Kako sakriti PC kablove?

poruka: 7
|
čitano: 9.618
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Kako sakriti PC kablove?

Pozzz ljudi.Mi mozete preporuciti nacin na koji mogu da sakrim kablove koji mi se nalaze ispod stola?Nemam namjeru nikakve vodilice stavljat po zidu,nego ispod stola mi je opci kaos.Cuo sam da postoje nekakve cijevi i kutije za takve stvari.Ali neznam gdje da ih nabavim i kako izgledaju?

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako sakriti PC kablove?
I mene isto zanima. Vecinu kabla (telefon, maxtv, optika, ruter) sam sakrio u kanalicu na zidu. Medutim ostaje tu jos 10etak kablova (ala mis, zvucnici, tipkovnica, ruter u optiku,...)
Koje ne stanu, a i nebi bilo.prakticno da su u kanalici. Vezao sam kablove u krug i lijepio iza uz stol.. Al dzabe sve. I dalje to ne izgleda lijepo...
10 godina
offline
Re: Kako sakriti PC kablove?

Na zadnju stranicu stola sam prišarafio oko pola metra kanalice po sjećanju 7x4cm  horizontalno 10-15cm od gornje plohe stola. Sa unutarnje strane zadnje plohe nasuprot kanalice produžni kabal sa 7-8 utičnica. PC je na desnoj strani stola ispod gornje ploče. Sav višak kabla spremim u kanalicu pa sad kad otkopčam kabal od produžnog iz zidne utičnice i lan iz PC mogu nositi stol po sobi bez da išta zapinje ili se vuče po podu :)

 

ps: kanalica nesmije smetati da stol dođe do zida  tj gornja ploha mora dodirivati zid.... puno pišem :( ...... , bolje bi bilo da slikam kad stignem pa postavim slike :)

12 godina
protjeran
offline
Kako sakriti PC kablove?

evo:

69kn

http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/categories/departments/workspaces/16195/

lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2016 20:48 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Kako sakriti PC kablove?

Mislim da govoriš o cijevi za kabele. Alternativa su vezice.

Ovako izgleda http://www.hama.hr/flex-cijev-za-kabele-2m-25-mm-srebrna/pid/7198

Plus, napravi rupe na stolu da možeš gurnuti stoj do kraja. Postoje nekakvi plastični umetci baš za te rupe u stolu da ljepše izgledaju.

Ne znam kakav stol imaš, al mnogi uredski stolovi već imaju šuplje nosaće radne plohe koji su predviđeni za provlačenje kabela.

 

ex. Programko
 
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Kako sakriti PC kablove?

Ja sam to rješio sa signum vodilicom za kablove iz ikee :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sakriti PC kablove?

I ja bih takav. Taj se nosač kupi i samo zašarafi ispod stola?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice