Low power mode blockavanje.

poruka: 8
|
čitano: 1.965
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Low power mode blockavanje.

Pozdrav

 

 

Imam problem s kompjuterom, ali nemogu odredit do cega je problem tocno.

Znaci kompjuter se smrzava kad nista ne radi. Tj kad je u idleu ili radi nesto vrlo lagano.

 

Izbacuje svaki tjedan drugaciju poruku. Kadkad je BSOD, kadkad samo zamrzne, pa javlja bios da je novi CPU instaliran, kadkad nema nikakve poruke, kadkad se ne zeli ugasit nego ostavi pc da radi a ugasi monitor.

Mjenja sam power modove, mjenja drivere, pokusa update Biosa ali sam odusta ako stane s radom u međuvremenu. Gleda rijesenja po netu, ali nista ne nalazim. Gleda i kod od BSOD ali svaki put da drugo rijesenje.

 

Uglavnom kad radi nesto zahtjevnije nema problema.

 

Ima ko ideju ?

Zajeb
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Low power mode blockavanje.

..za početak promjeni CMOS bateriju .

9 godina
offline
Re: Low power mode blockavanje.

Naravno prvo provjeriti memoriju, cmos bateriju i preštekati sve ponovo, izvaditi i cpu pa ponovo staviti... provjeriti koliko je dotegnut cpu hladnjak.

Ja bih posumnjao na ploču... jbg to je shebano za testirati. Mooožda da probaš izvaditi iz kućišta pa na stolu testirati... nekako mi liči da negdje gubi kontakt nekakav... možda se nekako krivo savija u kućištu. To je sve što bih imao od ovih besplatnih za odraditi ideja.

7 godina
protjeran
offline
Low power mode blockavanje.

mozda napajanje.

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Low power mode blockavanje.

-cmos baterija s tim ne može imati nikakve veze.. može jednako usput promijeniti žarulju lustera, neće štetiti ali neće ni pomoći (osim što može napraviti problem, reset bios postavki vađenjm baterije i ako korisnik ne zna koje postavke treba-kako podesiti..).

baterija naprosto služi samo pamćenju postavki + datum-vrijeme, koje bi se izgubile gašenjem... jednom kad se upali dalje više baterja nema nikakvu ulogu, dok njemu nestane cpu... blentira, a to s postavkama biosa nema veze.

-može imati s kvarom, mbo, cpu, napajanja, ostatka.. pregrijavanje bilo čega ili periferija kao usb..

-klasično, da bi se kvar otklonio prvo treba poronaći uzrok-mjesto-komopnentu ako je moguće.. to je tad hw-kvar.

-moguće, sw, pogrešne postavke, pogrešan driver, (Mjenja sam power modove, mjenja drivere, pokusa update Biosa...), malware ili reg.file oštećen bilo pregrijavanjem ili kvar disk-ram-nešto.. tad je možda hw ispravan, tad se to potvrdi-eliminira npr live bootom s usb medija, minipe-hirens ili linux.. tek tad ima smisla nešto dalje pa i promijeniti bateriju ako je prazna što se zna jednostavnim ulaskom u bios i vidimo točan datum ili pogrešan-resetiran ovisno o godini reseta biosa npr 2000-ta...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2024 14:23 (ihush).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Low power mode blockavanje.

Vjerovatno je samo do cmos baterije jer kad je pri kraju počne gubit razne postavke a jedna od postavki koje treba zapamtiti je i tip CPU-a

13 godina
offline
Low power mode blockavanje.

Isprike momci nisam imao vremena za trazit rijesenje.

 

Uglavnom danas sam promjenio Cmos bateriju. Nista isto sranje se događa.

 

Izvadija cpu, vratija. Promjenia raspored memorije. Sve isto.

 

Jedino mi sad ne trazi postavke novog cpua svaki put.

 

Trenutno je samo monitor, tipkovnica, mis i lan kabel ustekani u komp. Neznam vise sta da gledam.

 

Kad se npr vrti neki gif na 9gagu komp moze radit 3 dana. Ali ako je samo bug forum ili nesto jednostavno u roku od 20s bloka. Zna se i bootat i odma bloka.

 

Cini mi se da ce gifovi stalno morat bit u pozadini da bi komp radia kako treba.

Zajeb
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Low power mode blockavanje.

Da sam automehaničar rekao bih ti da ti da staviš komad kartona na pola hladnjaka jer ti je otišao termostat pa se motor nikada ne zagrije jer voda stalno cirkulira, al jbg nisam

Možda da probaš tražiti rješenje po BIOS-u... nisam sa AMD-om na ti pa ti ne mogu savjetovati koje opcije, ali mi nekako zvoni da je bila neka priča o takvim problemima... nekada relativno nedavno (ali nisam 100%... možda je bilo nešto slično)... probaj pronjuškati po yt.

Jbt. makina za konja ubit a takvi problemi... nije ti lako... mora biti neka glupost ziher.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice