Novi komp se ruši u igrama

poruka: 23
|
čitano: 2.916
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Novi komp se ruši u igrama

Kupio sam novi komp, sam ga složio i koju god igru pokrenem ona se sruši. Nekad mi se zna dogodit da se smrzne pri loadanju, nekad uđe u igru pa se onda smrzne, nekad mi bude crni ekran, a zvuk od igre ide normalno i čujem recimo kada dodam gas u dirt 4 da auto vozi, nekad mi se dogodi da komp ko da se ugasi tj. pojavi mi se na monitoru poruka ko da je komp ugašen te mi se ugase svjetla na tipkovnici i mišu ali ventilatori i rgb na matičnoj i dalje rade. Gore su windowsi 10 educational 64bit, probao ih reinstalirati ali nije bilo pomoći, zadnja verzija drivera od grafe, probao i sa starijim verzijama i nije radilo, uvijek preko ddu radio čiste instalacije. Zna mi se dogoditi da nakon x restartanja igra radi skroz normalno, al već pri sljedećem pokretanju se crasha. Znalo mi se par puta pojaviti bsod s porukon video scheduler internal error te jednom sa porukom vezanom za memory al se nemrem sjetit kojom. Koji je problem, da li je možda grafička defektna ili napajanje, ako nije kako to riješiti?

 

Komponente:

AMD Ryzen 5 1600(stock cooler)

Gigabyte GA AB350 GAMING 3

Corsair Vengeance LPX 8GB (2x4GB) DDR4 3000MHz C15

SAPPHIRE RX580 4G D5 Nitro+ (stavljena da radi na biosu od 1340 mhz)

Seasonic M12II-520 Bronze EVO EDITION

Samsung 840 EVO 256GB; WD Blue 1TB

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Novi komp se ruši u igrama

probaj clear cmos,zatim stavi najzadnji bios ako nije

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Novi komp se ruši u igrama

Odvrti bencheve, prema ovome neki HW je neispravan. Testiranjem treba otkriti koji.

Dakle, Memtest86+ i Unigineov alat neki. Bit ćeš pametniji.

EDIT: Koji PSU?

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.7.2017 16:00 (softwaremaniac).
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Novi komp se ruši u igrama
Pise seasonic m12ii-520 bronze edition
14 godina
odjavljen
offline
Novi komp se ruši u igrama

Na kojoj frekvenciji ti radi memorija, probaj ju staviti na 2133 cl15 i probaj s time. Ako ne, po meni je problem negdje u nekom softwareu.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
1 1 hvala 0
14 godina
online
Novi komp se ruši u igrama

Nisam vidio. Ja sam imao takav problem. mislim da je ipak hardverski kvar u pitanju. Neka odvrti stress testove, pa ćemo znati više.

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp se ruši u igrama
Koristiš li MSI Afterburner? Ja sam imao sličan problem (grafa rx 470) i ispostavilo se da AB sam digne "core Voltage" na +94, instaliranjem beta 4.4.0 verzije sam riješio problem.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Novi komp se ruši u igrama

još prije napravio memtest preko noći ostavio i nije bilo errora, skino danas najnoviji unigine benchmark isto nije bilo problema, na kraju sam stavio na 2133mhz memoriju(prije radilo na 2933) i ni jednom se nije crashalo tak da izgleda da je to bio problem i zahvaljujem puno. sad jel to zbog biosa radilo problema?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Novi komp se ruši u igrama

Azuriraj BIOS pa onda ponovno probaj sa 2933MHz. 

15 godina
offline
Re: Novi komp se ruši u igrama
ibme74 kaže...

Azuriraj BIOS pa onda ponovno probaj sa 2933MHz. 

 stavljen je zadnji bios f7 sa agesa 1006 al očito nije radilo kak spada ili je možda zato jer je xmp bio uključen

14 godina
odjavljen
offline
Re: Novi komp se ruši u igrama
Matoje kaže...

još prije napravio memtest preko noći ostavio i nije bilo errora, skino danas najnoviji unigine benchmark isto nije bilo problema, na kraju sam stavio na 2133mhz memoriju(prije radilo na 2933) i ni jednom se nije crashalo tak da izgleda da je to bio problem i zahvaljujem puno. sad jel to zbog biosa radilo problema?

 Nema na čemu!

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: Novi komp se ruši u igrama
Matoje kaže...

na kraju sam stavio na 2133mhz memoriju(prije radilo na 2933)

Bome kad ovo gledam, vidim da je Intel ma kakav god bio, barem radi iz kutije kao sat, jednom složiš, podesiš i zaboraviš na njega,

ovako si platio za nešto što ne možeš iskoristiti kako treba i računalo radi sa nižim performansama.

Dobro je to sve za one koji ne znaju što bi sa sobom pa eto imaju vremena isprobavati ovakva sranja, ali iskreno koliko vidim ja

ću još jedno dulje vrijeme provesti na Intel procesoru.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
15 godina
offline
Re: Novi komp se ruši u igrama
Valentin17 kaže...
Matoje kaže...

na kraju sam stavio na 2133mhz memoriju(prije radilo na 2933)

Bome kad ovo gledam, vidim da je Intel ma kakav god bio, barem radi iz kutije kao sat, jednom složiš, podesiš i zaboraviš na njega,

ovako si platio za nešto što ne možeš iskoristiti kako treba i računalo radi sa nižim performansama.

Dobro je to sve za one koji ne znaju što bi sa sobom pa eto imaju vremena isprobavati ovakva sranja, ali iskreno koliko vidim ja

ću još jedno dulje vrijeme provesti na Intel procesoru.

 ma popeglat će se sve te mušice s vremenom, sda kad znam di je problem mogu se pozabavit sam s namještanjem. bojao sam se da nije grafička defektna jer zbog ove nestašice novu ne bi nikad dobio.

13 godina
offline
Re: Novi komp se ruši u igrama
Matoje kaže...

 ma popeglat će se sve te mušice s vremenom

Dosta vremena je već prošlo.

Jakovp kaže...

 Nema na čemu!

Reci čovjeku kako da podesi da radi sve kako treba.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.7.2017 5:41 (Valentin17).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp se ruši u igrama
Zanimljiva ti je konstatacija Valentine. Kako sam ja onda imao apsolutno istih problema kada sam kupio i5 6400 ako savrseni i lntel radi bez greske, a ovaj trapavi amd koji imam sad radi out of the box!? lol

Da ne spomenem jos i kako nisam mogao na 6400 napravit update biosa - nikako..

Svi zamo da musica ima svaka platforma i svaki komp, samo je pitanje kak te sposere. Apsolutno neovisno o proizvodjacu..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
11 godina
offline
Re: Novi komp se ruši u igrama

kakvih si ti problema imao sa i5 6400? Baš me zanima jer i ja imam i5 6400 i sve je šljakalo out of box kao i sve druge konfe koje su se satavljale na intelu (ja osobno nisam naišao na probleme ni kod jedne).

13 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp se ruši u igrama
Napisao sam ti iznad sve. Doduse update biosa se nemre kacit na procesor vec vise na plocu...
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
11 godina
offline
Re: Novi komp se ruši u igrama
Sale_ds kaže...
Napisao sam ti iznad sve. Doduse update biosa se nemre kacit na procesor vec vise na plocu...

Pa otkad je updejt bios-a problem "out of box"? Ako si ga ti izvadio iz kutije, stavio na ploču, sve spojio kako treba te upalio i sve šljaka dakle nemaš nikakvih problema nego sve radi "out of box". Ryzen je još dosta zbugan, tu uopće nema priče. Evo nedavno je tu jedan kolega sa foruma slagao novo računalo i uzeo je Ryzen 1600 sa B350 pločom. Iako je kao prijedlog dobio 2x8GB DDR4 3000MHz za RAM u trgovnii gdje je kupovao imali su samo 4x4Gb pa je to (nažalost) prihvatio, kada je sve složeno računalo je radilo na 2133MHz, kada digne takt na deklariranih 3000MHz kompjuter se smrzne i nakon nekoliko minuta sam resetira i vrati RAM nazad na 2133MHz. Za taj problem sa 4 keksa RAM-a od Ryzena jos uvijek nema fix, dakle ostaje mu da čeka updejt sa fixom ili da moli trgovinu da mu nabave i zamjene 4x4 za 2x8.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp se ruši u igrama
Nije problem out of the box, samo sam spomenuo to usput. Tak i pise jel... :/

Poanta je da na bilo cemu mozes imati problema. Update biosa ajde necemo zamjerit intelu makar realno platforma je za njihov proc..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
11 godina
offline
Re: Novi komp se ruši u igrama

Zanimljiva ti je konstatacija Valentine. Kako sam ja onda imao apsolutno istih problema kada sam kupio i5 6400 ako savrseni i lntel radi bez greske, a ovaj trapavi amd koji imam sad radi out of the box!? lol 

 

Iz tvojeg posta se zakljucuje da si imao problema "out of box" sto nije tocno. Ne kazem da intel nikada nema problema ali je to rijetko. Sto se updejta biosa tice ne pravi intel svoje ploce (kao ni AMD svoje), ako si ti imao problem sa updejtom ili dizanjem takta onda je to izolirani slucaj sa tvojom plocom a ne procesorom inace bi taj problem bio kod svih vlasnika istog (kao sto se dogada kod Ryzena i brzine RAM-a). Ali nebitno.

15 godina
odjavljen
offline
Novi komp se ruši u igrama

Nitko ti ne može garantirati da će ti DDR4 raditi preko 2400MHz. Sve iznad što sad možeš kupiti je overclock. Također, memorija je jako osjetljiva na napon, latencije i sl.

Nope.
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Novi komp se ruši u igrama
ibme74 kaže...

Iz tvojeg posta se zakljucuje da si imao problema "out of box" sto nije tocno. 

Joj daj se ne zamaraj, istina je istina, znam da to neke boli jako.

A što se tiče Intela, NIKADA nisam vidio Intel 1155, 1150 ili 1151 koja je imala bilo kakvih problema sa nekompatibilnosti bilo čega,

sastaviš i zaboraviš na njega za sva vremena, čak radi i bez hladnjaka.

ps. nije sve u problemima, ima nešto i u znanju, a i u nekretninama svakako.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.7.2017 15:48 (Valentin17).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp se ruši u igrama
Evo krenuo na hitnu kolko me boli lol. A inace idem okolo po forumima pa lazem napaceni narod kako je amd svetinja, a intel smece..
Ljudi skulirajte se malo. Nista nije savrseno, pa cak ni taj "predivni" intel..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice