Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Ghz

poruka: 34
|
čitano: 4.271
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Gh
Ivan(4) kaže...
Nemaš više 2 ista proca, sad je sve kako kome zapadne. Moj na 1.1V bez problema radi na 4.4GHz, a to jedino ima veze s tim što sam imao sreće pri kupovini. Može da ima veze i s pločom, što čistiji i stabilniji napon to bolje, i to je to.

 Nije to poanta mojega gornjeg posta nego ako je sve stock u biosu cpu bi trebao raditi na 4.4 GHz a kolegi je 4.2GHz i to na svim jezgrama.

10 godina
offline
Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Ghz

Po meni je 1.16V pre malo za 4.2ghz. Ili si dobio super primjerak ili imas vdroop, ali ako su sve jezgre na maks pod loadom i stabilne onda super.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Ghz

Šta plašite čovjeka bezveze.. 4.2GHz pod opterećenjem je normalno, 1.16v također, čak bi se dalo još undervoltat, a neke ploče forsiraju 4.4GHz pa zato neki imaju taj takt i veći napon. Vdroop haswelli praktički nemaju, tj. neprimjetan je zbog integriranog vrm-a.  

Dakle sve je ok osim što je antec vjerojatno bio neispravan a i poznato je kako haswelli imaju očajnu pastu ispod IHS-a pa su i zbog toga temp bile prevelike, pogotovo ako je montiranje hladnjaka "lagano", tj. ne stisne dovoljno jako cooler na proc.

Will this run on my 486?
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Ghz

Pogledao sam neki video nekog lika koji često radi testiranja, on je rekao da proc radi na 4,2 a 4,4 samo u slučaju potrebe i to .... ma kaj ja znam :D

Znam da sam nekaj brljao po biosu i da ga nisam kasnije mogao vidjeti kod podizanja računala u windows (ono kad piše Press DEL for BIOS i td.).

Problem mi je jer nikad ništa nisam klokao, a video tutorijali (našao sam dva) su zbrda s dola i sve mi se čini zbrkano. ne želim sj*** komp.

 

Da je naći jasan i po redoslijedu kako ide tutorijal za GIGABYTE Z97X-Gaming 3 i i7 4790K procesor bio bih više nego sretan.

 

Inače sam čuo više puta da GIGABYTE Z97X-Gaming 3 overvolta te da svaka majčinskaploča ima svoje karakteristike.... ukratko za mene jedna banana. 

 

Nikom nije lepše neg je nam, samo da je tako saki dan!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice