Domena, hosting i plaćanje

poruka: 6
|
čitano: 1.276
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 tjedana
Pozdrav,

Evo ovako mene bi zanimalo par sljedećih stvari.
Bavim se izradom web stranica i aplikacijq, međutim zanima me sljedeće.

Primjer dogovorim se sa nekim klijentom za web stranicu a nema domene i hostinga, kako to onda ide regisriram domenu i hosting na njegove podatke adresu, email adresu i to? Pošto je po meni nekako logičnije da to ide na moju email adresu da se ne može doći do fajlova stranice, znaci isključuvo direct upload.

I zanima me u vezi plaćanja kako bi se plaćalo.. avansno 50% - 50% po početku projekta i po završetku ili kako?

Unaprijed hvala na Vašim mišljenjima. :)

0 0 hvala 0
6 tjedana
Re: Domena, hosting i plaćanje
Malo mi nisu jasne te neke stvari još.. netko je sigurno u toku i ostalo, pa ako bi mi mogao objasniti malo te neke stvari.
Hvala! :)

0 0 hvala 0
8 godina

Ako ti rješavaš hosting onda ga uzmi. Po meni je bolje uzeti VPS i gore stavit x webova, ovisno o velični i zahtjevnosti. Klijent ti mjesečno plaća hosting.

0 0 hvala 0
11 godina

Ako ćeš hostat i održavat web stranice koje napraviš uzmi dobar hosting, dobar VPN ili ako ces ozbiljnije imaš na server4you povoljne dedicirane servere ali se moraš razumit u root web server administraciju i odlican registar za domene je namesilo. Održavanje, kao posebna stavka, i hostanje donose značajan prihod s vremenom ali i obavezu, pa procejeni, koji su tvoji planovi u budućnosti, jeli ti ovo privremeni posao ili se mislliš ozbiljno bavit s tim.

Kaparu prije posla obavezno, 30-50%

0 0 hvala 0
6 godina

Sto ce mu vpn? :)

0 0 hvala 0
11 godina
Re: Domena, hosting i plaćanje
Haha, VPS. Autocomplete je meni nešto najgore. Ali nisam imao dobra iskustva s tim virtualkama u početku, cak bi i dobar shared bio bolji. Jer isto djeli resurse. Opet je povoljan dedi bolji izbor ako se gleda buduće projekte.
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2021 17:02 (KIKI3ooo).

0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice