Bnet internet - problemi

poruka: 62
|
čitano: 25.055
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
RE: Bnet internet - problemi
Elles D. kaže...

Odi kod poznanika pa vidi...

Ili googlaj i nauči nešto novo :)

sve u svemu bezveze, ko stavlja kabel od televizijske antene u ruter ?

Xfire : mihovil13 Skype : mihovil.mandic Steam : mihovilm
16 godina
protjeran
offline
RE: Bnet internet - problemi
Mitch kaže...
Elles D. kaže...

Odi kod poznanika pa vidi...

Ili googlaj i nauči nešto novo :)

sve u svemu bezveze, ko stavlja kabel od televizijske antene u ruter ?

A jesi ti glup ili provociraš, b-net nema nikakve veze sa telefonskim žicama, sve kod bneta ide koaksijalnim kablom, tv, net i telefon.

 

Bolje se nemoj više tu sramotit i pravit pametan.

I don't need sex, T-com fucks me every day
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.12.2010 18:05 (pinkskin).
15 godina
online
RE: Bnet internet - problemi
pinkskin kaže...
Mitch kaže...
Elles D. kaže...

Odi kod poznanika pa vidi...

Ili googlaj i nauči nešto novo :)

sve u svemu bezveze, ko stavlja kabel od televizijske antene u ruter ?

A jesi ti glup ili provocitraš, b-net nema nikakve veze sa telefonskim žicama, sve kod bneta ide koaksilanim kablo, tv, net i telefon.

 

Bolje se nemoj više tu sramotit i rpavit pametan.

ja samo govorim da je cudno, od 6 hrvatskih isp-a samo kod bneta ide ovako

Xfire : mihovil13 Skype : mihovil.mandic Steam : mihovilm
16 godina
protjeran
offline
RE: Bnet internet - problemi
Mitch kaže...
pinkskin kaže...
Mitch kaže...
Elles D. kaže...

Odi kod poznanika pa vidi...

Ili googlaj i nauči nešto novo :)

sve u svemu bezveze, ko stavlja kabel od televizijske antene u ruter ?

A jesi ti glup ili provocitraš, b-net nema nikakve veze sa telefonskim žicama, sve kod bneta ide koaksilanim kablo, tv, net i telefon.

 

Bolje se nemoj više tu sramotit i rpavit pametan.

ja samo govorim da je cudno, od 6 hrvatskih isp-a samo kod bneta ide ovako

  Pa zato jer je on kabelski operater i još ide tak i kod btneta.

I don't need sex, T-com fucks me every day
16 godina
moderator
online
RE: Bnet internet - problemi
Mitch kaže...
pinkskin kaže...
Mitch kaže...
Elles D. kaže...

Odi kod poznanika pa vidi...

Ili googlaj i nauči nešto novo :)

sve u svemu bezveze, ko stavlja kabel od televizijske antene u ruter ?

A jesi ti glup ili provocitraš, b-net nema nikakve veze sa telefonskim žicama, sve kod bneta ide koaksilanim kablo, tv, net i telefon.

 

Bolje se nemoj više tu sramotit i rpavit pametan.

ja samo govorim da je cudno, od 6 hrvatskih isp-a samo kod bneta ide ovako

Pa gle - i VIP, T-mobile, Tele2 su svojevrsni ISP-ovi, samo sto oni uslugu pruzanja pristupa Internetu omogucuju - zamisli ti to - bez ikakvih kabela! Sve ide preko zraka! {#}

 

T-com i slicni ISP-ovi pruzaju ADSL (uz jos ponesto), uslugu pristupa Internetu koja ide preko (postojece) telefonske parice.

 

B.net pruza usluge pristupa Internetu (i telefona i televizije) preko koaksijalnog kabela - oni po zgradi razvuku svoje kabele, dakle njihovi korisnici mogu postati samo oni ljudi u zgradama u kojima je B.net postavio svoju "kabelsku" mrezu. I ja se pitam je li pitanje vezano uz "televizijsku antenu" provokacija ili teska ignorancija - pa nije valjda da ovdje ima ljudi koji misle da se koaksijalni kabeli koriste iskljucivo za spajanje antene u televizor?!

 

Kamo ti mislis da bi trebalo prikljuciti taj koaksijalni kabel, ako ne u router? Zasto mislis da postoje iskljucivo (A)DSL routeri? Zasto ne bi mogli postojati i routeri za kabelski Internet, odnosno oni u koje se ne spaja telefonska parica nego koaksijalni kabel?

15 godina
online
RE: Bnet internet - problemi
mbaksa kaže...
Mitch kaže...
pinkskin kaže...
Mitch kaže...
Elles D. kaže...

Odi kod poznanika pa vidi...

Ili googlaj i nauči nešto novo :)

sve u svemu bezveze, ko stavlja kabel od televizijske antene u ruter ?

A jesi ti glup ili provocitraš, b-net nema nikakve veze sa telefonskim žicama, sve kod bneta ide koaksilanim kablo, tv, net i telefon.

 

Bolje se nemoj više tu sramotit i rpavit pametan.

ja samo govorim da je cudno, od 6 hrvatskih isp-a samo kod bneta ide ovako

Pa gle - i VIP, T-mobile, Tele2 su svojevrsni ISP-ovi, samo sto oni uslugu pruzanja pristupa Internetu omogucuju - zamisli ti to - bez ikakvih kabela! Sve ide preko zraka! {#}

 

T-com i slicni ISP-ovi pruzaju ADSL (uz jos ponesto), uslugu pristupa Internetu koja ide preko (postojece) telefonske parice.

 

B.net pruza usluge pristupa Internetu (i telefona i televizije) preko koaksijalnog kabela - oni po zgradi razvuku svoje kabele, dakle njihovi korisnici mogu postati samo oni ljudi u zgradama u kojima je B.net postavio svoju "kabelsku" mrezu. I ja se pitam je li pitanje vezano uz "televizijsku antenu" provokacija ili teska ignorancija - pa nije valjda da ovdje ima ljudi koji misle da se koaksijalni kabeli koriste iskljucivo za spajanje antene u televizor?!

 

Kamo ti mislis da bi trebalo prikljuciti taj koaksijalni kabel, ako ne u router? Zasto mislis da postoje iskljucivo (A)DSL routeri? Zasto ne bi mogli postojati i routeri za kabelski Internet, odnosno oni u koje se ne spaja telefonska parica nego koaksijalni kabel?

Jer sam mislio da je to relativno novo, coax prenosi do 200 mb/sek

Xfire : mihovil13 Skype : mihovil.mandic Steam : mihovilm
16 godina
moderator
online
RE: Bnet internet - problemi
Mitch kaže...
mbaksa kaže...
Kamo ti mislis da bi trebalo prikljuciti taj koaksijalni kabel, ako ne u router? Zasto mislis da postoje iskljucivo (A)DSL routeri? Zasto ne bi mogli postojati i routeri za kabelski Internet, odnosno oni u koje se ne spaja telefonska parica nego koaksijalni kabel?

Jer sam mislio da je to relativno novo, coax prenosi do 200 mb/sek

Koji je problem, ako u zgradi postoji veci broj korisnika, povuci vise (nezavisnih) koaksijalnih kabela? {#}

15 godina
online
RE: Bnet internet - problemi
mbaksa kaže...
Mitch kaže...
mbaksa kaže...
Kamo ti mislis da bi trebalo prikljuciti taj koaksijalni kabel, ako ne u router? Zasto mislis da postoje iskljucivo (A)DSL routeri? Zasto ne bi mogli postojati i routeri za kabelski Internet, odnosno oni u koje se ne spaja telefonska parica nego koaksijalni kabel?

Jer sam mislio da je to relativno novo, coax prenosi do 200 mb/sek

Koji je problem, ako u zgradi postoji veci broj korisnika, povuci vise (nezavisnih) koaksijalnih kabela? {#}

nije problem, dapače suprotno.

Pošto smo mi nerazvijena država, nisam mislio da će se hrvatska "raširiti" na više načina povezivanja

Xfire : mihovil13 Skype : mihovil.mandic Steam : mihovilm
16 godina
moderator
online
RE: Bnet internet - problemi
Mitch kaže...
nije problem, dapače suprotno.

Pošto smo mi nerazvijena država, nisam mislio da će se hrvatska "raširiti" na više načina povezivanja

Da je T-com uspio zadrzati monopol, onda bi to bilo cudno. Ovako stvari idu svojim prirodnim tijekom. Ljudi su sad svjesni da im T-comova linija nije zacementirana, te da je "fiskna" linija postala nesto kao "mobilna" (ili, zapravo, tu ni ne bi trebalo pricati o fiksnoj liniji posto kabelski operateri ne koriste telefonsku paricu) - odaberes si operatera koji ti najvise odgovara ponudom i kvalitetom usluga, te cijenom. Naravno, mnogi jos uvijek nemaju izbora, ali i to ce se s vremenom promijeniti.

13 godina
protjeran
offline
RE: Bnet internet - problemi
mbaksa kaže...
Mitch kaže...
nije problem, dapače suprotno.

Pošto smo mi nerazvijena država, nisam mislio da će se hrvatska "raširiti" na više načina povezivanja

Da je T-com uspio zadrzati monopol, onda bi to bilo cudno. Ovako stvari idu svojim prirodnim tijekom. Ljudi su sad svjesni da im T-comova linija nije zacementirana, te da je "fiskna" linija postala nesto kao "mobilna" (ili, zapravo, tu ni ne bi trebalo pricati o fiksnoj liniji posto kabelski operateri ne koriste telefonsku paricu) - odaberes si operatera koji ti najvise odgovara ponudom i kvalitetom usluga, te cijenom. Naravno, mnogi jos uvijek nemaju izbora, ali i to ce se s vremenom promijeniti.

T-com dijelomicno dominira svojom reklamom te zamucivanju ljudima face svojim glupostima,tek kad uzmu njihov ADSL skuze kakva su zapravo dubrad(kako gdje).No t-com samo zna primamljivati korisnike i davati im HDD-ove da produze ugovore,a neznaju infrastrukturu popraviti da bude bolja i efikasnija "Kolko drzi drzi,za kasnije nas bas briga".

Ko prestane biti prijatelj, prijatelj nikada nije ni bio. || Čime se pametan stidi, time se budala ponosi.
13 godina
offline
Bnet internet - problemi

http://www.speedtest.net/result/1083790285.png

 

A kakav je onda ovo rezultat? Imam optimu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Bnet internet - problemi

cool :-) meni se takve stvari dogadaju sa google chrome!

My Life Is A Very Serious Game...
13 godina
neaktivan
offline
Bnet internet - problemi

Zvao sam prijavio kvar, i bilo je dobro jedan dan, (nije bilo onoliko koliko placam ali je bilo ok) sada opet po starom, download ne preskace 2mb's i ping skace uzasno,zvao sam danas opet i prijavio kvar pa cemo vidjeti sto ce biti.

Ja neznam jesu li ti ljudi normalni pa koji k...c je to tako tesko sredit i namjestit j.....o te rasterecivanje mreze ko da je atomska fizika.

Dok to ne srede idem creckat susjedima wep key sa backtrakom.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
RE: Bnet internet - problemi
mbaksa kaže...
Mitch kaže...
nije problem, dapače suprotno.

Pošto smo mi nerazvijena država, nisam mislio da će se hrvatska "raširiti" na više načina povezivanja

Da je T-com uspio zadrzati monopol, onda bi to bilo cudno. Ovako stvari idu svojim prirodnim tijekom. Ljudi su sad svjesni da im T-comova linija nije zacementirana, te da je "fiskna" linija postala nesto kao "mobilna" (ili, zapravo, tu ni ne bi trebalo pricati o fiksnoj liniji posto kabelski operateri ne koriste telefonsku paricu) - odaberes si operatera koji ti najvise odgovara ponudom i kvalitetom usluga, te cijenom. Naravno, mnogi jos uvijek nemaju izbora, ali i to ce se s vremenom promijeniti.

Za Zagreb su samo dva najbolja ISP-a :

T-com i Iskon (ako smatramo kao jedno) i Metronet ako je dostupan.

Da je Mudrinić pametan, nastavio bi uvesti optiku, a sad u Zagrebu ima stotinjak zgrada + sopnica u kojima optika stoji, jedino ako ga Btnet ne iskoristi.

 

Mobilan internet je ok, pogotovo kod tele2, no ovi iz Vipa su isto monopolisti, stavili su LTE u Osijek, jer tamo broje najviše Vip korisnika prema ostalim mrežama

Xfire : mihovil13 Sretan Božić !
16 godina
neaktivan
offline
Bnet internet - problemi

Evo moja preporuka je da malo pročitate ovo:

 

http://compnetworking.about.com/od/dslvscablemodem/a/dslcablecompare.htm

http://micromanagements.blogspot.com/
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Bnet internet - problemi

Pogledajte ovo http://www.pingtest.net/result/31122153.png

Ovi jos nisu namjestili....

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
RE: Bnet internet - problemi
LVL kaže...

Pogledajte ovo http://www.pingtest.net/result/31122153.png

Ovi jos nisu namjestili....

Evo razlike : http://www.pingtest.net/result/31175460.png

^^TROLLBUSTER^^ Xfire : mihovil13 Sretna Nova 2011. ! !
13 godina
protjeran
offline
RE: Bnet internet - problemi
Mitch kaže...
LVL kaže...

Pogledajte ovo http://www.pingtest.net/result/31122153.png

Ovi jos nisu namjestili....

Evo razlike : http://www.pingtest.net/result/31175460.png

Pogledaj moje.

 

PS: Uzmi u obzir da mi je upaljen Torrent i skidam pjesme sa YT-a.

 

PSS: Kasnije kada mi skidanje zavrsi,uploadat cu sliku bez prometa,samo pingtest.

 

EDIT: Nisam stavio sliku sa pingtest linkom radi toga da mogu staviti i sliku torrenta i YT- downloda.

Server je meni se cini negdje drugdje,nije Sarajevo HT zato sto mi nesto steka kod njih pa nezeli.

Ko prestane biti prijatelj, prijatelj nikada nije ni bio. || Čime se pametan stidi, time se budala ponosi.
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.12.2010 12:59 (Crypto).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet internet - problemi
Crypto kaže...
Mitch kaže...
LVL kaže...

Pogledajte ovo http://www.pingtest.net/result/31122153.png

Ovi jos nisu namjestili....

Evo razlike : http://www.pingtest.net/result/31175460.png

Pogledaj moje.

 

PS: Uzmi u obzir da mi je upaljen Torrent i skidam pjesme sa YT-a.

 

PSS: Kasnije kada mi skidanje zavrsi,uploadat cu sliku bez prometa,samo pingtest.

 

EDIT: Nisam stavio sliku sa pingtest linkom radi toga da mogu staviti i sliku torrenta i YT- downloda.

Server je meni se cini negdje drugdje,nije Sarajevo HT zato sto mi nesto steka kod njih pa nezeli.

Frende moj, sta bi ja dao da je meni tako...

 

13 godina
neaktivan
offline
Bnet internet - problemi

Citao sam ostale postove na forumu i moram reci da i ja imam problem sa Bnetom.

 

Moji problemi su takoder vezani za brzinu, trebao bih imati 16mbs, a imam 2-5 mbs...ponekad i 0,5mbs

 

Cudi me da neki na ovom forumu nisu svjesni da postoje ruteri i modemi u koje ulaze iskljucivo antenski kablovi od tv-a, zapravo mi je smjesno da to odredeni ne znaju.

 

Da, nema ulaza za telefonsku zicu, vec se tv kabl spaja direktno na modem i potom se telefon spaja na njega, jer bnet nudi telefon,tv,net.

 

Cak je njihove rutere nemoguce nabaviti u Hrvatskoj.

 

No, nazalost ni nakon dugotrajnog zvanja Bneta, problemi se nisu rjesili....

 

Problem je definitvno u infrastrukturi i prevelikom broju korisnika, iz centra Osijeka sam i svi u kvartu imamo probleme, no samo nas nekolicina koristi net intezivno, pa to i zamjecuje

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bnet internet - problemi

Je li se može kupiti neki novi router za B-Net?

Ovaj mi ide na živce, umjesto 8mb imam jedva 2mb, signal za WI-FI nikakav. Kad sam udaljen 8m je 50%

:/

Nista nije sveto sve je bruto i neto, sve je zabava!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet internet - problemi
Shody_1994 kaže...

Je li se može kupiti neki novi router za B-Net?

Ovaj mi ide na živce, umjesto 8mb imam jedva 2mb, signal za WI-FI nikakav. Kad sam udaljen 8m je 50%

:/

Cuj mozda da probas sa boljim wireless adapterom, mislim da ti je to bolja opcija, jer ti mozes kupiti i obican ruter koji ide preko telefonske zice, ali ga moras spajat na bnetov...to je mnogo kompliciranije.

Signal ti je definitivno do tvog wireless adaptera ,preporucam ti airlive1600usb

14 godina
neaktivan
offline
Bnet internet - problemi

Nije do mog, integiranog...

Laptop je novi, star 2 mjeseca.

Isprobao kod ostalih, tamo je sve ok, ali ode puca veza svako malo. Brzina je najveća 5mb i to kad sam spojen ethernet kabelom direktno na router... :/

Nista nije sveto sve je bruto i neto, sve je zabava!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet internet - problemi

Gle, ti u laptopu dobijes wireless...no on se nemoze usporediti sa kvalitetnijim externim rjesenjima....to ti je ko kartica u laptopu i prava grafa koju mozes kupiti za komp.

I prednost vanjske antene je golema, bolji prijem signala, manji packet loss i sl.

14 godina
offline
Bnet internet - problemi

Ljudi moji, s Optimom nikad problema {#}  http://www.speedtest.net/result/1124849631.png , kolko plaćam toliko i dobijem :) , nekad i više malo. 

My Only Fear of Death Is Coming Back Reincarnated.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.1.2011 2:39 (jukiii).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Bnet internet - problemi

Tehnicar ce doci, pa valjda rjesi nesto.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Bnet internet - problemi

EDIT -nije dobro jos steka, ovi su ret*rdirani u bnetu.

Ako bi mi neko ko je is splita i ima bnet mogao napravit test na www.pingtest.net

Hvala puno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.1.2011 18:47 (LVL).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Bnet internet - problemi

Ajde pls reply neko.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Bnet internet - problemi
LVL kaže...

EDIT -nije dobro jos steka, ovi su ret*rdirani u bnetu.

Ako bi mi neko ko je is splita i ima bnet mogao napravit test na www.pingtest.net

Hvala puno.

Ja sam u Zagrebu, ali ipak evo vidi http://www.pingtest.net/result/33217314.png

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.1.2011 20:29 (Matozan).
13 godina
neaktivan
offline
Bnet internet - problemi

Hvala care sad sam 100 posto siguran da ih mijenjam, jer je jitter prejebno visok na t-comu je jitter 1.

Pomoglo bi mi da neko iz splita stavi pingtest, ali ovaj bnet je gamad teska placam im 16 mbs' sad imam 4.

Nemogu igrat ni cs sad :(

Isto tako ako netko mozda zna koji bi mi provider bio najbolji za igranje online igrica (znaci ping), u SPLITU.

Hvala

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice