Spajanje dva rutera

poruka: 26
|
čitano: 25.387
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Spajanje dva rutera
prije svega, pozdrav svima!
registrirao sam se jer nisam uspio pronaći rješenje problema guglajući sat vremena po internetu, u nadi da mi netko može pomoći oko konfiguracije dva rutera.

internet mi stiže preko kabela iz zida koji je spojen u ruter (1) motorola sbv5121e. dotični ruter nema mogućnost slanja signala wirelessom pa sam zato uzeo siemens gigaset se555 wlan ruter (2) kako bi to omogućio. motorolu sam sa siemensom spojio ethernet kabelom. iz motorole kabel izlazi iz ethernet porta, a u siemens sam spojio u adsl port.

napomena - prethodno sam direktno kabelom spojio laptop i siemens, složio postavke wirelessa. nakon toga sam odštekao kabel i uspješno se spojio wirelessom na control panel siemensa. znači, veza između laptopa i siemensa (2) radi, veza između zida i motorole (1) također radi. sada sam spojio motorolu (1) i siemens (2) kabelom i trebam "uvjeriti" siemens da propusti promet od motorole i pošalje ga kroz antenu na laptop.

moje pitanje je slijedeće:
koje postavke trebam uključiti u control panelu siemensa kako bi mi proradio wireless? za početak, koji protokol trebam odabrati sa slike i ostale postavke koje slijede?
hvala!!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Spajanje dva rutera

Sa koje slike?

U principu motorola ti mora znati za subnet iza siemensa i obrnuto. Ne znam koje protokole imaš, ali RIP bi morao biti dovoljan.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel. CyberPunk is my thing...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Spajanje dva rutera

Ne vidim zašto bi u kabel uštekao u ADSL port Siemensa. Valjda bi bilo logično uštekati ga također u jedan od ethernet portova.

Support SCS Software: http://blog.scssoft.com
15 godina
odjavljen
offline
Re: Spajanje dva rutera

Ako spajaš u ethernet port, u pravilu taj router podešavaš kao odvojenu mrežu (znači, wifi klijenti imaju net, ali nemaju pristup dijeljenim sadržajima na mreži od prvog routera). Ako ti router podržava AP način rada, onda ti u uputama piše na koji port ide glavni router.

 

Neki routeri nemaju AP mode službeno podržan, ali zato uredno rade kao AP ako uštekaš router na LAN port i ugasiš dhcp (i još poneku postavku ovisno o modelu).

 

 

--------------------------
Tek sad vidim da se ništa od ovog ne odnosi na tvoju situaciju jer ta motorola nije router, već modem i zato njegov izlaz ide u WAN port routera. Sad, kvaka je u tome što je taj simens ADSL modem + router i WAN port od routera je interno spojen na ADSL modem. Na nekim od takvih uređaja je moguće preko konzole redirectat WAN port na jedan od 4 LAN portova, ali to je a.) relativno komplicirano, b.) vrlo često jako bugovito.

 

Savjet za ubuduće (ne samo za tebe): savjet tražiti prije kupovine, a ne nakon. To se pogotovo odnosi na kabelske modeme kod kojih i kod službeno podržanih uređaja zna biti problema.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
offline
Re: Spajanje dva rutera

-jedna mreža (subnet) jedan router.

-router je samo jedna od funkcija unutar 'kutije', modem, wlan, dhcp...

-normalan način: na npr cable modem ili adsl modem, spaja se router koji ima wan port. Ostatak je obično dovoljan automatika-default, tj routanje modemskog subneta na routerski.

-u ovoj priči ne znamo koji je 'prvi' (motorola) recimo da je to Bnetov modem.. pogledaj teme. Osvisno o ISPu (tj njegovom firmwareu) imaš ili nemaš potpunu kontrolu (admin pass). dodatno se komplicira s vjerojatno tcomovskim s-555.. za koji opet vjerojatno nemaš sve mogućnosti .. ali se može (potraži teme, 555 wan port ili ddwrt).

Ako se tako routa, tad oba uređaja mogu biti routeri, dhcp serveri itd, jer nisu u istoj mreži, ostalo bi bio problem-kolizija (npr dva dhcpa).

-drugi način, motorola radi sve kao i do sad, 555 pogasiš sve, napraviš glupi switch + wlan, jedino što tad ovisno o samom firmwareu i ovisnosti ... možda moraš ručno postaviti ip za wirelles uređaje (jer im možda neće motorola dodjelljivati za wlan).

-ako je motorola ISPovska, na njoj bolje ne dirati puno, često se resetiraju itd.

 

btw, 555 je kvalitetan ali zastario, nisi ga trebao nabavljati osim ako je cijena ...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.4.2014 22:52 (ihush).
12 godina
offline
Spajanje dva rutera

1. adsl port je samo za adsl i za nista drugo!!

2. ugasi dhcp

3. ako je motorola 192.168.1.1 onda siemens postavi 192.168.1.2

4. ako ni tada ne radi internet onda na kompu postavi staticnu ip adresu i pod gateway obavezno stavi  ip od motorole

 
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje dva rutera
ne kužim gdje je slika nestala, evo opet
9 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje dva rutera
peace_of_cake kaže...

1. adsl port je samo za adsl i za nista drugo!!

2. ugasi dhcp

3. ako je motorola 192.168.1.1 onda siemens postavi 192.168.1.2

4. ako ni tada ne radi internet onda na kompu postavi staticnu ip adresu i pod gateway obavezno stavi  ip od motorole

kako mogu saznati ip od motorole i ip od siemensa? btw. nisam na windowsima, koristim os x

9 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje dva rutera
ihush kaže...

-jedna mreža (subnet) jedan router.

-router je samo jedna od funkcija unutar 'kutije', modem, wlan, dhcp...

-normalan način: na npr cable modem ili adsl modem, spaja se router koji ima wan port. Ostatak je obično dovoljan automatika-default, tj routanje modemskog subneta na routerski.

-u ovoj priči ne znamo koji je 'prvi' (motorola) recimo da je to Bnetov modem.. pogledaj teme. Osvisno o ISPu (tj njegovom firmwareu) imaš ili nemaš potpunu kontrolu (admin pass). dodatno se komplicira s vjerojatno tcomovskim s-555.. za koji opet vjerojatno nemaš sve mogućnosti .. ali se može (potraži teme, 555 wan port ili ddwrt).

Ako se tako routa, tad oba uređaja mogu biti routeri, dhcp serveri itd, jer nisu u istoj mreži, ostalo bi bio problem-kolizija (npr dva dhcpa).

-drugi način, motorola radi sve kao i do sad, 555 pogasiš sve, napraviš glupi switch + wlan, jedino što tad ovisno o samom firmwareu i ovisnosti ... možda moraš ručno postaviti ip za wirelles uređaje (jer im možda neće motorola dodjelljivati za wlan).

-ako je motorola ISPovska, na njoj bolje ne dirati puno, često se resetiraju itd.

 

btw, 555 je kvalitetan ali zastario, nisi ga trebao nabavljati osim ako je cijena ...

- u priči je motorola prva, dobivena od bt neta
- se555 je tcomovski, ostao mi iz starog stana kad sam imao maxadsl...

 - jel problem što nemam najnoviji firmware - piše da je 

Firmware version:1.30 (Nov 2 2005 16:53:45)
12 godina
offline
Spajanje dva rutera

stavi posljednji firmware 1.30n (Dec 19 2006 10:38:52) . ja jos uvjek koristim taj router sve dok ne budem bio prisiljen koristit voip

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Spajanje dva rutera
tomislavvv kaže...
..

kako mogu saznati ip od motorole i ip od siemensa? btw. nisam na windowsima, koristim os x

- OS je nevažan, mreža radi jednako svugdje.

- ip dobijaš preko dhcpa, u istom subnetu (treći broj), pod postavkama mreže vidi DNS i gateway, to je ip routera. pingaj.

 

tomislavvv kaže...
..

- u priči je motorola prva, dobivena od bt neta
- se555 je tcomovski, ostao mi iz starog stana kad sam imao maxadsl...

 - jel problem što nemam najnoviji firmware - piše da je 

Firmware version:1.30 (Nov 2 2005 16:53:45)

- za bt net nisam siguran (politika firme.., vjerojatno je identično kao Bnet), ugl ISP ti ne dozvoljava puni pristup, zabranjeno je čak bilo što raditi s njihovom opremom, tj u slučaju problema možeš očekivati naplatu. Pazi s firmwareom, ako ga uopće možeš nadograditi (ali to je sporedno). Oni kontroliraju sve.

- ako uspiješ izmijeniti 555, jedan port u WAN, dalje je normalno routanje. Ako je motorola na npr 192.168.1.1. (treći broj-C) tad 555 postaviš npr na 192.168.2.1 (bilo koji različit od motorole), ostalo je defaultno.

- ako ne možeš dobiti WAN, tad moraš od 555 napraviti 'glupu' kutiju, isključiti DHDP (je to radi motorola) i ručno postaviti ip, npr 192.168.1.10 vidiš razliku, treći broj je jednak=subnet, četvrti različit, tj IP pojedinog uređaja u mreži 0-255. U 555 treba dodati i DNS i GW (ip modema, recimo da je 192.168.1.1). Za wlan moraš ručno svaki PC koji se spaja preko 555tice, npr 192.168.1.111, 112 itd..

... ali i mogući drugi problem. -ako je jednako kao bnet, tad su ostala računala onemogućena, tj prvi uređaj kojeg modem vidi na mreži, pročita njegovu MAC adresu i samo njemu dozvoli pristup. Tad bi ti wlan radio samo lokalno. Kod drugih ISPova takvog ograničenja nema (nema ni na bnetu ako ima wlan modem kojeg naplaćuju dodatnih 15kn/mj)

Matematika tad kaže, da je optimalnije kupiti router s wanom za cca 150kn. Kupljeni uređaji nemaju ograničenja ISPovskih, može poslužiti i npr za Carnet dailup i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Spajanje dva rutera
ihush kaže...

- ako uspiješ izmijeniti 555, jedan port u WAN, dalje je normalno routanje. Ako je motorola na npr 192.168.1.1. (treći broj-C) tad 555 postaviš npr na 192.168.2.1 (bilo koji različit od motorole), ostalo je defaultno.

- ako ne možeš dobiti WAN, tad moraš od 555 napraviti 'glupu' kutiju, isključiti DHDP (je to radi motorola) i ručno postaviti ip, npr 192.168.1.10 vidiš razliku, treći broj je jednak=subnet, četvrti različit, tj  IP pojedinog uređaja u mreži 0-255.  U 555 treba dodati i DNS i GW (ip modema,  recimo da je 192.168.1.1). Za wlan moraš ručno svaki PC koji se spaja preko 555tice, npr 192.168.1.111, 112 itd..

... ali i mogući drugi problem. -ako je jednako kao bnet, tad su ostala računala onemogućena, tj prvi uređaj kojeg modem vidi na mreži, pročita njegovu MAC adresu i samo njemu dozvoli pristup. Tad bi ti wlan radio samo lokalno. Kod drugih ISPova takvog ograničenja nema (nema ni na bnetu ako ima wlan modem kojeg naplaćuju dodatnih 15kn/mj)

Matematika tad kaže, da je optimalnije kupiti router s wanom za cca 150kn. Kupljeni uređaji nemaju ograničenja ISPovskih, može poslužiti i npr za Carnet dailup i sl.

Samo da dopunim, nema to puno veze s politikom firme koliko sa samom funkcionalnošću te motorole (ISP može jedino neke mogućnosti motorole ugasiti).

 

1.) Motorola je modem i samo modem -> routera nema i jedini način je korištenje routera a WAN portom (što na 555 treba kemijati za dobiti). U protivnom, 555 se može jedino ponašati kao switch, pa samo prvo spojeno računalo dobije IP adresu, a time i izlaz na net. Motorola, ako i ima lokalnu IP adresu ona je samo za administraciju/nadgledanje parametara, a spojeni uređaj (samo prvi ako ih je više preko switcha) dobije direktno vanjsku IP adresu. Ako na 555 iskemijaš WAN port, tad router dobija vanjsku IP adresu, a lokalna mreža ima svoje lokalne adrese koje router dodjeljuje računalima. Jedino, ako želiš moći pristupiti sučelju od motorole, primjerice za viditi je li ima konekciju ako ti pade net i sl, moraš lokalnu mrežu podesiti da koristi range u kojem je ip adresa motorole, ali da dhcp ne dodjeljuje baš tu ip adresu (obično završava na 254, pa nije neki problem).

 

2.) Motorola je modem i router u jednom. Tad će oba načina koja je ihush opisao raditi. Ja bih osobno koristio drugi, osim ako nemaš nekih specifičnih zahtjeva zbog kojih bi prvi način bio bolji.

 

Na žalost, koliko vidim po netu, ta motorola je samo modem, tako da (ako je ta informacija točna) bez WAN porta nećeš ništa postići.

 

Alternativa ti je, ukoliko ti je jedan komp stalno upaljen, spojit njega na modem i podesit da glumi router (Win 7 čak može glumiti WiFi AP).

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
9 godina
neaktivan
offline
Spajanje dva rutera
danas sam se još bavio s tim, ali ga nikako nisam uspiio natjerati da proradi. onda sam "puko", otišao do dućana s el. opremom i kupio lan kabel od 10metara. za prvu ruku će poslužiti ;)

frka mi je s rokovima i jednostavno se više nemam vremena time baviti, a s druge strane nemam dovoljno znanja o mrežama da uspijem napraviti kemiju da stvar proradi..... kad se malo financijski posložim, vjerojatno ću uzeti drugog providera interneta u kombinaciji s wlan modemom.

uglavnom, hvala ekipa na pomoći!!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Spajanje dva rutera

ja sam svoj se555 uspio upogoniti kao obican router koji sam lanom bio spojio na sx763 (tada je on bio glavni), namjestio sam kako sam prije rekao i net ptrko wlana na se555 je radio. samo da znas, se555 ima backdoor pass engineer i njega nisam mogao maknut.  backdoor sam testirao na najnovijem 1.30n firmwareu i normalno se mogu logirat samo kad upises backdoor pass nakon ip adrese upisi /home.stm i logiran si. tako da ako mislis dijeliti net preko tog routera da znas da ima taj propust

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Spajanje dva rutera
peace_of_cake kaže...

ja sam svoj se555 uspio upogoniti kao obican router koji sam lanom bio spojio na sx763 (tada je on bio glavni), namjestio sam kako sam prije rekao i net ptrko wlana na se555 je radio. samo da znas, se555 ima backdoor pass engineer i njega nisam mogao maknut.  backdoor sam testirao na najnovijem 1.30n firmwareu i normalno se mogu logirat samo kad upises backdoor pass nakon ip adrese upisi /home.stm i logiran si. tako da ako mislis dijeliti net preko tog routera da znas da ima taj propust

Tvrdiš da si ga upogonio kao običan router, a dao si upute za upogonit ga kao switch + AP, što na sx763 koji je router radi, a na motoroli, ako je samo modem, neće raditi.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
12 godina
offline
Spajanje dva rutera

ja sam rekao kako je meni radilo, doma sam samo testirao. Inace je bilo namjenjeno da u skoli koja nema wifi da stavim jedan router i radilo je. samo sam promjenio routerov ip. brzina preko wlana je bila oko 20/20 mbps {#}

edit: tomislavv, daj vise ss, nama a ai sebi ces olaksat

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.4.2014 15:41 (peace_of_cake).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Spajanje dva rutera
MrBlc kaže...
..

 

Na žalost, koliko vidim po netu, ta motorola je samo modem, tako da (ako je ta informacija točna) ..

 - naravno, nije točno. :)

to je normalan modem+router, jedino što ISP en dozvoljava nikakav pristup, MAC adresa i sl.

btw, Bnetov wlan model nema neka ograničenja kao MAC za jedan PC. Ovo ti je info iz prve ruke, za razliku od internetskih poluinformacija. Tako da nije problem npr DHCP-gateway (klasične routerske role) nego MAC filtriranje koje dozvoljava pristup samo prvom prepoznatom uređaju, nekad je mac kloniranje bilo rješenje (btw, svaki normalan router ima i tu opciju), nakon tog wan port.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Spajanje dva rutera
ihush kaže...

  - naravno, nije točno. :)

to je normalan modem+router, jedino što ISP en dozvoljava nikakav pristup, MAC adresa i sl.

btw, Bnetov wlan model nema neka ograničenja kao MAC za jedan PC. Ovo ti je info iz prve ruke, za razliku od internetskih poluinformacija. Tako da nije problem npr DHCP-gateway (klasične routerske role)  nego MAC filtriranje koje dozvoljava pristup samo prvom prepoznatom uređaju, nekad je mac kloniranje bilo rješenje (btw, svaki normalan router ima i tu opciju), nakon tog wan port.

Malo sam dalje kopao, na wrt tutorialu za taj modem piše da dodjeljuje spojenim uređajima public IP. Isti piše i na temi za proslijeđivanje portova.

 

U manualu piše da podržava više računala (jedan na usb, a jedan, uz hub ili switch i više od jednog, na ethernet), ali to mora operater podržavati.

 

To bi u prijevodu značilo da ipak nema router u sebi, ali podržava višu uređaja ukoliko operater to podržava, te u tom slučaju svaki uređaj dobije svoju vanjsku IP adresu.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
offline
Re: Spajanje dva rutera
MrBlc kaže...
..

ali to mora operater podržavati.

...

 -podržava (jer radi), ali ne dozvoljava. Zato uređaj WAN portom (ili mac cloning). Operater ima potpunu kontrolu, upravo jedan LAN-USB port kao i način spajanja (cable, ne žele da juzer shara internet ili bilo što prčka, takvih modela inače nema u maloprodaji) su tvornički prilagođeni za operatera i onemogućeno je useru bilo što (manual i sl.). Izbacivanje routera i prebacivanje na operatera potrebe za takvim serverom bi bio netoptreban job + resursi. Rezultat kao da routera ni nema. Treba ga usporediti s WLAN modelom, tad se vidi router jer je preduvijet kao i DHCP.

rečenica: ''piše da dodjeljuje spojenim uređajima public IP'' ... WAN<->LAN, to je routanje. Dakle to je router. Možda npr nema DHCPserver pa dodjeljuje operaterov (uz gateway i DNS) no to je zapravo identično iznamljenom IPu, pošto je to usluga koja se skupo naplaćuje, nema razloga vjerovati da se operater time želi opteretiti bez posebne naplate (pa je logičnije predpostaviti da to radi za usera nedostupan dio uređaja). Možda je problem samo u terminologiji jer naziv router se koristi za sve 'multipraktik kutije', mada je routing samo jedna od funkcija svakog od tih uređaja, koji su primarno npr modem, iptv, adsl, wlan-AP, i sl. ... dok se recimo većina danas proizvodi s 4 lan porta i wlanom, prije IPTVa nije postojao ''max tv'' port, čisto kao neka usporedba što firmware radi. To je i dalje mrežni port ali s posebnim postavkama koje nisu za mrežu. Takav uređaj je i dalje jednak originalnom tvorničkom, ali će ga user možda nazvati MaxTV modem (uz koji mu treba i prijemnik) dok drugi operateri kao Amis ne rade takvo odvajanje porta za u osnovi jednaku IPTV, na istom uređaju, samo izmijenjenom firmwareu. Kao što se DDWRTom to opet može izmijeniti ako postoji firmware za konkretan chip u uređaju i ako user ima potpuni pristup...

- Ali i nebitno za konkretan problem... Možda samo zbog terminologije u temi, da se mi kao useri/forumaši možemo bolje razumijeti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Spajanje dva rutera

Ok, da malo sredimo terminologiju i rasčistimo nesporazume: Ta motorola nema NAT (network address translation) bez čega je nemoguće spojiti više od jednog uređaja na jednu public IP adresu (a više od jedne ti operater ne da) i zbog toga je potrebno koristiti router koji će obavljati tu zadaću.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
offline
Spajanje dva rutera

pozdrav, imam router huawei b315s-22 i zelio bi preko žice na 2. kat kuće postaviti još jedan router jer mi do tamo ne hvata wifi. kao drugi router imam stari t-comov thomson st70i wl pa me zanima što sve trebam napraviti kako bi ih uspjesno spojio. ili mi treba drugi router?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.6.2017 22:22 (maxy0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Spajanje dva rutera

trebao bi spojiti 2. rutera ako je moguće.

 

znači.

speedport w 724v je glavni i nalazi se u jednom dijelu kuće. 

preselio bi pc u drugi dio koji je udaljen 20-ak metara. no pc nema wifi karticu.

ali imam drugi ruter siemens gigaset se555. 

 

mogu li spojiti siemens wifom na speedport i onda kabelom spojiti siemens s pcom?

 

mislim da njegdje još imam i zyxel ako je on bolji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Spajanje dva rutera
zeryx kaže...

trebao bi spojiti 2. rutera ako je moguće.

 

znači.

speedport w 724v je glavni i nalazi se u jednom dijelu kuće. 

preselio bi pc u drugi dio koji je udaljen 20-ak metara. no pc nema wifi karticu.

ali imam drugi ruter siemens gigaset se555. 

 

mogu li spojiti siemens wifom na speedport i onda kabelom spojiti siemens s pcom?

 

mislim da njegdje još imam i zyxel ako je on bolji.

 Nabavi si najobičniji switch s 4-5 portova i to je to samo pripazi koji uzimaš.

 

Ja imam 2 gigabitna switcha u radioni i sobi.

Bez puno komplikacija,provukao kabel i spojio,ni jedan ni drugi nisam morao konfigurirati niti išta.

Ako može subscribe na YT(ETS2 najviše):https://www.youtube.com/user/evilmage007STEAMnic/videos?view_as=subscriber i imgur s ss-ovima(ets2 najviše):https://balkantufeurotrucksimulator.imgur.com
13 godina
online
Re: Spajanje dva rutera

imam switch s 5 portova. ali mi treba barem 30m kabela po kući. jer je ovo cca 15-20m zračne linije. a pokušao bi izbjeći nered s kablovima.

 

nego naišao sam na ovo: da li je to ono šta meni treba?

 

KAKO UMREŽITI 2 SIEMENSA SE555

1. Siemens (koji je spojen na ADSL liniju)

Podesiti internet (username i password)
Local network: neka bude njegova IP adresa 192.168.1.1 i DHCP UKLJUČEN!! (lakše je tako)
Wireless network: odabrati kanal po volji i SSID 
allowed clients: staviti MAC adrese računala koja se trebaju spajat
Repeater(WDS) upisati (wlan) Mac adresu 2. routera (koji služi kao repeater)
administration: treba promijeniti password za ulaz u meni

2. Siemens (koji služi kao repeater 1.)

Internet: ON!!! 
internet connection: service provider: other
protocol: bridging (MER)
IP address type: static
IP address: 192.168.1.2 (IP sdresa tog 2. routera)
subnet mask: 255.255.255.1
default gateway: 192.168.1.1
MTU: 1492
line mode: automatic
encapsulation: VC mux
QoS class: UBR
VPI/VCI: 0/33
PPPoE pass-through: ON
UPnP: ON

Local network: IP address: 192.168.1.2 (IP adresa 2. routera)
DHCP 2. routera obavezno ISKLJUČITI

wireless network: staviti isti kanal i SSID ko i na 1. routeru!!!
allowed clients: staviti isto sve MAC adrese računala ko i na 1. routeru
repeater(WDS): upisati (wlan) MAC adresu 1. routera (koji je spojen na ADSL)
administration: promijeniti password (ne isti ko na 1. routeru)

10 godina
online
Spajanje dva rutera

mislim da se555 u tom modu podržava samo WEP enkripciju

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Spajanje dva rutera

izgleda da se555 ne radi kako treba. svako toliko se resetira.

 

da li je to moguće napraviti s zyxelom?

 

edit;

 

radi siemens.

ali ne mogu spojiti da sve proradi.

 

edit2:

sve radi. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.3.2018 17:50 (zeryx).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice