Problemi sa kompjuterom

poruka: 67
|
čitano: 14.859
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa kompjuterom
Jurra kaže...

...u task manageru prebaci na Performance i pogledaj kaj ti piše za CPU Usage, a ne ProcessesOsmijeh

Mene je zanimalo koji mu proces najvise gnjavi procesor za vrijeme igranja. Inače to bi trebala biti sama igra, ali ako nije, najvjerojatnije znači da ima nešto u računalu tipa virus. Hajde, ako ti nije problem skini Speedfan i reci nam temperature nakon ili tokom igranja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2009 13:44 (LuctL).
15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa kompjuterom

...a kolko je u Task manageru pod Performance pisalo za Physical Memory, mislim na Total i Available...

ako je Commit Charge, Total i Limit isti onda je procesor...

krpelj - larva*
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2009 13:51 (Jurra).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa kompjuterom

znate sta.ja sam siguran da mi procesor steka jer pri iskoristenosti od 100% koci grafika npr. video klipovi i na profilu na bear share-u blokiraju neke animacije(sljokic koje sijaju).ja bih rekao da je on kriv.kako da to popravimmmmmmmmm.PLEASEEEEEEEEEEEEEE.i jos nesto,kako da uspijem konektovati tel na com.nece da ga prepozna a driver scaner ne kaze da treba driver za tel.by the way telefon je k550i.ok,to je to.thx unaprijed

14 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa kompjuterom

evo ovako.skinuo sam speed fan i inst.znaci gpu je 64 stepena a core je isto toliko.i to je valjda opasno posto ima neka vatrica kraj njih.;)))

15 godina
odjavljen
offline
RE: Problemi sa kompjuterom
nuts kaže...

evo ovako.skinuo sam speed fan i inst.znaci gpu je 64 stepena a core je isto toliko.i to je valjda opasno posto ima neka vatrica kraj njih.;)))

 

Ako je takav core, a da nije u full loadu (znaci nije 100% opterecen), onda mislim da si nasao problem.

Mada bi i GPU mogao povuci kada ga se optereti. Mada na njoj dolazi vec tvornicki stavljen cooler, tako da mislim da su oni krivo stavili cooler na CPU ili bolje receno jako lose ili ti je u sobi temperatura kao preko ljeta, a kuciste teska minijatura :).

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2009 23:04 (Mrgud Veliki).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa kompjuterom

Ko ti je slago kompjuter? ... Jel termovodljiva pasta stavljena na procesor? ... Mislim, ako ti je temperatura 64 C, a nije opterecen, kao sto si rekao, to bi moglo biti to. Il sam otvori pa pogledaj il nosi u servis i pitaj da pred tobom ga otvore da se sam uvjeris.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa kompjuterom

ja bih rekao da je do procesora,posto juce je blokirao sam od sebe 5 min i pri tom blokiranju blokira animacija i to na profilu na bear share-u(nekakve sljokice trebaju da sijaju a to ne rade jer blokira,a blokira jer je procesror iskoristen od 80-100%.znaju i klipovi blokirati sa you tuba dok je tako iskoristen procesor.i on blokira dok narezuje cd-ove.eto

14 godina
neaktivan
offline
Problemi sa kompjuterom

ja bih rekao da mi procesor steka posto pri max iskoristenosti procesora(100%) blokiraju animacije i video klipovi.i da graficki procesor i glavni procesor   imaju istu temparaturu i to 57 stepeni i to je vise nego dopusteno posto je neka vatrica kraj njih.

 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa kompjuterom

izvinite mi ako ima puno poruka koje su slicne posto sam nobb na forumu i nisam skontao da ima druga stranica da se predje na nju.ja stalno nesto pisem i nikako da to vidim jer to je na drugoj str. a ja nisam to skontao.al me je sramota

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa kompjuterom

Hehe, budući da si se ispričao, mislim da neće biti problema ;) ... Usput, imaš i tipku uredi (edit), što ti pomaže ako si nešto zaboravio napisati, pa samo urediš i gotovo. Jesi li pročitao sve naše poruke i što smo ti savjetovali i pitali?

14 godina
neaktivan
offline
Problemi sa kompjuterom

na speed fan-u imaju dva core i jednog je temparatura ok a drugog je ona mala vatrica.kazete da mozda blokira zbog pregrijavanja,a da li je moguce da blokira minutu poslije paljenja OS i odmah poslije toga sam pokrenuo gta sa..:)).i znate sta cu uraditi.sutra nakon paljenja cu provjeriti temp. i onda cu pokrenuti gta sa i onda poslije 10 min cu provjeriti temp.

 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa kompjuterom

evo ovako.upalio sam com i temparature su bile ok.ali su za 5 minuta narasle sa 36 na 43stepena.a zanima me zasto samo jedan core i gpu imaju istu temp.(sad je 45)a ovaj drugi core je sasvim uredu(35).eto,molim vas pomozite mi.nesto vas nema na ovoj temi.nisam valjda uzaludan slucaj...;)))

16 godina
offline
RE: Problemi sa kompjuterom

Kao prvo nemoj pisati 2 posta za redom, imas tipku EDIT, i nju koristi.

 

A sto se tice proca, to ti je normlana temp. ako se popne na 60+ onda vec ulazi u visu temp.

Probaj opteretiti proc nekim testom i prati temp, pa vidi ako se pregrijava onda je procesor problem, a sve mi vuce da jest. probaj skinuto proc, propuhati i staviti novu pastu, ako opet bude problema, nadi negdje malo bolji cooler.

We are born naked, wet, and hungry. Then things get worse. "It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt."- Rami Belson
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa kompjuterom

meni je temparatura narasla na 61(mislim na jedan core i gpu)bez ikakvog opterecenja jedino opterecenje za sada mu je surfanje po internetu.a ostale temparature su ok.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa kompjuterom

nasao sam na internetu informacije o svojoj grafickoj.ne vrijedi mi da vam govorim.bolje vidite sami http://www.nvidia.com/object/product_geforce_9400gt_us.html

gdje se nalazi tipka edit.

valjda sam uspio edit-irati.evo ovako problem je u blokiranju igrica.trzaju 10 sec. otprilike pa normalno ide 20 sec. pa opet ponavlja ciklus.dalje,digao sam ga na task manager dok sam igrao igricu bilo je 33% iskoristenosti a comit charge 500,digao sam dok je blokirala igrica 100% a commit charge isti.nisu virusi blokiralo je cim sam ga dobio.nije sistem triput je mijenjan.sad temparatuure,sve su u redu osim gpu i jednog core i one su 62 stepena a radi malo vise od pola sata bez opterecenja.a u gornjem linku pise sve o mojoj graf tj. osobine.eto..;)).dajte ljudi pomagajte mi.dao sam link gdje su osobine graf pa vi procijenite i skontaj te sta ne valja..:)))

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2009 20:40 (nuts).
15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa kompjuterom

samo u svom postu imaš tipku UREDI,pa ga editiraš.(zadnja dole..desno)
čuj daj navedi još jednom trenutne probleme,razvuklo se to..

EDIT:jesi uspio siNamigiva..bolje je da je ovako u jednom postu,dobićeš konkretnije odgovore..

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2009 11:19 (seneka).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa kompjuterom

pa dobro hoce li iko mi pomoci oko com.hoce li iko reci koji je konkretan kvar.da nije mozda da komponente ne pasu jedna sa drugom,npr ramu ne odgovara brzina procesora il tako nesto,nznm ni sam.zato pitam vas.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa kompjuterom

Lijepo otvori komp ako ti nije pod garancijom i vidi jel sve na svom mjestu, sve izvati, i vrati ponovno, a ako je pod garancijom tjeraj u servis i nema ti druge. Očigledno je da ti nešto sa računalom nije u redu. Natjeraj ih da ga pred tobom upale i sam im pokaži da nešto ne štima.

14 godina
offline
Problemi sa kompjuterom

procesor ti radi punom parom kad se antivirusni program update-a ili kad je namješten da stalno prebire po disku i traži crve, gujavice i beskolutićavce :-). probaj isključit antivirusni program pa provjeri. a ako ti se pojavio plavi ekran (BSoD - Blue Screen of Death) onda ti je odumire RAM ili nešto drugo. nabavi Memtest pa provjeri memoriju.

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa kompjuterom
mile_st kaže...

procesor ti radi punom parom kad se antivirusni program update-a ili kad je namješten da stalno prebire po disku i traži crve, gujavice i beskolutićavce :-). probaj isključit antivirusni program pa provjeri. a ako ti se pojavio plavi ekran (BSoD - Blue Screen of Death) onda ti je odumire RAM ili nešto drugo. nabavi Memtest pa provjeri memoriju.

...ma ne vredi...on nema problema samo sa tipkama nego i sa čitanjem...napisao sam mu to na prethodnoj stranici...

 

"..uz predpostavku da je grafička ispravna, razlog trzanja i usporavanja u igrama može biti u Ram-u...

...pokušaj izvaditi pločice i premjestiti u druge utore, zamjeniti im mjesta ili spojiti u dual channel ako

su iste..."

krpelj - larva*
14 godina
neaktivan
offline
Problemi sa kompjuterom

moze li neki drugi program osim memtest posto mi totalno zablokira com,tj. kad ocu da udjem u drugi program treba mu 5 minuta,a procesorova iskoristenost je 100%.znaci sve blokira nece da goni kako treba.i da,kad instaliram virtual cd ili daemon tools isto blokira i tu je proc na 100%,rijetko spusti ispod.

 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Problemi sa kompjuterom

mozda imas razlicite memorije pa ti se pregrijava jedna od plocica i sve skupa ti se kolje

kad ti u igri baci plavi ekran ili je pao ram,ili driver graficke ne odgovara u to vreme a nemas recimo oporavak u slucaju blokiranja ili ti se procesor pregrije ako je procesor onda je to obicno

instant gasenje

po svemu sudeci hardware,pokreni pcmark pa sve posebno testiraj pa ces vidjet sto ce se srusit

 

firula
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problemi sa kompjuterom

evo prijatelju ovako...procesor ok,maticna ok,memorija ok-e sada,9400 grafika=koma....na to nemres igrat!!!!pusti price da ima tolko rama ili kaj ja znam(ljudi padaju na ono 512 ili 1gb rama)!!rang grafike 9600gt 512 ili 4830-50 512mb nebi trebala bit skupa a vrti vjeruj mi sve naslove(znam jel slazem kompove) a druga stvar-kaj je sa napajanjem?no name izbjegavaj jel ces kupovati novi komp!

i jos jedna stvar:tvoja konfiguracija sa jednom od ovih grafickih ide max do 1440x900 rezolucije,znaci imas monitor 22"i hoces kvalitetno igrat skupi 2000kn za grafiku

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa kompjuterom

ma dajte ljudi ne igram ja najnovije igrice,igram neke banalne za moju graf kao sto je gta sa ili nfs underground 2.ja mislim da ona moze izaci na kraj sa tim igricama bez problema.a sto se tice napajanja?imam tower blueberry 400 w.a ja msm da je samo jedan ram.nez tacno;))

15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa kompjuterom
nuts kaže...

ma dajte ljudi ne igram ja najnovije igrice,igram neke banalne za moju graf kao sto je gta sa ili nfs underground 2.ja mislim da ona moze izaci na kraj sa tim igricama bez problema.a sto se tice napajanja?imam tower blueberry 400 w.a ja msm da je samo jedan ram.nez tacno;))

Ako si vec reinstallao OS, onda probaj s drugim osom, vistu stavi, ako i tad nebude radilo, odnesi na servis. Nemozemo ti pomoc.

Zašto sarma ne leti??
14 godina
neaktivan
offline
Problemi sa kompjuterom

Imam problem sa kompjuterom.
Kad se ukljuci ,podigne se sistem.odradi sve pojave sve ikone na dekstop i ondak se iskljuci .
Posle toga sam se restartira i ponovi celi postupak ,i tako u krug.Molim vas pomozitemi. Unapret vam hvala.Namigiva

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Problemi sa kompjuterom
bobi73 kaže...

Imam problem sa kompjuterom.
Kad se ukljuci ,podigne se sistem.odradi sve pojave sve ikone na dekstop i ondak se iskljuci .
Posle toga sam se restartira i ponovi celi postupak ,i tako u krug.Molim vas pomozitemi. Unapret vam hvala.Namigiva

možda ti se procesor pregrijava. usisaj prašinu sa njega i provjeri onda temperaturu. a možda napajanje daje znakove umora.

13 godina
neaktivan
offline
Problemi sa kompjuterom

kompjuter mi se zaledi (stane i moram ga resetovat) nakon samo 10-tak sekundi igranja neke igrice..ili ako je upaljeno vise programa...

sta bi moglo biti... 

$@M€L
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa kompjuterom

pogledaj temperature procesora i grafičke

SLOBODNA DALMACIJA Osmoškolci ubili Boga u vjeroučiteljici...Posjetite www.chillaona.com
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.9.2010 20:19 (al zagorec).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problemi sa kompjuterom

I termalnu pastu da se nije skorila,zna ponekad a onda se procesor dobro ne hladi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice