PC se upali, ugasi, pa o5 upali

poruka: 49
|
čitano: 8.564
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
PC se upali, ugasi, pa o5 upali

Pozdrav.

Naziv teme je malo cudan.. kao i moj problem.

 

MBO: ASUS P8Z68-V LE
CPU: Intel i5 2500K
GPU: Asus HD 7850 2GB
RAM: Kingston HyperX-Blu 4GB
HDD: WD 500GB 7.200RPM
DVDROM: Asus 24B3ST
CASE: ThermalTake MS-I 3.0
CPU COOLER: TT SPINq VT
MONITOR: ACER 23 1080p LED
ZVUCNICI: Genius SW 5.1 1010

 

Pri paljenju kompjutera sve ide ok, ali ne stigne ni zapistat da je sve ok, ugasi se. Cekam 4-5 sekundi, upali se i to "bijesno".. Imam LED-ice na CPU cooleru, i bas gledam, kada se ponovo pali, LED-ice prave disco show, sto moze znaciti da napon skace previse pri paljenju. {#}

Bojim se da kad opet se bude palio, par puta, da ne udusi komponente oko sebe ..

 

PC JE NOV, star 10dana. Driveri instalirani, works like a charm, sem pri paljenju ?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PC se upali, ugasi, pa o5 upali

1. Probaj sve ustekat u neki drugi steker 

2. Ako imaš garanciju odnesi da ti provjere napajanje (usput, di je kupljen?)

Ne pali previše da ti ne shebe hard, maticnu,...

 

http://www.geekcro.herobo.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.4.2012 12:43 (bojcha).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: PC se upali, ugasi, pa o5 upali

Kupljen u Imtec.ba

Imam garanciju, ali mislim da je nemoguce sada ga nositi kada je serviser bio jucer, jos subota... Kada bude dolazio to cu mu reci..

A za steker, budem probao, s obzirom da je steker iznad kompjutera, iznad svega, na drvenoj polici..

?

12 godina
protjeran
offline
PC se upali, ugasi, pa o5 upali

Da li iko zna zasto pc "pišti" zvukom kao da testiram zvucnike na yt, npr Mhz od xx do xxx , tako se konstanto cuje jedna frekvencija koja mi ispija mozak, utisa se, pa opet isto, primicao sam se i monitoru i pc-u, ne mogu da skontam sta je.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PC se upali, ugasi, pa o5 upali

napajanje ti je preslabo za tu konfiguraciju...kupi neko xfx ili corsair samo nemoj onaj srotex di pise 550w a kosta manje od 200 kn...nemoj radit nista zahtjevno na kompu barem dok ne kupis kvalitetno napajanje jer ako ostanes na ovom i crkne moglo bi ti povuc graficku sa sobom...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PC se upali, ugasi, pa o5 upali

Akiris, koje napajanje je u pitanju? nabrojao si večinu komponenti a napajnje nisi...

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: PC se upali, ugasi, pa o5 upali

NAPAJANJE: FORTRON 600W AURUM GOLD CERTIFIED.

Molim te, ja mislim da nije preslabo.. cak je i overkill

Problem riješen.

Samo mi pišti konstantno pa se utisa, i to nekim Mhz tonom.. dere mi usi.. a tako je tiho.. kaze serviser da je to normalno? Mozda je mislio na hdd.. hdd svakako krklja.. a najvise pisti na prednjem dijelu.. pc-a

Sorry, to je c/p iz MOJ PC, zbog toga su i zvucnici tu :D

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.4.2012 13:38 (Akiris).
13 godina
offline
PC se upali, ugasi, pa o5 upali

sry al nisi gore naveo napajanje i reko si da ti pisti i da se gasi sto je tako tipicno za konfiguraciju s preslabim napajanjem...odmah sam iz toga zakljucio da ti je napajanje lose...velis pc je nov pa odnesi ga na garanciju onda sto mozes izgubiti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PC se upali, ugasi, pa o5 upali

Hm, možeš li detaljnije opisati šištanje? Da nije možda cviljenje ventilatora kućišta?

Provjeri da ti negdje neki kabel ne upada u koji ventilator i da je sve čvrsto pričvršćeno...

 

Napajanje nije, taj Fortron je OK.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PC se upali, ugasi, pa o5 upali

Susreo sam se sa sličnim problemom. U mojem je slučaju stvar popravilo flashanje BIOS-a, ali ne vraćanje na default postavke. Otvorio sam kučište, izvadio BIOS bateriju, ištekao iz struje, kratko spojio kontakte BIOS baterije na 10ak sekundi, vratio sve u normalu i nakon toga se pali iz prve.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: PC se upali, ugasi, pa o5 upali

Ma sve je brand new, napravljen je cable managment, ne moze bolji, nista ne zapinje, ali kod dvd rom-a sprijeda, kao i sa unutrasnje strane, opet kod dvd roma nesto pisti, istekao sam ga, o5 isto, hdd krklja kao i svaki, e sada ne znam mozda je moguce da je do monitora,

a i on je nov, acer 23 hlbd 1080p LED DVI, isto tako, kada igram gta iv, pa bude loading screen na pocetku, gdje prikazuje likove, na sivu i bijelu boju kada je na vecoj povrsini jasno se cuje da monitor pisti.. ali jako tiho i cik cak..

Mozda je to normalno, i stari lcd lg, reagovao je na bijelu boju.. Nisam siguran, u ovom trenutku ne pisti.. a maloprije...

 

JEDNO ZANIMLJIVO PITANJE: Komp kada skida nesto sa torrenta, naravno monitor ugasi, a PC radi sam.. I navecer sam ustao, da "ugasim" torrent, kad, prije nego sto sam htio monitor upalit, kompjuter kao da "diše" znaci, svake 2-3 sekunde ventilator sa npr 20%fan speed, prelazi na 40% sto je osjecaj disanja, sad ne znam da li se neka komponenta napreze, ali je pravo cudno, ---------|----------| te | linije sam stavio kao primjer na kojem se intervalu ventilator pojaca pa smanji.. {#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.4.2012 16:35 (Akiris).
12 godina
neaktivan
offline
Re: PC se upali, ugasi, pa o5 upali
ja čovjek kaže...

Susreo sam se sa sličnim problemom. U mojem je slučaju stvar popravilo flashanje BIOS-a, ali ne vraćanje na default postavke. Otvorio sam kučište, izvadio BIOS bateriju, ištekao iz struje, kratko spojio kontakte BIOS baterije na 10ak sekundi, vratio sve u normalu i nakon toga se pali iz prve.

Misliš CMOS, to ti se radi kod greške s overclockanjem, đabe mu to na novoj matičnoj.

Aj otvori CMD i upiši POWERCFG -ENERGY pa kad zavrsi nadi izvjesce i javi šta ti je crveno.

http://www.geekcro.herobo.com/
12 godina
neaktivan
offline
PC se upali, ugasi, pa o5 upali

Ajme, novi komp jel?. A si 100% siguran da su svi driveri dobro instalirani, nemoj se uvrjedit svi se kadkad zahebemo. Za svaki slucaj ti skini

(http://download.uniblue.com/site/prodpage/ds/driverscanner.exe) ovaj program pa prodi malo. Imaš privatnu poruku.

http://www.geekcro.herobo.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.4.2012 19:31 (bojcha).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PC se upali, ugasi, pa o5 upali

pff pogledajte to kod mene nakon tog testa

EDIT: slike su lose pa sam uploadao na internet http://www.mediafire.com/?mcxvefds1mbt7a2

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.4.2012 20:38 (domac5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: PC se upali, ugasi, pa o5 upali

fino si skini http://www.jam-software.com/heavyload/

 

pa vidi dal zuji kako je zujalo...ili nekako drukcije

12 godina
protjeran
offline
Re: PC se upali, ugasi, pa o5 upali

Ma ok

Sutra kad budem doma, budem skinuo to sve.

Nego, problem je malo drugacije prirode. Kompjuter "u po' dana u po' noci" u bilo kojem stanju. - "heavy load" ili stand by - skida torrent, zna da zapisti upravo ovako :

 

TO JE SAMO PRIMJER, zvuk nije isti, ali je u takvom rasponu, TIH, EFEKTIVAN I SMETA, IRITIRA.. isto kao zvucnik na mobitelu, bilo sto, sto ima neku smetnju..

Mislim da HDD nije, krklja sasvim normalno, mada, provjerit cu s tim programom/ima sto ste naveli..

 

Serviseru nije drago cuti za ovakve "sitne probleme" nakon sto su novi mis i zvucnici vraceni natrag, radi neispravnosti, ne znam sta da kazem, misli da sam ja nesto cackao.

{#}

12 godina
neaktivan
offline
PC se upali, ugasi, pa o5 upali

Pusti ti servisera, posao mu je da provjeri robu koja ide u prodaju, da to radi bio bi mu živo lakši.

 

Ovo je šta možeš učinit al bojim se da češ ipak morat odnjet da ti vide napajanje. 

1. Šta ti je to nakačeno, neki usb device, otkači sve pa upali ( najvjerojatnije je kamera ali i tipkovnicu i miš otkači )
2. msconfig >> Boot >> Advanced options >> number of procesors (stavi na koliko god ide)
3. makni se s mozille, imas super varijaciju chroma "comodo dragon" ili opera, štogod
4. desni klik na bateriju >> power options >> stavi na balanced
5. NAJBITNIJE : Control Panel >> power options >> change plan settings ono pored power sawer >> change advanced plan settings >> pod PCI Express odaberi link state power...

http://www.geekcro.herobo.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.4.2012 23:27 (bojcha).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PC se upali, ugasi, pa o5 upali

Od izlaska ploče na tržište, Asus je izdao još 4 nadogradnje BIOS/UEFI kojima poboljšava stabilnost sistema. Ako već nisi skini zadnji BIOS/UEFI i nadogradi ga.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PC se upali, ugasi, pa o5 upali
Ja imam asus p8z68v gen3, ponekad mi se desi da upalim comp, krene i nakon 5 sekundi odradi reboot. Imam novi wd caviar black i jedan stariji wd 320gb + eksterni hdd. Mislim da je problem sa paljenjem svih ovih drajvova kad krene da ih trazi, komp inace radi odlicno (napajanje je thermaltake toughpower 775W). To je nesto do asus ploca...

Il fali neki drajver na plocu(bios problem) mada ne bih rekao
14 godina
offline
PC se upali, ugasi, pa o5 upali

Moram dodati da sam gledao na youtube kako se Asusove ploče na Z68 čipsetu također kratko isključe pa se ponovo uključe. Ja sam imao Rampage Extreme i nešto slično se znalo desiti ako sam je previše klokao pogotovo RAM. Još jednom pregledaj postavke u UEFI-ju (pogotovo RAM) i nadogradi ga zadnjim.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PC se upali, ugasi, pa o5 upali
Nadogradnja BIOS-a je vrlo vjerovatno rjesenje ovog problema.
12 godina
protjeran
offline
PC se upali, ugasi, pa o5 upali

OK.

Bojim se cinjenice da necu moci i5 2500k da klokam iako sam uzeo thermaltake spinq koji je skup.

PROBLEM je bio:

OVERCLOCKING FAILED jer sam slucajno u biosu misem selektovao performance mod  pored power saving i optimal i zato je crashao.

DA LI cu moci overclockati cpu, svjwstan sam da ne ide na ovoj ploci preko 4.5-4.8, sta ako je zaheb pa ne moze nikako?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PC se upali, ugasi, pa o5 upali

Takodjer imam ASUS i s njim tisuce problema.

 

Nema mi druge...kupujem ACER!!!!

 
0 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: PC se upali, ugasi, pa o5 upali

Nisam bas siguran za acer.. {#}

13 godina
offline
PC se upali, ugasi, pa o5 upali
ovisi koji asus... k53 serija je doslovno savrsena sto se tice hladenja a po meni i dizajna i kvalitete(bruseni aluminij)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PC se upali, ugasi, pa o5 upali

Ne kužim kako su s stolnih računala prešli na laptope, valjda ovaj što je rekao za Acera nije skužio da je u temi pitanje oko stolnog računala...

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
PC se upali, ugasi, pa o5 upali

asus je maticna od ovog kompa...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
PC se upali, ugasi, pa o5 upali

Nista novo. Standardni problem kod Asus Z68-V maticnih koji nije rijesen ni zadnjim updateom BIOS-a. Ko Golf dizel - malo teze pali na hladno al' kad upali, vozi.

Ja sam problem rijesio tako da ga ignoriram. 

 
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: PC se upali, ugasi, pa o5 upali

{#}

Sto bih trebao poduzeti?

Vracati nazad ili ce biti kojekakav update?

Ima li se sanse oc procesor i5 2500k na toj ploci, hladnjak ThermalTake SPINq VT , svjestan sam da takt nece ici u nebesa, ali moze li se izvuci 3.8-4.2-4.5? Red bi bio?

Ili ce biti stalno crash i overclocking failed, MADA, sam serviser se ponudio da kada nadje vremena ce da dodje da clocka, pitam ga zasto ne odma, kaze da treba "potrefiti" dosta toga, sto mislim da, trolla.

12 godina
protjeran
offline
PC se upali, ugasi, pa o5 upali

Serviser kaže da , svakim pokušajem update-a maticne ploce , sam snosim odgovornost te kako je vrlo moguce za desiti jeste da se nesto crasha, pad napona, i gotovo i trlababala.

Da li taj update da uradim , odnosno moze li napraviti neku caku pa da ne moze vise nazad "na staru verziju" te da bude neki novi error kao npr. neda overclock a nema nazad i gotovo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice