Hardverski problemi

poruka: 44
|
čitano: 6.936
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Mugen 2

Narode da li mogu kontrolirati brzinu okretaja na mugenu...radi na full non stop...1400 RPM....u biosu matične ne postoji opcija za to....asus m4a785 td-v evo-----Dankešen...Smijeh

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Mugen 2

pa pokusaj iskljucit onu opciju cool and quiet ako je to amd ploča ako je intel onda je nesto slicno tako,ali mislim da bi se to trebalo moc i preko softwarea u windowsu ali neznam sad kako.

12 godina
neaktivan
offline
Hardverski problemi

ne da mi se raditi novu temu pa evo zanima me kdje mogu spojit Vent na Matićnoj ili gdje već(MARKA venta-JXG)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hardverski problemi

malo pojasni pa onda ti možemo dati točniji odgovor koji ventilator bi ti stavio? za kaj koja matična malo podrobnije informacije za konkretan odgovor

11 godina
neaktivan
offline
Hardverski problemi

Pooooooooz :D
Imam jedan problem sa grafickom Gforce :D
Ovako imam instaliran driver i sve :D

Al koju god igricu instaliram udjem u nju krenem igrati pojave se neke sare jel to sad do upodate il neceg drugog ? :D
Unaprijed Hvala <3 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Hardverski problemi

Probaj instalirat druge drivere !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hardverski problemi
Omi123 kaže...

Pooooooooz :D
Imam jedan problem sa grafickom Gforce :D
Ovako imam instaliran driver i sve :D

Al koju god igricu instaliram udjem u nju krenem igrati pojave se neke sare jel to sad do upodate il neceg drugog ? :D
Unaprijed Hvala <3 

 Probaj instalirati najnovije drivere za grafičku.

Napravi update biosa. Ako ovo ne pomogne onda ti grafička polako odlazi.

11 godina
neaktivan
offline
Hardverski problemi

Problem signature:
Problem Event Name: BlueScreen
OS Version: 6.1.7601.2.1.0.256.4
Locale ID: 1050

Additional information about the problem:
BCCode: 124
BCP1: 0000000000000000
BCP2: FFFFFA8006142038
BCP3: 00000000B2000000
BCP4: 0000000000000115
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Files that help describe the problem:
C:\Windows\Minidump\091112-18328-01.dmp
C:\Users\Danijel Maric\AppData\Local\Temp\WER-39843-0.sysdata.xml 

izbaci mi bluscreen svakig pola sata neznam sta se dogada nosio sam na servis ali kazu da kod njih radi normalno sve i da neznaju sta je pa molio bi ao neko nesta zna ili ako se nekom tako slicno sta dogodilo da mi pomogne da rijesim taj problem Zahvaljujem se

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.9.2012 16:02 (dmar240).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Hardverski problemi


Koji je dobar hladnjak za ovaj procesor?



Imam ovaj procesor:

Intel® Core™ i5
CPU brand Intel
CPU model 2400
CPU brzina [GHz] 3,10
L3 Cache 6 MB
Chipset Intel® H61(B3) Express
Socket

1155
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Hardverski problemi

Ovako. kad udem u Win7 i idem nekaj raditi, bilo sta odmah se zamrzne, i idem restartati preko restart buttona i pazite sad ovo, ono nece odmah restartati nego tek nakon 15 sekndi. i dobro idem ja u linux i tamo isto sranje, ne znam kaj dalje raditi, ima li itko kakvu indikaciju, da li to do maticne ili do HDD-a, ima li itko kakvu ideju...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hardverski problemi
Master11 kaže...

Ovako. kad udem u Win7 i idem nekaj raditi, bilo sta odmah se zamrzne, i idem restartati preko restart buttona i pazite sad ovo, ono nece odmah restartati nego tek nakon 15 sekndi. i dobro idem ja u linux i tamo isto sranje, ne znam kaj dalje raditi, ima li itko kakvu indikaciju, da li to do maticne ili do HDD-a, ima li itko kakvu ideju...

Računalo koje imaš pod Moj PC?

Stručnjak za odmaganje...
12 godina
offline
Hardverski problemi

Da, tako je...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hardverski problemi
Master11 kaže...

Da, tako je...

Probaj ga bootati sa samo jednom pločicom rama (mjenjaj ih, jednom jedna a drugi put druga).

Stručnjak za odmaganje...
12 godina
offline
Hardverski problemi

Odvrtio memtest i sve radi dobro, zasto bi RAM-zezao, sad sam na njemu ali sa boot-a parted magic i sada radi dobro, ali kad sam isao restorati particiju na kojoj je win7 zastekalo je jer je tada radilo sa HDD-om...
Imas li jos koju indikaciju ili da probam ovo sto si predlozio...

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.9.2012 22:27 (Master11).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hardverski problemi
Master11 kaže...

Odvrtio memtest i sve radi dobro, zasto bi RAM-zezao, sad sam na njemu ali sa boot-a parted magic i sada radi dobro, ali kad sam isao restorati particiju na kojoj je win7 zastekalo je jer je tada radilo sa HDD-om...
Imas li jos koju indikaciju ili da probam ovo sto si predlozio...

Ajde probaj s Live Linuxom, pokreni Disks pa pogledaj SMART data.

Stručnjak za odmaganje...
12 godina
offline
Hardverski problemi

Da li moze Live od Ubuntu-a...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Hardverski problemi

Meni se cini da je problem kod tebe u ploci.

clock2much
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hardverski problemi
Master11 kaže...

Da li moze Live od Ubuntu-a...

Ovo ti je Ubuntu 12.04. Frendu je nedavno laptop izbacio jednu od tih SMART porukica, nakon provjere u servisu slijedila je zamjena diska koji je bio na izdisaju. Nadam se da kod tebe neće biti takav slučaj.

Stručnjak za odmaganje...
12 godina
offline
Hardverski problemi

Evo, ovako, zvao sam lika iz servisa i dao mi je upustva kaj napraviti, uglavnom instalirao sam nanovo Win7, i skinuo DLG za moj WD Caviar Black, SMART je prosao ali je na Extended Testu (Bad sectors provejrava) zamrznuo, pa sam u safe mod otisao i tamo je prosao, i onda sam iskljucio računalo, i pazi ovo: nije mi htjelo podignuti uopce, sve se vrtjelo od komponenti ali CPU LED je svjetlio sto znaci error prilikom POST-a kod proca i tako sam 3-4 puta gasio racunalo i uspijelo mi je nekako proci, i onda sam poceo drivere instalirati i zamrznuo se kod druge instalacije drivera... ja ugasim racunalo maknem jednu RAM plocicu i sve je islo glatko, instalirao potrebne drivere od maticne i drivere od graficke instalirao  google chrome i malo surfao i ugasio racunalo i idem opet upaliti nece CPU LED svijetli, nista ne pisti na maticnoj, i vise mi nece raditi, eto dijagnoza je procesor, a serviser mi je rekao da taj procesor bas ne voli tu maticnu, tako da je dvojci ili trojci morao raditi zamjenu iz 2400 u 2500K i da je sve dobro radilo, tako da ne znam sta reci, eto i meni nece, znaci do procesora je...
RAM sa testirao memtest-om i sve u redu...
Sad moram cekati ponedjeljak pa cu mu javiti, pa cemo vidjeti dalje...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Hardverski problemi

Evo ovako imam problem kad upalim računalo pojavi mi se (slika 1) kad stisnem tab ili del pokaže mi se ( slika 2 ) ostalo mogu stiskati što god ali ne mogu ni u sistem ni u bios što da napravim mislim da je matična vrisnula ali sumljam još na ram i procesor   Pomozite

Slika 1 Slika 1
Slika2 Slika2
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2012 11:27 (Rvms).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hardverski problemi

Za početaj pokušaj ccmos. Otvori kućište, isključi kabel iz napajanja, izvadi bateriju s matične i pusti tako 2-3 minute. Tako bi trebao resetirati postavke biosa.

12 godina
neaktivan
offline
Hardverski problemi

pokušao sam i ništa opet isto

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Hardverski problemi

Probaj spojiti PS/2 tipkovnicu pa opali F8 ili nesto tako.

clock2much
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hardverski problemi
Rvms kaže...

pokušao sam i ništa opet isto

Napravi memtest

12 godina
neaktivan
offline
Hardverski problemi

pokušao sam hirens boot  ali ne učitava cd promjenio čitač ista priča jednostavno je zaleđen tu

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2012 12:02 (Rvms).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hardverski problemi
mate960 kaže...

Probaj spojiti PS/2 tipkovnicu pa opali F8 ili nesto tako.

pa spojena je cjelo vrijem i pokušao ništa samo promjeni i piše ovo boot selection popup menu has been selected i to je to

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2012 12:15 (Rvms).
12 godina
online
Hardverski problemi

Dali ima kakvih beepova kad pališ komp? Probaj zamjeniti memoriju....hmm.....na drugoj slici nema HDD?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Hardverski problemi

normalni beep kad se pali računalo e to pokušat ću promjeniti hdd pa ću vidjeti 

 memoriju sam mjenjao

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2012 12:28 (Rvms).
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Hardverski problemi

Javi ako riješiš!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Hardverski problemi

nije hdd mjenjao iz drugog računala koje radi

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2012 12:28 (Rvms).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice