Adsl spora veza

poruka: 16
|
čitano: 10.474
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Adsl spora veza

Spajam se na internet preko D-Linkovog žičanog rutera iz t-comovog paketa, prilično sam udaljen od centrale pa nisam ni očekivao da ću imati punu brzinu download/uploda (2Mbit/s / 256kbps paket), maximalna brzina downloda mi dostiže jadnih 75-80 kbps, mislio sam da je to normalno zbog spomenute udaljenosti. Onda mi je MAXadsl nabavio susjed udaljen od mene 200m koji dostiže brzinu downloada do 200kbps.

Jedina razlika su svemu je da ima D-Linkov bežični ruter.

Ima li netko kakav prijedlog osim zvanja debilnog 0800 9000?


I have a dream! I have a dream that one day I'll be able to see white girls and black girls, playing with each other!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Adsl spora veza

http://www.speedtest.net/ provjeri na ovoj ili slicnoj stranici brzinu, pa nek provjeri i prijatelj. Onda ces vidit jel stvarno brzina neta u pitanju ili te neke druge postavke zezaju.

Meni, recimo pokaze oko 1700-1800 kbs download i nekih 100-120 kbs upload, a isto je 2 Mbps veza. Download mi također ide do nekih 200-210 KB/s

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2008 15:48 (Maximus).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Adsl spora veza
ZC_Someone kaže...

Spajam se na internet preko D-Linkovog žičanog rutera iz t-comovog paketa, prilično sam udaljen od centrale pa nisam ni očekivao da ću imati punu brzinu download/uploda (2Mbit/s / 256kbps paket), maximalna brzina downloda mi dostiže jadnih 75-80 kbps, mislio sam da je to normalno zbog spomenute udaljenosti. Onda mi je MAXadsl nabavio susjed udaljen od mene 200m koji dostiže brzinu downloada do 200kbps.

Jedina razlika su svemu je da ima D-Linkov bežični ruter.

Ima li netko kakav prijedlog osim zvanja debilnog 0800 9000?


 I ja imam isti problem, mada mi je malo prži download, nekih 100-115kbps, ali zna pasti i na 90. Imam Zyxel-ov bežični ruter.
Zvao sam T-com i došli su mi doma napraviti mjerenja i zaključak je bio da sam predaleko od centrale ( više od 5 km ), a za
rješenje su mi ponudili raskid ugovora ili da ostane tako kako je, pa da se nadam da će se u budućnosti nešto popraviti...

AMD Athlon 64 X2 5600+, RAM, 2 GB X 2, 800 MHz, KINGMAX, HDD SEAGATE Barracuda 500 GB, MBO DFI , s. AM2, Infinity CFX 3200-M2, VGA PCI-E SAPPHIRE ATI Radeon HD3870 LR, 512 MB, Midi Tower, CHIEFTEC BH-01BBB, 400 W
16 godina
neaktivan
offline
Adsl spora veza

ja imam thompsonov router (METRONET) , wireles, brzina 2 Mbit/s, skida oko 270 KB/s,jedino je upload nekad malo sporiji, inace sljaka odlicno, da ne ureknem.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2008 16:29 (gamer2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Adsl spora veza
hmm... pa jedino logično rješenje koje ja vidim je da si nabaviš wireless router.Nisu ti skupi ,jedino ako tražiš kvalitetu kao što je D-link. ili si povečaj brzinu tj. plati više novaca za veću brzinu nego što imaš.Ali udi sretan kaj to imaš ja moram trpit VIPov homebox kojemu nije toliko loša brzina koliko je ping pa ne mogu igrat on-line igre. BTW ping 249
16 godina
neaktivan
offline
RE: Adsl spora veza
gamer2 kaže...

ja imam thompsonov router (METRONET) , wireles, brzina 2 Mbit/s, skida oko 270 KB/s,jedino je upload nekad malo sporiji, inace sljaka odlicno, da ne ureknem.

 Kako kad je teoretski moguce max 256 KB/s s tim paketom?
16 godina
offline
RE: Adsl spora veza

A jel ti splitter dobro spojen?

Bežični ruter mislim da neće ništa promijeniti...

16 godina
offline
Adsl spora veza

Ma provjeravao sam sav hardware-r nakon što mi je susjed to rekao i napravio format c, ali sve po starom. I nebi ja imao ništa protiv tako "spore" veze da mi susjed nije udaljen hebenih 200m (možda ni toliko).

 

BTW mjerenje mi je DL 623 kbita/sec (77kbs) a UL 211kbita/sec (26kbs)

 

lol sa serverima u Frankfurtu i NY mi da daje bolje rezultate od navedinih iz Zagreba

 

I have a dream! I have a dream that one day I'll be able to see white girls and black girls, playing with each other!
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.4.2008 1:22 (ZC_Someone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Adsl spora veza

da vas samo pitam ima li netko iskustva o b.net internetu, kakva je veza kod njih???

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Adsl spora veza
Možda imaš uključen uTorrent, to usporava vezu.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Adsl spora veza
Slažem se sa Linom.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Adsl spora veza
BoDdAH kaže...

da vas samo pitam ima li netko iskustva o b.net internetu, kakva je veza kod njih???

 Otvori svoju temu.

Kako da ne - How yes no
16 godina
offline
Adsl spora veza

Nije mi uključen. Zbog ograničenog paketa (sada 10gb) ne seed-am skoro pa nikada, tj. odmah po završetku download-a zatvaram program (uTorrent) iz system traya


I have a dream! I have a dream that one day I'll be able to see white girls and black girls, playing with each other!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Adsl spora veza

da ne otvaram novu temu pa cu ovdje postavit pitanje....

 

prije tjedan dana sam dobio adsl kod starog i sve sam spojio i namjestio uz male poteškoće, al sad sve radi kak spada osim jedne stvari...

 

umjesto 5oo kb/s meni skida samo 100kb/s...

 

uzeo sam T-comov paket od 10 giga...

 

u stanu gdje trenutno živim isto imam t comov adsl i sve šljaka kak spada...brzina je cca 5oo kb/s.

 

stvar je u tome što moj bratić živi mozda 7-8 kuća i istoj ulici gdje živi i moj stari i ima normalnu vezu, tak da sumnjam da je do centrale...

 

 

e sad zanima me može li problem bit u ruteru ili možda u telefonskom kablu s kojim sam spojio ruter s splitterom ?

 

odvrtio sam 3 puta speedtest... i u prosjeku pokaže da je brzina 90kb/s :S:S

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2009 20:22 (latzy).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Adsl spora veza

vec 2 mjeseca..iam kao 11 mbita'' al nemam tu brzinu nikad.. -.-' max mi je 90kbps a up nekih 50.. dosli sve provjerili izmjerili rekli propusnost 11mbita al 100puta sam izmjerio na speedtest.netu jos pokazem covjeku na kompu kak mi skida i pokazme na speedtestu ono..samo odmahne rukom i veli ma to ja nis ne vjerujem ..to nije 100% tocno pazi..lika..kaj reći..sad na to.. i sa amisove stranice ..inace imam brzinu od tcoma a promet od amisa al ip mi je amisov..kaj jos ne kuzim..al dobro.. i kaj opet ih zovem i stalno dolaze..novi router mi dali ..sve..provjerili i opet cu ih zvat ... i kaj da ih stlano zovem..to mi jedino preostaje.. neznam ak ima ko slican problem nek mi bar da neki savjet ..bilo kaj..nije me dugo bilo na forumu..stoljece proslo..

 

http://img197.imageshack.us/img197/8388/simensk.jpg

 

http://www.speedtest.net/result/505496410.png

Live to WIN!!!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.6.2009 11:48 (BuhaBT).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Adsl spora veza

Isti problem. Zanima me da li je itko dobio na brzini mjenjanjem rutera ili koristenjem wireless rutera?

Unaprijed se ispricavam zbog dizanja stare teme. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.8.2012 15:45 (Katran).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice