu kju si predlozio.

franc
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Deinstalacija deep freeze

Pošto vidim da se jako mučite oko Deep Freez-a i njegove deinstalacije, evo kako se on deinstalira. Stavite u CD rom instalacijski CD ( znači CD na kojem vam je Program Deep Freeze). Otvorite ga i zatražaite deinstalaciju. Sada pazite - kvaćica mora biti obavezno u kućici kraj C, inaće ćete imati velikih problema. Ostale particije nije potrebno štititi Deep Freezom.

15 godina
offline
Deinstalacija deep freeze

Škola, učionica s 12 računala i na svakom je uredno instaliran deepfreeze.

Medjutim, na jednom racunalu se nakon instalacije racunalo normalno resetiralo (to uvijek napravi nakon instalavije deepfreeza), ali prilikom ulaska u win i ucitavanja svih programcica sa startup-a, javi se ona famozna poruka don't send koja je vezana za deepfreeze.

E sad, problem je sto deepfreez dakle nije dobro instaliran a ne mogu mu pristupiti jer nema ni one dolje ikone. Pogledam u task manageru i kao radi, ali ga nema nigdje. Probam ga ubiti i obrisati sve sto nadjem od njega, resetiram komp i nista.

Ok, znam da sve mogu rijesiti formatiranjem, ali jel ima neki nacin da ga maknem s racunala iako nije dobro instaliran (a jos uvijek ne znam zasto jer je sve ostalo na isti nacin instalirano i radi)?

 

Sta kazete?

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Deinstalacija deep freeze

KASNO SE JAVLJAM  iz safe mode se deinstalira... Krenes ponovo sa instalacijom pa ce ti pisati uninstall umesto install ( sve u safe modu).

Ja sam ga par puta deinstalirao i instalirao. Stavljaj ga na jedan restart i ikona ce biti na task baru a ako stavljas na vise ili ga iskljucis

ikona se trajno gubi pa moras da reinstaliras deep.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.2.2009 17:01 (doca1).
14 godina
neaktivan
offline
pozdrav

ljudi imali mi itko pomoci kako da izbrisem deep freeze sa kompa...molim vas sto brze odgovorite i hvalla.Mršti se

ado_ze
14 godina
neaktivan
offline
RE: Deinstalacija deep freeze
doca1 kaže...

KASNO SE JAVLJAM  iz safe mode se deinstalira... Krenes ponovo sa instalacijom pa ce ti pisati uninstall umesto install ( sve u safe modu).

Ja sam ga par puta deinstalirao i instalirao. Stavljaj ga na jedan restart i ikona ce biti na task baru a ako stavljas na vise ili ga iskljucis

ikona se trajno gubi pa moras da reinstaliras deep.

99% si u pravu,pokreneš instalaciju,te odabereš uninstall!

Ne mora u safe modu-samo to si se zeznio!

 

I rewo uninstalera se klonite,on više sjebe,nego što pomogne!

Ikominator
15 godina
odjavljen
offline
RE: Deinstalacija deep freeze
Ikominator kaže...

99% si u pravu,pokreneš instalaciju,te odabereš uninstall!

Ne mora u safe modu-samo to si se zeznio!

 

I rewo uninstalera se klonite,on više sjebe,nego što pomogne!

Odgovaraš na poruku staru skoro godinu dana...

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
offline
RE: pozdrav
ado_ze kaže...

ljudi imali mi itko pomoci kako da izbrisem deep freeze sa kompa...molim vas sto brze odgovorite i hvalla.Mršti se

pa u postu iznad tvog je objašnjeno

Atomska bubamara. | tinyurl.com/erepna
15 godina
neaktivan
offline
RE: Deinstalacija deep freeze

Da ali ovaj sto pita nije upisao pass tako da nisi ti u pravu deep fr.. koristim vrlo dugo a ovo je 100% najsigurniji nacin da se ukloni.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice