Bad BIOS Checksum

poruka: 5
|
čitano: 2.869
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Bad BIOS Checksum
Ovako... Nakon instalacije driver za tv tuner,koji je 100% kompatibilan sa Windowsom 7, pojavio mi se ekran sa porukom: "Boot Block Compatible ver.000
Please do NOT insert any disc into CD-ROM or Floppy drive if you want to recovery with an USB device.
Bad BlOS Checksum. Starting BIOS recovery...
Checking for floppy...
Floppy not found
Checking for Cd- rom...

I onda trazi neki M2N68...... .exe file, ali ga ne nađe.
Stavio sam cd koji sam dobio uz maticnu, ali nema tog filea.
NVIDIA: The Way It's Meant to Be Played :P
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Bad BIOS Checksum

Oštećen BIOS. Onda ugrađeni softver automatski traži vanjski medij kako bi pronašao datotetku i obavio flash, i onda kako bi računalo normalno radilo. 

Iako neznam čime je to izazvano (možda je netko drugi bio za računalom, pa prčkao stvari) skini s interneta sa službene stranice proizvođača matične ploče zadnju verziju, stavio na CD/Floppy i pokreni računalo s tim ubačeno. Trebalo bi samo flash obaviti.

U slučaju da se skinuta verzija sa interneta (koja usput mora biti namjenjena baš toj ploči) nepodudara sa nazivom koji taj softver traži (M2N68...... .exe) samo ga preimenuj u taj naziv i stavi na medij.


 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Bad BIOS Checksum
Komp je normalno radio dok nisam instalirao drivere sa cda koji sam dobio uz tv karticu...
A koji tocno file da skinem od ovih ponudenih,

http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM2Plus/M2N68VM/#download

I kako onda instalirati drivere sa tv tuner, preko windows updatea?
NVIDIA: The Way It's Meant to Be Played :P
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Bad BIOS Checksum

Skidaš najnoviju verziju, tj. onu zadnjeg datuma. I onda to ubaci i pokreni program. Poslje normalno instaliraj drivere. Instaliraj zadnju verziju drivera za TV karticu.

15 godina
neaktivan
offline
Bad BIOS Checksum

Evo, skinuo sam taj file, najnoviju verziju i nomralno sada radi.

Pisalo je neš bad cmos settings, ali sam pretisnuo F2 da stavi default settings.

 

Jel' to u redu sada? Normalno sve radi...

 

NVIDIA: The Way It's Meant to Be Played :P
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice