Ne pali komp nakon cudnih simptoma

poruka: 5
|
čitano: 1.298
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Ne pali komp nakon cudnih simptoma
Dobra večer svima, znam da ima ovakvih tema ali nisu isti simptomi bili.
Prvo komp kada bi stavio sleep mode i nakon nekog vremena ocu ga upalit on se pocinje budit i odjednom se ugasi. Drugo jučer nisam mogao doci ni do biosa radio bi na 5 sekundi i restartao bi se opet s time da ne bi dao sliku monitoru nikako. Tu sam posumnjao u ram...izvadio sam i ocistio i upalio je iz druge onda.
Pa sam ugasio i opet ne radi s time da se sada ne gasi svakih 5 sekundi nego radi konstantno ali i dalje nema slike na monitoru a pokusao sam vadit graficku i spojit na matičnu tj integriranu i opet nema slike znaci do graficke nije.
Procesor je i5 4460
Ram 8 gb
Napajanje thermal master
Matična: GA-H81M-S1
Kupljen je u instaru s tim da oni imaju čudnu garanciju tako da svake godine moram na pregled doci i platit 250kn sto mi nema smisla da im placam za garanciju.
Hvala svima unaprijed.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ne pali komp nakon cudnih simptoma
ivic55 kaže...
Dobra večer svima, znam da ima ovakvih tema ali nisu isti simptomi bili.
Prvo komp kada bi stavio sleep mode i nakon nekog vremena ocu ga upalit on se pocinje budit i odjednom se ugasi. Drugo jučer nisam mogao doci ni do biosa radio bi na 5 sekundi i restartao bi se opet s time da ne bi dao sliku monitoru nikako. Tu sam posumnjao u ram...izvadio sam i ocistio i upalio je iz druge onda.
Pa sam ugasio i opet ne radi s time da se sada ne gasi svakih 5 sekundi nego radi konstantno ali i dalje nema slike na monitoru a pokusao sam vadit graficku i spojit na matičnu tj integriranu i opet nema slike znaci do graficke nije.
Procesor je i5 4460
Ram 8 gb
Napajanje thermal master
Matična: GA-H81M-S1
Kupljen je u instaru s tim da oni imaju čudnu garanciju tako da svake godine moram na pregled doci i platit 250kn sto mi nema smisla da im placam za garanciju.
Hvala svima unaprijed.

-promijeni termalnu pastu na CPU
-probaj svoj PSU (napajanje) staviti u drugi PC, a drugi PSU u svoj PC; isto tako s CPU (nakon mjenjanja termalne paste)

-ištekaj HDD i pržilicu, uđi u BIOS pa vidi dal se gasi

-možda je do matične: pogledaj dal je koji kondenzator puknut/nabubren, ako da, zamijeni

 

P.S. Crni ekran mi se desio i na ovom PC, ali meni je proradilo nakon priče Tri Praščića i restarta. Banalno, ali meni i to pomaže.

Good Moaning! I was pissing by the door, when I heard two shats. You are holding in your hand a smoking goon; you are clearly the guilty potty.
13 godina
online
Ne pali komp nakon cudnih simptoma

Problem ti je ili ploča ili napajanje, svakako probaj prvo s drugim napajanjem prvo i na integriranoj grafici,

praktički bez vanjske grafičke kartice, svako napajanje je dovoljno za test.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ne pali komp nakon cudnih simptoma

Kondenzatori nisu napuhani to sam prvo pomislio, aad ae bojim ista dirat da mi ne bi odbili garanciju...makar ne zbam je li vama to sumnjivo da ako imam garanciju 5 godina a da je moram svake godine placat 250kn...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ne pali komp nakon cudnih simptoma

Nije čudno ako si kupio gotovu konfu s 5 godina gare. To su njihovi uvjeti. Jbg, drugi ih nemaju.

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice