Windows-i 8.1. mi čitaju krivi procesor

poruka: 26
|
čitano: 3.695
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Windows 8.1. detektira krivi procesor

 

Lijep pozdrav ekipa, imam dilemu oko desktop računala, svaki savjet bi mi dobrodošao, nisam ponajbolji poznavaoc računalnih komponenti ali evo čisto da budem siguran da je to vjerovatno obična greška windowsa a ne nešto drugo.

Naime, složio sam konfiguraciju prije mjesec dana zajedno sa prijateljem koji se puno bolje poznaje u slaganje konfiguracije od mene i kupio dijelove kod jednog od najboljih distributera (da ne navodim ime firme, firma je među najpoznatijima u Hrvatskoj). Muči me to što mi Windows-i 8.1. čitaju drugi procesor nego onaj koji sam kupio. Radi se matičnoj ploči ASUS M5A97 LE R2.0, AM3+ , a procesor koji sam kupio jest AMD FX X8 8320, 3,5 GHz, AM3+,a Windows-i mi čitaju procesor AMD FX 4300 Quadcore procesor. Ne bi htio skidat hladnjak i zezat se opet s tim da vidim koji mi je procesor pa eto prije toga pitam samo da vidim ima li netko isti takav problem i zašto mi ne čitaju pravi procesor (znam da windowsi imaju česte probleme sa detektiranjem procesora pa zato pitam).

Unaprijed se zahvaljujem na pomoći i molim vas nemojte mi zamjeriti jer sam prosječni noob ! :)

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8.1. detektira krivi procesor
BackboNet kaže...

 

 

 

 

Odi u BIOS i tamo vidi koji ti je procesor, ako piše krivo onda...jbg, netko te zaj€bao. Imaš uopće kutije od komponenata ili ih nisi dobio?

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.12.2014 14:20 (AA-d00d).
12 godina
offline
Windows-i 8.1. mi čitaju krivi procesor

probaj vidjeti šta kaže cpu-z?

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows-i 8.1. mi čitaju krivi procesor

CPU-Z i probaj sa Speccy koji će ti učitati sav hardver u kompjuteru. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows-i 8.1. mi čitaju krivi procesor

Možda ti treba noviji BIOS da bi uredno prepoznao procesor.

We are of peace, always.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Windows-i 8.1. mi čitaju krivi procesor

čisto sumnjam da je ovo problem, prije bi rekao da je pokraden hahaha

Moj PC  
13 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows-i 8.1. mi čitaju krivi procesor

Najbolje ćeš se uvjeriti kada fino izvadiš procesor i vidiš što piše na njemu. Iako 99% vjerujem da stvarno imaš FX 4300 a ne FX 8320.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows-i 8.1. mi čitaju krivi procesor
iAvenger kaže...

Najbolje ćeš se uvjeriti kada fino izvadiš procesor i vidiš što piše na njemu. Iako 99% vjerujem da stvarno imaš FX 4300 a ne FX 8320.

Ne mora ništa vaditi. U BIOS-u mu treba pisati točan naziv procesora.

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
12 godina
offline
Re: Windows-i 8.1. mi čitaju krivi procesor
Bulldozer kaže...

čisto sumnjam da je ovo problem, prije bi rekao da je pokraden hahaha

moguce je i da se dogodila greska. Tko radi taj i grijesi pa tako i radnik koji je sastavljao racunalo. Mozda je tvoj 8320 ugradjen nekome tko je narucio 4300. Poznanik mi je prije desetak godina u gotovoj konfiguraciji dobio 2 klase jacu (i duplo skuplju) graficku nego sto je narucio i platio. 

9 godina
neaktivan
offline
Windows-i 8.1. mi čitaju krivi procesor

fala ekipa bio sam na poslu nisam stigao vidjeti savjete,naime evo ovako,taj mi je prijatelj sastavljao kompjuter i ne vjerujem da me on išao prevariti, ostale su mi kutije kod njega pa zato sam sad zbunjen jer mi je poslao sad sliku kutije od X8 ... nisam htio skidat cooler da ne bi nešto zeznuo ali ne preostaje mi nego da ga sada odvidam pa vidim,neću valjda šta zbrljat....valjda... :D ... pretpostavljam da je problem do update-a BIOS-a ... ma nema druge idem provjerit pa ću javit.

 

Usput puno hvala na savjetima, jako ste ljubazni !! :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows-i 8.1. mi čitaju krivi procesor

Kao što kolege savjetuju prije nego što počneš išta skidati , uđi u bios  i provjeri ša piše za precesor i verziju biosa.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows-i 8.1. mi čitaju krivi procesor

Sa linka u prilogu skini zadnji BIOS za svoju matičnu ploču i napravi update BIOS-a. ASUS je taj postupak sveo na najjednostavniji način. Tvoja ploča treba najnoviji BIOS i uredno će prepoznati tvoj procesor (vidi sliku). http://www.asus.com/Motherboards/M5A97_LE_R20/HelpDesk_Download/

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows-i 8.1. mi čitaju krivi procesor
BackboNet kaže...

nisam htio skidat cooler da ne bi nešto zeznuo ali ne preostaje mi nego da ga sada odvidam pa vidim,neću valjda šta zbrljat....valjda... :D ... 

 

Pa jbt čita li netko moje postove ovdje?! Odi samo u BIOS i tamo vidi, svi odmah "vadi procesor van".....

 

{#}{#}{#}

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
9 godina
neaktivan
offline
Windows-i 8.1. mi čitaju krivi procesor

pozz ekipa evo ovako, iman krajnju vijest....naime evo istina je prevaren sam...prvo sam skinia cooler i vidia da je amd 4300 ... i sad sam instalira ovaj cpu-z i onmi isto tako pokazuje, dakle jest ok priznajem, trebao sam bit tu kad se sastavljalo....naime ostale su mi dvije opcije:

1) frend koji mi je u cijeloj ekipi svima je sastavljao kompjutore, radi u tom poslu, doista zna što radi,drag...blablabla....mi je ukrao procesor i stavio drugi 

2) HG SPOT je J+++++ najgora firma u hrvatskoj koja postoji i koja mi je eto na j+++++ glup način išla uvalit drugi procesor u kutiju pod drugim nazivom....moram priznat da sam stvarno razočaran i obzirom da sam stvarno već i prije čuo da su HGSPOT lupežine, čak se toliko i ne čudim svemu tome

 

Dakle, zaključak dana uvijek budite tu kad se spaja konfiguracija...nemojte ić raditi to popodne nego ostanite sa tim tko vam to spaja, ne vjerujte nikome !!! Preostaje mi samo se mislit je li HG Spot ili prijatelj...moga bi napisat roman o tome....

Hvala svima !! {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows-i 8.1. mi čitaju krivi procesor
"Frend" te pokrao....ako imas kutije od 8320 a ne od 4300 onda je stvar jasna
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hrhttp://500px.com/mihovilm
12 godina
offline
Re: Windows-i 8.1. mi čitaju krivi procesor
Mitch kaže...
"Frend" te pokrao....ako imas kutije od 8320 a ne od 4300 onda je stvar jasna

Ne mora znaciti. Radnik pri sastavljanju racunala sastavlja vise komada. Greskom zamijeni procesore a kasnije spakira pravu kutiju.

Meni je od pocetka "frend" najsumnjiviji no ipak je moguce da je greska trgovine. 

11 godina
neaktivan
offline
Windows-i 8.1. mi čitaju krivi procesor

Posto se radi o cijeloj kofiguraciji cija je vrijednost preko 2000 kuna, bar se nadam, odi s racunom u policiju i podnesi prijavu. Neka oni ispitaju prvo frenda, jer mi je on najsumnjiviji, a onda HGspot. Nadam se da imas racun.

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows-i 8.1. mi čitaju krivi procesor
BackboNet kaže...

Dakle, zaključak dana uvijek budite tu kad se spaja konfiguracija...nemojte ić raditi to popodne nego ostanite sa tim tko vam to spaja, ne vjerujte nikome !!! Preostaje mi samo se mislit je li HG Spot ili prijatelj...

A konfiguraciju je slagao .. tko?

Ako je prijatelj, onda nemaš dileme, pogotovo što kažeš da je znalac. Ne vjerujem da će ti dućan prodati original kutiju sa krivim procesorom unutra.

Ako je HGspot slagao konfiguraciju, onda opet nemaš velike brige ako nije potrgana naljepnica od garancije na kućištu, samo vratiš u dućan i opsuješ im sve po spisku (ako je potrgana, onda opet sumnjam na "prijatelja").

 

Mislim da bi trebao otići popričati sa tim prijateljem, 500kn vrijednosti nije samo tako za baciti.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
9 godina
offline
Re: Windows-i 8.1. mi čitaju krivi procesor

ma to sam i ja baš htio napisat konfa je slagana vjerovatno kod "frenda" koji je ugradio drugi proc...taman i da je bio krivi proc u orginalnoj kutiji vidi se na backplatu jel 4300 ili 8320 jedino ak nije žmirio kad je stavljao pastu i coler na njega a kao bavi se time...jbt takav frend nogom mu pokucaj na vrata...{#}

na neke ljude je grijeh lupit ignore tipku...komedije su kažu božanstvene...
15 godina
offline
Re: Windows-i 8.1. mi čitaju krivi procesor
Bastardo kaže...

Posto se radi o cijeloj kofiguraciji cija je vrijednost preko 2000 kuna, bar se nadam, odi s racunom u policiju i podnesi prijavu. Neka oni ispitaju prvo frenda, jer mi je on najsumnjiviji, a onda HGspot. Nadam se da imas racun.

Mmmmda, onda će policija tražiti materijalni dokaz koji će mu privremeno izuzet... a on će biti bez procesora. Bez žurbe, nek popriča o tome sa frendom, nek uzme original ambalažu i nek vidi sa HGspotom, ako ništa ne upali nek prijeti policijom.

 

 

Kada smo kod toga, jedan slučaj kod nas - prilikom popravke kompjutera u sudu, tehničar utvrdi da nedostaje ram pločica i to objasni sudcu, a on odmah nazove policiju i prijavi krađu ram pločice, nn počinitelj na nepoznat način u točno neutvrđeno vrijeme otuđio ram pločicu. Gluplje prijave u životu nisam čuo. {#}

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
12 godina
protjeran
offline
Windows-i 8.1. mi čitaju krivi procesor

HGSPOT a ni ostale trgovine nisu takve, neće one dat se zajebavat zbog jednog procesora. " prijatlej " ga je zajebo i tu priča završava

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows-i 8.1. mi čitaju krivi procesor

Ja sam prošle godine kupio u HGSPOTU-U 4GB ram memorije.Kod kuće sam je otvorio bio je isti proizvođač ali unutr je bio keksić od 2gb.U auto i nazad(iz Jaske 25km)Dali mi drugu i nikom ništa.Popušio 50km goriva

15 godina
offline
Re: Windows-i 8.1. mi čitaju krivi procesor
Bastardo kaže...

Posto se radi o cijeloj kofiguraciji cija je vrijednost preko 2000 kuna, bar se nadam, odi s racunom u policiju i podnesi prijavu. Neka oni ispitaju prvo frenda, jer mi je on najsumnjiviji, a onda HGspot. Nadam se da imas racun.

Ha istina, ali gledaj i to ovako. HGspot je bio pred propascu, dosli su u stecaj i nakon godinu dana opet zasjeli na tron, sada medu webshopovima.

Sumnjam da bi si dopustili ovakve stvari, no opet postoji mogucnost da su zbog ovakvih stvari i krada i uspjeli se tako brzo oporavit.

 

 

Sam ti to nosi na mup, a probaj rjesit stvari sa frendom, mozda je mislio da neces skuzit ako bas nisi na ti sa hardverom

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hrhttp://500px.com/mihovilm
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows-i 8.1. mi čitaju krivi procesor

I tko je na kraju krivac? {#}

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.12.2014 11:35 (AA-d00d).
12 godina
offline
Re: Windows-i 8.1. mi čitaju krivi procesor
AA-d00d kaže...

I tko je na kraju krivac? {#}

I mene zanima, 1 euro na frenda {#}

16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows-i 8.1. mi čitaju krivi procesor
Luka123 kaže...
AA-d00d kaže...

I tko je na kraju krivac? {#}

I mene zanima, 1 euro na frenda {#}

 

5€ na frenda!{#}

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice