Zakljucan mi je FPS

poruka: 20
|
čitano: 4.802
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Zakljucan mi je FPS

Postovanje!!

Imam problema sa racunalom. Zakljuca mi FPS.na 60 i nece ga dici  a  nece niti spustiti. Pa ako bi mi netko mogao dati savjet kako podici FPS.e bio bih mu zahvalan .Evo ukratko i moja konfiguracija :

Ram: 6 gb 1333 Mhz.a DDR 3

Graficka: XFX Ati Radeon HD 5870 Black Edition

Procesor : Amd Phenom 2.8x4

Napajanje:Spire 650 W

Maticna: Gigabyte 880GM-UD2H

Hard Disc : 1 TB

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zakljucan mi je FPS

Samo u nekim igrama ili?

Znam da neke portane igre imaju lock na 60 flipsa i preko toga nemože.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zakljucan mi je FPS
O kojoj igri je rijec? Vjerovatno imas u opcijama, a i sta ce ti vise od 60...
The best way to be boring is to leave nothing out.
12 godina
neaktivan
offline
Zakljucan mi je FPS

Gledao sam u cod 4-ci tamo mi ga zakljucalo na 60 imam zvijer od racunala i imam 60 fps.a prijatelj mi ima komp iz 2000 igra cod 4 na 120 i vise fps.a pa mi neide u glavu na koju foru...

 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zakljucan mi je FPS
MaRaX65 kaže...

Gledao sam u cod 4-ci tamo mi ga zakljucalo na 60 imam zvijer od racunala i imam 60 fps.a prijatelj mi ima komp iz 2000 igra cod 4 na 120 i vise fps.a pa mi neide u glavu na koju foru...

Dobro, na četvorci se može otključati, pročačkaj malo po naredbama za konzolu na internet.

 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
14 godina
neaktivan
offline
Zakljucan mi je FPS

Iskljjuci vsync, to te bloka.

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zakljucan mi je FPS
thuglife kaže...
MaRaX65 kaže...

Gledao sam u cod 4-ci tamo mi ga zakljucalo na 60 imam zvijer od racunala i imam 60 fps.a prijatelj mi ima komp iz 2000 igra cod 4 na 120 i vise fps.a pa mi neide u glavu na koju foru...

Dobro, na četvorci se može otključati, pročačkaj malo po naredbama za konzolu na internet.

 

 Nije meni to samo za cod 4..opcenito pricam uvijek mi je na 60 fps.a.....

 

 

 

 

Kako da iskljucim v-sync?? Na grafickoj ili ingame?

14 godina
neaktivan
offline
Zakljucan mi je FPS

/cg_drawfps 1

/com_maxfps 250

One bright morning when my work is over I will fly away home ...Bob Marley
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zakljucan mi je FPS

Pozdrav!...

Daj mi reci kako da iskljucim v-sync na systemu na win. 7-ci?

16 godina
offline
Zakljucan mi je FPS

Koja grafička i koja igra, pošto treba promeniti postavke u driverima ili u samoj igri (a možda i jedno i drugo).

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zakljucan mi je FPS
MaRaX65 kaže...

Pozdrav!...

Daj mi reci kako da iskljucim v-sync na systemu na win. 7-ci?

u codu 4, options, video, vsync off

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
14 godina
neaktivan
offline
Zakljucan mi je FPS

Zašto bi netko uopće htio isključiti V-sync ako mu je fps cijelo vrijeme na locku? Što će ti uopće više FPS-a ako ti je refresh rate 60 Hz (pretpostavljam). Meni je osobno V-sync druga najbitnija postavka u opcijama slike (odmah nakon rezolucije), više me smeta cijepanje slike kod brzog okretanja kamere (kod pucačina pogotovo) nego slabiji detalji.
Preporučio bih ti da to ostaviš tako. Možeš eventualno probat isključit da vidiš do kolko FPS-a stvarno može ić, al užitak u igri ti se neće povećat (osim ako baš voliš gledat troznamenkasti FPS koji se stalno rapidno mijenja).

p.s. Da ne spominjem manju buku ventilatora od grafičke zbog manjeg opterećenja (u non-DX 11 igrama poput ove koju si naveo)

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2011 16:41 (Pajco).
Moj PC  
0 6 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zakljucan mi je FPS
Pajco kaže...

Zašto bi netko uopće htio isključiti V-sync ako mu je fps cijelo vrijeme na locku? Što će ti uopće više FPS-a ako ti je refresh rate 60 Hz (pretpostavljam). Meni je osobno V-sync druga najbitnija postavka u opcijama slike (odmah nakon rezolucije), više me smeta cijepanje slike kod brzog okretanja kamere (kod pucačina pogotovo) nego slabiji detalji.
Preporučio bih ti da to ostaviš tako. Možeš eventualno probat isključit da vidiš do kolko FPS-a stvarno može ić, al užitak u igri ti se neće povećat (osim ako baš voliš gledat troznamenkasti FPS koji se stalno rapidno mijenja).

p.s. Da ne spominjem manju buku ventilatora od grafičke zbog manjeg opterećenja (u non-DX 11 igrama poput ove koju si naveo)

Here we go again... ja vise nemam snage

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Zakljucan mi je FPS

Iskljucis sync every frame u postavkama.

 

Treba mu 125/250/333 da se manje čuješ dok trćiš i više skačeš.

4.200 postova - Going for over 9000 ~ Black Ops : AK47 Dual Mags Silenced | M1911 Silenced | Ghost Pro Warlord Pro Hacker Pro | Nova 6 Frag ~ Ingame nick: U Mad Bro/KEBABisAWESOME
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zakljucan mi je FPS
8ax kaže...

Iskljucis sync every frame u postavkama.

 

Treba mu 125/250/333 da se manje čuješ dok trćiš i više skačeš.

ne samo to..

Sa tim brojkama trebas konfigururat i cl_maxpackets. Imas online kalkulatora na netu pa si stimaj.

Ja sam npr. stavio lock na 66fps i maxpackets 34... radi savrseno (vise fps-a nemogu izvuc {#})

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zakljucan mi je FPS
passat kaže...
8ax kaže...

Iskljucis sync every frame u postavkama.

 

Treba mu 125/250/333 da se manje čuješ dok trćiš i više skačeš.

ne samo to..

Sa tim brojkama trebas konfigururat i cl_maxpackets. Imas online kalkulatora na netu pa si stimaj.

Ja sam npr. stavio lock na 66fps i maxpackets 34... radi savrseno (vise fps-a nemogu izvuc {#})

njemu ne treba za fps te postavke s neta i nije u mogucnosti stavit pakete na 34 jel ce ga u promodu bit mutna slika da stavi pakete na 100 i da se reconnecta , sync every frame 0 , stavi 250 fpsa i to je to

13 godina
protjeran
offline
Re: Zakljucan mi je FPS
Cerina15 kaže...

/cg_drawfps 1

/com_maxfps 250

/com_maxfps 333

/cg_drawfps 2

je bolje

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2011 19:31 (Dominik121).
16 godina
protjeran
offline
Zakljucan mi je FPS

Iz postova se vidi da autor teme neza baš sa kompjuterima, a pošto se radi o Cod 4 igrici htio bi da "igra bolje" jer je čuo da sa više FPS-a imaš nekih prednosti pa da bude bolji.

 

Evo ti jedan savjet, nemoj se zamarat s time toliko, ako igrice rade normalno to je super, a poslije kad naučiš dobro igrat cod, onda se igraj sa postavkama, jer ak neznaš igrat đaba ti i 1000000000 FPS-a.

I don't need sex, T-com fucks me every day
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zakljucan mi je FPS
pinkskin kaže...

Iz postova se vidi da autor teme neza baš sa kompjuterima, a pošto se radi o Cod 4 igrici htio bi da "igra bolje" jer je čuo da sa više FPS-a imaš nekih prednosti pa da bude bolji.

 

Evo ti jedan savjet, nemoj se zamarat s time toliko, ako igrice rade normalno to je super, a poslije kad naučiš dobro igrat cod, onda se igraj sa postavkama, jer ak neznaš igrat đaba ti i 1000000000 FPS-a.

Zapravo, 1 000 je max, al kuzim smisao :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zakljucan mi je FPS
Dominik121 kaže...
Cerina15 kaže...

/cg_drawfps 1

/com_maxfps 250

/com_maxfps 333

/cg_drawfps 2

je bolje

Sta ti pricas sinko {#} , Kao prvo u codu4 nemozes igrati sa 333 fpsa nikako ( jedino u hc ) Drugo nema uopce veze jel cg_Drawfps 1 ili 2 jel njega samo zanima zasto mu je fps lockan na 60 , i to da je cg_drawfps 2 bolji od 1 varas se , jel nikoga ne zanimaju detalji uz fps (bar se ja time ne zamaram + zauzme ti vise prostora) bitno je samo viditi jel fps stabilan ili ne to je to....Jos ti savjetujem(autoru ove teme) mozes skinuti i cfg-ove sa PROCONFIGS i skines cfg za SMG AK SCOPE zavisi sto volis igrat , imas tamo brojnih komandi ( Map colors , binds za oruzja etc... ) pa slobodno tamo procackaj , ako slucajno neznas ubaciti cfg , znaci kada ga skines ,raspakiras ga iz winrara i stavis ga u My computer/C/Program files/Activision/players/tvojeimeprofila/i tu ga kopiras , ako u kojem slucaju imas win 7 , onda kada udes u My computer/C/Program files/Activision , imas funkciju ''Compatibility Files'' (gore u prozoru ) i to stisnes i onda ti se pojavi folder players i tu kopiras

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice