Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen laptop

poruka: 93
|
čitano: 25.719
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto
explorer 4 kaže...

Btw.

overseas je najgora firma kod nas, što se tiče slanja stvari.

 

Ne paze na stvari, uvijek kasne, ti njih trebaš zvat gdje ti je pošiljka jer oni debili zaborave, neodgovorni su, jednom su mi dali krivu kutiju itd itd, tragično stvarno.

 

Nije samo meni tako, prijateljima s kojima sam tad bio također.

 

Katastrofa firma.

 

City express je nemjerljivo bolji.

A pazi ovo, ovdje kod mene city express raznosi postu i pakete, i mogu ti rec da su krajno neodgovorni. Znaci odkad su oni poceli donosit postu itd, nikad nista nije dostavljeno a da nije bilo problema.

Dok overseas radi uredno i nikad problema sa njima.

14 godina
neaktivan
offline
Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen laptop

Onda je očito stvar u ljudima koji rade tamo.

Ovdje na Zadarskom i Šibenskom području je blago rečeno katastrofa.

 

Dok mi city uvijek na vrijeme donese, i uvijek me zovnu kad bi mi odgovaralo da dođem.

 

Potpuno suprotno, nisam mislio da je tako.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen laptop

Ja sam isto iz Zadra i s Overseasom imam stvarno okej iskustva (nekih 8-9 kupovina), samo jednom me nije nazvao pa mi je bila malo strka po kuci jer mi je falilo 20ak kn u tom trenutku za platit otkupninu. Uvijek je sve doslo neosteceno.

clock2much
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen laptop

Što se tiče Overseasa, momci su ok i firma mi se čini ok.

Govorim o vlastitoj kupnji informatičke opreme od cca. 4000kn iz Linksa kroz zadnjih 2 godine,

Portio odnedavno par stvari, Protis ne mogu se zakleti da li isto šalju preko njih ali ako da, to

je još dooosta artikala...

sve u svemu, za moj pojam, oko 15 000 KN u zadnje 2 - 2 i pol godine vrijednosti

informatičke opreme je meni isporučeno od strane Overseasa i nikad niti jedan problem.

 

Momci već znaju gdje živim, sve bude ok od poziva da dolaze pa

do eventualne ceduljice da je isporuka pokušana ali neuspjela.

 

Kolegi želim sreće vezano uz sređivanje stvari, samo polako i pristojno

ali ipak tjeraj svoja prava i budi uporan.

 

Shit happens.

 

 

It puts the lotion on its skin or else it gets the hose again.
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto
Meni je to nepojmljivo. Dati 4000kn i na kraju nedobiti nista. Nekog bi to glave doslo.

Barcelona FC
16 godina
neaktivan
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto
Lazarus Long kaže...
Toshiba Vam nudi besplatan popravak, u situaciji slučajnog oštećenja, zamjensko Toshiba prijenosno računalo, tablet, ili TV, u slučaju krađe, te ćemo Vam ponuditi oporavak podataka, u slučaju gubitka istih, a prema Toshiba pravilniku. Ponuda vrijedi od 16.04.2012, do 30.09.2012.

 

Toshiba No Matter What Guarantee

Ehm, kako će originalni poster dokazati da mu dostavljač nije namjerno napravio oštećenje (umjesto slučajno)? Inače, imam dobro iskustvo s Links servisom, rješavaju probleme unutar par radnih dana (bar jesu prije dvije-tri godine).

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto

Najbolje od svega - Links je druga ruka.

Oni kupe taj laptop od recimo Microlinea, i onda ga preprodaju dalje krajnom korisniku.

 

Zašto Links onda u tom slučaju nije odgovoran i službeni jamac?

 

Evo situacije. Ja sam recimo "Uvoznik" i prodajem USB stickove od 16GB za 50kn.

Dolazi "Maloprodaja" i kupuje od mene 10 stickova po 50kn + PDV VPC.

 

 

Situacija A:

"Kupac" kupuje USB stick od za 80kn. Jamstvo je 5 godina.

USB stick se pokvari. "Maloprodaja" nije jamac. Jamac sam ja - "Uvoznik".

"Maloprodaja" može, a i ne mora tu robu dostaviti do "Uvoznik".

To ovisi o poslovanju firme. 

 

"Kupac" će biti frustriran na "Maloprodaju" i tražiti od njih novi uređaj/novce,

makar "Maloprodaja" nije ovlaštena za davanja povrata sredstava/drugi uređaj dok

"Veleprodaja" ne odluči šte će biti sa robom.

 

____________________________________________________________________

 

Situacija B:

 

"Kupac" kupuje taj isti stick i preprodaje ga nekom svom "Drugaru" za 100kn koji je

ovca i ne prati cjene. Tom istom "Drugaru" se stick pokvari za tjedan dana.

 

Tko je jamac?

- Ako ćemo gledati da je Links jamac za notebook, onda je "Kupac" jamac za USB stick

od "Drugara" i mora mu ga zamjeniti/popraviti. Al to se neće desiti

jer će "Kupac" trčati do "Maloprodaje" da mu servisira USB stick.

 

_____________________________________________________________________

 


Po meni, Links je samo posrednik između krajnjeg kupca za SVU ROBU KOJA NIJE
DIREKTNI LINKS-ov UVOZ. 

 

 

Notebook Toshiba od 6000kn:

- 5500kn zaradi Toshiba

- 300kn zaradi Uvoznik (Microline)

- 200kn zaradi maloprodaja (Links)

 

Za 200kn zarade pa da bude i odgovoran za jamstvo? Teško.

 

Jamac je Toshiba (5500kn zarade) a jamstvo se ostvaruje preko ureda 

od samog proizvođača, ili ako ne postoji ured onda preko distributera/službenog servisa. 

 

 

I tu je kraj priče. Vrijedi za svu robu kupljenu bilo gdje. Ako nema ureda od samog proizvođača.

onda distributer/službeni servis to riješava (i biva plaćen od proizvođača za taj posao).

From all the things I lost, I miss my mind the most...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto
Jako lijepo sročen odgovor Don Kihoty. Super si to objasnio. Poruka ide u arhivu.

Ako si ja kupim brand new Dell (a koji drugi nego Dell) laptop u iSHOP-u i poželim (dok mi traje garancija) zamijeniti HDD za SSD ili nadodati memorija RAM, možem li ja to vlastoručno obavit mado ili ga pak moram nosit tam do vas (ili ovlaštenog servisa)?
Sve je moguće osim drvene peći, a i ona ako se ne loži.
15 godina
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto
The Man kaže...
..Ako si ja kupim brand new Dell (a koji drugi nego Dell) laptop u iSHOP-u i poželim (dok mi traje garancija) zamijeniti HDD za SSD ili nadodati memorija RAM, možem li ja to vlastoručno obavit mado ili ga pak moram nosit tam do vas (ili ovlaštenog servisa)?

 -možeš.

Jer je to i predviđeno, dostupno (za razliku od Appleove baterije ili modeli netbooka kojeg ne možeš otvoriti i dodati RAM). To je jednako dotakanju goriva u automobil, s jednakim posljedicama ako utočiš pogrešno gorivo ili izaziveš fizičko ošečenje... pa iz tog razloga možeđ to prepustiti stučnoj osobi.

-naravno trgovci će graktnuti sasvim suprotno, vole naplatiti servis, vole da kupac mora doći knjima po komponentu (a ugradnju tad daju gratis, velikodušno), pa do te mejre da obožavaju naljepiti naljepnice koje nebi smejeli nit su to garancijeske naljepnice nego garanciju daje proizvođač, osigurava distributer kroz mrežu ovlaštenih servisa. .. komplicirano? Nije za potrošačku elektroniku, aute.. ali. (uvjek ali)

-PC nije u startu bio po kriteriju ovlaštenog servisa, pa je izuzetak. Za PC komponente ne postoji ovlašteni servis kao u smislu vešmašine ili auta, pegle.. dok za brand računala može postojati (izbaciti Anusov, HgŠrotov i ine brandove zapravo NN zdelance koji se samo vode kao PC-računalo, zapravo nakupina komponenti)

Notebook je kompletan proizvod, jednako kao TV, auto, vrijede jednaka pravila i tu baš nikakve osnove trgovac nema za muljanje ili naljepnicu (koja bi oenmogućila ugradnju dostupne komponente), još manje osporavanjem garancije zbog tog, .. primjer, sam ugradiš RAM, crkne HDD, trgovac te optuži da si izazvao kvar i neda garanciju koje nema veze s vezom..

 

Naravno, samo jedno mišljenje, tumačenje, nema točnog odgovora pa radije (manje natezanja) odnesi u trgovinu. Koja btw nije ni ovlaštena ni stručna, tako da teoretski ako izazovu kvar ovlašteni servis može odbiti garanciju upravo po toj osnovi. Jednako kao da meni daš da ti popravim auto i tad smrdam mjenjač pograšnim uljem.

Koliko pametan moraš biti da bi natočio gorivo u automobil (uz opasnos explozije-zapaljenja pola grada, gorivo), i to se podrazumieva, dok ugradnju SODIMA trgovac (npr Autronic) obožava započeti riječima ''' aaauuu, prašina, to treba pročistiti, to vam je 80kn, pa još..''. (IMHO).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.9.2012 11:15 (ihush).
14 godina
protjeran
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto
The Man kaže...
Jako lijepo sročen odgovor Don Kihoty. Super si to objasnio. Poruka ide u arhivu.

Ako si ja kupim brand new Dell (a koji drugi nego Dell) laptop u iSHOP-u i poželim (dok mi traje garancija) zamijeniti HDD za SSD ili nadodati memorija RAM, možem li ja to vlastoručno obavit mado ili ga pak moram nosit tam do vas (ili ovlaštenog servisa)?

Ako nema nalijepnice i HDD je slot-in ležištu - onda možeš.

 

Ako je recimo neki od jeftinijih Inspirona 15xx serije, gdje se mora cijeli laptop

rastaviti i HDD odšerafiti direktno od ploče i zašerafiti novi - onda ne možeš,

jer DELL nije predvidio "hot swap" zamjenu.

 

U tom slučaju to možeš obaviti u službenom DELL servisu gdje se

ta zamjena računa kao sat vremena servisa, a to je 150kn + PDV,

ili u iSHOP-u gdje se ta zamjena računa kao pola sata servisa,

a to je 50kn + PDV.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto
Super, hvala za informacije. Daj mi još samo reci jel vam ponuda Dell laptopa na webu ažurirana ili ne?
Sve je moguće osim drvene peći, a i ona ako se ne loži.
12 godina
odjavljen
offline
Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen laptop

Ja za Oversease imam samo riječi hvale. Oni su mi uvijek dopremili pošiljke u savršenom stanju,papirologiju riješavaju u roku keks,i uvijek su na raspolaganju kad ih trebaš.

 

To oštećenje se vjerojatno desilo još prilikom pakiranja laptopa u tvornici ako je mabalaža doista neoštećena kako kažeš.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen laptop

danas mi stiže kučište i moram platit po pouzeću. Jel moram pripremit točnu lovu ili oni imaju za vratit?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto
joze kaže...

danas mi stiže kučište i moram platit po pouzeću. Jel moram pripremit točnu lovu ili oni imaju za vratit?

 Naravno da imaju za vratiti-kakvo je to pitanje. XD

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto
Pranja kaže...

Ja za Oversease imam samo riječi hvale. Oni su mi uvijek dopremili pošiljke u savršenom stanju,papirologiju riješavaju u roku keks,i uvijek su na raspolaganju kad ih trebaš.

 

To oštećenje se vjerojatno desilo još prilikom pakiranja laptopa u tvornici ako je mabalaža doista neoštećena kako kažeš.

  Kod mene isti slučaj. U zadnjih godinu dana su mi dovezli informatičke robe u vrijednosti 10 - 15 kilokuna i nikada nije bilo nikakvih problema. Roba je stizala na vrijeme i bez jedne ogrebotine.

A što se laptopa tiče, moguće je da je u pitanju tvornički propust. Ja sam prije koje 3 godine kupovao MSI-ev laptop koji je koštao oko 8000 krznenih i krepo mi je isti dan (bios čip). No imao sam sreće i dobio sam povrat para u roku par dana.

Nomen est omen ili kak već ide
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.9.2012 12:04 (Tom Keruze).
15 godina
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto
Pranja kaže...
joze kaže...

danas mi stiže kučište i moram platit po pouzeću. Jel moram pripremit točnu lovu ili oni imaju za vratit?

 Naravno da imaju za vratiti-kakvo je to pitanje. XD

pitam za svaki slucaj. Evo zva sam ih i rekli da ce mi paket doci oko 13:30. Pa ko ce to docekat - hp express me uvijek doceka u 8:30 :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.9.2012 12:00 (joze).
15 godina
offline
Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen laptop

sta se dostave tice s overseas sam zadovoljan,brzi su, jos nazove na mob prije nego dode

 

dok neki drugi iako imaju broj mobitela, nece nazvat

...potpis nije potreban...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto
Don Kihoty kaže...
..

Ako nema nalijepnice i HDD je slot-in ležištu - onda možeš.

 

Ako je recimo neki od jeftinijih Inspirona 15xx serije, gdje se mora cijeli laptop

rastaviti i HDD odšerafiti direktno od ploče i zašerafiti novi - onda ne možeš,

jer DELL nije predvidio "hot swap" zamjenu.

 

U tom slučaju to možeš obaviti u službenom DELL servisu gdje se

ta zamjena računa kao sat vremena servisa, a to je 150kn + PDV,

ili u iSHOP-u gdje se ta zamjena računa kao pola sata servisa,

a to je 50kn + PDV.

- uvjek možeš. Osim ako/kad ne možeš.

 

- Naljepnica? LOL (istina, osobama sa slabim živcima ne preporučam natezanje, radje nek obavi trgovac)

Naljepnica je izum, recimo kao mješani pekmez od šliva i jabuka, ali nema veze s garancijom. (ajmo se malo 'svađati' oko naljepnice, može? i NHF usput)

Može npr scenarij da dođem u trgovinu gdje mi trgovac naljepi mikimausovu slčku i kaže nesmijem je ukloniti? Ukalnjam je pred njim, još ga tražim odštetu za duševne boli, nagrđivanje designa uređaja i elektrostatskih svojstava, prašinu i ostatke ljepila koje ću mu poslati kao trošak za čišćenje i vraćanje uređaja u ORIGINALNO STANJE kako je Bog zamislio i proizvođač. Može me trgovac tad otpiliti ili se poklopiti po ušesima?

Don, znaš izuzetno puno o računalima i praktičnom servisnom radu, trgovini (iz prve ruke), ali ne pretjeruj.. Čak se slažem da ovo što kažeš je iz RL, praksa. Točno (ali bez osnove).

Naljepnica, poznata i kao servisna naljepnica je samo to, oznaka servisa (besplatnog, ponekad) i nadanje trgovca da će kupac ovisiti o njemu, uz možda i reklamu.

Jedna od naljepnica je i Recro, prepoznavanje distributera, zbog garancije ali se nalazi s vanjske strane ambalaže, na garancijskom listu kojeg lokalno (prijevod) proizvodi distributer i prilaže proizvodu.

 

Naljepnicu (fizikalna svojstva originalne ambalaže) stavlja trgovac prilikom otvaranja-pretumbavanja uređaja, otvaranjem originalne ambalaže koje je nepotrebno, rizik, kao što vidimo u prethodnom dijelu teme.

U trgovini recimo šećer, ne moramo otvoriti da bi smo se uvjerili da je šećer unutra ili da je vrečica težine 1kg. To se uzima kao 'povjerenje' u originalnu ambalažu i ime proizvođača. Isključivo na zahtijev kupca, se može 'testirati', ali upravo za elektroniku neki trgovci to odbijaju, npr za TV, ... daju kupcu 'bjanko' garanciju da mu vjeruju na stanje kod otvaranja. Pa tad trgovac mora prihvatiti da je kupcu možda uvalio mačka u vreči i dati mu zamjenu bez priogovora (jer mu nije dozvolio provjeru). Dakle, carina, distributeri, svi, moraju vjerovati originalnoj ambalaži i kupac je samo normalan ako prihvati upravo takav artikal, koji je zapakiran u originalnoj ambalaži, bez vidljivih tragova otvaranja, oštećenja. ... Kao što je kod preuzimanja iz ove teme.

- Pa mi sad objsni, naljepnica dospjeva na poleđinu po duhu svetom? Proizvođač ima isključivo pravo (i obvezu, kao brand-logo), trgovac baš nikakvo na takve stvari. Čak do mjere da recimo selotejp kojim je kutija zatvrena mora biti the-brand-ov, da svaka etiketa mora biti takva da se teško falsificira, odljepljuje i sl. i istovremeno je zabranjeno (na tuđe proizvode) keljiti svoje 'sličice'. To je ROBA, ne privatna imovina.

 

- Sve je dostupno običnom korisniku. Potreban je često poseban alat (bitovi, torx..) koji onemogućuju prosjećnog usera, ali je dozvoljeno (nije zapbranjeno garancijskim uvijetima). Naravno tad oštećenje kao trganje plastike, glodanje šarafa ne pokriva garancija nego je kriv korisnik za nestručno rukovanje.

Da plastika pukne u normalnoj upotrebi, garancija pokriva (jer materijal mora izdržati normalnu upotrebu), ako pukne kod ovakvog rukovanje, ne pokriva. Otvaranje nekih poklopaca je zeznuto, mora se znati gdje-kako.. ni ovlašteni--stručni serviser ponekad nije sretan kad to radi. Često ostanu tragovi i to je ružno, dok pucanje nekih kvačica može rezultirati klimavim uređajem koji ''više nikad neće biti isti..''.

Dell ili bilo tko u notebooku nema što predviđati, notebook je zbog dimenzija 'kompaktan' to je jedini problem, pa nikako ne preporučan početnicima bez odgovarajćeg alata i manuala za konkretan postupak zamjene. Inače sve je službeno dostupno, pa tako i upute za izmjenu pojedine komponente ili ugradnju npr RAMa, HDDa. Već spomenuto, izuzetak je Apple, Netbook i sl. gdje to jasno stoji u manualu, pa tako tamo kažu da netbook s 1GB RAMa mada ima mogućnosti 2-ili-4, se ne može nadograditi. (i točka). Niti u ovlaštenom servisu, (možda je takav ugovor s MS-Intelom i sl razlozi).

 

Kad proizvođač kaže da nešto nije za korisnika, tad to nije za korisnika. Ako je dozvoljeno (pa u manulau stoji i uputa o opasnosti od statičkog udara i sl), tad trgovac nema što petljati.

 

Razlikovati treba normalno korištenje kao tankanje goriva ili trganje poklopca rezervara, gubljenje ključeva, drapanje lima ključem, saobračajka.. to nisu stvari garancije (osim u slučaju kad i za to Toshiba kaže OK), nit ima veze mikimausova naljepnica s tim.

 

Ipak, to nije poziv kupcima da krenu s tupim nožem otvarati uređaje, da se krenu svađati oko čupanja lema, pečenja VGA-MBO, ili da je djete samo sjelo na uređaj dok ga je žena oprala na centrifugi.

Treba biti realan, znati, imati alat. U svim ostalim slučajevima je preporuka stručna osoba, pa često trgovac to obavi i besplatno (što je razlog za sveopće velelje i recimo rundu kod štefe umjesto plaćanja čišćenja nepostojeće prašine).

 

zato disclaimer: Ne radite to i ne pozivajte se na ovu 'uputu'. Radije poslušajte Don Kihotyja, jer je prosječno 50kn ili besplatno ugradnja kupljene komponente, premalo da bi se rizikovalo s uređajem koji košta 3-5.000 ili više. Rizik i malo mozga, ne naljepnica.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto
Don Kihoty kaže...

Najbolje od svega - Links je druga ruka.

Oni kupe taj laptop od recimo Microlinea, i onda ga preprodaju dalje krajnom korisniku.

 

Zašto Links onda u tom slučaju nije odgovoran i službeni jamac?

 

Evo situacije. Ja sam recimo "Uvoznik" i prodajem USB stickove od 16GB za 50kn.

Dolazi "Maloprodaja" i kupuje od mene 10 stickova po 50kn + PDV VPC.

 

 

Situacija A:

"Kupac" kupuje USB stick od za 80kn. Jamstvo je 5 godina.

USB stick se pokvari. "Maloprodaja" nije jamac. Jamac sam ja - "Uvoznik".

"Maloprodaja" može, a i ne mora tu robu dostaviti do "Uvoznik".

To ovisi o poslovanju firme. 

 

"Kupac" će biti frustriran na "Maloprodaju" i tražiti od njih novi uređaj/novce,

makar "Maloprodaja" nije ovlaštena za davanja povrata sredstava/drugi uređaj dok

"Veleprodaja" ne odluči šte će biti sa robom.

 

____________________________________________________________________

 

Prema zakonu, kupac neispravnu robu može reklamirati na prodajnom mjestu, a trgovac je dužan zaprimiti robu te je bez ikakvih dodatnih troškova po krajnjeg kupca dostaviti u ovlašteni servis, naravno, govorim o robi koja je u jamstvu.

Potvrdio državni inspektorat.

 

15 godina
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto
Eyekool kaže...
Don Kihoty kaže...

..

 

"Kupac" će biti frustriran na "Maloprodaju" i tražiti od njih novi uređaj/novce,

makar "Maloprodaja" nije ovlaštena za davanja povrata sredstava/drugi uređaj dok

"Veleprodaja" ne odluči šte će biti sa robom.

 

____________________________________________________________________

 

Prema zakonu, kupac neispravnu robu može reklamirati na prodajnom mjestu, a trgovac je dužan zaprimiti robu te je bez ikakvih dodatnih troškova po krajnjeg kupca dostaviti u ovlašteni servis, naravno, govorim o robi koja je u jamstvu.

Potvrdio državni inspektorat.

 

- Točno.

Međutim, Don u primjeru govori da trgovac nije dužan izdati robu-novac, dok ne dobije odobrenje distribuera/ovlaštenog servisa. To je također točno. (tad je samo posrednik, bez druge obaveze, kao i npr DHL).

 

- To govorim, jer je uvjerljivije kad netko drugi potvrdi, Don je po svemu sudeći 'Fer trgovac', u takvim slučajevima (iz svog džepa) rješava zamjenu nadajući se da će s distributerom već riješiti reklamaciju i stvar je gotova za par minuta, stranka sretna, sve pet (pa i prava reklama za trgovca, ako to stranka zna cijeniti).

- Problem nastaje kod skupljih stvari i sadašnje situacije (preživljavanje), kad sva normalna pravila polako nestaju. Trgovac više nema na lageru višak (notebook je visina plaće koju jedva skrpa), dok je neki minimum da ipak ima nešto na policama, što opet mora platiti dobavljaču i državi istovremeno (za većinu komponenti) pad cijena mu pojede zaradu na nekoliko prodanih komada jer su rabati minimalni. Tako da prodaju 'kataloški' i nalaze se na udaru kupca, mada nisu krivi za ispravnost HDDa koji se proizvodi s druge strane svijeta. To je samo roba, oni su samo trgovci, u biti posrednici za proviziju. Koje i distributer ponekad nagoozi (kao ličko rukovanje), dok se očekuje da sa smješkom to podnose.

Ponekad im je servis jedini uvjet preživljavanja, pa se dosjete naljepnica, rokova koji probijaju sve rokove, čišćenja prašine i sl.

 

- Kupac je često nerealan, zapravo i nemoćan jer ne može pritisnuti distributera, to može samo trgovac-ovlašteni servis ili inspektorat (u nekoj bajkovitoj priči bi inspektor Vinko stisnuo MSan?), dodatno za reklamaciju je potrebno proći koz ovlašteni servis (distributerov) i to je tek osnova za npr žalbu inspektoratu ili društvu za zaštitu pasa-ovaca.. ili kupaca. Kupac mora stisnuti trgovca jer nema nikog drugog na raspolaganju (tako da ni trgovci ne trebaju biti ljuti na kupce koji 'izmišljaju neka svoja prava'). To je ono Malo/Vele prodaja kad se doda servis imamo 'sveto trojstvo' ili nogometno zrendanje.

Problem nastaje kad se nema. (nema se: novca, robe, znanja, volje.. svejedno).

 

btw, Don Kihotyju nije potreban 'advokat', ipak (moram), on je Good Guy.

- Jer ispada da njega napadamo ili da mora odgovarati za sve grijehe ili objašnjavati. Ne mora, samo pokušava... (NHF).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
odjavljen
offline
Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen laptop

Ni državni inspektorat ne može protiv uvoznika (davaoca jamstva) već samo protiv trgovca. Tu informaciju su mi dali iz državnog inspektorata kada sam imao jedan slučaj. To je meni osobno glupo,jer trgovac(tj. trgovina) nije osoba koja daje jamstvo,već samo osoba koja potvrđuje da je komponenta plaćena i da jamstvo počinje teći(račun).

 

 

 

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen laptop
Da li netko zna kada Overseas dostavlja pakete danas poslane za sutrašnju dostavu na kućnu adresu? Da li u jutarnjim satima(7-8-9h) ili oko podne (13-14-15h)? Relacija je Zagreb za Slavonski Brod.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto
Y2K2 kaže...
explorer 4 kaže...

Btw.

overseas je najgora firma kod nas, što se tiče slanja stvari.

 

Ne paze na stvari, uvijek kasne, ti njih trebaš zvat gdje ti je pošiljka jer oni debili zaborave, neodgovorni su, jednom su mi dali krivu kutiju itd itd, tragično stvarno.

 

Nije samo meni tako, prijateljima s kojima sam tad bio također.

 

Katastrofa firma.

 

City express je nemjerljivo bolji.

A pazi ovo, ovdje kod mene city express raznosi postu i pakete, i mogu ti rec da su krajno neodgovorni. Znaci odkad su oni poceli donosit postu itd, nikad nista nije dostavljeno a da nije bilo problema.

Dok overseas radi uredno i nikad problema sa njima.

barem nemamo ovakvih slucajeva :

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
13 godina
neaktivan
offline
Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen laptop
Da je to kod mene napravio, mater bi poludila jer bi ruže potrgo, a laptop ko yebe.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto

Nama Overseas svaki dan "fura" cca 10-15k robe - nikad problema (osim jednom kad nismo dobili

robu jer je vozač imao prometnu nesreću - zaspao od iscrpljenosti u cca 19:30).

 

CityEx je "ok", ništa više.

 

InterEuropa - najgore iskustvo, ali to je zato što imaju dostavljača DEBILA

koji BACA kutije pred vrata. Neodgovoran je i ponaša se kao da je "kralj".

 

Do sada je znao slomiti 10ak kutijica od CD/DVD box-ova (ne izgleda puno jer je u kutiji 200 komada,

ali kad se to ponovi 10x zaredom, skupi se velik broj kutija).

 

I nakon natezanja sa dostavom mislim da su ga ili smjenili ili promjenili mu rutu,

jer nam sad iz InterEurope dovozi jedan mladić, i sve OK (makar je on slupao

u transportu jedno kućište, ali to nije greda, nije od bacanja pred vrata nego je 

nešto palo na to u transportnom kamionu - InterEuropa dovozi kamionom češće nego kombijem).

 

@ The Man - stranica nam je trenutno "u izradi" zbog nedavnog rušenja servera na kojem je bio i naš web,

i tako je do daljnjega (novi server je zakupljen a stranica se trenutno izrađuje).

 

@ iHush - nije problem u nalijepnici kod notebooka (makar MSI-jevi notebooci znaju nekada imati

tvorničke MSI nalijepnice sa zabranom otvaranja, dakle čišćenje onemogućeno), nego

primjerice kod DELL-ovih Inspiron serije koji nemaju hot-swap ležište za HDD,

nego se skida cijela plastika, tipkovnica te matična ploča, te na nj. direktno spaja disk bez ikakvih nosača.

 

Ta operacija nije predviđena da radi krajnji korisnik - jer zahtjeva bar nekakvo poznavanje upravljanje odvijačem.

 

Ovo je primjer gdje je zamjena diska predviđena za servis (dok je u jamstvu) a ne za korisnika (osim

uz gubitak jamstva, ovisno o sprednosti, odnosno oštećenja samog uređaja).

 

Po meni, svi proizvođači bi trebali imati ovakav sistem:

From all the things I lost, I miss my mind the most...
15 godina
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto
Don Kihoty kaže...

..

@ iHush - nije problem u nalijepnici kod notebooka (makar MSI-jevi notebooci znaju nekada imati

tvorničke MSI nalijepnice sa zabranom otvaranja, dakle čišćenje onemogućeno), nego

primjerice kod DELL-ovih Inspiron serije koji nemaju hot-swap ležište za HDD,

nego se skida cijela plastika, tipkovnica te matična ploča, te na nj. direktno spaja disk bez ikakvih nosača.

 

Ta operacija nije predviđena da radi krajnji korisnik - jer zahtjeva bar nekakvo poznavanje upravljanje odvijačem.

..

 -slažem se, to vrijedi za konkretan model. Ovdje govorim za dostupne dijelove kao mjesto za RAM, HDD, baterija koji su tvornički dostupni, ali naš trgovac preko njih stavi naljepnicu. To je čest slučaj, dok su ovo modeli koji su tako konstruirani, nima ni naljepnica niej potrebna.. mislim samo na naljepnicu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto
Mitch kaže...

barem nemamo ovakvih slucajeva :

 

Je, a bi li ti išao među dva dobermana.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto
explorer 4 kaže...

Btw.

overseas je najgora firma kod nas, što se tiče slanja stvari.

 

Ne paze na stvari, uvijek kasne, ti njih trebaš zvat gdje ti je pošiljka jer oni debili zaborave, neodgovorni su, jednom su mi dali krivu kutiju itd itd, tragično stvarno.

 

Nije samo meni tako, prijateljima s kojima sam tad bio također.

 

Katastrofa firma.

 

City express je nemjerljivo bolji.

Neznam kakav je City expres,ali Overseas ekipa iz istočne Slavonije(Osijek,Vukovar,Vinkovci) definitivno bahata i bezobrazna.Danas mi je trebao stići SSD,imao sam link za praćenje pošiljke gdj stoji da je pošiljka utovarena za dostavu ujutru

u 8 sati i da se očekuje dostava tijekom dana.Zatim slijedi da je kurir u 15.58 sati bio na adresi te da je pošiljka neuručiva jer je primatelj odsutan.To je besramna LAŽ jer sam cijeli dan bio kod kuće.Na telefon mi se nitko nije htio javiti,poslao

sam e-mail i dobio sam odgovor gdje se ponavlja laž "da je kurir u 15.58 sati bio na adresi te da je pošiljka neuručiva jer je primatelj odsutan"i kao točka na i da je na adresi ostavio obavijest.Još jedna laž,ali pošto eto nitko nije bio oni će

pošiljku ipak donijeti, ali tek u ponedjeljak.Da su se potrudili bar da smisle neku efektniju laž.Najvjerojatnije kurir nije ni pokušao doći,nije mu se htjelo!

Šteta,jer za nas iz provincije je to jedina prilika da  kupimo jeftiniji hardver.Nadam se da u budućnosti neću biti prinuđen da poslujem s Overseas-om,dobrovoljno sigurno neću!

doycin
13 godina
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto
doycin kaže...

Što nije jednostavije objašnjenje da je bio na krivoj adresi, pogotovo ako živiš u nekom malom mjestu pa je teško naći.

 

Inače sve pohvale s moje strane za Overseas, preko 15 narudžbi do sad i sve bez ikakvih problema.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Online kupnja;Overseas mi dovezao skršen lapto
U malom mjestu je najlakše naći kuću. Probaj u Zagrebu naći nekog kad tu tek 10% kuća ima istaknut kućni broj.
Sve je moguće osim drvene peći, a i ona ako se ne loži.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice