Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a

poruka: 111
|
čitano: 48.929
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a

I ja bih to volio ukratko ili podugačko objašnjeno ali molim na pp.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a

Ako želiš nešto hakirati, uređaj, sustav ili bilo što, moraš ga dobro upoznati, "How to" zaboravi, jer to "oglupljuje" čovjeka, čitaj RFC-ove, kada ti se pojavi problem detaljno ga istraži jer tako čes jedino naučiti

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.9.2011 14:23 (Franjic).
15 godina
neaktivan
offline
Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a

pa može li mi neko to malo pojasnit...to kako da nađem izvor problema

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a

Nema se tu previše objašljavati, kreni čitati RFC-ove, skidati knjige. kreni recimo od IPv4, zatim IPv6, mada znam da ces nakon 2 dana odustati, jer to nije samo stvar pročitati nego je stvar staviti to što si pročito

Internet Protocol

Special Use IPv4 Addresses

Ako budeš sve shvatio što si pročitao, sve će ti biti jasno, te protokole sam naveo da kreneš s njima, mada imam milijun stvari još, naporan je put do takvi stvari kao što ti želiš, 98% ljudi odustanu a 2% ljudi su "Hacker-i".

Neznam drugo šta da ti kažem osim da svaku stvar moraš znati kako radi, kada naš kako radi naći ćeš naćin kako je "hakirat".

 

Hacking is not a Crime, Hacking is a Art

 

Moj PC  
6 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a

Ugl. hvala vam na savjetima.

Možda se za par godina bumo gledali preko monitora i ip adresa.(zezam se naravno)

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a

ma ja imam veliku volju i želju da to nauči to jest skužim di šta kud i kako.....samo nisam znao odakle počet jer ima hrpetina knjiga koje govore o tom a 90 % knjiga su o nekim glupostima o nečem nebitnome.....

stvarno to želim samo me niko nema uputit gdje da tražim literaturu i koju literaturu da tražim....

e ako ti nije problem da mi pošalješ putem privatne poruke još koji link od neke dobre knjige pa da pročitam....

{#}{#}{#}{#}{#}{#}{#}{#}{#}{#}{#}{#}{#}{#}{#}

13 godina
neaktivan
offline
Re: Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a

Meni također.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
13 godina
protjeran
offline
Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a

Knjige o čemu?

( ˘͡ -˘͡)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a

I mene zanima...

I am creationist. I believe man created god.
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a
tnakir kaže...

I mene zanima...

Knjiga o "How to learn Hacking" jednostavno ne postoji, ako postoji 99,9 % stvari nečete shvatit, jer neznate osnovne stvari, nemojte misliti da su osnovne stvar instalirati OS.

Morate znati kao što sam rekao kako koji protokol radi, OS, i tako dalje,

 

Isto tako kada programer piše program on zna kako njegov program radi, u svemu je cilj znati kako sve to radi, i hakiranje se ne uči!

14 godina
neaktivan
offline
Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a

Korisna stvar ako uspijete nać posao u toj struci, inaće bez toga gubitak vremena.

 

Inaće pošto kod nas nema mnogo stručnjaka  u tom podrućju možda biste i mogli nać posao.

 

 

Seronja i klinac foruma NO1, žderite se emancipirani ego cooleri !
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a
Franjic kaže...

Morate znati kao što sam rekao kako koji protokol radi, OS, i tako dalje,

 

Isto tako kada programer piše program on zna kako njegov program radi, u svemu je cilj znati kako sve to radi, i hakiranje se ne uči!

A najlakse ce nauciti kako racunalo, programi i protokoli rade je tako da se i sami bave programiranjem.

 

Nema brzog puta, za baviti se necim ovakvim treba znati o svemu pomalo. Nikada neces uciti hakiranje, nego kako racunalo radi (i ne, tu ne racunam tutorijal o procesorima koji mozes naci na ovom forumu).

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
13 godina
neaktivan
offline
Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a

Nego,koja je uopće razlika između Backtracka i Blackbuntua?

Meni se Blackbuntu čini kao čisti ripoff Backtracka.Čak su i direktorije za pentesting alate kopirali.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.9.2011 20:12 (g12356).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a

Vjerojatno ih nisu kopirali, nego su ih samo instalirali u defaultne lokacije kao i tvorci backtracka. Davno sam koristio backtrack pa me pamcenje vise ne sluzi tako dobro...

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a

pa sigurno postoje knjige koje objšnjavaju kako radi koji protokol...pa kako radi os i tako to....pa me zanima di da potražim takve knjige...jer sigurno ima tih knjiga

13 godina
neaktivan
offline
Re: Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a
Kobe Bryant kaže...

pa sigurno postoje knjige koje objšnjavaju kako radi koji protokol...pa kako radi os i tako to....pa me zanima di da potražim takve knjige...jer sigurno ima tih knjiga

Postoje knjige a također i RFC-ovi, RFC-ove je "teško" čitati, ali što se tiće Backtrack ti je za Penetration Testing a BlackUbuntu ti je ubuntu sa instaliranim "Hack" programima, u svakom slučaju i na debianu sve programe možeš instalirati kao što su na BlackUbuntu

14 godina
neaktivan
offline
Re: Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a
Kobe Bryant kaže...

pa sigurno postoje knjige koje objšnjavaju kako radi koji protokol...pa kako radi os i tako to....pa me zanima di da potražim takve knjige...jer sigurno ima tih knjiga

Te knjige sadrze samo teorijsko znanje. Iz njih bi mogao naslutiti kako u teoriji radi Windows recimo. Ali mnogo toga u praksi nije onako kako u knjigama pise. Zato ces cesto sam morati istrazivati pravo stanje stvari ako se kanis time baviti...

 

Sto se opisa protokola tice, ne znam, ja bih poceo odavde

Upises u search na toj stranici recimo IRC koji je jedan od jednostavnijih, i voila eto ti tajne IRC protokola. Sada si uzmes za informaciju da je protokol Live Messengera izgraden na temeljima IRC protokola i eto, vec imas i neko predznanje o tom protokolu...

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
12 godina
neaktivan
offline
Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a

Pocni programirat, primi se toga kako spada, i s vremenom ces pocet uocavat neke "mogucnosti", nema carobnog stapica koji ce te nauciti hackirati bilo sta preko noci.

 

Lp

 

PS, When you know how to hack, you know how to protect yourself.

TD za glupost
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.9.2011 0:20 (Laxarus).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a

A šta znači pojam script kiddie?

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a
g12356 kaže...

A šta znači pojam script kiddie?

To je pogrdan naziv za nekoga (obicno se radi o adolescentima), tko se dokopao nekakvog "hakerskog programa" koji mu omogucava da bez ikakvog znanja radi kaos uokolo...

Cesto se koristi i za nekoga tko pise "razorne viruse" u batchu i slicnim "programskim jezicima" koji mu omogucavaju da bez previse truda i znanja radi primitivne, ali cesto razorne skripte.

 

Ukratko - pogrdan naziv za wannabe crackere.

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.9.2011 12:37 (rustweaver).
13 godina
neaktivan
offline
Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice