Presporo

poruka: 21
|
čitano: 4.150
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Presporo

Ovako nedavno sam kupovao komp u dijelovima. Konfiguracija je AMD ATHLON64 X2 4200+ dual core, 2 GB DDR2 memorije, matićna je  MB Gigabyte M57SLI-S4, hard HDD Seagate ST3250310AS, 250 GB 8MB, grafička je GF 8600GT .........

To bi sve trebalo biti uredu ali nažalost nije. Komp je jednostavno spor, za pokretanje osnovnih programa poput winampa ili firefoxa ili worda, excela treba mu najmanje 20 sec. Ja mislim da to nije nikako normalno. Operacijski sustav je Windows XP SP2 koji je provjeren tak da u njemu nije greška.

Jednostavno mi nije jasno u čemu je caka.

Što vi mislite i dali je itko imao takvih problema ??!!


mario
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Presporo

Dali su svi množitelji u biosu postavljeni,da ne ispadne kako proc radi na 600mhz i memorija 100mhz.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Presporo

Moze ti biti puno stvari, ali za pocetak provjeri da ti nije iskopcan L2 cache u BIOS-u ili ono sto ce najvjerovatnije biti, HDD ti  radi u PIO modu.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Presporo

Jesi sam instalirao Windowse? Pogledaj si u Device Manager jesu li svi driveri na mjestu.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Presporo
Prcko kaže...

Moze ti biti puno stvari, ali za pocetak provjeri da ti nije iskopcan L2 cache u BIOS-u ili ono sto ce najvjerovatnije biti, HDD ti  radi u PIO modu.

 to sam i ja mislio reći. probaj s "load fail-safe defaults" u biosu, pa onda s "load optimized defaults"

CORE 2 DUO E4300 @ 1.8GHZ
2 GB RAM 667MHZ
ASUS 7300 GT @ 475/920
16 godina
protjeran
offline
RE: Presporo

Isto napravi update drivera za maticnu, GF, cekiraj BIOS....


Zlo i Naopako
16 godina
neaktivan
offline
RE: Presporo
scorpion667 kaže...
Prcko kaže...

Moze ti biti puno stvari, ali za pocetak provjeri da ti nije iskopcan L2 cache u BIOS-u ili ono sto ce najvjerovatnije biti, HDD ti  radi u PIO modu.

 to sam i ja mislio reći. probaj s "load fail-safe defaults" u biosu, pa onda s "load optimized defaults"

 
BIOS moze biti podesen, a disk biti svejedno u PIO modu u windowsima
16 godina
offline
Presporo

problem je u hardu. Jučer je uspel i crknuti. Odnio sam ga na garanciju. Novi hard i crkne, zlo.


"Imam sve karakteristike ljudskog bica; meso, kosti, kozu, dlake, ali nijednu emociju - osim pohlepe i gadjenja. Kad me vidite imate osjecaj da je to jaka osoba sa cvrstim stavovima i jakom voljom. Ali kad mi pogledate u oci, ja jednostavno nisam tamo..."
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Presporo

Cista znatizelja, da li je hard bio Western Digital?

16 godina
neaktivan
offline
Presporo

HDD je seagate kako je i naveo u prvom postu.

Također ovo nije niš novo (na žalost) za nove serije Seagate diskova

 

Novi WD jako rijetko crkava


- Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with his experience -
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Presporo

ups, previd.

 

Nazalost meni WD ostavio kiselkast okus u ustima  nakon njihove famozne serije od 6,4GB (da da, davno je to bilo) kada je u firma u kojoj sam tada radio narucila 10 komada tih diskova i u roku 6mjeseci, 8 se vratilo na reklamaciju. Od tada nikako da mi se vrati povjerenje u WD, makar sam vec od nekoliko kolega cuo da u zadnjih godinu dvije nemaju nikakvih problema sa WD-ima.

 

No WD je bio mila majka prema IBM-ovoj 30Gb seriji (Deskstar DTLA iz Madjarske). Diskovi su bili toliko dobri da je IBM nakon toga zatvorio tvornicu.

16 godina
offline
RE: Presporo

zadnje vrijeme se dosta ljudi žali da Seagate krepava, najgore mi je to što sam gore imao važnih podataka a sad ću to izgubit.


"Imam sve karakteristike ljudskog bica; meso, kosti, kozu, dlake, ali nijednu emociju - osim pohlepe i gadjenja. Kad me vidite imate osjecaj da je to jaka osoba sa cvrstim stavovima i jakom voljom. Ali kad mi pogledate u oci, ja jednostavno nisam tamo..."
16 godina
neaktivan
offline
Presporo

Žale se ljudi na sve. Kvaliteta se nevjerovarno srozala zadnjih par godina, samo je bitna zarada. Dok bi prije proizveli 1000HDD-ova danas 10x više. Seagate je i prodava popravljene HDD-ove, muljali su sa firmwareom, ... Srića da moj 410AS radi odlično.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Presporo

Uf ja baš mislija uzet Seagate od 500GB,a sada vidim da očito neću.

Alternativa?


i cant wait 4 the weekend 2 begin
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Presporo

Zašto ne? Seagateov ST3500320AS, ako baš oćeš alternativu onda samsung spinpoint T166.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Presporo

Znate sta to je sve lutrija, i svaki disk je slucaj za sebe..ma svi proizvodaci muljaju samo je zarada u pitanju...
Ako zbog jednog misljena neces da uzmes npr. Seagat disk, pa na drugom topicu ili nekom drugom forumu procitas bubam ne valja Hitachi, Samsung, WD.... vjeruj mi na kraju ti nece ostati ni jedan hdd u dobrom svjetlu :D... napominjem svaki hdd je slucaj za sebe :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2008 19:43 (Alen).
16 godina
offline
RE: Presporo

Može biti kombinacija faktora ili jedna stvar pa da zeza čitav sistem po principu 'usko grlo'. Anyhow, najprije u BIOS provjeriti postavke, zatim u Windowsima u 'device manager' jel imaš negdje uskličnika da nešto ne radi kak spada. Ako sve naoko štima vjerojatno nisi matičnu poštelal kak treba (btw jesu ti komponente još pod garancijom?).


Intel Core2 Duo E8400, 4GB OCZ 800, GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4
16 godina
offline
RE: Presporo

jesu, kupil sam to prije 3 mjeseca, ali nije meni za hard nego za podatke na ljemu, ak mi ih nece spasit  onda bu grdo.


"Imam sve karakteristike ljudskog bica; meso, kosti, kozu, dlake, ali nijednu emociju - osim pohlepe i gadjenja. Kad me vidite imate osjecaj da je to jaka osoba sa cvrstim stavovima i jakom voljom. Ali kad mi pogledate u oci, ja jednostavno nisam tamo..."
16 godina
protjeran
offline
RE: Presporo
Mislim da nemas straha. Ja imam 3x500 i 1x750 seageta i sve fercera uredno. Neznam odakle ovi nasi distributeri nabavljaju svoju opremu, i koja je klasa opreme. Ja bih u svakom slucaju trazio od dobavljaca - servisera data recovery, sa tog diska. Ovisno o popunjenosti diska mislim da ti kosta 0.50 eura po GB. Meni se nije placalo pa sam to sam radio za firmin HDD nakon isteka garantnog roka na WD. No imao sam srece da sam imao drugi isti pa sam mogao promijeniti elektroniku. Cak sam ga morao vakumirati, smrznuti. Najgora je stvar onda vratiti podatke s nekim od dostupnih programa, nesto se i ne uspije zavisi o tipu ostecenja.
Zlo i Naopako
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2008 7:10 (bestia).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Presporo

ah ti hardovi.... stvarno što su veći sve su lošiji

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2008 10:13 (hondo).
16 godina
offline
RE: Presporo

danas ti je sve to ekonomija, imam WD hard star osam godina od 40 GB koji savršeno funkcionira, čak sam sad na njega stavio windowse dok ovaj ne dođe s garancije, a vjerojatno će i ostati gore jer na njemu je sve brze nego na onom segate.

Sva današnja tehnologija ima kratak vijek trajanja tak da moramo svakih dvije godine kupovat novo, nažalost tak je..


"Imam sve karakteristike ljudskog bica; meso, kosti, kozu, dlake, ali nijednu emociju - osim pohlepe i gadjenja. Kad me vidite imate osjecaj da je to jaka osoba sa cvrstim stavovima i jakom voljom. Ali kad mi pogledate u oci, ja jednostavno nisam tamo..."
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice