It is now safe to turn off your computer

poruka: 16
|
čitano: 6.296
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
It is now safe to turn off your computer

Poruka iz naslova se pojavi na ekranu računala mog prijatelja nakon što ga uredno ugasi preko Start > Turn off Computer.

Računalo mu je zaista zastarjelo, dovoljno je reći da na matičnoj ploči veselo radi Celeron na nekih 600 MHZ, a RAM-a ima, ako se dobro sjećam, 128 MB. Na računalu je, naravno, XP SP2 koji se podosta vuče čak i pri otvaranju Explorera, a o surfanju i Youtubeu preko megabitnog DSL-a da i ne pričam.

Uglavnom, htio sam pitati vas znalce što se točno može uraditi da mu se poruka prestane pojavljivati i da se računalo normalno ugasi. Valjda sam pogodio podforum, jer mislim da ovo ima neke veze sa matičnom pločom i starim navikama Windowsa 98... Vi kažite.

Hvala, pozdrav

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
It is now safe to turn off your computer

Koliko ja znam to nije moguce maknuti. Mora kupiti novo racunalo ako zeli maknuti "It is now....".

 


Arch user, Don't Panic!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
It is now safe to turn off your computer

To se isto zna javiti na starim kompjuterima ako ima UPS uštekan.


CORE 2 DUO E4300 @ 1.8GHZ
2 GB RAM 667MHZ
ASUS 7300 GT @ 475/920
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: It is now safe to turn off your computer
asusdvd kaže...

Uglavnom, htio sam pitati vas znalce što se točno može uraditi da mu se poruka prestane pojavljivati i da se računalo normalno ugasi. Valjda sam pogodio podforum, jer mislim da ovo ima neke veze sa matičnom pločom i starim navikama Windowsa 98... Vi kažite.

Hvala, pozdrav

 Najvjerojanije se radi o tome da treba napraviti Enable Advanced Power Management support;
Dakle,
Start> Control Panel> Power Options> APM tab> odabrati Enable Advanced Power Management Support; kliknti na OK

Događa li mu se to nakon što je instalirao neki novi upravljački program ili otkad je instalirao Xp?
Jer mašina tako stara možda ni ne podržava ACPI...


Never interrupt your enemy when he is making a mistake.
Napoleon Bonparte
16 godina
neaktivan
offline
RE: It is now safe to turn off your computer

taj problem nije samo do matične (ustvari tu nema problema) moguće je da je i do napajanja koje nepodržava takvu funkciju.

16 godina
protjeran
offline
It is now safe to turn off your computer

A da li ima ATX napajanje? Ako je stariji AT form faktor onda nije čudno da dolazi takva poruka. I neka si nabavi 2*256 MB SDRAM-a Smijeh

Neke ploče  iz  toga  vremena su imale obje vrste konektora, pa si lako kupi neko ATX napajanje ako  je u tome problem.

Developer,developers,developers...coming and coming and coming...
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.3.2008 16:22 (the_tux).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: It is now safe to turn off your computer

To je stvar kombinacije Win98 sa starijim napajanjem/matičnom i 'turn off' fukcijom BIOSa. Nema tu pomoći osim ako se ne kupi nova konfa bojim se..


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
offline
It is now safe to turn off your computer

Hvala svima na odgovorima

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: It is now safe to turn off your computer

pogledaj imaš li uniprocessor ili multi processor u control panel-device manager-processor.

ako imaš uniprocessor, ništa ti neće pomoći, a ako imaš ovo drugo - imaš rješenje na googlu, samo trebaš tražiti utipkavanjem točne poruke koju dobivaš u google search bar.

16 godina
offline
It is now safe to turn off your computer

Najvjerojatnije je riječ o AT napajanju (u odnosu na ATX). To računalo se niti ne isplati nadograđivati. Neka kupi novo - danas je moguće sastaviti sasvim solidno računalo do 2.000 kuna (bez periferije).


Kad vidiš nekoga da se odmara, pomozi mu!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
It is now safe to turn off your computer

Stvarno ima glupih ljudi.Kaj odgovarate ako nemate niti malo pojima.Kompjuter mu javlja tu poruku iz tako banalnog razloga jer ima glupo kučište koje ima klasični prekidač za paljenje i gašenje računala i matična ga ne može sama isključiti.Daj malo mislite prije nego nekome nekaj odgovorite,to bi i djeca iz vrtića zaključila.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: It is now safe to turn off your computer
toma kaže...

Stvarno ima glupih ljudi.Kaj odgovarate ako nemate niti malo pojima.Kompjuter mu javlja tu poruku iz tako banalnog razloga jer ima glupo kučište koje ima klasični prekidač za paljenje i gašenje računala i matična ga ne može sama isključiti.Daj malo mislite prije nego nekome nekaj odgovorite,to bi i djeca iz vrtića zaključila.

Ljudi pokusavaju pomoci, ne tribas ih vridjati... 

madafaka
16 godina
protjeran
offline
RE: It is now safe to turn off your computer
toma kaže...

Stvarno ima glupih ljudi.Kaj odgovarate ako nemate niti malo pojima.Kompjuter mu javlja tu poruku iz tako banalnog razloga jer ima glupo kučište koje ima klasični prekidač za paljenje i gašenje računala i matična ga ne može sama isključiti.Daj malo mislite prije nego nekome nekaj odgovorite,to bi i djeca iz vrtića zaključila.

A ti si kupi naočale jer su neki od ovdje prisutnih odgovora bili točni u rješavanju problema. A vrijeđanje sudionika ovoga foruma nije prikladno ni u skladu sa pravilima. Za vrijeđanje si nađi druge forume, ili si napravi svoj i iživljavaj se koliko želiš.

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
16 godina
offline
RE: It is now safe to turn off your computer

do napajanja je ja kad sam u starom kompu promijenio napajanje netsala je ta poruka.


intel q6600,500gb hard,4gb ram corsair520w
10 godina
neaktivan
offline
It is now safe to turn off your computer

I ja imam isti problem 

Grafika mi je 96

Rama imam 1.5 giga

Procesor 2.8 

Hard disk 80 giga

 

 

Aaa kad uradim neki drugi sistem normalno gasim komp.. Uradio ovaj windovsx xp nemogu da ga gasim normalno.. Dali znate problem..

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
It is now safe to turn off your computer

Ja se sjecam te poruke dok sam imao 486 prije 17 godina :)))

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice