Koji programski jezici se najviše isplate?

poruka: 105
|
čitano: 41.552
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Koji programski jezici se najvise isplate?
pitanje

Evo ljudi mojeg pitanjca koje me uzasno muci. Upisao sam faks proshle godine i jedan od predmeta je programiranje u C-u. Kroz taj jedan semestar obradili smo C od pocetka do kraja. E sad, danas kad pogledam ima jako puno tih jezika za programiranje i meni je problem odrediti koji da slijedeci pocnem uciti?

 

Od kolega sa faksa najcesce sam cuo C++. Zanima me zasto bash C i C++ i po cemu su oni bolji od drugih jezika? Takodjer sam si nabavio Visual Studio 2008 u kojem imam ponudjeno 3 programska jezika. Visual Basic, Visual C# i Visual C++. Koja je razlika izmedju tih jezika, te koji se za sta sluzi? i naravno koja je razlika izmedju Visual C++ i C++?

 

Isto tako sam cuo da ljudi najcesce za Windows aplikacije spominju taj Visual C++. Moram priznat da za kreiranje jednog gumba u tom programu treba puno vise vremena nego u recimo C# koji je u vecini napravljen kao "Drag and drop". tj dali postoji takva opcija za Visual C++?

 

A da nepricam o ostalim jezicima tipa fortran, pascal itd. ( Trenutno ciljam samo na programske jezike vezane uz operacijske sustave, ili drugim rijecima bez web-a )

 

Toliko od mene,

i puno hvala unaprijed!

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.6.2008 20:57 (LBS).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koje programski jezici se najvise isplate?

Ja predlažem C++, jer je to kvalitetan i ozbiljan programski jezik. Naravno, nije lagan. Razlika između C-a i C++ jest da je C++ poboljšana verzija, ne znam kako da kažem, neka vrsta ekspanzije (grozan primjer Izlanuo se), no postoji dosta velika razlika između ta dva jezika.

Ozbiljno...
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koje programski jezici se najvise isplate?
sve ovisi za sta ti treba...

visual c++ je microsoftov naziv... to je c++ ko svaki drugi... visual c++, c#, basic... compileri...

c++ ima OOP sto C nema...
C# trazi .net freamwork i on je za win aplikacije pretezito...
15 godina
neaktivan
offline
Koje programski jezici se najvise isplate?

Zaboravih spomenuti Visual C++ Express, besplatna verzija.

Ozbiljno...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Koji programski jezici se najvise isplate?

Probaj C#. S tim jezikom mozes vise manje sve. Win aplikacije, mobile aplikacije, web, 3D (XNA), itd... Uz to, jako je slican Javi, koja ti moze posluziti za platforme koje nemaju .NET.

C++ se koristi sve manje. Uglavnom je ostao za neke specijalne primjene: embedded sustave, high performance aplikacije (npr. igre), itd. Uglavnom, jezik izabires po namjeni, ali za vecinu primjena je C# (ili Java) najbolje rjesenje. 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji programski jezici se najvise isplate?
preporucio bih python!!!
15 godina
neaktivan
offline
Koje programski jezici se najvise isplate?

C je proceduralni jezik, dok C++ i C# (pogotovo) su objektno orijentirani jezci. S obzirom da vec znas C, bit ce ti malen problem shvatiti objekte i klase i sve to sto je dio objektno orijentirane paradigme :) Nista strasno. Nauciti ces :) Sve od M$ sto ima prefix Visual je isto sto i bez tog prefiksa (skoro :D). C je dobar jezik, ali se danas ne koristi puno osim u npr. pisanju drivera, emedded sustava, itd (ja sam ga koristio u takvim stvarima). Veliki dio Linuxa je pisan u C-u (jezgra npr. ako se ne varam). C# je M$ (uz intel, hp, itd) jezik i ako zelis raditi za Win platformu, on ce ti dobro posluziti za takvo nesto :) Dapace, jezik buducnosti :) A i na linuxu ces ga isto moci koristit preko mono platforme.. iako ovo zadnje nisam nikad isprobao. Pocni sa C++ pa se kasnije prebacis na C#. Laksa ce tranzicija biti, a jednom kad naucis C++/C#, jako malo ce ti trebat da i Javu naucis ;) Sretno!

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.6.2008 22:59 (infinityzg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koje programski jezici se najvise isplate?

Ako si naucio C, onda sada moras nauciti C#!! c++ je lijep i koristan jezik, ali sve u svoje vrijeme....

 

neznam bas sto si naumio raditi i sto bi zelio programirati ali mozhes pokusati i JAVU-dosta zanimljiv jezik!

 

 

inace se  ti jezici uce ovim redosljedom! :: c ili c++ a onda c# pa tek onda c/c++ {ovisi koji si vec naucio!} a uz njih se uce java, i nesto !! obavezno !! uci se programirat JEDAN jezik u vise programa.... odnosno.... c++ trebas znati pisati u devC++, Visual studio i sl..

 

:=)

http://www.puma1400.deviantart.com Dennis Ritchie"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koje programski jezici se najvise isplate?
puma1400 kaže...

Ako si naucio C, onda sada moras nauciti C#!! c++ je lijep i koristan jezik, ali sve u svoje vrijeme....

 

neznam bas sto si naumio raditi i sto bi zelio programirati ali mozhes pokusati i JAVU-dosta zanimljiv jezik!

 

 

inace se  ti jezici uce ovim redosljedom! :: c ili c++ a onda c# pa tek onda c/c++ {ovisi koji si vec naucio!} a uz njih se uce java, i nesto !! obavezno !! uci se programirat JEDAN jezik u vise programa.... odnosno.... c++ trebas znati pisati u devC++, Visual studio i sl..

 

:=)

 
hehe sad bus zbunil covjeka :D Mene jesi... ;)

Ako si naucio C, onda sada moras nauciti C#!! c++ je lijep i koristan jezik, ali sve u svoje vrijeme....

Kaj bi to trebalo znaciti? :) Zasto mora odma sa C-a preci na C#? Lijep i koristan... super.. nek onda prvo C++ nauci nakon C-a, pa onda C#

 

 

c ili c++ a onda c# pa tek onda c/c++ {ovisi koji si vec naucio!}

E ovo me isto zbunilo :) Naucis C ili C++ pa onda C# i onda se opet vrartis na C/C++ da utvrdis gradivo ili? :)

 

 

c++ trebas znati pisati u devC++, Visual studio i sl..

Tocno :) Iako je sintaksa ista, samo svaki IDE ima svoje prednosti i nedostatke. Moj favorit Visual Studio...

16 godina
neaktivan
offline
Koje programski jezici se najvise isplate?

Sto se tice programskog jezika za izradu aplikacija za OS kolko vidim, najcesce se koriste Java i C#. Vidim da se u zadnje vrijeme jako puno traze Java programeri, to je valjda zbog toga sto java radi i na linux-u. (radi i C# , nisam probao, navodno nije naj...)

 

Za pisanje ostalih programa ti je najbolji i najkorišteniji obican C, (programi za uC i uP )

 

Posto znas C ostale jezike naucis odmah, to ti je ko da s bicikla predes na motor, tako da bi ti preporucao da Javu i C# naucis, a ostalo pogledas malo skripte i sintaksu pa ako ce ti trebati brzo se preusmjeris

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koje programski jezici se najvise isplate?

java programeri su najtraženiji i jedni od programera koji su 50 % više plačeniji.

nestašica java programera se vuče preko 8 godina.

nadalje dosta su plačeni c++ programeri na linuxu.

java+vb.net+python+C# = 40 %

a znam za neku firmu koja je  tražila python programera.rade aplikacije za obradu velikih količina podataka.

 

plača  cca. 120 000 $/godišnje. posao je u kaliforniji.

 

 

pogledaj listu, a posebno grafove za c i c++, korištenje je drastično palo.slab je interes za c++, zato što je jako težak i teško se uči.

to nije ono uzmeš knjigu u učiš sam kao kod jave ili C#.za c++ moraš imati dobrog predavača s odslušanim fondom od najmanje 1000 sati + toliko vježbe i možeš reći da nešto znaš.tek si zagrebao površinu.za svaki jezik treba 10 godina rada i truda, a za c++ čak i više.i zato c++ uopće ne želim učiti.

 

www.tiobe.com

 

java -> 2500

C# -> 3500

Vb.net -> 1500

Python -> 200

                       -> 7700

 

c++ -> 2500

c -> 1800

         -> 4400

 

ww.cwjobs.co.uk

 

 

java ->10900

C# ->1600

Vb.net ->1400

Python ->500

                       ->14400

 

c++ ->1700

 

http://careers.msn.com/

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.6.2008 21:53 (MarkoCro).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koje programski jezici se najvise isplate?
infinityzg kaže...
puma1400 kaže...

Ako si naucio C, onda sada moras nauciti C#!! c++ je lijep i koristan jezik, ali sve u svoje vrijeme....

 

neznam bas sto si naumio raditi i sto bi zelio programirati ali mozhes pokusati i JAVU-dosta zanimljiv jezik!

 

 

inace se  ti jezici uce ovim redosljedom! :: c ili c++ a onda c# pa tek onda c/c++ {ovisi koji si vec naucio!} a uz njih se uce java, i nesto !! obavezno !! uci se programirat JEDAN jezik u vise programa.... odnosno.... c++ trebas znati pisati u devC++, Visual studio i sl..

 

:=)

 
hehe sad bus zbunil covjeka :D Mene jesi... ;)

Ako si naucio C, onda sada moras nauciti C#!! c++ je lijep i koristan jezik, ali sve u svoje vrijeme....

Kaj bi to trebalo znaciti? :) Zasto mora odma sa C-a preci na C#? Lijep i koristan... super.. nek onda prvo C++ nauci nakon C-a, pa onda C#

 

 

c ili c++ a onda c# pa tek onda c/c++ {ovisi koji si vec naucio!}

E ovo me isto zbunilo :) Naucis C ili C++ pa onda C# i onda se opet vrartis na C/C++ da utvrdis gradivo ili? :)

 

 

c++ trebas znati pisati u devC++, Visual studio i sl..

Tocno :) Iako je sintaksa ista, samo svaki IDE ima svoje prednosti i nedostatke. Moj favorit Visual Studio...

 

ne ne ne


eo ovako,
1. naucio je C i onda bi se za sljedeci jezik trebao prebaciti na C# jer c sluzi za konzolne a c# za windows applikacije koje su zapravo i glavna razlika izmedju njih... i onda bi se tek trebao vratiti na c++

2. to sam i sam sebe bio zbunio pa nisam znao sto pricam (ma vraga, jos sam pijan od onog partijanja sinoc...)

3.Visual Studijo je i moj najdrazi ali u skolama se uce  iskljucivo u besplatnim pa od njig preferiram bloodshelow devC++... a ni ostatak nije tako los...



http://www.puma1400.deviantart.com Dennis Ritchie"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
15 godina
neaktivan
offline
Koje programski jezici se najvise isplate?
autorov komentar

Eh negdje gore sam vidio pitanje sta ja zapravo zelim naucit. Pa da i to malo obrazlozim. U C sve sto smo radili su bile konzolne aplikacije. U C++ takodjer unutar toga smo obradili jako puno zadataka, pripreme za vjezbe sam znao pisat po 2 sata,  ali  sad bih  htio prec na windows aplikacije znaci prozori, gumbi.

 

Za cilj sam si postavio kalkulator u C++. No vrlo brzo sam naletio na jako puno toga sta nerazumijem. Mislio sam da kreiranje windowsa u C++ ce izgledat nesto tipa winmain(){ } i naravno #include <window.h>. Sta se tice klasa,   struktura i objekata, paaa znam u teoriji sta su, ali nikad nisam programirao nista gdje bi bio opravdano koristenje toga. Tj. vecina primjera koje smo rijesavali preko toga su bili neki izmisljeni problemi, koji su se naravno mogli rijesiti na punolijepsi brzi i efikasniji nacin. Barem sto se tice konzolnih aplikacija.

 

Kad  sam  napravio  svoj  prozor  shvatio  sam  da  je  sve  sto  se  tice  programiranja  u  windowsima,  tj.  bilo  kakvih  aplikacija  povezano  sa

klasama  i  objektima,  no  josh  uvjek  mi  nije  jasno  zasto  su  toliko popularni.  Tako  da  vecinu  vremena  sad  trazim  "zadatke"  tog  tipa  da  malo  vise  skuzim.

 

U  nekoj  daljnoj  buducnosti  htio  bih  napravit  program  za  kopanje  po  memoriji.  Tipa  WinHack  ili  bilo  koji  drugi  alat  za  takve  stvari. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koje programski jezici se najvise isplate?

C++ uopće nije težak.... to je ustvari relativna stvar, ali možeš ga naućiti u mjesec-dva dana, i onda bi ti trebalo bar godinu dana da ga uvježbaš, tj. stvarno naučiš...ne znam šta ovaj gore tvrdi 10 godina, pa to je cijela vječnost....Razlog zašto je c# jednostavniji, je po meni šta ti C# ima već razrađene klase, generira GUI, deklarira ti objekte, spaja signale, i tebi daje funkcije spremne za rad s njima.... to je ustvari c++ + klase i još puno toga za radi sa GUI-jem na Microsoftov način....


meni je lakše i brže naučiti c++, nego sve klase, nasljeđivanja i objekte u C# (za to možda treba 10 godina), pa po čemu je onda C naj-teži?

 

Ja ti svakako preporučam da naučiš C++ prvo...

A sa C-om možeš programirati GTK+ aplikacije, sa C++-om možeš Qt ili GTKmm aplikacije, a GTK+ (ili GTKmm) je po meni legenda, baš zato jer ne osmišljava nove kompilere, novi Framework, i "novi jezik" već ti samo daje header i library file-ove koje koje koristiš i kompile-aš običnim c/c++ kompilerom... i radi svugdje,win, linux, unix, Mac OS itd itd....

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koje programski jezici se najvise isplate?

A koji je najbolji program za učiti, ako si totalni početnik. I koja je literatura te gdje je nabaviti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koje programski jezici se najvise isplate?

Po mom misljenju, c++ se ne isplati sada uciti kao glavni i primarni jezik za programiranje, zbog&jerbo:

- primjena samo u specijaliziranim, low-level primjenama gdje se stvar nemoze/tesko moze napraviti sa nekim "visim" / managed (.net/java) jezikom

- probajte sa c++ napraviti najjednostavniju db-driven biz aplikaciju

- jedan VB je za programiranje/aplikacije napravio vise nego c++ i oop

- poznavanje rada s memorijom, heapom, stackom, pointerima,... je korisna stvar, zato je dobro uciti c/c++ u svrhu kakvog hobija ili "tko zeli znati vise"

- ako se trazi posao (u hr), dva su bitna klana, java+oracle i .net+mssql, i jos mozda php+mysql koji se takodzer dosta trazi

- java/oracle forms developeri imaju dobre place, isto senior .net developeri (javu i oracle ili znas ili neznas, .net svi uce- popularan je, ali manje njih stvarno zna nesto)

- .net je nastavio tako gdje je java stala, zajednica je puno veca i brzo se razvija, web app bilji u .net-u. Oracle forms je totalna koma za razvijat, ja osobno ne bi taknuo ispod 2k €/mj netto

 

Da moram odabrati programski jezik od kojega bi zivio, odnosno nasao posao, onda bi se odlucio za

- .net/mssql : c# je iznimno elegantan i ugodan za raditi, rekao bi prava ucivancija (za razliku od jave), ili

- php/mysql: velika ponuda posla, mogucnost outsourceinga, iako je sam php ogranicen na web i nesto je "ruzniji" od c#, za one koji pate od toga ;)

 

Jedino mi je zao sto Ruby On Rails jos nije usao u enterprise vode, jako je zanimljiv.

#define QUESTION ((bb) || !(bb))
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koje programski jezici se najvise isplate?
Whalter vT kaže...

A koji je najbolji program za učiti, ako si totalni početnik. I koja je literatura te gdje je nabaviti?

 knjige mozes skinuti s neta ali necemo o tome ovdje (autorska prava) a i mozes ih kupiti u knjizari ili naruciti preko neta da ti dodu doma u papirnatom izdanju... www.pro-mil.hr
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koje programski jezici se najvise isplate?
kakav program?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koje programski jezici se najvise isplate?
Whalter vT kaže...

A koji je najbolji program za učiti, ako si totalni početnik. I koja je literatura te gdje je nabaviti?

 za knjige ti je reko ovaj povise a sto se tice najboljeg programa-to ne postoji!  uci se jezik a ne program, jer ako naucis C (jezik) SAMO u DevC++ (program) nece ti bit tesko naucit radit u Visual Studio (program #2)
 i sl.  Sto se tice najboljeg jezika, moja preporuka danasnjoj djeci (hmm, uostalom i ja sam jedan od njih...) da nauce C# (c sharp se cita...) jer je on najslicniji danasnjim aplikacijama, prozori s mnogo gumbica, a imas mogucnost i baviti se konzolnim applikacijama (console app..). Inace, za ucenje svih C jezika (c, c++, c#)
 je najbolji program Visual Studio (nije besplatan ali tko jos placa programe!?!... i ima dosta dobru pomoc  [help!] s primjerima za programiranje...) ali kada se odaberes za jedan jezik, nemoj se ograniciti samo na jedan program za programiranje (visual studio npr.) nego se pozabavi i drugim programima jer su razlike minimalne ali neke stvari je puno lakse izvesti ili puno bolje izgledaju u nekom drugom programa.

ako je itko skuzio ovaj tekst gore,ge(ni)j je!
http://www.puma1400.deviantart.com Dennis Ritchie"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koje programski jezici se najvise isplate?
fps_gamer kaže...
kakav program?
  htel je reči programski jezik



Ja se namjeravam zagrijati za c++ i javu, te php za web aplikacije, I po mojem   mišljenju svaki program treba biti multiplatformske prirode. 
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koje programski jezici se najvise isplate?
nemoj poceti sa c++ i javom u isto vrijeme... neces uspijeti
16 godina
offline
Koje programski jezici se najvise isplate?

Visual Studio 2005/2008 Express je besplatan, dovoljan i za neke zahtjevnije projekte, u C/C++/C#/VB.

Ako se ide na Javu, onda su tu Eclipse i JBuilder, ako se ne varam, ali kostaju.

 

 

#define QUESTION ((bb) || !(bb))
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koje programski jezici se najvise isplate?
hudo kaže...

Visual Studio 2005/2008 Express je besplatan, dovoljan i za neke zahtjevnije projekte, u C/C++/C#/VB.

Ako se ide na Javu, onda su tu Eclipse i JBuilder, ako se ne varam, ali kostaju.

 

 

 Eclipse-a : besplatna
jBuilder: nisam siguran
NetBeans: besplatan
There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
16 godina
offline
RE: Koje programski jezici se najvise isplate?
M4r10 kaže...
 I po mojem   mišljenju svaki program treba biti multiplatformske prirode. 
Sto smatras multiplatformskim programom? Danas postoje mnoge platforme: Win32, Win64, WinCE, Win mobile, MacOS, *BSD, razni Unixi, Linux, Xbox, PS2/3, VxWorks, itd... Hoces reci da svaki program mora raditi na svim tim platformama? Belji se
16 godina
neaktivan
offline
Koje programski jezici se najvise isplate?

C/C++ one and only. Nakon toga sve je 'igra'.

If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koje programski jezici se najvise isplate?
naxeem kaže...

C/C++ one and only. Nakon toga sve je 'igra'.

 
Potpisujem :D Old school :D
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koje programski jezici se najvise isplate?
Jazzfan kaže...

 


meni je lakše i brže naučiti c++, nego sve klase, nasljeđivanja i objekte u C# (za to možda treba 10 godina), pa po čemu je onda C naj-teži?

 

 

rekao sam,  da bi postao prifić u programiranju,, za bilo koji jezik treba 10 godina!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koje programski jezici se najvise isplate?
Jazzfan kaže...

C++ uopće nije težak.... to je ustvari relativna stvar, ali možeš ga naućiti u mjesec-dva dana, i onda bi ti trebalo bar godinu dana da ga uvježbaš, tj. stvarno naučiš...ne znam šta ovaj gore tvrdi 10 godina, pa to je cijela vječnost....Razlog zašto je c# jednostavniji, je po meni šta ti C# ima već razrađene klase, generira GUI, deklarira ti objekte, spaja signale, i tebi daje funkcije spremne za rad s njima.... to je ustvari c++ + klase i još puno toga za radi sa GUI-jem na Microsoftov način....


meni je lakše i brže naučiti c++, nego sve klase, nasljeđivanja i objekte u C# (za to možda treba 10 godina), pa po čemu je onda C naj-teži?

 

Ja ti svakako preporučam da naučiš C++ prvo...

A sa C-om možeš programirati GTK+ aplikacije, sa C++-om možeš Qt ili GTKmm aplikacije, a GTK+ (ili GTKmm) je po meni legenda, baš zato jer ne osmišljava nove kompilere, novi Framework, i "novi jezik" već ti samo daje header i library file-ove koje koje koristiš i kompile-aš običnim c/c++ kompilerom... i radi svugdje,win, linux, unix, Mac OS itd itd....

 

 Ti veze s ničim nemaš, a niti jedan od jezika o kojima pričaš nisi vidio dalje od Hello World aplikacije.
If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
16 godina
offline
RE: Koje programski jezici se najvise isplate?
naxeem kaže...
Jazzfan kaže...

C++ uopće nije težak.... to je ustvari relativna stvar, ali možeš ga naućiti u mjesec-dva dana, i onda bi ti trebalo bar godinu dana da ga uvježbaš, tj. stvarno naučiš...ne znam šta ovaj gore tvrdi 10 godina, pa to je cijela vječnost....Razlog zašto je c# jednostavniji, je po meni šta ti C# ima već razrađene klase, generira GUI, deklarira ti objekte, spaja signale, i tebi daje funkcije spremne za rad s njima.... to je ustvari c++ + klase i još puno toga za radi sa GUI-jem na Microsoftov način....


meni je lakše i brže naučiti c++, nego sve klase, nasljeđivanja i objekte u C# (za to možda treba 10 godina), pa po čemu je onda C naj-teži?

 

Ja ti svakako preporučam da naučiš C++ prvo...

A sa C-om možeš programirati GTK+ aplikacije, sa C++-om možeš Qt ili GTKmm aplikacije, a GTK+ (ili GTKmm) je po meni legenda, baš zato jer ne osmišljava nove kompilere, novi Framework, i "novi jezik" već ti samo daje header i library file-ove koje koje koristiš i kompile-aš običnim c/c++ kompilerom... i radi svugdje,win, linux, unix, Mac OS itd itd....

 

 Ti veze s ničim nemaš, a niti jedan od jezika o kojima pričaš nisi vidio dalje od Hello World aplikacije.
 Potpisujem. C++ u mjesec dana? Smijeh Unbelievable... A sve koje koriste GTK treba streljat... Pa na sta to lici?!? Ako necete novi framework niti novi jezik, imate super api koji se zove... tadadadada... Windows API ... Iznenađen I kad se on koristi, aplikacije izgledaju kao... Windows aplikacije... Iznenađen
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koje programski jezici se najvise isplate?
Jazzfan kaže...

C++ uopće nije težak.... to je ustvari relativna stvar, ali možeš ga naućiti u mjesec-dva dana, i onda bi ti trebalo bar godinu dana da ga uvježbaš, tj. stvarno naučiš...ne znam šta ovaj gore tvrdi 10 godina, pa to je cijela vječnost....Razlog zašto je c# jednostavniji, je po meni šta ti C# ima već razrađene klase, generira GUI, deklarira ti objekte, spaja signale, i tebi daje funkcije spremne za rad s njima.... to je ustvari c++ + klase i još puno toga za radi sa GUI-jem na Microsoftov način....


meni je lakše i brže naučiti c++, nego sve klase, nasljeđivanja i objekte u C# (za to možda treba 10 godina), pa po čemu je onda C naj-teži?

 

Ja ti svakako preporučam da naučiš C++ prvo...

A sa C-om možeš programirati GTK+ aplikacije, sa C++-om možeš Qt ili GTKmm aplikacije, a GTK+ (ili GTKmm) je po meni legenda, baš zato jer ne osmišljava nove kompilere, novi Framework, i "novi jezik" već ti samo daje header i library file-ove koje koje koristiš i kompile-aš običnim c/c++ kompilerom... i radi svugdje,win, linux, unix, Mac OS itd itd....

 

 pogledaj www.sampioni.com
ako si jedan od njih, počni se liječiti od te opake bolesti, da ne bi bilo kasno.ako si prošao knjigu demistificirani c++, onda još nisi ni zagrebao površinu.
jer c++ je puno, puno više od toga.
a java ne radi na svim OS-ima i svim platformama?
MS je u VS 2005 dodao forme za VS c++, i kad kreiraš projekt možeš odabrati win forms projekt, gdje također imaš formu na koju možeš  stavljati komponente.kao i kod vb.net-a i C# itd...
C# je jednostavniji, ali ima praktički sve što i c++ tj. sve što jedan OOP mora imati.
nasljeđivanje, polimorfizam, enkapsulacija, overload, serilizacija itd...
a s C# možeš 95 % stvari, što možeš i s C++.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice