Jako spor racunar

poruka: 35
|
čitano: 13.817
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Jako spor racunar

Pozdrav svima

Racunar mi je jako spor, mogu da ulazim u sve datoteke normalno ali jesam li usao u fb ili u texas hold em' poker pocne da koci, takodje i kada udjem u neku igricu koja mi je prije odlicno radila sada stopa.

Kada udjem u pes 2012 prvih 2 minuta sve normalno radi ali onda posle pocne da koci.

Procesor se dize do 50 pa se spusta pa sve tako.

Sto se rama tice on zauzima oko 800mb trenutno a total je 2046.

Ne znam sta da radim, pomagajte

 

Konfiguracija:

nVidia GeForce 8500 GT - 512 mb

Procesor : 2.0, 2 jezgra

Ram : 2 GB

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Jako spor racunar

Skeniraj antivirusom i MBAM-om. Nemoj uzeti trial, samo free(ponudi ti nakon instalacije) i defragmentiraj disk.

Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Jako spor racunar

Probacu mada sam juce skernirao i sa ovim i sa nod32.

Al probacu ponovo

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Jako spor racunar

Skenirao sam.Nema virusa!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Jako spor racunar
Beki007 kaže...

Kada udjem u pes 2012 prvih 2 minuta sve normalno radi ali onda posle pocne da koci.

Skini HWmonitor instaliraj pokreni, ostavi ga u pozadini pa pokreni pes kad počne kočit pogledaj temperature.

11 godina
protjeran
offline
Re: Jako spor racunar

Kad si zadnji put stavio novu kopiju windowsa i povukao najnovije drivere za grafičku?

12 godina
neaktivan
offline
Jako spor racunar

zasto kada ulazim npr na bug ili fb pokaze da je untrusted connection? npr: This Connection is Untrusted
     
     
     
     
       
          You have asked Firefox to connect
securely to facebook.com, but we can't confirm that your connection is secure.
          Normally, when you try to connect securely,
sites will present trusted identification to prove that you are
going to the right place. However, this site's identity can't be verified.
       
       
       
          What Should I Do?
         
            If you usually connect to
this site without problems, this error could mean that someone is
trying to impersonate the site, and you shouldn't continue.
           
         
       
       
       
       
          Technical Details
         
       
       
       
          I Understand the Risks

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Jako spor racunar

Davno a drajver za graficku juce.Kada mi se god ustopa racunar onda izbacuje mi plavi ekran ( http://communities.vmware.com/thread/205570 ) isto ovako, pa sam zbog toga instalirao drajver,medjutim nista ne pomaze.Takodje mi i Nod32 prikazuje

"Win32 Olmarik.tdl4 trojan virus", kao sto pise radi se o trojanskom virusu kojeg ja trenutno googlam da izbrisem.Ako neko zna kako da popravim ove probleme bio bih mu zahvalan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Jako spor racunar
Beki007 kaže...

Davno a drajver za graficku juce.Kada mi se god ustopa racunar onda izbacuje mi plavi ekran ( http://communities.vmware.com/thread/205570 ) isto ovako, pa sam zbog toga instalirao drajver,medjutim nista ne pomaze.Takodje mi i Nod32 prikazuje

"Win32 Olmarik.tdl4 trojan virus", kao sto pise radi se o trojanskom virusu kojeg ja trenutno googlam da izbrisem.Ako neko zna kako da popravim ove probleme bio bih mu zahvalan.

Skini trial advanced system care 5 pa odi deep scan pa kad završi slobodno ga pobriši možda nekaj ne valja sa registry a asc 5 ima registry cleaner.probaj i memtest možda nešto nije u redu sa ram-om

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
14 godina
neaktivan
offline
Jako spor racunar

Skini CCleaner i s njim ocisti registry i smeće-cache,history,cookies...( 2 tipke Čistač i Registar) i skini Advanced System Care i s njim probaj malo pocistit radit ce ti sigurno,a za igre probaj s game booster zavsno o komp(mom frendu je znalo dava oko 10 fps-a vise)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Jako spor racunar

Sve sam ocistio sa CCleanerom(radim to svakodnevno).Da li je normalno da koristi 800mb rama kada nije ukljucena niti jedna aplikacija?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Jako spor racunar
Da. Pa mora i Windows nesto koristiti.
Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
14 godina
neaktivan
offline
Jako spor racunar

Ne znam, nekako mi je to previse.Zna li iko rjesiti moj problem sa virusom i blue screen-om?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Jako spor racunar
Beki007 kaže...

Ne znam, nekako mi je to previse.Zna li iko rjesiti moj problem sa virusom i blue screen-om?

To je normalno radi ti antivirus u pozadini, memorija je tu da se koristi. {#}

Što se tiče virusa javi se kolegi @total on će ti pomoći kod brisanja. A ako koristiš crackirani nod32 preporuka instaliraj neki od free av-a, avast,avira i sl.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Jako spor racunar
cod2playahhh kaže...

zasto kada ulazim npr na bug ili fb pokaze da je untrusted connection? npr: This Connection is Untrusted
     
     
     
     
       
          You have asked Firefox to connect
securely to facebook.com, but we can't confirm that your connection is secure.
          Normally, when you try to connect securely,
sites will present trusted identification to prove that you are
going to the right place. However, this site's identity can't be verified.
       
       
       
          What Should I Do?
         
            If you usually connect to
this site without problems, this error could mean that someone is
trying to impersonate the site, and you shouldn't continue.
           
         
       
       
       
       
          Technical Details
         
       
       
       
          I Understand the Risks

Probaj ovo https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/skip-cert-error/

ili ovo http://www.ehow.com/how_8470294_disable-connection-untrusted-firefox.html

Samo kaj ti to pitanje nije pod ovom temom trebaš ju pronaći i tamo post staviti.

Ako to ne pomogne stavi Add exeption na svaku stranicu kojoj vjeruješ da to zapamti za ubuduće.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2012 14:49 (Ikarus01).
14 godina
neaktivan
offline
Jako spor racunar

Ima li neko da zna rjesiti ovaj virus i blue screen???

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Jako spor racunar
Beki007 kaže...

Sve sam ocistio sa CCleanerom(radim to svakodnevno).Da li je normalno da koristi 800mb rama kada nije ukljucena niti jedna aplikacija?

 - ccleaner ti nema baš nikakve veze sa eventualnim pregrijavanjem

- dijagnozom temperatura (pouzdanom) eliminiraj komponentu koja se pregrijava

- ako pronađeš takvu komponentu uzrok je očito neadekvatan dovod zraka za hlađenje ili provedba samog načina hlađenja (ako imaš vodeno hlađenje)

- možeš, a i ne moraš naći komponentu koja se pregrijava, ali u svakom slučaju trebao bi ili mogao pročistiti ventilatore od prašine, zamijeniti termalne paste na procesoru i grafičkoj

- i normalno je korištenje rama za windowse, neki windowsi (ili neki drugi os) koriste manje rama, a neki više

- ako si imao prije windows XP, a sad imaš windows 7 možeš primjetiti sam koji windows troši više radne memorije

14 godina
neaktivan
offline
Jako spor racunar

Nisam ni rekao da ima ccleaner neke veze sa pregrijavanjem

A sto se tice temperature, na procesoru ona najvise skace.Juce sam ocistio ventilator i manje je za nekih 5%.Medjutim to nista ne pomaze.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Jako spor racunar
Beki007 kaže...

Nisam ni rekao da ima ccleaner neke veze sa pregrijavanjem

A sto se tice temperature, na procesoru ona najvise skace.Juce sam ocistio ventilator i manje je za nekih 5%.Medjutim to nista ne pomaze.

Stavi termalnu pastu na procesor možda ti se osušila tj. ako imaš cpu cooler.Samo to ti neće pomoći oko blue screena.Obavezno pokreni mem test ako nisi a ako je on u redu onda je vjerojatno software problem što i može biti virus.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2012 23:19 (Ikarus01).
14 godina
neaktivan
offline
Jako spor racunar

Najvisi problem je u tome kada ostavim da se skenira sa bilo kojim antivirusom pojavljuje mi blue screen.

Dakle, neka je malo pod naporom onda se pojavljuje blue screen.

Nmg nikako da rijesim ovo.Toliko sam foruma gledao da nigdje nisam nasao fix.

 

ps.Upravo sada testiram mem test.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Jako spor racunar
Beki007 kaže...

Najvisi problem je u tome kada ostavim da se skenira sa bilo kojim antivirusom pojavljuje mi blue screen.

Dakle, neka je malo pod naporom onda se pojavljuje blue screen.

Nmg nikako da rijesim ovo.Toliko sam foruma gledao da nigdje nisam nasao fix.

 

ps.Upravo sada testiram mem test.

Ako se BSOD događa svaki put kad je komp pod opterećenjem ziher je procesor kolike su ti temperature procesora sad baš na netu gledam mnogi kažu 73-72 C max(tri različita izvora).Ako je više od toga heatsink ne sjeda dobro.A moguće je i možda da trebaš skinuti termalnu pastu alkoholom i nanijeti novu što bolje raspoređenu od toga će ti ziher cpu temperature biti manje i možda BSOD nestane.

Imaš Artic ceramique 2.5 g u linksu za 27 kn.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2012 0:10 (Ikarus01).
11 godina
neaktivan
offline
Jako spor racunar

Evo ovo probaj napraviti, skini spyboot search and destroy , instaliraj ga. Resetiraj računalo, pokreni ga u safe modu, to ti je pri paljenju f4 ili f8, iabereš safe mod, kada se računalo pokrene onda probaj pokrenuti spyboot search and destroy i skeniraj računalo, pogledaj šta ti nađe. Može se desiti da ti se pojavi poruka da nešto nije uspio maknut pa će ti se pokaati prozorčić da se pokrene pri startanju kompa klineš na da. Pri ponovnom restartu spyboot će pri normalnom boot probati skinuti ako nešto nađe ili što nije i prethodnog koraka. To je opcija 1.

Opcija 2. odi na run ( ovisi koji operacijski sustav imaš) upiši msconfig odi na startup tabulator i pogledaj si šta ti se sve pokreće pri paljenju računala... pogasi sve šta ti je sumljivo ( makni kvačicu ) klikni apply i resetiraj računalo...

Pogledaj pri ponovnom pokretanju računala koji ti servisi uimaju najviše radne memorije .. i napiši ih tu na forumu koji su to servisi... to bi bilo to za sada.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Jako spor racunar

http://www.astahost.com/info/tifdpm-bsod-error.html evo probaj ovdje vidjeti tu ti pišu najčešći BSOD uzroci iako se ja kladim da je memorija ili vjerojatnije cpu kao što i tamo piše.Samo pogledaj STOP code to ti je naprimjer STOP:xxxxxx i nalazi se pred kraj(dolje) plavog ekrana.Tamo ti piše što ne valja sa kompom i on ti to sam pokušava reći.Ali čuo sam za jedan slučaj gdje je čovjeku riknuo fan na cpu cooleru i eto ti ga na BSOD.Tako da skini Speed fan od amico.com ili Intel active monitor da ustvrdiš vrti li se fan uopće i koliko.A možda opet trebaš malo termalne paste i da za kraj reci kolika je temperatura na cpu ako je preko 70-73 vjerojatno je to razlog cpu.Temp cpu-a možeš vidjeti preko hw monitor a isto možeš vidjeti i fan speed(bolje samo to skini)

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2012 0:38 (Ikarus01).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Jako spor racunar

Evo sto se tice cpu temperature i brzine ventilatora.Probacu i to sa spybotom.

 

http://i45.tinypic.com/2evb56r.jpg

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2012 1:03 (Beki007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Jako spor racunar
Beki007 kaže...

Evo sto se tice cpu temperature i brzine ventilatora.Probacu i to sa spybotom.

 

http://i45.tinypic.com/2evb56r.jpg

Fan ti je ok i temperature cpu za load su ti ok ali ne baš za idle ne znam kako si mjerio.Možda da pokreneš neku igru pa vidiš hoće li se BSOD pojaviti pa pročitaj Stop code npr STOP:xxxxxx pred kraj plavog ekrana zapiši ga na papir i stavi ovdje ali možda bolje da ne pokrećeš igru nego čekaš dok ti se to samo ne pojavi kako si inače dobivao da ne bi bilo problema.Laku noć sutra stavi stop code pa će ga članovi foruma kao i ja moći vidjeti ali ni ti ne trebaš nas samo upiši STOP code u browser i kraj njega napiši meaning tako će ti se sigurno nešto pokazati naprimjer STOP 0x00000024 meaning znači da ne valja neki vrag s hard diskom.Sretno i još jednom laka noć.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
14 godina
neaktivan
offline
Jako spor racunar

Sve sam uradio kako ste i rekli, ali ni to nije pomoglo.

Evo cijeli kod

 

0x0000008E (0xC0000005,0x83854010,0x8B51F85C,0x0000000000)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Jako spor racunar
Beki007 kaže...

Sve sam uradio kako ste i rekli, ali ni to nije pomoglo.

Evo cijeli kod

 

0x0000008E (0xC0000005,0x83854010,0x8B51F85C,0x0000000000)

http://pcsupport.about.com/od/findbyerrormessage/a/stop0x0000008e.htm Tu piše što i ja mislim ili je ram ili je driver ili bios ali za 8E najčešći je hardware problem jesi li možda kupio neki novi hardware nedavno,pa ga stavio ili možda novi ram.Vidim da kažeš da si pokrenuo memtest samo nadam se da si prošao najmanje 7 faza ili još bolje 100 posto jer to jako dugo traje i ovisi o kompjutoru.Možda samo trebaš nove drivere ili bios pa probaj još i to ako ti nije teško.Veoma mi je žao što čujem da je 8E jer to može biti dosta stvari.Probaj još i last known configuration a u njega dođeš tako što stišćeš F8 ko manijak pri paljenju računala.Kad dođeš do advanced boot options vidjet ćeš svoje opcije lastknowconfig je jedna od njih.Također na stranici piše da kad 05 slijedi 8E da samo trebaš microsoft service pack(iako ja to nisam znao) probaj ga skinuti ovdje http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=5842  i napravi win update start/all programs/win update.

Često kada ga prekineš dok se updatira kompjutor se zna pokvariti to se meni desilo gasim kompjutor nakon rada nekakav proces je za vrijeme gašenja ja sam kompjutor naglo isključio jer mi se nije dalo čekati 10 min i tako komp otišao kvragu.Sorry kaj je ovako puno stvari ali sa 8E code može biti dosta uzroka.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2012 17:17 (Ikarus01).
14 godina
neaktivan
offline
Jako spor racunar

Nisam nista ubacivao novo.

Ne znam vise sta da radim, zabolicu se od ovoga ali stvarno.

Sve sam moguce pokusavao i skenirao sa svim mogucim programima ali nema koristi.

 

 

ps.Zaboravio sam da kazem a mozda je to i kljucno.

Od kada sam instalirao novu temu za wind7 i mislim da mi se od tada pokazuje blue screen.Tema je instalirana preko onoga crnog prozora(cmd-a).

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Jako spor racunar
Beki007 kaže...

Nisam nista ubacivao novo.

Ne znam vise sta da radim, zabolicu se od ovoga ali stvarno.

Sve sam moguce pokusavao i skenirao sa svim mogucim programima ali nema koristi.

 

 

ps.Zaboravio sam da kazem a mozda je to i kljucno.

Od kada sam instalirao novu temu za wind7 i mislim da mi se od tada pokazuje blue screen.Tema je instalirana preko onoga crnog prozora(cmd-a).

 

Sad pucam u prazno ali obriši tu temu i odi na system restore ali ne znam hoće li to pomoći.I jesi bio u device manager jeli bilo kakvih zastavica.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2012 23:09 (Ikarus01).
14 godina
neaktivan
offline
Jako spor racunar

Nema zutih tackica.Temu sam izbrisao ali vjerujem da je jos ostalo nesto od nje

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice