R9 270 bios problem

poruka: 17
|
čitano: 2.777
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
R9 270 bios problem

Ovako "bavim" se nekim popravkama dijelova za racunar i pocetnik sam imam graficku r9 270 starija je grafika ali zanima me to naravno necu to raditi na novijin karticama na njoj je prethodni vlasnik pokusao snimiti bios i zeznuo je sada da li joj ima spasa negdje sam citao da se mijenja bios cip ali mene zanima da li ima drugih nacina ili je zavrsila karijeru?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
R9 270 bios problem

Treba ti programator, ispravna verzija biosa, pristojna lemilica i možda uspiješ ili donatorska kartica s koje češ skinuti bios čip. Eventualno možda se može s ebaya aliexp. naručiti preprogramirani čip.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: R9 270 bios problem

Znaci bez zamjene čipa nista?

15 godina
offline
Re: R9 270 bios problem

možda.. tj ovisi o modelu greski tvom znanju i alatu.  ima npr programator par dolara ali mora biti ispravno i moraš znati što radiš. servis je ponekad jeftiniji...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: R9 270 bios problem

Gledao sam postoje nacini sa dvije kartice nekako u toku zamjene dok racunar radi izvadi se jedna kartica i ubaci ta koja je neispravna je li sigurno raditi jer bi tada mogao sprziti maticnu plocu?

13 godina
offline
Re: R9 270 bios problem

Mislim da mozes ako imas integriranu na maticnoj. Meni je bilo na r9 280x gdje nije sliku pokazivala nakon update-a drivera. Izvadis ju iz kompa i u biosu namjestis da ti integrirana pokazuje sliku, vratis ati nazad i spojis kablove i sve i upalis opet te skines program ati-atiflash i nades original biose negdje na netu i trebalo bi moc odabrat tu tvoju grafu i samo flashat. Meni je radilo.

7 godina
neaktivan
offline
Re: R9 270 bios problem

WHAT? Gdje si to vidio? Ne vidim kako to može raditi zbog više razloga. 

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
15 godina
offline
Re: R9 270 bios problem
Adoxxxxxsdi kaže...

Gledao sam postoje nacini sa dvije kartice nekako u toku zamjene dok racunar radi izvadi se jedna kartica i ubaci ta koja je neispravna je li sigurno raditi jer bi tada mogao sprziti maticnu plocu?

 -čisti idiotizam. (može se na živo bios-chip, tj njegova funkcija je samo za paljenje-post..)

-tako ubiješ sve, mbo..

 

-alat+znanje, bez tog ne možeš ništa. (programatori su takvi npr 'kvačica-krokodil' .. i to radiš na drugom računalu, ispravnom, koje radi, dok je kartica koju fleshaš na stolu-isključena.. u radu uključena je samo kad to kvar dozvoljava, tad je relativno lako reflešati.. i tad se koristi alat/soft proizvođača, dok ovo radiš trećim softom). Trebaš drugo ispravno računalo, za pribaviti soft-flash-bios, za rad, com-usb i sličan port preko kojeg radiš itd. + znanje.

- kitovi (kabel+programator) su na ebayu cca 3-20$..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
R9 270 bios problem

1. Eprom programator

2. Lemilica na vrući zrak

3. Lemilica (recimo) obićna

4. Mirna ruka,malo volje, origigi bios ...

 

Eto,ukratko,ako nisi vičan jednoj od ove 4. točke,javi se, možemo to riješiti

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.12.2019 22:32 (nbdy32).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
R9 270 bios problem

Iskreno, ne treba od alata nista previse,

osim ploca sa PCI slotom za staru PCI karticu,

preko koje bootas DOS, i onda flashash sa ATIFlashom pravi BIOS na karticu.

Dakle oboje moraju bit spojene na plocu i nema frke.

Bitno je kod flasha staviti flag za broj adaptera - PCI kartica je uvjek "0" (prva u nizu),

a svaka slijedeca bi trebala biti 1, 2, 3 itd.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: R9 270 bios problem

A kada skinem taj bios cip znaci moram naci drugi isti cip je li moze od neke druge graficke kartice ili svaka kartica ima svoj poseban cip?

7 godina
neaktivan
offline
Re: R9 270 bios problem

Pa jel znaš prepoznati koji je to čip na kartici. Ako ga znaš prepoznati na njemu nešto piše.  Obično postoji oznaka proizvođača, oznaka modela, i nekad godina/mjesec/serija/revizija čipa. Jel znaš identificirati pin 1. Postoje liste kompatibilnih čipova i za svaki manje više se može naći datasheet. Pa ih malo proući i usporedi. Obrati pažnju na kapacitet, radnu frekfenciju, pinout i sl. Ako ne znaš kako to napraviti daj nekom drugom.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
4 godine
neaktivan
offline
Cod 2 mp problem

Pozdrav svima i sretan Božić onima koji ga slave!
Evo ovako,imam veliki problem
Dakle, upalim cod 2 mp i nece mi ga otvorit kaze kao da je prestao raditi,i izađe iz njega
Podesio sam kompatibilnost,admina,ubacio slusalice u jack za mic,odobrio onaj dio sa zvukom u postavkama i svejedno ništa pa molim pomoć
To je na win 7
A na win 10 ga samo izbaci i ništa ne baca kao pogrešku

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
R9 270 bios problem

Nisam želio upast u temu ovako,ali nov sam i nemam pojma sam objaviti temu pa molim pomoć

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: R9 270 bios problem

U 99% slučaja čip je OK, i nemoraš ga mijenjati ...

 

Samo ga treba preflashati ...

7 godina
neaktivan
offline
Re: R9 270 bios problem

Postoji li neki video na youtube koji objasnjava kako preflash

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.12.2019 11:50 (Adoxxxxxsdi).
8 godina
offline
Re: R9 270 bios problem

Ima,ukucaj BIOS flash ...

 

Naći ćeš i jedne i druge, sa i bez skidanja čipa ...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice