Connectiran,a ne želi na internet (help) :(

poruka: 65
|
čitano: 41.336
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Connectiran,a ne želi na internet (help) :(
pitanje

Dakle, prije par dana sam dobila laptop dell inspiron,na njega sam stavila  (XP Home Edition) i instalirala sam sve drajvere. Uspješno sam se preko wirelessa spojila na ZyXEL P-660 HW (pisalo je da je signal Excellent-sve štima,spojeno,svjetli zeleno itd.) a kada sam otvorila svoj browser (Mozilla Firefox) to šugavo smeće od ZyXEL-a se nije htjelo spojiti na internet! Sada sam na netu preko tog istog laptopa ali na susjedov račun (nadam se da neće saznat xD ) dakle sa kompom sve štima,očito ZyXEL šteka. Molim da mi pomognete, stvarno ne znam šta da radim, već 3 dana to pokušavam sredit,ali neće i neće. Najvjerovatnije trebam nešto namjestiti na http://192.168.1.1/ ali ne znam što i ne želim napamet tamo prčkat da nebi nešto sje* pa da se ne mogu ni preko stolnog kompa spojit na net preko tog-smeća-od-ZyXELa.

 

I ako je potrebno, kartica se zove (valjda) Dell Wireless 1395 WLAN mini kartica Rev 2.10

 

 

Molim bilo kakvu pomoć....unaprijed zahvaljujem! :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Connectiran,a ne želi na internet (help) :(

Posto kazes da se laptop na router ipak spoji, a samo ne mozes ic na internet, krenicu od te pretpostavke.

Otvori Control Panel-Network Connections, u njemu odaberi Wireless vezu, desni klik, pa Properties. U popisu odaberi Internet Protocol (TCP/IP), pa Properties.

Na kartici General stavi sve Automatic, na kartici Alternate Configuration stavi User Configured:

IP: 192.168.1. 50  (npr.)

Subnet 255.255.255.0

Gateway: 192.168.1.1

Prefered DNS: 192.168.1.1

Alternate DNS: 161.53.30.3  (Carnet DNS server)

 

OK, OK... restartaj vezu po potrebi, pa vidi jel radi... ako ovo ne radi, onda po svemu sudeci ipak moras prckat po routeru, ali idemo korak po korak...

16 godina
neaktivan
offline
Connectiran,a ne želi na internet (help) :(

Ne ZyXEL ti radi dobro pošto se možeš spojiti na router (zeleno svjetlo) i pošto se možeš spojiti na susjedov account.

 

Vjerojatno nisi konfigurirala internet. Za to trebaš upisati 192.168.1.1 u browseru i otvorit će ti se stranica od tvog routera. Ne treba te biti strah, ne možeš niš zaj*bat, samo slijedi upute koje si dobila od internet providera. Nadam se da će to pomoći, ako ne... a ježi ga.

Rambo is watching you!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Connectiran,a ne želi na internet (help) :(

Ako imaš od T-Coma, nazovi službu za korisnike, na 0800 9000 i broj 2 na automatu za tehničku podršku i oni će te uputiti što dalje.. Jer ako ti dsl lampica ne svijetli ili treperi, neće ti se router nikad spojiti, nazovi pa pitaj..

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Connectiran,a ne želi na internet (help) :(
autorov komentar

Dobila sam papir sa uputstvima za ZyXEL (na par stranica) i sve sam napravila kako je tamo pisalo,ali neće... Plač

Za sada još ne želim zvati službu za korisnike....nekako sumnjam da bi mi oni mogli pomoći Šutim

 

@wifi

 

Napravila sam sve kako si napisao,ali i dalje ne šljaka...

 

Zbunjuje me lokot kod ZyXEL-a...evo i link za slikicu...

LINK

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Connectiran,a ne želi na internet (help) :(

lokot znaci da je bezicna veza osigurana nekakvim protokolom

 

15 godina
neaktivan
offline
Connectiran,a ne želi na internet (help) :(
autorov komentar

Da,ima tu lozinku...mislila sam da ju možda trebam maknut,ali to je ziher da mi se netko ne prikači na net osim mene :D

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Connectiran,a ne želi na internet (help) :(

ti se spajas na zyxel,jeli?

 

ako jos nisi, onda ces morati ukucati pass za svoju mrezu... iako sumnjan da vec nisi posto ti pise konektid.... eo ovako.... slusaj me sad.... otvori web preglednik (IE;MF;Opera---)

i aj na stranicu svoje ip aderse od rutera (moja. 192.168.1.1) ukucaj sifru rutera.... i onda odi u Istalll setup... ondje samo klikaj na next... i u zadnjem prozoru na finish.... pricekaj par minuta (2 i guess,,,) i otvori opet preglednik,,,,, ako te ne spoji ODMA na homePage, javi se pa da znam  nesto drugo smisliti....

http://www.puma1400.deviantart.com Dennis Ritchie"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
15 godina
neaktivan
offline
Connectiran,a ne želi na internet (help) :(
autorov komentar

očito nemamo isti router...

 

LINK

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Connectiran,a ne želi na internet (help) :(

Cini mi se da modem ne dize vezu (ocito nije podesen). dakle na po onoj slici treba ici na Connection setup

To bi izgledalo http://img243.imageshack.us/my.php?image=capture4pt5.jpg

Service name: T-com

username = usernema koji se dobije od T-coma za spajanje na internet (obavezno s @htnet-dsl)

pass = za spajanje na internet (dobiven isto od strane ISP-a)

 

dalje parametri ovako http://img99.imageshack.us/my.php?image=capture3ko8.jpg

 

i to bi bilo to http://img216.imageshack.us/my.php?image=capture5yb7.jpg

 

Moze se i testirati konekcija http://img153.imageshack.us/my.php?image=capture6te3.jpg

http://img295.imageshack.us/my.php?image=capture7wg3.jpg

 

I trebalo bi proci...

 

Sad bi internet trebao radit - a dalje provjeri dal bezicna veza koristi kakvu zastitu (ako ne podesiti)

Ako koristis staticke IP adrese na mreznom adapteru - onda u postavkama TCP/IP protokola staviti Default gateway = ip modema 192.168.1.1 i DNS-e od T-coma (195.29.150.3 i 195.29.150.4 ili ako je neki drugi ISP odgovarajuce dns-e)

 

Osobno nemam taj modem, al sam nasao dobre slike online   pa bi to trebalo sad radit.

http://realizam.blogspot.com/
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Connectiran,a ne želi na internet (help) :(

Idi prvo na explorer izbrisi stranicu i upisi 192.168.1.1 nakon toga tise pojavi zyxel i upises sifru 0000 nakon toga advanced setings i tamo imas karticu network u njoj imas WAN LAN WLAN ti odes na WLAN i tamo imas ime zyxel to promjenis i imas sifru i to promjenis,a za spajanje neznam trebalo bi ti radit vec i ovak al ak neradi spoji se zicno pa vidi oce ti tak sljakat

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Connectiran,a ne želi na internet (help) :(

i mene je jeb... taj modem isti taj, na kraju sam odustao, ovi u službi korisnika ne objasne ...

uglavnom imam pc i laptop. na modem se spajam žično s jednim i drugim jer se nikako neće instalirat  t -comov cd do kraja ni na komp ni laptop, al opet imam internet samo što me stara dailup mreža svaki čas pita dal se želim logirat, a već surfam e da i nemam nikakve ikone za ugasit max adsl

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.7.2008 20:48 (brezonja).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Connectiran,a ne želi na internet (help) :(
brezonja kaže...
...

 me stara dailup mreža svaki čas pita dal se želim logirat, a već surfam e da i nemam nikakve ikone za ugasit max adsl

 

 Router ti je u routu modu pa nemaš te ikone za konekciju. Ako surfaš sa IE, odeš na tools->internet options->connections i označiš opciju: never dial connectio, pa ti ne bi trebao pozivati vezu kad otvoriš IE.
16 godina
neaktivan
offline
Connectiran,a ne želi na internet (help) :(

a kako se mogulogoutat izadsl-a nemam nikakve ikone i sl

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Connectiran,a ne želi na internet (help) :(

A zašto vi, korisnici navedenog modema, ne iskoristite upute o konfiguraciji i zaštiti Wlan-a na maxadsl stranici:

 

http://www.t-com.hr/privatni/kzona/podrska_savjeti/maxadsl_uredjaji_wlan.asp 

 

Koliko sam proletio, sve je ok objašnjeno..

16 godina
offline
Connectiran,a ne želi na internet (help) :(

A jel si upisala pasword za svoju mrežu na laptopu???

Koju zaštitu koristiš WEP ili WPA? ak koristiš WPA trebat će ti SP2 za windowse.

Ak to neće radit, probaj koristit WZC umjesto ovog d-linkovog alata.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Connectiran,a ne želi na internet (help) :(
autorov komentar

hmmm...nećete vjerovat,al sad mi se ne želi spojiti ni na stranicu od modema. piše da je spojen,ali a-a...ne reagira. Plač

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Connectiran,a ne želi na internet (help) :(
anshika05 kaže...

hmmm...nećete vjerovat,al sad mi se ne želi spojiti ni na stranicu od modema. piše da je spojen,ali a-a...ne reagira. Plač

 Daj napiši što si napravila dosad...

Probaj ovako:

1. reset routera
2. pogasi antvirusne programe i firewall od win-a
3. unesi ip-ove i dns-ove, i spoji se preko kabla
3. probaj ući u router, ako neće restartaj komp pa probaj onda

Probaj pa javi da li si uspjela ući u router..
15 godina
neaktivan
offline
Connectiran,a ne želi na internet (help) :(
autorov komentar

Spojila sam se preko kabla,ali kada odem u wireless connections da provjeri sve wireless uređaje u blizini ZyXEL ne pronalazi. Možda mu je riknuo wireless dio. Plač

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Connectiran,a ne želi na internet (help) :(

Probaj se sa svojom wireless karticom negdje spojiti, možda je ona vrisnula. Da li ti vidi koju drugu mrežu? probaj reinstall, ili još jednom reset zyxela, to dosta čest pomaže kada komp ne vidi zyxela..

16 godina
neaktivan
offline
RE: Connectiran,a ne želi na internet (help) :(
anshika05 kaže...

Spojila sam se preko kabla,ali kada odem u wireless connections da provjeri sve wireless uređaje u blizini ZyXEL ne pronalazi. Možda mu je riknuo wireless dio. Plač

 Pa ak si se spojila preko kabela trebao bi komp odmah registrirati da je našao novi uređaj...

Al čudno kak za wireless ništa ne pronalazi... Probaj s drugom mrežnom karticom. Meni se čini da je ZyXEL u redu, al da te mrežna zaj*bava.

Provjeri još dal svijetle sve lampice. Ako ne svijetle, koje ne svijetle?
Rambo is watching you!
15 godina
neaktivan
offline
Connectiran,a ne želi na internet (help) :(

Ne napiše joj da je našao novi uređaj, nego da je local area connection->connected, da je uspostavljena mreža između routera i kompa.. A kada tražiš wireless mreže, isključi kabel pa probaj onda na refresh kod wireless mreža..

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.7.2008 11:20 (Sale_BJ).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Connectiran,a ne želi na internet (help) :(
autorov komentar

Kartica radi, posudila sam router od frendice i normalno sve radi,samo se ne želi spojit na ZyXEL.

 

Jel postoji mogućnost da odnesem laptop i ZyXEL u T-com pa nek mi oni to srede?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Connectiran,a ne želi na internet (help) :(
anshika05 kaže...

Kartica radi, posudila sam router od frendice i normalno sve radi,samo se ne želi spojit na ZyXEL.

 

Jel postoji mogućnost da odnesem laptop i ZyXEL u T-com pa nek mi oni to srede?

 Ne, neće ti oni to riješiti... Nazovi prvo 0800 9000 i stisneš 2 za tehničku podršku. Javit će ti se neko od operatera, kažeš koji je problem i još napomeneš da si se probala spojiti wireless sa laptopom na drugi router i da tamo radi. Vjerojatno će proći s tobom kroz konfiguraciju i kada se vidi da ti laptop ne vidi zyxela, prijavit će ti kvar, onda će ti doći neko iz T-Coma to riješiti.
16 godina
offline
Connectiran,a ne želi na internet (help) :(

Moj problem je malo drugačiji. Ja imam wireless problem i molio bih za pomoć. Imam T-comov Speed Touch router i D-link USB mrežnu karticu. Kad spojim router na računalo žicom brzina mi je stalno oko 200 kB/s, ali kad spojim bežično brzina mi je oko 80 kB/s. Router i mrežna kartica su udaljeni oko pola metra. U čemu je problem? Zašto nemam maksimalnu brzinu na wirelessu?

 

PS: Taj problem mi se javlja samo na windowsima 7 beta, na XP-u je brzina uvijek maksimalna.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.2.2009 17:21 (Igor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Connectiran,a ne želi na internet (help) :(

Sve ti je uredu i sa laptopom i njegovom bezicnom karticom i sa tvojim zyxel ruterom.Radi se o tome da se to jednostavno dogada,da je komp spojen na ruter i ruter na net a da opet nemozes surfati.Moze biti da imas nekakav virus koji konstantno salje nesta pa su to ovi u t-comu skuzili i sad ti nedaju pristup net-u.Skeniraj ga sa antivirus/spyware programom.Ako nista nenade probaj ga resetirati vise puta,malo dugme crno iza da ga ugasis,proraditi ce vec samo od sebe.

Ovo je namjenjeno anshiki....

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.2.2009 17:09 (vombat).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Connectiran,a ne želi na internet (help) :(

među driverima nađi onaj za grafu i to....tamo češ nać i driver za internet...instaliraj ga

i pogledaj pod control panel traži local area connection moraš ić pod enable i sve će bit OK

 

15 godina
neaktivan
offline
Connectiran,a ne želi na internet (help) :(
autorov komentar

prošlo je ne znam kolko mjeseci,al i dalje ne radi...lik u t-comu je rekao da ne zna...nemreš bilivit!!

baš gledam ekran od laptopa i piše

status: connected

newtork: zyxel

duration: (vrijeme teće...)

speed: 54.0 Mbps

Signal strenght: 5 zelenih crta

 

activity

packets sent: 242

recieved: 0

 

 

 

address type: manually configured

ip address: 192.168.1.50

subnet mask: 255.255.255.0

default gateway: 192.168.1.1.

 

 

probam ga pingat sa 32 byta i 3 put piše "Request timed out"

 

u čem griješim?

 

prošla sam sve one sigurnosne postavke,i p.m.!

ali nee...ne radi gospon!!

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Connectiran,a ne želi na internet (help) :(
anshika05 kaže...

prošlo je ne znam kolko mjeseci,al i dalje ne radi...lik u t-comu je rekao da ne zna...nemreš bilivit!!

baš gledam ekran od laptopa i piše

status: connected

newtork: zyxel

duration: (vrijeme teće...)

speed: 54.0 Mbps

Signal strenght: 5 zelenih crta

 

activity

packets sent: 242

recieved: 0

 

 

 

address type: manually configured

ip address: 192.168.1.50

subnet mask: 255.255.255.0

default gateway: 192.168.1.1.

 

 

probam ga pingat sa 32 byta i 3 put piše "Request timed out"

 

u čem griješim?

 

prošla sam sve one sigurnosne postavke,i p.m.!

ali nee...ne radi gospon!!

 

 Griješiš u default gateway-u; neka bude prazan.
<%=chr(60)%>marquee style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: #c60041; FONT-FAMILY: Verdana" behavior=alternate<%=chr(62)%>- -<%=chr(60)%>/marquee<%=chr(62)%>
15 godina
neaktivan
offline
Connectiran,a ne želi na internet (help) :(
autorov komentar

a-a...izbrisala sam,ali i dalje ne otvara ni google,ni msn...ništa šta bi pokazivalo da je stvarno spojen!!

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice