Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :) izdvojena tema

poruka: 1.257
|
čitano: 401.909
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
DmL kaže...
bobo rastur kaže...

Na starim AT napajanjima su stajali switchevi za naš i amerčki napon. I bio mi je neki rod poslao AT napajanje iz Amerike, ja to spojim na komp i pri tome ne gledam da je switch na 110 V. Naravno ne moram pričat što je dalje bilo {#}

Ja sam prije par godina okrenuo switch na 110 dok je komp radio. :)

U napajanju pucnjevi k'o petarde, dim i smrad. Garancija pokrila sve... {#}

i ja sam ovo jednom davno napravio, samo što je napajanje nastavilo raditi haha

16 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Pa, evo i mog skromnog doprinosa temi.
U prosjeku, jednom mjesečno mi pukne internetska veza (ne pomaže restart modema), pa zovem T-Comovu podršku.
Operater: - A je li vam modem spojen žično ili bežično?

Ja: - Ne znam.

Operater: - Pa pogledajte iza modema ako ide žica do kompa. Ako ne ide, onda je bežično spajanje.

Ja (nakon pregleda): Žično.{#}
(Da, znam da postoji žično i wireless, ali modem je spajala ekipa iz T-Coma, kad nisam bio doma, a kasnije nisam nešto previše prčkao po modemu - osim restarta ili on/off.)

 

Drugi slučaj. Opet nemam vezu.

Operater: - Pa, probajte ištekati žuti kabel iz kompa pa ponovno uštekati.

Ja, naravno, sumnjičav - da, baš će tu biti problem! Ali, gle čuda - ištek - uštek i veza ponovno uspostavljena!


Moj PC  
1 24 hvala 0
14 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
real01 kaže...

Operater: - A je li vam modem spojen žično ili bežično?

Ja: - Ne znam.

Mislim da operater ima nešto ovakvo pored stola.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške

Prije nekih 7-8 godina kupim hard i idem ga montirat. Ali nikako ne kuzim kako ga spojit... Na kraju saznam da je to "neki" SATA HDD, a ja imam maticnu s PATA.

 

 

Prije nekih 10ak godina idem stavit zvucnu, ventilator, i ocistit kuciste.

Ugasim komp, isključim kabel i  prekidać na napajanju, stavim vent, uključim kabel i prekidač, pa upalim komp. Super! Radi.

Ugasim komp, isključim kabel i prekidać, stavim zvučnu, uključim kabel i prekidać. Upalim komp stavim drivere. Sve super.

E da idemo sad napajanje očistit. Isključim prekidać, skinem poklopac, krenem čistit. Upadne mi šaraf u napajanje. Krenem ga izvadit prstima, strese me struja i izvalim se na leđa.

Dižem se u strahu i nevjerici i gledam pc s sigurne udaljenosti. Nije mi tribalo dugo da skužim da nisan izvuka kabel iz napajanja. Od onda dva put provjeravam kabel {#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.3.2014 15:06 (axos).
11 godina
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Nema tome dugo, sastavlja san jedan komp i sve lipo raspakira i pripremija za rad.

Da ne dužim kako se sklapa komp "svi znamo kako".

Uglavnom spojim ja njega ukopčam u struju kresnem kad ono ništa malo zavrti i ugasi se i mislim ja nevalja matična garant

i cili bisan iden zvat papana šta mi je proda djelove kad ono točno pored mobitela na stolu stoji rješenje mog problema a to rješenje se zove ni manje ni više nego CPU.

NISAN STAVIJA FAKEN PROCESOR.

E sad vidite zašto san ono na početku obilježija zelenom bojom, ispalo je da ja prvi neznan sklopit faken PC.

 

nicky.sl
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.3.2014 19:50 (nicky.sl).
Moj PC  
24 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Naletio sam nedavno na ovu temu i stvarno sam se nauživao čitajući. Razmišljao sam kako bih i sam mogao doprinjeti ponekom pričom, jer nađem se tu i tamo u situaciji da se i sam čudim glupostima koje sam u stanju napraviti. Dobra je stvar kada sam ja jedini prisutan prilikom takvih situacija, ali kada je još netko u blizini, ne znam kuda bih od srama.  {#}

 

Nadam se da neće biti zamjerki što ovaj kiks ne spada među one hardverske, ali friško se zbio i osobu koja takvo što napravi obično zovemo "specijalac". {#}

 

Evo i priče...

Nazvao me prijatelj neki dan i kaže da bi htio da mu brat ima pristup samo određenim programima, tako da mu ne bi petljao po onima koji mu ne trebaju i kojima se u biti niti ne zna služiti. Rekoh, znam da se to može, ali nisam baš siguran kako pa ću pogledati kada nađem vremena. Našlo se slobodnog vremena i krenulo se u potragu za rješenjem. Piše na stranici koju je izbacio svemoćni google, odite u group policy editor i izmjenite to i to. Rekoh ajde, lijepo ću staviti da mi otvara samo internet explorer za početak pa ćemo vidjeti funkcionira li to. Prošlo mi je kroz glavu da tu nešto neće štimati, ali rekoh pametan sam ja, znam što radim. Apply changes i exit. Bravo, vidiš kako je to bilo lako, pomislio sam. Da vidimo sada kako to radi.

Klik na IE ikonu.

Error: "This operation has been cancelled due to restrictions in effect of this computer. Please contact your system administrator." Hm pa što nećeš... Idemo nazad u group policy editor pa ćemo to popraviti. Error: "This operation..." Ma što ti je sad?

Ništa, idemo u drugi browser kad već IE neće pa ćemo otvoriti onu stranicu koja nas je savjetovala što i kako... Error:"This operation..." Već polako kreće panika. Ajmo probati nešto izmudrijati s cmd promptom, ipak te on već dosta puta izvukao iz ovakvih svinjarija.

 

Ne znam ima li potrebe napomenuti, ali error je ponovno iskočio, kao i prilikom pokušaja pokretanja bilo kojeg od instaliranih programa. Nije bilo moguće pokrenuti ništa živo, od običnih programa, do administratorskih alata.

 

Tražim rješenje problema, ali nitko nije dovoljno "pametan" da napravi nešto takvo. Osim još jednog meni sličnog koji se našao u istom sosu pa sam pomoću savjeta koji su dali njemu i ja riješio svoj problem.

 

Eh da... Kada sam uspio doći do group policy editora, vidio sam da sam na listu dodao iexplorer.exe umjesto iexplore.exe što mu je pravo ime.

 

Prijatelju je stigla poruka: "Frende, nađi ti nekog drugog da ti ono riješi. Ne bih ja dirao u to."

 
17 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafickom

da li neko moze da mi pomogne u vezi problema sa grafickom?
u pitanju je ati radeon hd 3400
kad instaliram windows xp ucitava je kao 1024 mb, a na win 7 kao 512
moze li neko da mi pomogne, da mi kaze u cemu je problem?

 
0 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
real01 kaže...

Pa, evo i mog skromnog doprinosa temi.
U prosjeku, jednom mjesečno mi pukne internetska veza (ne pomaže restart modema), pa zovem T-Comovu podršku.
Operater: - A je li vam modem spojen žično ili bežično?

Ja: - Ne znam.

Operater: - Pa pogledajte iza modema ako ide žica do kompa. Ako ne ide, onda je bežično spajanje.

Ja (nakon pregleda): Žično.{#}
(Da, znam da postoji žično i wireless, ali modem je spajala ekipa iz T-Coma, kad nisam bio doma, a kasnije nisam nešto previše prčkao po modemu - osim restarta ili on/off.)

 

Drugi slučaj. Opet nemam vezu.

Operater: - Pa, probajte ištekati žuti kabel iz kompa pa ponovno uštekati.

Ja, naravno, sumnjičav - da, baš će tu biti problem! Ali, gle čuda - ištek - uštek i veza ponovno uspostavljena!


ti si preko 5 godina na ovom forumu i imaš ovakvu priču {#} baš si kralj, baš sam se dobro nasmijao

Đuro#2155
13 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Imam jedan slični.

Ujutro se probudim i odem na net - Ne radi. Idem vidit u ćemu je problem i skužim da je wifi uključen i sve dobro radi. Mora biti da je ruter.

Odem do njega i vidim iskljućen iz struje. Onda se sitim kako je grmilo prošlu večer i da je neko sigurno izvuka iz struje kabel.

Uključim kabel i odem na PC, a net i dalje ne radi. Pokušam sve živo po redu i nema pomoći. Ostalo je jedino zvat T-com

Javi se operater i ja objasnim sve po redu.

Kaže agent na to: Pogledajte da li vam je uključen kabel od struje?

Ja sa smješkom: Naravno :D

Kaže ona pogledajte da li vam je spojen kabel za internet?

Ja odgovaram: Naravno da nije kad sam spojen wireless :D

Kaže ona: Ne taj kabel nego linija.

Ja: ..........

Ona: Gospodine jeste tu?

Ja: {#}

Nakon toga po ure ispričavanja {#}

Nemam pojma zašto to nisam provjerija -.-

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.4.2014 22:00 (axos).
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Ajde da ne ispadne da sam bzvz komentirao. 

 

Sjetio sam se jednog slučaja koji sam ja imao sa svojim laptopom. Pa ću podijeliti to s vama. 

 

Prije cca 3 godine slučaj, imam stariji laptop packard bell marke navršio je 7 godina na jesen će u školu krenuti{#}, a stariji je jer momak ipak u sebi ima paralelni hard PATA od 100GB. 

I sad dogodila mi se jedna nezgoda da hard je "riknuo" i nije htjeo raditi, odbijao je poslušnost. Stavim ga u laptop, neće se pokrenuti komp. Ma niti da dođe do biosa. Baš ništa.

A izvadim ga, sve onda super radi, i live linux sam koristio tada da probam naći sličan slučaj na netu baš je sve radilo normalno dok hard nije unutra. Znači jednostavno ništa nisam mogao napraviti s njim. Probao jumpere, sve žive metode u biosu mjenjati što ima veze s hardom ili nešto što upoće moglo imati neke veze s nečim, kad nije bio hard unutra, jer dok je hard biosa nisam mogao vidjeti. 

 

I sad šta ću nema mi pomoći, već sam počeo tražiti nove hardove okolo, nigdje naravno nema za kupiti, nitko nema u ponudi. A na njuškalu takve stare hardove neprovjereno nisam htjeo kupiti. A i bili su samo malih veličina. Ne nađe se baš često 100Gb+ PATA od 2.5"

 

I uglavnom da skratim, od muke sam počeo zvati servise okolo, i našao sam u HGSpotu da imaju za prodati i to od 250GB jedan komad stoji im dugo, ali je nekorišten, ali traži 850Kn, i meni već muka reko ajde doći ću ja po to za sat vremena. 

 

I sad kako mi više ništa nije preostalo, sve sam probao što sam mogao probati, pala meni luda ideja na pamet. 


Idem ja njega upaliti bez harda, i roknuti na živo hard prisilno unutra, i onako nemam što izgubiti. 

 

I vraga vidiš kako sam ga nabio unutra, čujem zzzzzzzzzzzz komp se restarta sam od sebe i krene se paliti i hard se očita. 

I evo baš pišem s ovog laptopa, s istim tim hardom unutra. I dan danas radi ko urica.  A evo i slike da pokrijepim priču. 

 

I samo ću reći za kraj, ne pokušavati ovo kod kuće. :D

 

Upravno slikano pri pisanju ovog posta Upravno slikano pri pisanju ovog posta
Volim se rastezati Volim se rastezati
Krivac za sve Krivac za sve
Đuro#2155
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.4.2014 22:24 (Franjo15).
Moj PC  
11 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Proba sam ja tu metodu.

I nakon toga se čulo samo: škljoc, škljoc, škljoc....

GAME OVER

 
2 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
Mackey kaže...
 dodao iexplorer.exe umjesto iexplore.exe

Pretpostavljam da misliš explorer.exe...

Sposral bum ti se na gelender i vkral kobasice. Gotovo je konju zmuzgani. // 4820K@4.6GHz // 6GB DDR3 // 860Ti? // Ereboss // Silencio 652
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.4.2014 1:27 (8ax).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
8ax kaže...
Mackey kaže...
  dodao iexplorer.exe umjesto iexplore.exe

Pretpostavljam da misliš explorer.exe...

 

Krivo pretpostavljaš. {#}

 

 

internet explorer internet explorer
15 godina
neaktivan
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
Explorer.exe umjesto iexplorer.exe, ne iexplore.exe.
Sposral bum ti se na gelender i vkral kobasice. Gotovo je konju zmuzgani. // 4820K@4.6GHz // 6GB DDR3 // 860Ti? // Ereboss // Silencio 652
13 godina
neaktivan
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
jeste tulavi =)

Proces od ie-a se zove iexplore.exe (bez "r")
Čovjek je dodao iexplorer.exe, pa mu nije radio iexplore.exe
15 godina
neaktivan
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
Markus Dignus kaže...
jeste tulavi =)

Proces od ie-a se zove iexplore.exe (bez "r")
Čovjek je dodao iexplorer.exe, pa mu nije radio iexplore.exe

To nema smisla.

Sposral bum ti se na gelender i vkral kobasice. Gotovo je konju zmuzgani. // 4820K@4.6GHz // 6GB DDR3 // 860Ti? // Ereboss // Silencio 652
11 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Postoji i iexplore.exe i iexplorer.exe(ovu dvojicu koristi IE,iz nekog razloga su tu 2 procesa) kao i explorer.exe(windows)

Moj PC  
1 1 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
kivic15 kaže...

Postoji i iexplore.exe i iexplorer.exe(ovu dvojicu koristi IE,iz nekog razloga su tu 2 procesa) kao i explorer.exe(windows)

Ispričavam se, nisam znao da postoji iexplorer.exe (vidio sam doduše da postoji u obliku virusa). Kod mene na računalu te datoteke nema pa nisam mislio da bi mogla nastati zabuna oko toga.

 

Ono što sam ja htio bilo je dodati Internet Explorer na listu dopuštenih programa, međutim u svojoj brzopletosti i nedovoljnoj posvećenosti problemu koji istražujem, ispalo je da sam dodao na listu nešto čega niti nema na mom disku. Da sam dodao iexplore.exe, vjerojatno bih barem IE mogao pokrenuti, dok ovako nisam mogao pokrenuti niti to pa sam rješenje problema morao tražiti s drugog računala.

 

Nadam se da je sada sve razjašnjeno. :)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
kivic15 kaže...

Postoji i iexplore.exe i iexplorer.exe(ovu dvojicu koristi IE,iz nekog razloga su tu 2 procesa) kao i explorer.exe(windows)

Nisam to znao.

Kod mene na Windowsima 7 nema iexplorer.exe, možda je samo na nekim verzijama Windowsa?

 

Sposral bum ti se na gelender i vkral kobasice. Gotovo je konju zmuzgani. // 4820K@4.6GHz // 6GB DDR3 // 860Ti? // Ereboss // Silencio 652
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.4.2014 2:44 (8ax).
11 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

ja:ja sam si kupio adata usb 8gb za 30kn....

forumaš:ma ne kužim ti se ja u to "sata,"adata,"pata"......

 

adata je marka

Naspi nam po rakiju i nazdravi za kraj tehnoloski visak danas slavi 1 maj /////Jelena Rozga nema mozga i pjeva ko konj
Moj PC  
10 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Ne znam jel ovaj moj problem ovdje spada ali izludio sam tražeći rješenje za njega.

Evo što se događa; kad sam nadogradio memoriju sa dvije RAM pločice uz postojeće dvije i upalio računalo moj SSD je bio popunjen 20% više. Nije ništa novo nadopisano, podaci kao da su se raširili. Kad izvadim novoumetnute pločice memorije popunjenost SSD-a se vrati se na staro.

Inače primjetio sam da mi na SSD datoteke zauzimaju više prostora nego na normalnom disku. Npr program od 10 GB na normalnom disku napisan na SSD zauzima oko 12GB prostora?? Jel to normalno? Imam četverokanalnu memoriju 32GB. CPU i MB su usklađeni, sve radi ok samo mi guta prostor na SSD.

Nikad nisam čuo za ovako nešto i molio bi lijepo da ako netko zna da mi kaže o čemu se radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
planety kaže...

Ne znam jel ovaj moj problem ovdje spada ali izludio sam tražeći rješenje za njega.

Evo što se događa; kad sam nadogradio memoriju sa dvije RAM pločice uz postojeće dvije i upalio računalo moj SSD je bio popunjen 20% više. Nije ništa novo nadopisano, podaci kao da su se raširili. Kad izvadim novoumetnute pločice memorije popunjenost SSD-a se vrati se na staro.

Inače primjetio sam da mi na SSD datoteke zauzimaju više prostora nego na normalnom disku. Npr program od 10 GB na normalnom disku napisan na SSD zauzima oko 12GB prostora?? Jel to normalno? Imam četverokanalnu memoriju 32GB. CPU i MB su usklađeni, sve radi ok samo mi guta prostor na SSD.

Nikad nisam čuo za ovako nešto i molio bi lijepo da ako netko zna da mi kaže o čemu se radi.

Tvoja poruka bi spadala u ovu temu da si primjerice pokušao čekićem sabiti podatke na SSD-u :-P

 

Šalu na stranu, veličina koju neki file uzima na disku ovisi o veličini file-a i o veličini alokacijske jedinice. Na puno malih fileova se može stvoriti znatna razlika, 10 GB ne može biti 12 GB zbog toga. Kako si došao do tih podataka?

 

Što se problema pri dodavanju rama tiče, to ti je zbog hibernancijske datoteke (koja je velika kao ram), a dijelom možda i zbog toga što windows poveća veličinu page file-a. Page file možeš ručno podesiti (čak staviti i da se koristi više diskova za pageing), a po pitanju hibernancijske datoteke ne možeš puno napraviti - ili osloboditi mjesta za taj file na sistemskoj particiji ili ugasiti hibernanciju.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške

Hibernacija je isključena. Ovo o zauzimanju prostora na SSD sam otkrio tako da sam neke datoteke pomicao sa običnog na SSD i pod svojstva uspoređivao veličinu. Na SSD od 110GB imam oko 75GB veličinu file-ova (takva im je barem izmjerena veličina na običnom disku) samo što na SSD zauzimaju preko 90GB?? Primjetio sam to i dok sam sklapao novi PC. Na starom mi je c particija  bila oko 75GB (obični disk) a kad sam iste programe upisao na SSD na novom PC-u zauzimali su preko 90GB.

Ovo sa page file-om si se dobro sjetio. Idem sad pokušati tu nešto napraviti. Hvala na savjetu.

16 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
planety kaže...

Hibernacija je isključena. Ovo o zauzimanju prostora na SSD sam otkrio tako da sam neke datoteke pomicao sa običnog na SSD i pod svojstva uspoređivao veličinu. Na SSD od 110GB imam oko 75GB veličinu file-ova (takva im je barem izmjerena veličina na običnom disku) samo što na SSD zauzimaju preko 90GB?? Primjetio sam to i dok sam sklapao novi PC. Na starom mi je c particija  bila oko 75GB (obični disk) a kad sam iste programe upisao na SSD na novom PC-u zauzimali su preko 90GB.

Ovo sa page file-om si se dobro sjetio. Idem sad pokušati tu nešto napraviti. Hvala na savjetu.

Možda je drugačija veličina clustera na hdd-u i ssd-u, odnosno, možda su na ssd-u manji, pa ima manje šupljih (clusteri djelomično popunjeni podacima), a sa time i datoteke zauzimaju manje mjesta na disku.

Ali da, ovo bi trebalo premjestiti u drugu temu

13 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Trebam zamjeniti termalnu pastu. Jednostavno do bola. Ugasim pc, iskljućim napajanje, skinem hladnjak, skinem ostatke stare paste, stavim novu, stavim hladnjak. Ne radi. Kako ne radi? Što ima ne radit?

Što i može bit krivo napravljeno... Nakon minutu razmišljanja upalim prekidač na napajanju :D

 
10 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Kad ukljucim kompjuter, prvi put daje sliku na integrisanu graficku. Ako ga restartujem, daje sliku na drugu graficku. U cemu je problem?

 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Problem je u tome što ti nemaš pojma o čemu pričaš.

A usto si i falija temu, al kad si već tu pojasni di je utikan monitor i tako te sitnice bitne za rješavanje problema.

koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
doktor78 kaže...

 prvi put daje sliku na integrisanu graficku. Ako ga restartujem, daje sliku na drugu graficku.

Kako znaš da se baš to događa? Pojasni to malo.

PS. popuni Moj PC rubriku u profilu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.6.2014 10:31 (Valentin17).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške

.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.6.2014 7:32 (doktor78).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
nicky.sl kaže...

Problem je u tome što ti nemaš pojma o čemu pričaš.

A usto si i falija temu, al kad si već tu pojasni di je utikan monitor i tako te sitnice bitne za rješavanje problema.

Hvala na pomoci. Lijepo je vidjeti da ima ljudi sa toliko razumijevanja i zelje da se pomogne.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.6.2014 7:35 (doktor78).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice