Kako konvertirati exFAT u NTFS?

poruka: 11
|
čitano: 14.769
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Kako konvertirati exFAT u NTFS?

nedavno sam si kupio usb od 64 gigabajta.

problem je u tome što kad na njega stavim neki file veći od 5 gigabajta i ponovno ga uključim u bilo koje računalo traži me formatiranje usb tj. brisanje svih podataka na njemu.

Do 5 gb radi normalno no poslije toga mi se javi napisani problem.

malo sam guglao i našao da se to možda događa zato što je usb sprema datoteke u exFAT formatu i da bi ga trebalo prebaciti da to radi u NTFS formatu.

 

Moje pitanje je kako to napraviti?

 

unaprijed hvala na odgovoru

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako konvertirati exFAT u NTFS?

-kako znaš da će ti NTFS raditi? -provjeri prije... jer u puno slučajeva ne radi. (To je poznata mana, povezana i s licencama).

 

-normalno rješenje je instalacija exFATa na PC, logičnije, uskoro i potrebno, sedmica već ima podršku itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Kako konvertirati exFAT u NTFS?

hm, sedmica ima podršku?

jer ovo mi je događa na sedmici, na drugim sustavima nisam ni pokušavao 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako konvertirati exFAT u NTFS?

desni klik na stik i format u ntfs

Neznam di se ide za to .
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako konvertirati exFAT u NTFS?

-by MS introduced in Vista SP1 and Seven...

-Tako da je vjerojatno problem u flashu... Pokušaj formatirati HP-toolsom (za USB), meni starije verzije naprave npr bootabilni stick, dok ista stvar s novijmo verzijom ne radi... nelogično, nespretno itd. ali je tako.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Kako konvertirati exFAT u NTFS?

neće, očito ne dela.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Kako konvertirati exFAT u NTFS?

Da to nije kakav "divlji" stick sa memorijskim čipom od 8gb i prepravljenim kontrolerom (hacknut firmware) koji uvjerava Windowse da stick ima 64GB?

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako konvertirati exFAT u NTFS?

To je moguce, otvori taj stick i vidi malo sta imas za cip unutra...

Ovakvih slucajeva sam jako puno vidio kad su bili predstavljeni stickovi od 32 i vise GB, a i jos ima takvih fora, pogotov sad sa 128 GB stickovima.

Gdje si kupio stick, i koliko si ga platio?

 

Ovi krekani su obicno bili sa ebaya, sa cijenama od cca 30-100 kn za 64 gb, ovisi kako u koje vrijeme.

15 godina
offline
RE: Kako konvertirati exFAT u NTFS?

Provjeri USB stick pomoću programa h2testw; ako prijavi bilo kakve greške, stick je ili neispravan ili lažnjak.

KaeR
13 godina
neaktivan
offline
exFAT na XP-u

imam stick od 32GB i instaliran Win XP Pro SP3...stick je formatiran u exFAT formatu...da bi ga win mogao očitati potrebno je instalirati update KB955704...downloadah ga i instalirah ga...resetirah PC a win i dalje ne može očitati stick...u čemu bi problem mogao biti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kako konvertirati exFAT u NTFS?
Dobio sam vanjski HD od 2 TB koji je bio formatiran u exFAT dat. sustavu. Da ne ispadnem lijen, malo sam se zaigrao i uz neke "savjete" sa neta sam ga uspio preformatirati u NTFS uz mali problemčić a taj je da je sada HD u NTFS-u ali ima cijelih 29 GB. Pokušao sam ga vratiti u prvobitno stanje i uspio sam postići to da imam HD u exFAT od 29 GB. Molio bi pomoć ukoliko netko zna kako ovo riješiti.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice