Konfiguracija sa 3070 + monitor

poruka: 7
|
čitano: 1.528
|
moderatori: pirat, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Konfiguracija sa 3070 + monitor

Uhvatila me ideja da prodam sto imam i da se prebacim na 4k gaming.

Sve komponente imaju svoje kutije i papire, ocuvane, super stanje.

Komponente pod garancijom jos 2+ godine:
Kučište Be quiet! Pure Base 500DX
GPU Asus RTX 3070 TUF 8G V2 OC
Napajanje GIGABYTE P650B, 650 W, 80+ Bronze
SSD ADATA 512GB SX8200 Pro PCIe M.2 2280
Memorija CRUCIAL Ballistix 2x8 GB, DDR4 3600MHz, PC4-28800
Cooler ARCTIC Freezer 3

Prosla garancija, komponente kupljene krajem 2020.:
Monitor LG 27GL850-B
MBO MSI B450-A Pro MAX, AM4, DDR4, U3, m.2, ATX
CPU AMD CPU Desktop Ryzen 5 6C/12T 3600 (4.2GHz,36MB,65W,AM4)
SSD Kingston 960GB A400 Series 2.5" SATA3 SA400S37/960G


Uz to dajem free i dosta stare ali i dalje dobre zvucnike (normalno ih koristim svo vrijeme):
Zvučnici LOGITECH Z-2300 retail, 2.1, 200W RMS

 

 

Koliko bi mogao dobiti za sve ovo?

(ne prodajem jos nista, ako budem, stavit cu na podforum prodaja)

10 godina
offline
Konfiguracija sa 3070 + monitor

Dal ti se isplati sve prodavat za 4k, pitanje je, jer 4k zahtjeva jedino sto jacu grafu i to je to, eventualno stavis R5 5600 i neko jace gold napajanje... sad ak ti se neda gledat ove starije komponente onda druga stvar.

Kad netko odredi cijenu i ak bude islo odvojeno, mozda bi se predbiljezio za ram 

3 godine
offline
Konfiguracija sa 3070 + monitor

Ako ces ici na 4k i ne jacu grafu od rtx 4070 nema ti smisla ici na ista novije! U nekim naslovima ce ti i taj 3600 biti Bn cak i za 4k pa razmisli!

11 godina
offline
Re: Konfiguracija sa 3070 + monitor
hahhaajaads kaže...

Dal ti se isplati sve prodavat za 4k, pitanje je, jer 4k zahtjeva jedino sto jacu grafu i to je to, eventualno stavis R5 5600 i neko jace gold napajanje... sad ak ti se neda gledat ove starije komponente onda druga stvar.

Kad netko odredi cijenu i ak bude islo odvojeno, mozda bi se predbiljezio za ram 

 

A, da. Moze i to biti opcija. Zapravo mi je zao prodavati kuciste jer sam ga nedavno tek kupio, a opet prodavati komponentu po komponentu ce potrajati.

Znaci MBO mi je ok a GPU upgrade, kazes? Samo procesor i napajanje?

Nije losa ideja, tenks!

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.9.2023 16:54 (congo).
11 godina
offline
Re: Konfiguracija sa 3070 + monitor
Boris grozni kaže...

Ako ces ici na 4k i ne jacu grafu od rtx 4070 nema ti smisla ici na ista novije! U nekim naslovima ce ti i taj 3600 biti Bn cak i za 4k pa razmisli!

 

Sve krece od toga da zelim gejmat na OLEDu (razmazio me PS5 na 55'' LG C1). Koliko sam istrazivao, monitori su meh, imaju svi premaze, nisu glossy itd.

Plan mi je uzeti LG C2 ili C3 i to 42''.

E sad, to je 4k, pa mi za to treba i nova graficka jer 3070 to ne moze tjerati. 4070, a niti 4070ti nisu bas neka preporuka, tako da gledam jace.

Najjeftinije opcije su 4080 ili 7900 XTX - jos nisam pametan koju bi.

 

Ali imam vremena za sve, vjerojatno necu nista kupovati tamo do 12.mj., mozda i cijene nesto padnu do tada.

10 godina
offline
Re: Konfiguracija sa 3070 + monitor
congo kaže...
hahhaajaads kaže...

Dal ti se isplati sve prodavat za 4k, pitanje je, jer 4k zahtjeva jedino sto jacu grafu i to je to, eventualno stavis R5 5600 i neko jace gold napajanje... sad ak ti se neda gledat ove starije komponente onda druga stvar.

Kad netko odredi cijenu i ak bude islo odvojeno, mozda bi se predbiljezio za ram 

 

A, da. Moze i to biti opcija. Zapravo mi je zao prodavati kuciste jer sam ga nedavno tek kupio, a opet prodavati komponentu po komponentu ce potrajati.

Znaci MBO mi je ok a GPU upgrade, kazes? Samo procesor i napajanje?

Nije losa ideja, tenks!

 Po meni, najbolja i najjeftinija opcija. Maticna je super, mozes stavit i 5600 na nju (iako mislim da nema potrebe), i ako ides na jacu grafu definitivno stavi nekakvo 850w+ gold napajanje i stavi sto jacu grafu...

16 godina
offline
Konfiguracija sa 3070 + monitor

Kako sam imam 48 lg cx imao sam prvotno 3060ti pa 3080 i sada rx 6950 xt, dojmovi su ovi...rx odnosno AMD kartica zbog freesync premiuma radi puno bolje i uglađenije od softwerskog Gsynca, amd chill radi čuda tako da ova rx 6950 xt u večini naslova se ni ne oznoji, a radi fluidno u freesync rasponu tako da ne vidim i ne osjetim razliku od 50 70 illi pak maximalnih 116hz odnosno fps koje sam zadao u postavkama drivera.

 

>Sa Nvidija karticama bez obzira na G sync nije bilo tako glatko ni fluidno bez obzira kako god postavio, stoga razmisli ako češ na LG oled o kupovini amd kartice, rekao bih da ti je sa uredno postavljenim driverima i  i chillom dovoljna rx 6800 kartica za 4k igranje jer ja gledam da imam viška snage sa ovom rx 6950 xt za ono što ja koristim a to je pubg i wot te neki noviji sp naslovi. Ukoliko misliš igrati starfield i sl. ionako ti je svejedno jer je igra toliko loše optimizirana da je to strahota,,,,eto mojih 5 centi na ovu temu, ostalo su drugi dobro rekli, procesor ti je za 4k toliko malo bitan da mi je prvotni i3 12100f bio više nego dovoljan, ako bi ostajao na amd platformi uzmi si Ryzen 5600 na ovu mbo i rx 6800 i na više i budeš pre zadovoljan, te ne zaboravi uzeti hdmi 2.1 kabel sa podrškom za 8k 60hz odnosno 4k 120hz jer sa običnim hdmi nema benefita i freesynca/gsynca u 120hz HDR-a te 10bit boja....lp i sretno

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.9.2023 18:21 (Wiz3m4n).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice