Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen laptop

poruka: 93
|
čitano: 25.745
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto

       Poštovani,

 

  Kurir je bio na adresi 15:58 no kako nikoga nije bilo na adresi je ostavio obavijest.Dostava će

  biti moguća u ponedjeljak.

 

 

  Srdačan pozdrav/Best regards,

 

  Daria Herceg,

 

 Agent u službi za korisnike

 

   Dakle,kurir se nije izgubio u mom malom mjestu,on je bio na adresi i ostavio obavijest!Problem je što ta obavijest ne postoji,nema je nigdje!

doycin
13 godina
neaktivan
offline
Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen laptop

Humanitarac- javi nam sto si rijesio {#}

Talijan
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto

Update?

From all the things I lost, I miss my mind the most...
15 godina
offline
Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen laptop

Pohvale Overseasu. Čovik stigao do moje kuće, prije toga nazvao, rekao mu da nema nikoga i da ako može doći iza tri. Tako je i bilo..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen laptop

Pozdrav! Imam pitanje, slicna je situacija, samo sto u mom slucaju overseas sve odradi kako treba, aliproblem je u trgovini u kojoj sam kupio laptop. Znaci, kupio sam laptop prosle godine u 10.mjesecu, od prvog dana problemi.. gotovo je stalno na servisu uz garanciju, rijese problem i vrate mi u roku 2-3 tjedna, medjutim kako mi rijese jedan problem tako se stvori drugi..postarinu platim svaki puta 60-ak kn, prosli puta kad sam slao sam rekao ako mi opet vrate uredjaj i ponovno se javi neki problem da cu im vratiti i traziti novi uredja ili novce. naravno vratili su mi uredjaj, sve rijesili, ali novi problem na laptopu i posaljem im ponovo uredjaj na reklamaciju i mail u kojem sve objasnjavam i rekao sam da mi ne vracaju taj uredjaj nego zelim novi ili novce, jer to je vec 10 mjeseci l, samo si saljemo taj laptop, sva ta postarina, placeno gotovinom laptop i opet kao da ga nisam ni imao ovih mjeseci. moze li mi netko reci imam li pravo na temelju ovoga traziti novi uredjaj ili novce, odnosno ako mi ponovo posalju isti uredjaj da ga ne primim nego odmah vratim dostavljacu iz overseas? hvala unaprijed! 

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto

Prvo navedi koji je brand notebooka i tko je jamac (na jamstvenom listu).

 

Nemaš pravo tražiti novi uređaj, jer nije unutar 7 dana - dakle fućkaj ga.

 

Koji je točno kvar? I zašto ga šalješ u trgovinu, a ne u službeni servis direktno?
Samo službeni servis (nekada je to od distributera, a nekada distributer ima ugovor

sa nekom firmom koja mu je službeni servis) može odobriti novi uređaj.

 

Dakle malo nam daj više informacija. I koji su točno tvoji simptomi kvara, šta ti se dešava sa notebookom? 

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
12 godina
neaktivan
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto
Don Kihoty kaže...

Prvo navedi koji je brand notebooka i tko je jamac (na jamstvenom listu).

 

Nemaš pravo tražiti novi uređaj, jer nije unutar 7 dana - dakle fućkaj ga.

 

Koji je točno kvar? I zašto ga šalješ u trgovinu, a ne u službeni servis direktno?
Samo službeni servis (nekada je to od distributera, a nekada distributer ima ugovor

sa nekom firmom koja mu je službeni servis) može odobriti novi uređaj.

 

Dakle malo nam daj više informacija. I koji su točno tvoji simptomi kvara, šta ti se dešava sa notebookom? 

nije bitan brand notebooka, jer imam gdje popraviti uređaj, ali nisam htio nositi nigdje da ne izgubim jamstvo. Napisao sam da sam slao u servis s kojim imaju ugovor, ne u trgovinu.
Slao puno puta na servis, između ostalog problemi sa HDD, pa poslije sa CPU, sve je to "stavljeno novo", i uistinu riješeni su tadašnji problemi, sad najnovije je da zamrzne nakon par minuta rada na njemu, dakle opet moguć kvar sa CPU. Štogod da je problem, ne želim više taj uređaj, jer sam izgubio sve živce, uredno plaćeno gotovinom, ali to nije dovoljno, nego je otišlo još novaca i novaca na poštarinu. Više neću primiti taj isti uređaj od dostavljača nego ga vratiti, ako ne bude išlo tako, onda ću ići u ZG jer je odatle trgovina i servis i osobno popričati sa šefom i riješavati to na druge načine.

14 godina
protjeran
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto

Bitan je brand - jer 90% brandova imaju colect and return jamstvo - dakle Overseas dođe po njega

i vrati ti ga natrag popravljenog - besplatno.

 

Ako to nisi znao, nisi pročitao jamstvene uvjete niti jamstveni list.

 

Druga stvar - diskovi u laptopu se često kvare - i najviše uzrokovani nespretnim rukovanjem korisnika,

pod to mislim udarci, nošenje uključenog notebooka u torbi i slično.

 

Procesor je najizdržljivija komponenta, i jedan na 100.000 se pokvari sam od sebe,

a ostali koji se pokvare su najčešće zbog jakog overclocka pod LN2 - što kod tebe sigurno nije slučaj.

 

Tako da čisto sumnjam u to da ti je procesor zamro, nego ti se notebook pregrijava - što opet spada

u neodržavanje. Dakle notebook kao i auto treba čistiti. I vjerovatno najviše problema imaš ljeti - zimi ti sigurno ne blokira,

jer je hladnije, te ovakve prljavštine tek dolaze do izražaja kada se povise vanjske temperature:

 
 

 

S obzirom da "nije bitan brand" - očito ne želiš surađivati, tako da ja odustajem od daljnje rasprave na ovom topicu.

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
12 godina
odjavljen
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto
SierraTequila kaže...

nije bitan brand notebooka, jer imam gdje popraviti uređaj, ali nisam htio nositi nigdje da ne izgubim jamstvo. Napisao sam da sam slao u servis s kojim imaju ugovor, ne u trgovinu.
Slao puno puta na servis, između ostalog problemi sa HDD, pa poslije sa CPU, sve je to "stavljeno novo", i uistinu riješeni su tadašnji problemi, sad najnovije je da zamrzne nakon par minuta rada na njemu, dakle opet moguć kvar sa CPU. Štogod da je problem, ne želim više taj uređaj, jer sam izgubio sve živce, uredno plaćeno gotovinom, ali to nije dovoljno, nego je otišlo još novaca i novaca na poštarinu. Više neću primiti taj isti uređaj od dostavljača nego ga vratiti, ako ne bude išlo tako, onda ću ići u ZG jer je odatle trgovina i servis i osobno popričati sa šefom i riješavati to na druge načine.

 Samo nazovi servis i traži da ti daju da pričaš sa šefom-budi odlučan i ustraj u svom zahtjevu,ali ga ne mijenjaj i ne radi kompromise.

 

Ukoliko ti ne budu htjeli dati šefa ili te ovaj otpili,kontaktiraj trgovinu i ponovi postupak (jer je trgovac onaj s kojim ti imaš posla,a ne uvoznih/davatelj jamstva). Ukoliko ni sa trgovinom to ne riješiš, prijavi ih državnom inspektoratu (ali ih na to upozori prije prijave) i daj sve u novine.

 

Sa državnim insp. im doslovno držiš muda u šaci tako da tu nema problema-samo se spremi na još mjesec dana gnjavaže jer je inspektorat malo spor.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
12 godina
neaktivan
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto
Don Kihoty kaže...

Bitan je brand - jer 90% brandova imaju colect and return jamstvo - dakle Overseas dođe po njega

i vrati ti ga natrag popravljenog - besplatno.

 

Ako to nisi znao, nisi pročitao jamstvene uvjete niti jamstveni list.

 

Druga stvar - diskovi u laptopu se često kvare - i najviše uzrokovani nespretnim rukovanjem korisnika,

pod to mislim udarci, nošenje uključenog notebooka u torbi i slično.

 

Procesor je najizdržljivija komponenta, i jedan na 100.000 se pokvari sam od sebe,

a ostali koji se pokvare su najčešće zbog jakog overclocka pod LN2 - što kod tebe sigurno nije slučaj.

 

Tako da čisto sumnjam u to da ti je procesor zamro, nego ti se notebook pregrijava - što opet spada

u neodržavanje. Dakle notebook kao i auto treba čistiti. I vjerovatno najviše problema imaš ljeti - zimi ti sigurno ne blokira,

jer je hladnije, te ovakve prljavštine tek dolaze do izražaja kada se povise vanjske temperature:

  

 

S obzirom da "nije bitan brand" - očito ne želiš surađivati, tako da ja odustajem od daljnje rasprave na ovom topicu.

Vidi, nije da ne želim surađivati, nego ti želim reći da sam otvorio ovu temu samo da vidim mogu li tražiti novi uređaj na temelju ovoga. Ovdje se ne radi o neodržavanju i prašini, jer se laptop čuva, i star je nekoliko mjeseci, znači ne može se nakupiti toliko prašine da bi to bio razlog zamrzavanja, jer kad se ne radi sa laptopom spremljen je i ne moguce je da dođe prašina, a ne radi se na njemu po cijele dane. A, uostalom, nisam ni radio nešto previše na njemu, jer je uglavnom na putu između moje adrese i servisa. Kažeš da se proc ne kvari tako često sam od sebe, da se pokvari 1 na 100.000, nakon 6 mjeseci korištenja ovog laptopa, procesor je riknuo, stavili su novi CPU.. Radi se o ACER notebook, istina je da se zagrijava kao što si naveo, ali od prvog dana je tako. Normlno je da se laptop malo zagrije, ali zagrijava se i više nego što bi trebalo, s tim da se prije nije zamrzavao, nego sad otkako je došao sa prošlog servisa kad je zamjenjen CPU. Trenutno je uređaj na servisu, neka ga poprave, slobodno, ali ću tražiti novi u svakom slučaju, jer nešto očito nije u redu s ovim..
Već sam na rubu živaca, jer nisam čuo da je u prvih 10 mjeseci netko ovoliko puta slao uređaj na servis, i svaki puta je nešto drugo, znači ne ponavlja se isti problem.  

12 godina
neaktivan
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto
Pranja kaže...
SierraTequila kaže...

nije bitan brand notebooka, jer imam gdje popraviti uređaj, ali nisam htio nositi nigdje da ne izgubim jamstvo. Napisao sam da sam slao u servis s kojim imaju ugovor, ne u trgovinu.
Slao puno puta na servis, između ostalog problemi sa HDD, pa poslije sa CPU, sve je to "stavljeno novo", i uistinu riješeni su tadašnji problemi, sad najnovije je da zamrzne nakon par minuta rada na njemu, dakle opet moguć kvar sa CPU. Štogod da je problem, ne želim više taj uređaj, jer sam izgubio sve živce, uredno plaćeno gotovinom, ali to nije dovoljno, nego je otišlo još novaca i novaca na poštarinu. Više neću primiti taj isti uređaj od dostavljača nego ga vratiti, ako ne bude išlo tako, onda ću ići u ZG jer je odatle trgovina i servis i osobno popričati sa šefom i riješavati to na druge načine.

 Samo nazovi servis i traži da ti daju da pričaš sa šefom-budi odlučan i ustraj u svom zahtjevu,ali ga ne mijenjaj i ne radi kompromise.

 

Ukoliko ti ne budu htjeli dati šefa ili te ovaj otpili,kontaktiraj trgovinu i ponovi postupak (jer je trgovac onaj s kojim ti imaš posla,a ne uvoznih/davatelj jamstva). Ukoliko ni sa trgovinom to ne riješiš, prijavi ih državnom inspektoratu (ali ih na to upozori prije prijave) i daj sve u novine.

 

Sa državnim insp. im doslovno držiš muda u šaci tako da tu nema problema-samo se spremi na još mjesec dana gnjavaže jer je inspektorat malo spor.

Pa da, to sam sve uglavnom dosad riješavao sa servisom, danas ću se čuti sa ovima iz trgovine, i s njima probat riješiti, naravno sa šefom, ako ne bude išlo bit će prijave neke sigurno, a vjerojatno ću i osobno ići tamo iz principa iako mi nije usput pa ćemo to riješavati na licu mjesta sve..
Hvala na ovom odgovoru u svakom slučaju, nadam se da će moći na lakši način, jer mi je već sve preko glave, imam laptop a kao da ga nemam :S 

11 godina
protjeran
offline
Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen laptop

HP servis majka..{#}

 

on topic..

 

Postoje čisto crne ovce među primjercima laptopa,kukolji u žitu,koji od prvog dana prave probleme..

 

Drugi puta radije malo više platiti neki bolji brand,i imati malo ili nimalo problema..kao ja..{#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.7.2013 12:19 (redneck).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto
redneck kaže...

HP servis majka..{#}

 

on topic..

 

Postoje čisto crne ovce među primjercima laptopa,kukolji u žitu,koji od prvog dana prave probleme..

 

Drugi puta radije malo više platiti neki bolji brand,nego imati manje ili nimalo problema..kao ja..{#}

nažalost, ja uvijek pokupim neku crnu ovcu, dogodilo mi se isto sa prvim kompom, kojeg sam kupio prije 12-15 god, od prvog dana problemi, odradio je svoje, novi komp radi sve perfektno..uzeo sam ovaj laptop jer mi ne treba neki za igrice, uzeo sam da imam za normalan rad na netu i office..ovaj je i više nego dovoljan za to po konfi, ali eto, crna ovca -.-"   za igrice i ako mi treba nesto zahtjevnije, imam komp..   :)

11 godina
protjeran
offline
Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen laptop

Tako je to..Standardno kupujem i naručujem iz USA,osim jednog Paviliona dv7 kojeg sam kupio u bivšem Konikomu(!!!)..

 

Stroj će u devetom mjesecu 3 godine,niti jedan kvar,niti stupanj više temperatura8doduše,jako sam ga izdigao iznad stola),a na njemu je još uvijek prva(!!!) instalacija W7..

 

Eto..ima svega..

 

Samo da noknem u drvo NOCK..!!! NOCK!!!...da ga ne ureknem..{#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto

hahaha  pa tako je i meni situacija sa novim kompom, vec ga imam godinama, nikad nikakvih problema, isto KNOCK KNOCK :)
a vidjet cemo sta ce biti sa ovim laptopom nakraju :) 

11 godina
protjeran
offline
Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen laptop

Ajd,puno sreće ti želim,a i lapu{#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto
SierraTequila kaže...
..

Pa da, to sam sve uglavnom dosad riješavao sa servisom, danas ću se čuti sa ovima iz trgovine, i s njima probat riješiti, naravno sa šefom, ako ne bude išlo bit će prijave neke sigurno, a vjerojatno ću i osobno ići tamo iz principa iako mi nije usput pa ćemo to riješavati na licu mjesta sve..
..

 - prvo se psihički pripremi i tad ćeš upoznati 'sveto trojstvo', distributer, trgovac, servis.

 

-pravila:

- poizvođač (brand) daje garanciju. Standardno je garancija (bila) 1g. unazad koje godine kod nas i EU, je obveza 2.god na vrijedniju tehniku ali kod nas se nitko ne drži tog stavka, sad smo i mi EU...

- distributer zastupa neki brand ili samog sebe i na tržištu je dužan osigurati servis (kao i prijevod itd..)

- trgovac samo prodaje, krumpir, PC, traktor.. (ali je zakonodavac na njega svalio obvezu posredovanja, logično jer smao s njim kupac ima direktan kontakt, npr za reklamaciju).

- servis (podrazumijevamo ovlašteni-atestirani-navedn u garantnom listu) je samo servis, utvrđuje ispranost-neispravnost, otklanja ili ne otklanja probleme-reklamacije. Oni su za kvarove i papirologiju.

 

Trgovac nije kriv (on je samo posrednik, jedan od zakonom obveznih-odgovornih u lancu), nit ga treba kriviti za probleme. Naravno, njemu treba natrpati inspektora kako bi on pritisnuo distributera-servis i rješio problem za kupca (jer kupac ni formalno ne može ništa drugima iz trojstva).

Servis, zaprimi uređaj s opisom kvara, diagnosticira i da rješenje (popravak ili zamjena ili povrat novca). Naravno on ovisi o distributeru koji je 'šef' tj o tome kako su se dogovorili. U idiličnoj priči npr nepopravljivo, on izda takav papir, distributer na temelju tog papira odobri trgovcu povrat ili zamjenu i trgovac to riješi s kupcem. Ako kupac reklamira u servisu može bez trgovca, ali zakon je trgovca obvezao na posredovanje (besplatno-nema troškova trasnporta..) zbog mjesta kupne-stanovanja.. dok je možda ovlašteni servis na drugom kraju države. Normalan način je dakle ne ići u servis, nego u trgovinu (za PC, to ne vrijedi za druge robe.. jednako je za robu koja nema teh.servis, kao prehrambeno, odjeća..)

Trgovac (ponekad) da bi se izmaknuo, uvjerava kupca da ide direktno u servis.. da, ima smisla, ali servis nema nikavku obavezu prema kupcu, pogotovo ako svoj dio posla obavi (otkloni kvar). Servis sam nije kriv za kvarljivost robe, za zamjenu-povrat.. on je 'samo servis'.

... jedino što im se može osporiti stučnost ukoliko nisu otklonili kvar. ... Tj. dali si siguran da je svaki put bio drugi kvar? To može biti razlog, tj često se može navesti bilo koji razlog. (pa i DonKihotova prašina, koji spada pod LOLaste razloge kad počne ponestajati argumenata).

 

Budi pristojan, ali traži rješenje. Normalno nemaš prava na povrat novca ili na novi uređaj.. ali pošto se kvarovi konstantno dešavaju to se mijenja i time si dobio to pravo. Traži povrat novca i traži povrat plaćenih troškova dostave, jer je i to njihova obaveza. Odnosno, morao bi dobiti novi uređaj (ponekad kupac može birati, ponekad ne).

Inspektorat je dobar način, pismo proizvođaču s opisom problema, tj ne rješavanju - konstantno kvarenje.. također može biti rješenje (često se dobije besplatno novo, marketing).

Distributer zapravo ima mogućnosti to riješiti, samo ako želi. Zato budi pristojan s trgovcem i serviserom, ali ih guzi dok ti ne riješe problem. Previše firmi propada, distributer možda uopće nema ugovor s brandom... možda se sve riješi. Samo ne čekaj, jer je jedno od 'rješenja' istek garantnog roka, na kojeg oni tad računaju.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto
ihush kaže...
SierraTequila kaže...
..

Pa da, to sam sve uglavnom dosad riješavao sa servisom, danas ću se čuti sa ovima iz trgovine, i s njima probat riješiti, naravno sa šefom, ako ne bude išlo bit će prijave neke sigurno, a vjerojatno ću i osobno ići tamo iz principa iako mi nije usput pa ćemo to riješavati na licu mjesta sve..
..

 - prvo se psihički pripremi i tad ćeš upoznati 'sveto trojstvo', distributer, trgovac, servis.

 

-pravila:

- poizvođač (brand) daje garanciju. Standardno je garancija (bila) 1g. unazad koje godine kod nas i EU, je obveza 2.god na vrijedniju tehniku ali kod nas se nitko ne drži tog stavka, sad smo i mi EU...

- distributer zastupa neki brand ili samog sebe i na tržištu je dužan osigurati servis (kao i prijevod itd..)

- trgovac samo prodaje, krumpir, PC, traktor.. (ali je zakonodavac na njega svalio obvezu posredovanja, logično jer smao s njim kupac ima direktan kontakt, npr za reklamaciju).

- servis (podrazumijevamo ovlašteni-atestirani-navedn u garantnom listu) je samo servis, utvrđuje ispranost-neispravnost, otklanja ili ne otklanja probleme-reklamacije. Oni su za kvarove i papirologiju.

 

Trgovac nije kriv (on je samo posrednik, jedan od zakonom obveznih-odgovornih u lancu), nit ga treba kriviti za probleme. Naravno, njemu treba natrpati inspektora kako bi on pritisnuo distributera-servis i rješio problem za kupca (jer kupac ni formalno ne može ništa drugima iz trojstva).

Servis, zaprimi uređaj s opisom kvara, diagnosticira i da rješenje (popravak ili zamjena ili povrat novca). Naravno on ovisi o distributeru koji je 'šef' tj o tome kako su se dogovorili. U idiličnoj priči npr nepopravljivo, on izda takav papir, distributer na temelju tog papira odobri trgovcu povrat ili zamjenu i trgovac to riješi s kupcem. Ako kupac reklamira u servisu može bez trgovca, ali zakon je trgovca obvezao na posredovanje (besplatno-nema troškova trasnporta..) zbog mjesta kupne-stanovanja.. dok je možda ovlašteni servis na drugom kraju države. Normalan način je dakle ne ići u servis, nego u trgovinu (za PC, to ne vrijedi za druge robe.. jednako je za robu koja nema teh.servis, kao prehrambeno, odjeća..)

Trgovac (ponekad) da bi se izmaknuo, uvjerava kupca da ide direktno u servis.. da, ima smisla, ali servis nema nikavku obavezu prema kupcu, pogotovo ako svoj dio posla obavi (otkloni kvar). Servis sam nije kriv za kvarljivost robe, za zamjenu-povrat.. on je 'samo servis'.

... jedino što im se može osporiti stučnost ukoliko nisu otklonili kvar. ... Tj. dali si siguran da je svaki put bio drugi kvar? To može biti razlog, tj često se može navesti bilo koji razlog. (pa i DonKihotova prašina, koji spada pod LOLaste razloge kad počne ponestajati argumenata).

 

Budi pristojan, ali traži rješenje. Normalno nemaš prava na povrat novca ili na novi uređaj.. ali pošto se kvarovi konstantno dešavaju to se mijenja i time si dobio to pravo. Traži povrat novca i traži povrat plaćenih troškova dostave, jer je i to njihova obaveza. Odnosno, morao bi dobiti novi uređaj (ponekad kupac može birati, ponekad ne).

Inspektorat je dobar način, pismo proizvođaču s opisom problema, tj ne rješavanju - konstantno kvarenje.. također može biti rješenje (često se dobije besplatno novo, marketing).

Distributer zapravo ima mogućnosti to riješiti, samo ako želi. Zato budi pristojan s trgovcem i serviserom, ali ih guzi dok ti ne riješe problem. Previše firmi propada, distributer možda uopće nema ugovor s brandom... možda se sve riješi. Samo ne čekaj, jer je jedno od 'rješenja' istek garantnog roka, na kojeg oni tad računaju.

Istina, ja sam dosad stalno vršio pritisak na servis. Oni odrade jedan dio posla, naprave ono zašto sam im poslao laptop, međutim odmah se javi taj drugi problem, kao da kad poprave jednu stvar pokvare drugu, tako to ispada. Drugi su kvarovi, u to sam siguran, jer budu problemi neke druge prirode, i oni promjene HDD, ali nešto drugo ne radi, poprave to, ode CPU, stave novi CPU počne zamrzavati. Znači stalno nešto drugo. I vršio sam pritisak na servis, ali ću morati sad na trgovinu, pa ću vidjeti koji je njihov odgovor, hoću li se morati javljati i distributeru ili ne, to ćemo vidjeti. Garancija istječe krajem 10. mjeseca ove godine, zato želim ovo sad riješiti, jer kad istekne, onda ću se morati sam snalaziti. Danas ću se javiti trgovini, pa da vidimo. Problem će biti ako nemaju taj uređaj više na stanju, onda ili uz nadoplatu uzeti neki malo skuplji ili probati sa povratom novca, i onda pametnije. A ako ništa od toga, onda ćemo sa inspektoratom ili pučkim pravobraniteljima, kako već bude trebalo.

10 godina
neaktivan
offline
Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen laptop

Ja ništa iz HR ne uzimam s dostavom, a izvana samo ono što se ili fizički ne da razbit ili se nikako drugačije ne da kupit. Svi znamo kako ovi iz dostave postupaju s pošiljkama i to nije slučaj samo u HR, iste priče sam čuo iz Amerike tako da naprosto nije razumno ići u rizik s njima ako ima ikakve druge opcije. Zadnja stvar koju sam ja uzimao s dostavom je akumulator za auto koji se nije dao zapalit a ja sam imao temperaturu 38 a vani -10, prije dvije godine. :) Dakle "recite 'ne' dostavi". 

Mehanička oštećenja je strašno teško reklamirati jer ti njemu veliš da ti je poslao skršenu stvar, on tebi veli da ti je stvar pala kroz prozor pa sad pokušavaš njih prevarit na reklamaciji - ukratko, morao bi kamerom snimati cijeli proces dostave i raspakiravanja paketa i imati dva svjedoka, i onda imaš realne šanse dokazati da si u pravu.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.7.2013 13:12 (dturina).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto
dturina kaže...

Ja ništa iz HR ne uzimam s dostavom, a izvana samo ono što se ili fizički ne da razbit ili se nikako drugačije ne da kupit. Svi znamo kako ovi iz dostave postupaju s pošiljkama i to nije slučaj samo u HR, iste priče sam čuo iz Amerike tako da naprosto nije razumno ići u rizik s njima ako ima ikakve druge opcije. Zadnja stvar koju sam ja uzimao s dostavom je akumulator za auto koji se nije dao zapalit a ja sam imao temperaturu 38 a vani -10, prije dvije godine. :) Dakle "recite 'ne' dostavi". 

Mehanička oštećenja je strašno teško reklamirati jer ti njemu veliš da ti je poslao skršenu stvar, on tebi veli da ti je stvar pala kroz prozor pa sad pokušavaš njih prevarit na reklamaciji - ukratko, morao bi kamerom snimati cijeli proces dostave i raspakiravanja paketa i imati dva svjedoka, i onda imaš realne šanse dokazati da si u pravu.

 

Ti možda govoris za prvi slučaj koji je opisao što mu je skršen laptop u dostavi, ja sam prije par postova objasnio svoj slučaj, nema veze sa dostavom, evo milijunputa je dosao sa servisa, i bez problema sa overseas, uvijek čitav laptop..
kod mene su problemi iz trgovine i servisa :) 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto
SierraTequila kaže...
dturina kaže...

Ja ništa iz HR ne uzimam s dostavom, a izvana samo ono što se ili fizički ne da razbit ili se nikako drugačije ne da kupit. Svi znamo kako ovi iz dostave postupaju s pošiljkama i to nije slučaj samo u HR, iste priče sam čuo iz Amerike tako da naprosto nije razumno ići u rizik s njima ako ima ikakve druge opcije. Zadnja stvar koju sam ja uzimao s dostavom je akumulator za auto koji se nije dao zapalit a ja sam imao temperaturu 38 a vani -10, prije dvije godine. :) Dakle "recite 'ne' dostavi". 

Mehanička oštećenja je strašno teško reklamirati jer ti njemu veliš da ti je poslao skršenu stvar, on tebi veli da ti je stvar pala kroz prozor pa sad pokušavaš njih prevarit na reklamaciji - ukratko, morao bi kamerom snimati cijeli proces dostave i raspakiravanja paketa i imati dva svjedoka, i onda imaš realne šanse dokazati da si u pravu.

 

Ti možda govoris za prvi slučaj koji je opisao što mu je skršen laptop u dostavi, ja sam prije par postova objasnio svoj slučaj, nema veze sa dostavom, evo milijunputa je dosao sa servisa, i bez problema sa overseas, uvijek čitav laptop..
kod mene su problemi iz trgovine i servisa :) 

Da, odgovorio sam na izvornu poruku u threadu.

14 godina
protjeran
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto

ACER ima pickup and return jamstvo u MR servisu - tako da one priče o plaćanju dostave ne drže vodu.

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
12 godina
neaktivan
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto
Don Kihoty kaže...

ACER ima pickup and return jamstvo u MR servisu - tako da one priče o plaćanju dostave ne drže vodu.

cekaj, sad hoces reci da lazem..kako cu poslati laptop na servis ako ne platim postarinu. oni iz servisa meni dostave besplatno, ali zato ja kad saljem ja placam svaki put..za ovo nisam znao dosad...bilo bi drukcije da sam znao

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2013 12:08 (SierraTequila).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto
Don Kihoty kaže...

ACER ima pickup and return jamstvo u MR servisu - tako da one priče o plaćanju dostave ne drže vodu.

upravo tako,danas čekam da dostava pokupi laptop, i o trošku MR servisa, kasnije vrati uređaj.Tako mi je rečeno u kontaktu sa dotičnima.Mala napomena laptop je pod garancijom.

bolje gledati što ne možeš bubati,nego bubati što ne možeš gledati
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2013 9:48 (1Bleki).
14 godina
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto
explorer 4 kaže...

Btw.

overseas je najgora firma kod nas, što se tiče slanja stvari.

 

Ne paze na stvari, uvijek kasne, ti njih trebaš zvat gdje ti je pošiljka jer oni debili zaborave, neodgovorni su, jednom su mi dali krivu kutiju itd itd, tragično stvarno.

 

Nije samo meni tako, prijateljima s kojima sam tad bio također.

 

Katastrofa firma.

 

City express je nemjerljivo bolji.

Slažem se , ja sam im emailom javio da nek pošiljku ne dostave prije 16 došli su u 9, posle ja njih nazovem kažu mi da sam nazvao prije 15 min da bi možda došli. Samo se čovjek bezveze živcira. Na kraju sam morao ić u njihovo središte, sam podići -.-

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2013 10:08 (Gremlin144).
11 godina
protjeran
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto
SierraTequila kaže...
Don Kihoty kaže...

ACER ima pickup and return jamstvo u MR servisu - tako da one priče o plaćanju dostave ne drže vodu.

cekaj, sad hoces reci da lazem..kako cu poslati laptop na servis ako ne platim postariju. oni iz servisa meni dostave besplatno, ali zato ja kad saljem ja placam svaki put..

Stvar su preuzeli od HP-a...imaš telefonski broj,koji nazoveš,i oni pošalju ekipu da pokupi laptop..Kad ga poprave,vrate ti ga na kućnu adresu..To je sve..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto

ja nisam znao da postoji to da pokupe i od mene laptop, naravno da bi to koristio da sam znao, ovako mi je otislo preko 300kn samo na to...nosio na poštu i hp ekspresom..to ti je kad ne znaš neke stvari, ali eto sad znam..i koliko dugo im treba da dođu na tvoju adresu po laptop i da dostave u servis?

11 godina
protjeran
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto
SierraTequila kaže...

ja nisam znao da postoji to da pokupe i od mene laptop, naravno da bi to koristio da sam znao, ovako mi je otislo preko 300kn samo na to...nosio na poštu i hp ekspresom..to ti je kad ne znaš neke stvari, ali eto sad znam..i koliko dugo im treba da dođu na tvoju adresu po laptop i da dostave u servis?

Ne znam,nikad nisam koristio servis u svrhu popravka..{#}..

 

Ovako,kad mi je trebao apgrejd,saam sam u autu odnio u Zel-Cos,po meni,najbolji servis..

 

Kolega ti je ostavio broj,pa nazovi i pitaj..sve zavisi koliko si daleko..Ako si u ZG-u,to ide prilično brzo..

 

Evo ti broj..MR servis..

 

01/640-1111

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2013 12:14 (redneck).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto
redneck kaže...
SierraTequila kaže...

ja nisam znao da postoji to da pokupe i od mene laptop, naravno da bi to koristio da sam znao, ovako mi je otislo preko 300kn samo na to...nosio na poštu i hp ekspresom..to ti je kad ne znaš neke stvari, ali eto sad znam..i koliko dugo im treba da dođu na tvoju adresu po laptop i da dostave u servis?

Ne znam,nikad nisam koristio servis u svrhu popravka..{#}..

 

Ovako,kad mi je trebao apgrejd,saam sam u autu odnio u Zel-Cos,po meni,najbolji servis..

 

Kolega ti je ostavio broj,pa nazovi i pitaj..sve zavisi koliko si daleko..Ako si u ZG-u,to ide prilično brzo..

 

Evo ti broj..MR servis..

 

01/640-1111

ma nisam iz zg, iz slavonije, i nije mi nikako usput zato to moram ovako rijesavat.. problem mi i je sto je laptop u ZEL-COS na servisu, oni imaju sluzbeni za ACER i svi govore to je među boljima, a stalno vracam laptop na nove popravke..hvala na broju, vidjet cu sta ce jos biti sa ovime, pa cemo odluciti sta i kako..ako bude trebalo uputit cu se u zg pa otici i do trgovine i do servisa, pa to na licu mjesta rijesiti, da nema vise muljanja, nego idemo dokraja..

12 godina
neaktivan
offline
Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen laptop
Evo da vam javim da sam dobio odobrenje za novim uređajem, ispali su fer i korektni, bez previše prepirki i raspravljanja.. dobio sam 2 ponude, druga je po meni puno bolja, ali evo ako može vaše mišljenje, znači nije neki bijesni laptop kao što ćete vidjeti nego dovoljno za normalan rad na njemu i na netu..

ovo je bio moj stari laptop koji mijenjam..

--- Acer Aspire E1-531 Intel B820 1.70Ghz , 2GB, 320GB DVDRW, Linux 15.6" HD Intel HD Graphics P/N: Nx.M12EX.010

ovo je ponuda:

1. Packard Bell ENTE11BZ, AMD Dual-Core E1-1200, 1,40 GHz, 2048 MB, 15,6", 1366x768, SATA 320 GB, Linux, AMD RadeonTM HD 7310, DVD±RW DL, 1x 10/100/1000 Ethernet,802.11b/g/n, HDMI, 2x USB 2.0, 1x USB 3.0, 2,5 kg, Boja Crna, NX.C0YEU.003

2. Acer E1-531, Intel Pentium Dual-Core B960, 2,20 GHz, 4096 MB, 15,6", 1366x768, SATA 500 GB, Linux, Intel HD Graphics,DVD±RW DL, 1x 10/100/1000 Ethernet, 802.11b/g/n, HDMI, 3x USB 2.0, 2,45 kg, Boja crna, NX.M12EX.036
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice