Puknuti pinovi na cpu

poruka: 48
|
čitano: 13.485
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Puknuti pinovi na cpu! HITNO

evo imam dva puknuta pina na fx-8120. on pali ali iz treceg ili cetvrtog pokusaja i steka, pa ako neko zna neki servis koji se bavi varenjem toga ili bilo koji nacin bilo bi super

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Puknuti pinovi na cpu! HITNO

moje saucesce, ali ako smijem pitat, kako si uspio ih pokidat?

12 godina
neaktivan
offline
Puknuti pinovi na cpu

varenje ili lemljenje CPU-a ? jel i to postoji? {#}

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
Moj PC  
0 5 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Puknuti pinovi na cpu! HITNO

roden kao kreten sto da kazem, sve dobro sto sam dobia sam i za*eba, isa gurat u socket nisam ni skuzia i iskrivia sam sve do iti jedan pin i isa sam ih ispravljati i s nekima sam pretjera, i dva sam puka sve druge sam napravia. ali on valja kad se stave dvi bakrene male zice na misto puknutih u socketu, ali zelim ga prodati da kupim visheru pa me zanima ovo za servis

11 godina
neaktivan
offline
Re: Puknuti pinovi na cpu

 

Damir1908 kaže...

varenje ili lemljenje CPU-a ? jel i to postoji? {#}

 

 

 

ako se ovako ponasas prema novima u ovome vjerojatno su rijetki ti trenutci u kojima ispadas ovakav "kralj" pa cu ti pustiti

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2012 21:32 (jpantalon).
16 godina
neaktivan
offline
Puknuti pinovi na cpu

Ništa sad, osuđen si na njega. Ako ga budeš prodavao, morat će to biti debelo ispod cijene, a slomljene pinove ti neće priznati pod garanciju..

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Puknuti pinovi na cpu
Penryn kaže...

Ništa sad, osuđen si na njega. Ako ga budeš prodavao, morat će to biti debelo ispod cijene, a slomljene pinove ti neće priznati pod garanciju..

sigurno nitko to ne radi?

16 godina
neaktivan
offline
Puknuti pinovi na cpu

Vjerujem da bi ti to mogao napraviti praktički bilo tko tko je spretniji sa lemilicom. Jesi sačuvao te otpale nožice?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Puknuti pinovi na cpu
jpantalon kaže...
Penryn kaže...

Ništa sad, osuđen si na njega. Ako ga budeš prodavao, morat će to biti debelo ispod cijene, a slomljene pinove ti neće priznati pod garanciju..

sigurno nitko to ne radi?

Nitko tko će ti jamčiti 100% ispravnost nakon odrađenog posla.

Realno, bilo tko sa lemilicom ti to može odraditi, ali postoji mogučnost da se i nešto "nepredviđeno dogodi".

Čisto se nadam da si sačuvao polomljene nožice...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
offline
Re: Puknuti pinovi na cpu
jpantalon kaže...
Penryn kaže...

Ništa sad, osuđen si na njega. Ako ga budeš prodavao, morat će to biti debelo ispod cijene, a slomljene pinove ti neće priznati pod garanciju..

sigurno nitko to ne radi?

 

To je gotovo nemoguce napravit....
Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite
11 godina
neaktivan
offline
Re: Puknuti pinovi na cpu
rooswelt1991 kaže...
jpantalon kaže...
Penryn kaže...

Ništa sad, osuđen si na njega. Ako ga budeš prodavao, morat će to biti debelo ispod cijene, a slomljene pinove ti neće priznati pod garanciju..

sigurno nitko to ne radi?

Nitko tko će ti jamčiti 100% ispravnost nakon odrađenog posla.

Realno, bilo tko sa lemilicom ti to može odraditi, ali postoji mogučnost da se i nešto "nepredviđeno dogodi".

Čisto se nadam da si sačuvao polomljene nožice...

 

 

pa prijatelju lako ja skinem pin sa starog cpu-a ili nesto tako, i bmk ako ne uspije ionako ne valja bas pa svejedno

15 godina
offline
Re: Puknuti pinovi na cpu
jpantalon kaže...

pa prijatelju lako ja skinem pin sa starog cpu-a ili nesto tako, i bmk ako ne uspije ionako ne valja bas pa svejedno

Odi kod bilo koga tko ima dobru lemilicu, takvi uglavnom imaju i veliko povečalo, i to se brzo sredi, samo pitanje je dali će raditi {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Puknuti pinovi na cpu
rooswelt1991 kaže...
jpantalon kaže...

pa prijatelju lako ja skinem pin sa starog cpu-a ili nesto tako, i bmk ako ne uspije ionako ne valja bas pa svejedno

Odi kod bilo koga tko ima dobru lemilicu, takvi uglavnom imaju i veliko povečalo, i to se brzo sredi, samo pitanje je dali će raditi {#}

ponit cu starog pentiuma, svog fx-a i 200kn u neku zlatarnu u zadru gdje ce mi leonit zalemiti to

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2012 21:59 (jpantalon).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Puknuti pinovi na cpu
jpantalon kaže...

 

Damir1908 kaže...

varenje ili lemljenje CPU-a ? jel i to postoji? {#}

 

 

 

ako se ovako ponasas prema novima u ovome vjerojatno su rijetki ti trenutci u kojima ispadas ovakav "kralj" pa cu ti pustiti

 

a ne nisam htio ispast kralj nego varenje cpua hahaha xD... ne brini i ja sam svoje pinove skrivio na sempronu jer mi stari nije htio kupit proc..e bogami kupio ga je :D

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Puknuti pinovi na cpu
Imao sam istu situaciju sa Phenom II X4 i slomio sam jedan pin na proc,čudno ali istinito na staroj AM2+ ploči sa lakočom je ulazio ali na novoj AM3+(MSI) eto nije htio sijesti jednostavno pri ponovnom pokušaju dva ili više pinova se uvijek savinu i nažalost desilo se to,no na sreču proc bez pina najnormalnije radi bez ikakvih problema naravno na staroj.
11 godina
neaktivan
offline
Puknuti pinovi na cpu

Zar amd jos koristi pinove na procesorima.Oni nikako da dodu pameti.

 
0 18 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Puknuti pinovi na cpu

Zeznuta je to stvar ako je čovjek u žurbi ili naprosto nepažljiv,

lako se iskrivi jedan ili više pinova ali iskriviti ih baš sve odjednom...

Nije mi jasno kako nisi osjetio pod rukom pritisak.

 

Bilo kako bilo, nisam stručan za reći išta oko eventualnog popravka.

 

GL bilo kako bilo.

It puts the lotion on its skin or else it gets the hose again.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Puknuti pinovi na cpu

Poslikaj dobro CPU i otkinute nožice.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Puknuti pinovi na cpu
T-90 kaže...

Zar amd jos koristi pinove na procesorima.Oni nikako da dodu pameti.

pa sto koristi intel?

13 godina
neaktivan
offline
Puknuti pinovi na cpu

Rupe? Haha

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them. In the Land of Mordor where the Shadows lie.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Puknuti pinovi na cpu
jpantalon kaže...
T-90 kaže...

Zar amd jos koristi pinove na procesorima.Oni nikako da dodu pameti.

pa sto koristi intel?

Ne koristiti pinove koji se mogu iskriviti, samo obične pločice, LGA ili kako već {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
Puknuti pinovi na cpu

Ovo se meni skoro dogodilo kad sam mjenjao hladnjak na procu, upalim komp da malo pasta omekša, poslje otpojim onaj plastični vrag što drži hladnjak na procu, lagano povlačim, ništa, hladnjak i dalje na procu. Upotrjebim malo sile i skinem hladnjak, pogledam na utor nema proca, okrenem hladnjak, a proc zaljepljen za bazu, najs.{#}

 

 
9 0 hvala 1
12 godina
offline
Puknuti pinovi na cpu

http://www.njuskalo.hr/procesori/amd-fx-8120-oglas-6476167 Pretpostavljam ovo je tvoj oglas? 1000kn za proc s puknutim pinovima mi se cini malo previse

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Puknuti pinovi na cpu

taj proc realno sada vrijedi ispravan bez puknutih pinova 800kn dok 8320 je 1000kn

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite, If you want ŠROT buy ASRock, if you want quality buy Asus
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: Puknuti pinovi na cpu
sLim95 kaže...

http://www.njuskalo.hr/procesori/amd-fx-8120-oglas-6476167 Pretpostavljam ovo je tvoj oglas? 1000kn za proc s puknutim pinovima mi se cini malo previse

Ne vjerujem da je to njegov oglas jer 1000 kn je puno za ispravan a kamoli za neispravan procesor,tj.sa iskrivljenim i potrganim pinovima...Bilo je oglasa na njusci gdje je lik prodavao takav procesor za 500 kn i gdje je bilo navedeno da je pokidan samo jedan pin (sto mozda i je i nije bila istina) te je na kraju ispalo da ga je prodao nekome tko nije htio niti isprobati procesor nego ga je odmah kupio,how yes no...{#}

 

Mozda je to bio kolega koji je otvorio ovu temu a mozda i ne,neznam,ali nemojte s takvim procesrima ici na njuskalo jer bi se mogla nac neka budala kome prodate i onda necete dobro zavrsiti ni vi ni procesor,budite sretni samo ako procesor ne zavrsi negdje u vama...{#}{#}

TL
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2012 1:35 (Tomo53nja).
12 godina
protjeran
offline
Re: Puknuti pinovi na cpu
pa odnesi ga ili u neki servis ili kod zlatara da ti to povari,zalemi kaj god nema druge:) pa nebi trebalo biti problema!
11 godina
neaktivan
offline
Puknuti pinovi na cpu

nije to moj oglas

 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Puknuti pinovi na cpu
Bulldozer kaže...

taj proc realno sada vrijedi ispravan bez puknutih pinova 800kn dok 8320 je 1000kn

 prijatelju ako 8320 kosta 1000kn reci mi gdje da ga nabavim za toliko gdje god sam gledao kosta oko 1300

13 godina
neaktivan
offline
Re: Puknuti pinovi na cpu
jpantalon kaže...
T-90 kaže...

Zar amd jos koristi pinove na procesorima.Oni nikako da dodu pameti.

pa sto koristi intel?

 Pinove na matičnoj ploči.

15 godina
offline
Puknuti pinovi na cpu

Ajd ispuni nam želji i uslikaj taj proc...i dalje mi ne ide kako si ga mogao siliti da savijes sve nozice...

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice