Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :) izdvojena tema

poruka: 1.257
|
čitano: 396.960
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
Doktore, fulao si temu. Teško da će ti tu itko detaljno pomoći.
Otvori novu ili nađi neku relevantnu.
Ako nisi siguran da je ovo kriva tema, onda pročitaj malo prve postove i uz put se malo i nasmij.
15 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Ajmo da se vratimo na temu, a to nije prepucavanje neko lude stvari koje se događaju na kompu :)

Evo meni nova zanimljiva stvar.

 

uglavnom, imam dva harda u laptopu, i sad glavni mi je ata na njemu su win 8 a drugi u ladici služi za ostala sra**a, izvadim ti ja glavni, i sad idem dići 8.1 najnoviji s update da vidim jel se popravilo šta i hoće na moj komp raditi.

Jer na 8.1 imam problem da procesor ne radi kako treba, i svakim restartom se problem vraća i proc radi samo do 0,18Ghz , ali kad isključim napajanje odmah sve ide na normalu i do 100%. I kad se vrati na struju sve dalje ok. I sa svakim restartom ista priča. 

 

A dok je na tih 0,18Ghz, onda je spor užasno, a proc je t2050. 

 

I ništa instalirao ja 8.1 s update1, i vidim da je problem još tu. I instalirao sam još sve update što su bili za skinuti. I sad nisam sve još napravio reko kasnije ću, ne žuri mi se, ali idem vratiti stari hard, treba mi nešto stari OS. 

I kako sam ja fino vratio i stari hard, reko ajde prepoznati će dupli boot, reko nema veze. Ne smeta mi.


I ništa upali se on direkt na stari os, i gledam ja nešto mi čudno. Nema starog OSa.

Kad ja u explorer, kad ono drugi hard u potpuno identičnom stanju, kao prije nego sam stavio 8.1 na njega. Svi programi, particije, filmovi. Kao da se ništa nije desilo.

Eh, te nove instalacije i fast format. Ništa se ne odradi kako treba.

 

Sve što sam radio, kao da nisam :) 

Đuro#2155
Moj PC  
1 4 hvala 0
11 godina
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)
<p>O cemu ti pricas sokole sivi ?</p>
koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
Moj PC  
7 2 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Evo mene s mojim kiksom nazad. 


Uglavnom ništa se nije promjenilo do malo prije dok mi nije palo na pamet da napravim scan disk

 

 Stanje je ovako kao na slici 1 bilo prije nego sam krenuo da skreniram disk F: koji je taj problematičan. 

 Nakon skeniranja našao je neke greške. 

 

 Na slici 3 je ipak zamjenio malo. 

 

 na 4 slici je ipak se pokazalo pravo stanje kako je zapravo i trebalo biti. Nakon restarta. 

Uglavnom, lapotp sam koristio danas cijeli dan, i par paljenja gašenja. Dok nisam napravio scandisk ništa se nije promjenilo. Eto sad sam svoj problem i kiks riješio. 
Malo mi je to ipak čudno što se događa. Jer potpuno sam normalno koristio disk kao da ništa nije bilo dok nisam popravio ga.

 

Eto ludo 

Đuro#2155
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.6.2014 13:08 (Franjo15).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Imam ja jedan događaj za ne povjerovati...

 

Imao sam problem sa TV-om i operater je poslao tehničara koji je uzeo stari reciever i zabunom(valjda XD) uzeo AC adapter mog WDTV-a, a ne recievera.


Sada imam WDTV bez struje i dva adaptera za jednu stvar {#}

 

 

Ne znam dal' da se smijem ili da plačem...

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
7 0 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)
Da se pridružim temi.

Znači, došao mi laptop,otišla matična i sad kaj ću (vlasnik želi uštedjeti lovu) reko aj ispečem matičnu pa nek koristi još neko vrijeme (tak je rekao i da mu paše). I eto ispečem ja matičnu, stavim nutra lijepo se pali i radi jedino ne prepoznaje disk, hebem se ja po biosu, ništa, diska nema. Otvorim laptop,kad ono konektor za disk se na polovici odlemio i nema kontakta, hebaj ga idem ja te rupe bušit (naravno, pumpica ne vuće lem jer je zaglavio unutra a ne mogu dovoljno blizu), bušio sam ih tako sam grijao iglu i gurao je preko. Sve ja to izbušim,zalemim na novo, upalim laptop i sve super radi, ostavim malo provjerim temp sve okej, ugasim i ostavim tako. Kad ono sljedeće jutro,reko da ga probam još malo, laptop opet crko,niš ne radi, skoro sam počeo plakat, izgubio sam nekoliko sati samo da bi to proradilo a sad opet niš.
@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
 
7 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Jesi provjerio bateriju ili kabel? {#}

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
godo kaže...

Jesi provjerio bateriju ili kabel? {#}

Naravno,otvorio sam laptop i izmjerio napon koji dođe do matične ploče i sve je okej. Matična pritiskom na gumb neš zuji kao da radi,ali hebaj ga ne daje nikakve znakove više..

Samo indikator za punjenje baterije svijetli xD

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.7.2014 14:14 (zerocool12).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
zerocool12 kaže...

Naravno,otvorio sam laptop i izmjerio napon koji dođe do matične ploče i sve je okej. Matična pritiskom na gumb neš zuji kao da radi,ali hebaj ga ne daje nikakve znakove više..

Samo indikator za punjenje baterije svijetli xD

Pečenje je uvijek rizik, kojeg je na matičnoj od laptopa dosta teško umanjit.

 

Inać ti simptomi koje opisuješ ponekad znaju ukazivati i na neispravan RAM, ili neki od utora, a možda je i kombinacija nekoliko faktora, što je još i najlogičnije kada se uzme u obzir povijest bolesti, zar ne?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
miki1981 kaže...
zerocool12 kaže...

Naravno,otvorio sam laptop i izmjerio napon koji dođe do matične ploče i sve je okej. Matična pritiskom na gumb neš zuji kao da radi,ali hebaj ga ne daje nikakve znakove više..

Samo indikator za punjenje baterije svijetli xD

Pečenje je uvijek rizik, kojeg je na matičnoj od laptopa dosta teško umanjit.

 

Inać ti simptomi koje opisuješ ponekad znaju ukazivati i na neispravan RAM, ili neki od utora, a možda je i kombinacija nekoliko faktora, što je još i najlogičnije kada se uzme u obzir povijest bolesti, zar ne?

RAM sam također probao samo sa 1 pločicom (također sam ih i zamjenio),ali niš od toga. Jedino bi moral probati još da nije koji od utora od RAM-a otišao. Na žalost druge pločice nemam da probam :/...

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
12 godina
protjeran
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

evo i moj naj osobni kiks do sad:

uglavnom rastavljo sam komp i prespajao ventove itd.

rastavljanje... rastavljanje...
sve ja to ljepo zatvorio sjeo za komp par minuti kad osjetim neku toplinu ispred face

pogledam ja na hwmonitor kad ono u windowsima 56°c!{#}

reko wtf{#}

istina pc mi je pod "power manager" bio namjesten pod "high perfomance" pa je malo bio forsiran(prije toga sam nes bencho nisam vratio na low power)

gledam ja kaj mu je pogledam sve u "task manager-u" sta mi przi cpu? nema nista{#}

niš aj bacio pogled i u kantu gledam i nis ne kuzim, pipam sve zivo i zapitam se zasto je tako tiho?

pogledam pumpu na vodenom kad ono nisam je debil spojio{#}

evo slika:

led indikator uopce ne svijetli(sto znaci da je pumpa &quot;gecrken&quot;:) led indikator uopce ne svijetli(sto znaci da je pumpa "gecrken":)
sva sreca nisam nista zahtjevno upalio, mislim da bi mi cpu izgorio kao i moje srce od tuge za ovom zvjerčicom{#}

{#}lp:)

 

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.7.2014 20:51 (Stjepanj).
Moj PC  
8 9 hvala 2
13 godina
online
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
Stjepanj kaže...
sva sreca nisam nista zahtjevno upalio, mislim da bi mi cpu izgorio kao i moje srce od tuge za ovom zvjerčicom{#}

Jbga, pa ne bi izgorio, kad bi dostigao kritičnu temperaturu ugasio bi se i nikome ništa. {#}

Zlatno pravilo, tri puta provjeravaj, samo jednom pali. {#}

Dobro nije to bilo tako strašno, čega sve u ovoj temi ima, ovo tvoje je milina. {#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.7.2014 16:59 (Valentin17).
12 godina
protjeran
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

ma pusti ti to, to je h81 cipset pitaj boga dali to ima zastitu...{#} na plocama za overklok znam da imaju, ova radi za minimalac{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
2 3 hvala 1
16 godina
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Eto meni se desio baskuz prije par dana.

Na laptopu koji onako ima samo 2 usb utora sam ostavio pristekan miš.

Prenosio sam laptop i na neku foru svinuo sam usb i strgo mi se usb utor od laptopa :(

 

Nije nešt ali to je to.... sad sam bio prisiljen kupiti usb hub i ne prenosim laptop sa prikljucenim uredajima :(

 

btw.laptop je pod garancijom....pa je baksuz još veći

 

 

psn id: mNik987
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.7.2014 19:15 (toxic).
Moj PC  
6 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Nije neki kiks al ajd.

Dakle pre jedno sedmicu dana uselim se ja u novu sobu.

Posto nije kablom uvezen internet moram preko laptopa hvatati wireless i onda na kompjuter preko crossover kabla dovesti net.

I sad lijepo ja sve to ustekam,spojim se na wireless,podesim ICS na laptopu i desktopu i krenem testirati.

Odem ja lepo na google i par stranica da vidim jel radi.Radi,al bolan sporo ide.

Prvo mislim ,pa wireless slab.Fino ja premjestim laptop na drugo mjesto,probam opet,i isto sporo ili cak uopste nece.

Probam nesto oko ip adresa i totalno zeznem sve,moram kompjuter resetovati.

I tako jedno pola sata ja cackam okolo,neznam sta vise radit.

I onda se sjetim iskljuciti windows firewall na laptopu i sve radi super.

Loading...
Moj PC  
4 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Evo i moj jedan problem od prije dvije godine, koji sam na kraju vrlo jednostavno riješio, ali mi je pojeo živce.

 

Na jednom kompu sam imao problem s paljenjem.

Kad palim komp prilikom ulaska u windows zablokira kod boot animacije i onda ga moram ugasit pa ponovno upalit i nakon par pokušaja uspije ući u win i onda satima radi bez problema.

Pregledam koji se error javlja i vidim da registrira Critical Kernel-Power, Event ID ne sjećam se točno broja, ali mislim da je 11.

Tražio sam svugdje i svatko je imao različito rješenje za svoj problem jer može biti svašta.

Neki kažu napajanje, drugi RAM, treći matična itd...

Testiram sve što se testirat može, sve radi super nakon što se uspije bootat.

Instaliram ponovno windowse, problem i dalje tu.

Promijenim napajanje...opet isto, mijenjam RAM...ista stvar, stavim drugu grafičku...ne pomaže, drugi proc...i dalje blokira.

Mislim si, nema šta bit drugo nego matična, gledam kondenzatore i svi su ok, a nemam drugu da isprobam.

Na kraju, ne znam ni sam kako mi je to palo na pamet, izvadim bateriju iz kućne vage i zamijenim ovu na matičnoj i gle čuda, komp i dan danas se boota bez problema. {#}

Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
Stjepanj kaže...

ma pusti ti to, to je h81 cipset pitaj boga dali to ima zastitu...{#} na plocama za overklok znam da imaju, ova radi za minimalac{#}

Moje sranje od maticne staro 5 god se gasi pri ekstremnim temperaturama, a tvoja h81 ne? Mozda na nekom drugom svijetu...

dandrija kaže...

Evo i moj jedan problem od prije dvije godine, koji sam na kraju vrlo jednostavno riješio, ali mi je pojeo živce.

 

Na jednom kompu sam imao problem s paljenjem.

Kad palim komp prilikom ulaska u windows zablokira kod boot animacije i onda ga moram ugasit pa ponovno upalit i nakon par pokušaja uspije ući u win i onda satima radi bez problema.

Pregledam koji se error javlja i vidim da registrira Critical Kernel-Power, Event ID ne sjećam se točno broja, ali mislim da je 11.

Tražio sam svugdje i svatko je imao različito rješenje za svoj problem jer može biti svašta.

Neki kažu napajanje, drugi RAM, treći matična itd...

Testiram sve što se testirat može, sve radi super nakon što se uspije bootat.

Instaliram ponovno windowse, problem i dalje tu.

Promijenim napajanje...opet isto, mijenjam RAM...ista stvar, stavim drugu grafičku...ne pomaže, drugi proc...i dalje blokira.

Mislim si, nema šta bit drugo nego matična, gledam kondenzatore i svi su ok, a nemam drugu da isprobam.

Na kraju, ne znam ni sam kako mi je to palo na pamet, izvadim bateriju iz kućne vage i zamijenim ovu na matičnoj i gle čuda, komp i dan danas se boota bez problema. {#}

Svaka cast kako si se toga sjetio {#}

12 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Posudio sam burazov eksterni hard od terabajta i pristekao ga na svoj komp ali sprijeda. Zazvoni telefon, ja se trgnem i povucem kablove i hard i on padne. Gledam hard i vidim da se otvorio, vidim zice i sve. Ja se usro ono sjebo hard i izgubio 800 gigi podataka. Vratim sve nazad zatvorim hard ustekam ga na komp kad ono radi :D.

 

Igrali ja i buraz FIFU, ja na tipkovnici on na joysticku, ja igrao sa nekim klubom rejtinga 60,on sa 85+ i ja njega unistavam 15 zaredom ga dobio, i on vodio jednu vec sudacka nadoknada i ja puknem sa 35 metara i zabim za izjednacenje, a buraz baci joystick potrga i iscupao je USB port na kojem je bio ustekan.

Nebo je granica.
Moj PC  
0 13 hvala 0
12 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
SuperWarrior kaže...

Posudio sam burazov eksterni hard od terabajta i pristekao ga na svoj komp ali sprijeda. Zazvoni telefon, ja se trgnem i povucem kablove i hard i on padne. Gledam hard i vidim da se otvorio, vidim zice i sve. Ja se usro ono sjebo hard i izgubio 800 gigi podataka. Vratim sve nazad zatvorim hard ustekam ga na komp kad ono radi :D.

 

Igrali ja i buraz FIFU, ja na tipkovnici on na joysticku, ja igrao sa nekim klubom rejtinga 60,on sa 85+ i ja njega unistavam 15 zaredom ga dobio, i on vodio jednu vec sudacka nadoknada i ja puknem sa 35 metara i zabim za izjednacenje, a buraz baci joystick potrga i iscupao je USB port na kojem je bio ustekan.

Citam ovih par zadnjih komentara i vi ne kuzite pravu bit teme. Tema bi trebala sadrzavati KIKSEVE, znaci neke cake koje su vam se dogodile i da to podjeli s nama da i mi sljedeci put pripazimo na te stvari da se i nama nebi dogodio problem takve vrste, a ne kako nekom buraz razbije tipkovnicu zbog ljutnje ili kako si iscupas USB port jer si seprtljav... 

13 godina
online
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
dinos3 kaže...
Citam ovih par zadnjih komentara i vi ne kuzite pravu bit teme.

Kolega Stjepanj je imao slučaj koji spada u ovu temu. {#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.7.2014 20:59 (Valentin17).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
dinos3 kaže...
Stjepanj kaže...

ma pusti ti to, to je h81 cipset pitaj boga dali to ima zastitu...{#} na plocama za overklok znam da imaju, ova radi za minimalac{#}

Moje sranje od maticne staro 5 god se gasi pri ekstremnim temperaturama, a tvoja h81 ne? Mozda na nekom drugom svijetu...

dandrija kaže...

Evo i moj jedan problem od prije dvije godine, koji sam na kraju vrlo jednostavno riješio, ali mi je pojeo živce.

 

Na jednom kompu sam imao problem s paljenjem.

Kad palim komp prilikom ulaska u windows zablokira kod boot animacije i onda ga moram ugasit pa ponovno upalit i nakon par pokušaja uspije ući u win i onda satima radi bez problema.

Pregledam koji se error javlja i vidim da registrira Critical Kernel-Power, Event ID ne sjećam se točno broja, ali mislim da je 11.

Tražio sam svugdje i svatko je imao različito rješenje za svoj problem jer može biti svašta.

Neki kažu napajanje, drugi RAM, treći matična itd...

Testiram sve što se testirat može, sve radi super nakon što se uspije bootat.

Instaliram ponovno windowse, problem i dalje tu.

Promijenim napajanje...opet isto, mijenjam RAM...ista stvar, stavim drugu grafičku...ne pomaže, drugi proc...i dalje blokira.

Mislim si, nema šta bit drugo nego matična, gledam kondenzatore i svi su ok, a nemam drugu da isprobam.

Na kraju, ne znam ni sam kako mi je to palo na pamet, izvadim bateriju iz kućne vage i zamijenim ovu na matičnoj i gle čuda, komp i dan danas se boota bez problema. {#}

Svaka cast kako si se toga sjetio {#}

To je onaj trenutak kad isprobaš sve moguće i ispucao si sva logična rješenja pa iz očaja kreneš isprobavat ono za što misliš da sigurno nije problem. {#}

15 godina
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Ja sam fenom popravljao matičnu od laptopa i kod sklapanja stavim krivi vijak na onaj poklopac od harda. Hard je dobio udubinu i prestao raditi, a lap je ponovno riknuo. Srećom je neka starudija pa i nije prevelika šteta

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Ovo je bilo u doba kad je AthlonXP žario i palio. Taman sam si složio PC sa AthlonomXP 2500+ i koristio ga jedno mjesec dana.

Kako sam išao u srednju školu pare nisu rasle na drvetu i za taj PC sam potrošio nešto ušteđevine, novce od prodaje starog PC-a i još pokojih stvari.

 

Tad je frendu riknula konfiguracija jer je imao običaj ljuljati se na stolcu i svaki put kad je pao je pošteno ošinuo stolcem po kučištu.

U jednom od tih naleta mu je ispao hladnjak, a procesor se pregrijao i izgorio (imao je Athlona 2000 ako se ne varam).

 

I sad kao dobar prijatelj ponudim mu ja testirati matičnu da vidimo da li radi. Ništa, skinem ja svoj procesor i stavim ga u matičnu.

Poštekam sve ostalo (RAM, grafička, itd..) i stisnem gumb za paljenje. PC se ne boota. Reko ništa, vrisnula je i matična.

 

Vratim ja procesor kod sebe kad ono ništa, ni kod mene ne radi. Njegova matična mi je ubila procesor...

Tad sam opet jedno vrijeme bio bez kompjutera ali je na kraju dobro završilo jer sam nažicao starce da mi kupe AthlonXP 3000+ {#}

Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
Alkaline kaže...

Ovo je bilo u doba kad je AthlonXP žario i palio. Taman sam si složio PC sa AthlonomXP 2500+ i koristio ga jedno mjesec dana.

Kako sam išao u srednju školu pare nisu rasle na drvetu i za taj PC sam potrošio nešto ušteđevine, novce od prodaje starog PC-a i još pokojih stvari.

 

Tad je frendu riknula konfiguracija jer je imao običaj ljuljati se na stolcu i svaki put kad je pao je pošteno ošinuo stolcem po kučištu.

U jednom od tih naleta mu je ispao hladnjak, a procesor se pregrijao i izgorio (imao je Athlona 2000 ako se ne varam).

 

I sad kao dobar prijatelj ponudim mu ja testirati matičnu da vidimo da li radi. Ništa, skinem ja svoj procesor i stavim ga u matičnu.

Poštekam sve ostalo (RAM, grafička, itd..) i stisnem gumb za paljenje. PC se ne boota. Reko ništa, vrisnula je i matična.

 

Vratim ja procesor kod sebe kad ono ništa, ni kod mene ne radi. Njegova matična mi je ubila procesor...

Tad sam opet jedno vrijeme bio bez kompjutera ali je na kraju dobro završilo jer sam nažicao starce da mi kupe AthlonXP 3000+ {#}

Hahahaha, kod mene u seluAthlon 2000 je state of the art... Svaka 3 kuča ih ima xD

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa
11 godina
neaktivan
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
Strm kaže...
Alkaline kaže...

Ovo je bilo u doba kad je AthlonXP žario i palio. Taman sam si složio PC sa AthlonomXP 2500+ i koristio ga jedno mjesec dana.

Kako sam išao u srednju školu pare nisu rasle na drvetu i za taj PC sam potrošio nešto ušteđevine, novce od prodaje starog PC-a i još pokojih stvari.

 

Tad je frendu riknula konfiguracija jer je imao običaj ljuljati se na stolcu i svaki put kad je pao je pošteno ošinuo stolcem po kučištu.

U jednom od tih naleta mu je ispao hladnjak, a procesor se pregrijao i izgorio (imao je Athlona 2000 ako se ne varam).

 

I sad kao dobar prijatelj ponudim mu ja testirati matičnu da vidimo da li radi. Ništa, skinem ja svoj procesor i stavim ga u matičnu.

Poštekam sve ostalo (RAM, grafička, itd..) i stisnem gumb za paljenje. PC se ne boota. Reko ništa, vrisnula je i matična.

 

Vratim ja procesor kod sebe kad ono ništa, ni kod mene ne radi. Njegova matična mi je ubila procesor...

Tad sam opet jedno vrijeme bio bez kompjutera ali je na kraju dobro završilo jer sam nažicao starce da mi kupe AthlonXP 3000+ {#}

Hahahaha, kod mene u seluAthlon 2000 je state of the art... Svaka 3 kuča ih ima xD

Znam da je {#} al kod mene ti još večinom vladaju abitove ploče {#}

11 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Moj najveći lapsuz je bio kad sam tijekom zime ostavio komp pored peći na drva, te se grijao na dobrih 35-40 stupnjeva, a zatim bez da se imalo ohladio, odmah ga išao priključiti i upaliti. Rezultat su bile iskre iz napajanja, svom srećom da imam automatski prekidač, jer sam budala išao rukama isključiti na onom prekidaču na napajanju, da nije bilo dobrih osigurača u kući možda bi me i struja strefila. Na kraju krajeva sretan što sam izvukao živu glavu :)

Kaspersky and Comodo Kings!!!
 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)
1. Prvi komp koji sam imao bio je Pentium 3, imao je nekih 10GB hdd. Brzo sam ja to napunio i sad trazim po disku dodatno mjesto i nadem neki bezvezni file system32, vidim nista korisno unutra a zauzima puno mjesta pa sam obrisao sve sto se dalo... 2. Na grafickoj je zujao ventilator, pa izvadim ja graficku i vrtim prstima ventilator da ustanovim gdje zuji i dosao do zakljucka da dva pera struzu po plastici, uzeo skare i odrezao ih van. Graficka je cak i radila jos neko vrijeme. 3. Na laptopu mi otislo pozadinsko osvjetljenje, ali dok bi malo razmrdao ekran bi se upalilo. Sve tako dugo dok jednog dana vise nije htjelo a ja mrdam ekran tako dugo dok nije pukao na tri djela. 4. Frend i njegov stari uspijeli su izvuci graficku iz kompjutora kroz straznju stran, jer normalno nisu primjetili da je kabel od monitora zasrafljen za nju. Ali kad smo ju stavili natrag sve je normalno radilo. 5. Taj isti frend je drugom frendu odlucio ocistiti komp, pa uzeo kompresor u ruke i na sred dvorista ga ispuhao. Nekim cudom komp radi i danas ali sa puno cudnih i neobjasnjivih zvukova. 6. Tek kad su dosle przilice frend je kupio i przili smo po cijele dane, jednom smo stavili 2 cd unutra i on sjedi na krevetu pokraj kompa kad odjednom otvara se ladica i cd leti direktno njemu u celo. Dosta dugo je imao crvenu crtu.
Moj PC  
10 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
walentkane kaže...
  5. Taj isti frend je drugom frendu odlucio ocistiti komp, pa uzeo kompresor u ruke i na sred dvorista ga ispuhao. Nekim cudom komp radi i danas ali sa puno cudnih i neobjasnjivih zvukova.

Zašto je ovo završilo u ovoj temi? I zašto komp nebi trebao raditi ako ga ispuhuješ kompresorom nasred dvorišta?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
miki1981 kaže...
walentkane kaže...
  5. Taj isti frend je drugom frendu odlucio ocistiti komp, pa uzeo kompresor u ruke i na sred dvorista ga ispuhao. Nekim cudom komp radi i danas ali sa puno cudnih i neobjasnjivih zvukova.

Zašto je ovo završilo u ovoj temi? I zašto komp nebi trebao raditi ako ga ispuhuješ kompresorom nasred dvorišta?

ako niša drugo, bar smiješno zvuči. probaj si vizualizirati lika s crijevom od kompresora nasred dvorišta kako se "bori" s računalom, ko scena iz ghost bustersa  {#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
markymark099 kaže...
miki1981 kaže...
walentkane kaže...
  5. Taj isti frend je drugom frendu odlucio ocistiti komp, pa uzeo kompresor u ruke i na sred dvorista ga ispuhao. Nekim cudom komp radi i danas ali sa puno cudnih i neobjasnjivih zvukova.

Zašto je ovo završilo u ovoj temi? I zašto komp nebi trebao raditi ako ga ispuhuješ kompresorom nasred dvorišta?

ako niša drugo, bar smiješno zvuči. probaj si vizualizirati lika s crijevom od kompresora nasred dvorišta kako se "bori" s računalom, ko scena iz ghost bustersa  {#}

Ha, sve je to stvar percepcije, ja to radim sa svakim računalom koje mi dođe u servis...svakim. To je prvi korak. Uvijek. Nevjerojatan je postotak problema koje na taj način izbjegneš kod daljnjeg postupka servisiranja, a da ne kažem da ima i solidan broj računala kojima je samo to i trebalo da prorade normalno.

A tek da vidiš čovjeka kako gleda kad mu kompresorom zapušem u komp a ono van oblak da je Golf II D sa lož uljem mala beba za njega. A kad smo otvorili komp nije izlegalo ni približno loše.

 

Uglavnom bilo kako bilo svaki ide na kompresor, a u prosjeku se ispostavi da samo kod cca 10% nije bilo potrebe za tim, a da je kod cca 5% samo to i bilo potrebno da se riješi problem.

 

Naravno nećeš se "borit" s kompom, i crijevo kompresora je obično crijevo, sa pištoljem malim za zrak na kraju, ali to je stvarno redovan postupak.

 

Jedini kiks koji vidim u toj priči su oni zvukovi koji su poslije uslijedili. Međutim ti zvukovi mogu i ne moraju biti kiks.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice