Koja je komponenta "riknula" ?

poruka: 21
|
čitano: 3.476
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Koja je komponenta "riknula" ?

Lijep pozdrav forumasi. Imam problem sa PCom. Naime, otisla mi je neka komponenta, ali nisam u stanju da ih provjerim pojedinacno, jer nemam drugo ispravno racunalo za isprobavanje, niti sve potrebne komponente. Uglavnom, problem je u tome sto se kompjuter nece upaliti nikako. U pocetku sam mislio da je do napojne, ali kada su svi pinovi "ustekani" zasvijetli zelena lampica na maticnoj, te kada pritisnem dugme za paljenje, samo se cuje da nesto "skljocne" i tjt. Ne pale se nikakve dodatne lampice, niti ventilatori, takodjer ne cujem ni da hard disk radi niti maticna ne proizvodi nikakve zvukove (ne pisti). Nekako mi sada najvise "smrdi" maticna, ali opet nisam siguran, te mi treba vasa pomoc.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.2.2017 22:51 (ScorpionKing768).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koja je komponenta "riknula" ?

ako imaš multimetar provjeri voltaže (3.3 5 12 -12 -5 -3.3)na napajanju

vjerojatno je napajanje crklo

isprobaj ga na drugom računalu

koji je brand?

7 godina
offline
Re: Koja je komponenta "riknula" ?

Ili napajanje ili je neka od komponenti u kratkom spoju.

Za početak ištekaj napajanje iz svega, pa spoji komadom žice zelenu i bilo koju  crnu žicu na širokom konektoru koji ide na matičnu.

Ako se ventilator od napajanja počne vrtiti bez prestanka, onda je napajanje vjerovatno  ispravno.

 

Kruha i igala...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koja je komponenta "riknula" ?

Danas sam ga upravo dao prijatelju da provjeri, i on kaze da je uredu sve. MS je brand. A nazalost nemam multimetar

8 godina
neaktivan
offline
Koja je komponenta "riknula" ?

probaj samo s matičnom,proc,ram(1 stick) i probaj bootat 

sve iskopčaj osim 24 pin mbo konektora i 4/8 pin cpu konektora

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koja je komponenta "riknula" ?
fer-de-lance kaže...

Ili napajanje ili je neka od komponenti u kratkom spoju.

Za početak ištekaj napajanje iz svega, pa spoji komadom žice zelenu i bilo koju  crnu žicu na širokom konektoru koji ide na matičnu.

Ako se ventilator od napajanja počne vrtiti bez prestanka, onda je napajanje vjerovatno  ispravno.

 

 Evo upravo sam to uradio, ne vrte se ventilatori. Prijatelj je donio svoj komp, te smo na njemu takodjer isprobali to moje napajanje, i kada je prikopcano na napojnu, okrece ventilatore, a kada uradim to sto si mi ti rekao (spojim zelenu i crnu) ne vrti se ventilator. Kod njega je napajanje ispravno, pa smo ga probali na moju maticnu, ali uzalud, nista opet osim zelene lampice na maticnoj. Je li moguce da je otisla i napojna i maticna ?

7 godina
offline
Re: Koja je komponenta "riknula" ?

Moguće, jer često napajanje  kad zakaže uništi i matičnu (pogotovo ako zakaže  prekonaponska zaštita)

Jesi siguran da si  dobro testirao  svoje napajanje, jel bilo uštekano u utičnicu i upaljen prekidač?

Kruha i igala...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koja je komponenta "riknula" ?
fer-de-lance kaže...

Moguće, jer često napajanje  kad zakaže uništi i matičnu (pogotovo ako zakaže  prekonaponska zaštita)

Jesi siguran da si  dobro testirao  svoje napajanje, jel bilo uštekano u utičnicu i upaljen prekidač?

 Hahah 100% siguran. Nisam bas toliki "duduk" da ne ustekam napajanje prije isprobavanja. 

7 godina
offline
Re: Koja je komponenta "riknula" ?

Hehehe...

Uvijek pitam, jer sam imao milijun slučajeva  u kojima ljudi  zeznu  baš u tom koraku :)

Kruha i igala...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koja je komponenta "riknula" ?

Oprostite što upadam u temu, ali naslov mi odgovara.

Ovo mi se pojavljuje kod bootanja i onda još par hijeroglifa pa se smrzne.  AM3 ploča, athlon procesor i ddr3 memorija. Što je riknulo?

 

7 godina
offline
Re: Koja je komponenta "riknula" ?

BIOS.

Probaj ga  prvo resetirati kad je ištekan  iz struje i baterija izvadena.

Kruha i igala...
14 godina
offline
Koja je komponenta "riknula" ?

Grafika 99%, probaj posuditi drugu koja paše u utor, pa provjeri.

Za zahvalu klikni na Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Koja je komponenta "riknula" ?

imam i ja nekih problema koji bi mogli u ovu temu. Upalim komp sve super radi i najednom samo nestane slika sa ekrana, kao da se ekran ugasi a komp i dalje vrti. Nema pravila kad se to dešava, nekad prilikom samog podizanja windowsa, nekad nakon 2-3-5-20min a nekad nakon 2 sata. Resetiram ga opet se isto dešava. Neznam jel to grafička ili ram zajebava? Prije tog problema mi se svako malo prikazivo plavi ekran, zamjenio sam samo mjesta ram memoriji i više se nikad nije pojavio al eto sad ovo zeza kaj sam gore napiso.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koja je komponenta "riknula" ?
minarelli kaže...

imam i ja nekih problema koji bi mogli u ovu temu. Upalim komp sve super radi i najednom samo nestane slika sa ekrana, kao da se ekran ugasi a komp i dalje vrti. Nema pravila kad se to dešava, nekad prilikom samog podizanja windowsa, nekad nakon 2-3-5-20min a nekad nakon 2 sata. Resetiram ga opet se isto dešava. Neznam jel to grafička ili ram zajebava? Prije tog problema mi se svako malo prikazivo plavi ekran, zamjenio sam samo mjesta ram memoriji i više se nikad nije pojavio al eto sad ovo zeza kaj sam gore napiso.

Testiraj RAM Memtestom86+ 8 passova po pločici, jednu po jednu testiraj (ostavi preko noći). Ako to ne nađe grešku idi dalje.

Probaj s drugim PSU-om. Ako ni to ne pomogne, posudi grafičku od nekoga i probaj.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koja je komponenta "riknula" ?
fer-de-lance kaže...

BIOS.

Probaj ga  prvo resetirati kad je ištekan  iz struje i baterija izvadena.

 Izvadio bateriju i nikakve promjene. Flešao sam noviji bios isto nikakva promjena. Daljni prijedlozi?

7 godina
offline
Re: Koja je komponenta "riknula" ?

Onda je ipak vjerovatno grafička.

Probaj drugu.

A za početak probaj preštekati RAM, možda pomogne.

Kruha i igala...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koja je komponenta "riknula" ?

Scorpionking, probaj sa nekakvim uređajem za testiranje napajanja provjeriti samo napajanje. Zatim ideš sa provjerama dalje. Prvo se kreće od napajanja....

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koja je komponenta "riknula" ?
minarelli kaže...

imam i ja nekih problema koji bi mogli u ovu temu. Upalim komp sve super radi i najednom samo nestane slika sa ekrana, kao da se ekran ugasi a komp i dalje vrti. Nema pravila kad se to dešava, nekad prilikom samog podizanja windowsa, nekad nakon 2-3-5-20min a nekad nakon 2 sata. Resetiram ga opet se isto dešava. Neznam jel to grafička ili ram zajebava? Prije tog problema mi se svako malo prikazivo plavi ekran, zamjenio sam samo mjesta ram memoriji i više se nikad nije pojavio al eto sad ovo zeza kaj sam gore napiso.

 Kada nestane slike posvijetli ekran na blizu sa baterijskom lampom i provjeri ima li tragova slike (možda je crklo pozadinsko svjetlo)

11 godina
protjeran
offline
Koja je komponenta "riknula" ?

Rjesio, graficka je bila problem.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koja je komponenta "riknula" ?
Pozdrav,
problem je taj da sam danas upalio komp sve normalno i super, i igram s frendom CS i tam kod ucitavanja mape pojavilo mi se par zelenih pixela na ekranu i pc se ugasio.
Kad se ponovo palio izbacio je zelene horizontalne linije i nije htjelo nikako bootat windowse.
Tad mi je izbacilo plavi ekran i poruku "Your PC run into problem and needs to restart." I kad god upalim ne zeli uc, jedino di mogu uc je safe mode, ali tu je problem sta god zelim napravit, od najjednostavnije radnje tipa otvorit neku sliku ne mogu jer mi pise da sam na built-in admin account, a nisam. I sad kaj god pokusavam napravit nis ne pomaze.
Pa ako zna neko kaj bi bio problem ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koja je komponenta "riknula" ?
Cina_94 kaže...
Pozdrav,
problem je taj da sam danas upalio komp sve normalno i super, i igram s frendom CS i tam kod ucitavanja mape pojavilo mi se par zelenih pixela na ekranu i pc se ugasio.
Kad se ponovo palio izbacio je zelene horizontalne linije i nije htjelo nikako bootat windowse.
Tad mi je izbacilo plavi ekran i poruku "Your PC run into problem and needs to restart." I kad god upalim ne zeli uc, jedino di mogu uc je safe mode, ali tu je problem sta god zelim napravit, od najjednostavnije radnje tipa otvorit neku sliku ne mogu jer mi pise da sam na built-in admin account, a nisam. I sad kaj god pokusavam napravit nis ne pomaze.
Pa ako zna neko kaj bi bio problem ?

Crkla grafa po svemu sudeći.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice