Bitforce glasni ventilatori u idle-u

poruka: 8
|
čitano: 2.361
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Bitforce glasni ventilatori u idle-u
Pozdrav, uzeo sam gotov PC sa kucistem bit force voltron rgb-4 i koliko vidim ventilatori su lancano povezani i tako povezani u napajanje. i tako mi rade na 100% cijelo vrijeme i preglasni su. a kad odspojim jedan ventilator i spojim ga na maticnu koja je asrock b450m pro4 r2.0 onda ventilator uopce ne radi. probao sam spojiti na cha_fan3, cha_fan2. pa da probam namjestiti jacinu u Biosu ali neuspjesno. jel ima tko takav problem i kako rijesiti da ne budu toliko glasni, a da ne kupujem druge ventilatore ?

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2023 0:40 (daddo.1009).
 
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Bitforce glasni ventilatori u idle-u
daddo.1009 kaže...
Pozdrav, uzeo sam gotov PC sa kucistem bit force voltron rgb-4 i koliko vidim ventilatori su lancano povezani i tako povezani u napajanje. i tako mi rade na 100% cijelo vrijeme i preglasni su. a kad odspojim jedan ventilator i spojim ga na maticnu koja je asrock b450m pro4 r2.0 onda ventilator uopce ne radi. probao sam spojiti na cha_fan3, cha_fan2. pa da probam namjestiti jacinu u Biosu ali neuspjesno. jel ima tko takav problem i kako rijesiti da ne budu toliko glasni, a da ne kupujem druge ventilatore ?

 

 Pogledaj u biosu na koji način reguliraš vrtnju, imaš dc, pwm i na nekim pločama auto, kada si ih uboo u ploču probaj prvo u pwm modu ukoliko ne možeš kontrolirati vrtnju prebaci na dc.

 

slika iz asrockovog biosa...

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Bitforce glasni ventilatori u idle-u

Pozdrav, ma sve moguce sam probao u biosu . Ventilator uopce ne daje znakove zivota kada ga spojim na maticnu. Dok cim ga vratim u seriju na napajanje . I vrti i svijetli jer je rgb 

8 godina
offline
Bitforce glasni ventilatori u idle-u

sto nisu ti bitforce oni glupi rgb-ovi, idu preko molexa, i nemaju pwm regulaciju, elem ni ne mogu raditi preko 3 pin konektora, iako se daisi chainaju tako?

 

ja imam neke takve i rade samo na molexu.

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Bitforce glasni ventilatori u idle-u

Znaci ako zelim tise racunalo moram kupiti druge ventilatore? Jer ovo je uzas kad rade non stop na 100% 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Bitforce glasni ventilatori u idle-u

iskreno ne znam, provjeri tocno koji su ventovi, ja imam drugacije kuciste i kod mene su "glupi" koji konstantno rade, ali ne mogu reci, stvarno su tihi...

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Bitforce glasni ventilatori u idle-u
daddo.1009 kaže...
Pozdrav, uzeo sam gotov PC sa kucistem bit force voltron rgb-4

 

Nikad nemoj kupovati gotov PC jer vjerojatno imaš unutra i neko škart napajanje, a i sigurno si ga platio više nego što bi platio neku konfiguraciju koju bi složili u racunala.hr npr. Dobio si manje, platio više.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Bitforce glasni ventilatori u idle-u

Ma kupio sam slozen PC na to sam mislio . Da ga ja nisam osobno slagao. 

https://www.njuskalo.hr/pc-racunala/gaming-pc-rtx-3070-ryzen-5-5600x-oglas-40982028

uzeo sam ovakav i to kucisteje i njihovi ventilatori . Komp radi savrseno jedino su ventilatori glasniji 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice