Domena, hosting i plaćanje

poruka: 10
|
čitano: 5.669
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
neaktivan
offline
Domena, hosting i plaćanje
Pozdrav,

Evo ovako mene bi zanimalo par sljedećih stvari.
Bavim se izradom web stranica i aplikacijq, međutim zanima me sljedeće.

Primjer dogovorim se sa nekim klijentom za web stranicu a nema domene i hostinga, kako to onda ide regisriram domenu i hosting na njegove podatke adresu, email adresu i to? Pošto je po meni nekako logičnije da to ide na moju email adresu da se ne može doći do fajlova stranice, znaci isključuvo direct upload.

I zanima me u vezi plaćanja kako bi se plaćalo.. avansno 50% - 50% po početku projekta i po završetku ili kako?

Unaprijed hvala na Vašim mišljenjima. :)
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Domena, hosting i plaćanje
Malo mi nisu jasne te neke stvari još.. netko je sigurno u toku i ostalo, pa ako bi mi mogao objasniti malo te neke stvari.
Hvala! :)
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Domena, hosting i plaćanje

Ako ti rješavaš hosting onda ga uzmi. Po meni je bolje uzeti VPS i gore stavit x webova, ovisno o velični i zahtjevnosti. Klijent ti mjesečno plaća hosting.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Domena, hosting i plaćanje

Ako ćeš hostat i održavat web stranice koje napraviš uzmi dobar hosting, dobar VPN ili ako ces ozbiljnije imaš na server4you povoljne dedicirane servere ali se moraš razumit u root web server administraciju i odlican registar za domene je namesilo. Održavanje, kao posebna stavka, i hostanje donose značajan prihod s vremenom ali i obavezu, pa procejeni, koji su tvoji planovi u budućnosti, jeli ti ovo privremeni posao ili se mislliš ozbiljno bavit s tim.

 

Kaparu prije posla obavezno, 30-50%

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Domena, hosting i plaćanje

Sto ce mu vpn? :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Domena, hosting i plaćanje
Haha, VPS. Autocomplete je meni nešto najgore. Ali nisam imao dobra iskustva s tim virtualkama u početku, cak bi i dobar shared bio bolji. Jer isto djeli resurse. Opet je povoljan dedi bolji izbor ako se gleda buduće projekte.
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2021 17:02 (KIKI3ooo).
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Domena, hosting i plaćanje
Ukoliko netko nema domene i hostinga, kako onda ide taj postupak sa registracijom i to?
Ide li registracija na moju email adresu i ostale podatke ili kako?
Pošto ja nebih želio da klijent može doći u File Manager i raditi sa stranicom / aplikacijom što god želi.

Unaprijed hvala na pomoći!
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Domena, hosting i plaćanje
Zanima me kako Vi ostali to radite koji se bavite s time.
Ili pustite klijentima da mogu do File Manager-a.?

Ukoliko bi netko mogao cijeli postupak objasniti, kako, sto itd..
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Domena, hosting i plaćanje

Imaš svoj hosting i ti imaš pristup njemu. Klijent ne treba pristup, pogotovo ako nije informatički potkovan.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Domena, hosting i plaćanje

Sve ovisi o situaciji.

 

Kod mene firma ima svoj cpanel na kojemu je više domena. Ukoliko na jednu od domena ide novi web a radi ju vanjska firma ili vanjski suradnik tada se omogući samo pristup do tog foldera unutar Public_html.

Naravno da ako firma ima svoju domenu i svoj cpanel da mogu pristupiti svemu (tj. njihova odgovorna osoba) uključujući i folder strukturu.

 

To se naravno može izbjeći da ti radiš web na svom serveru a onda oni samo preusmjere domenu u svom cpanelu na tvoj server ali to prolazi samo kod firmi koje baš ne razumiju stvari jer zašto bi svoju domenu smjestili kod nekog izvana.. Pravilno je imati svoju domenu, svoj cpanel i bez ikakvih spajanja "izvana" (osim kad se eventualno omogući temporary pristup ali samo točno određenoj lokaciji).

FOR THE HORDE
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice