Temperatura CPU-a

poruka: 143
|
čitano: 46.484
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
RE: Temperatura CPU-a
autorov komentar
prihvaćeno rješenje

vraćam se na ono staro je dobro, vratio sam stari ventilator od kučišta, sad mi everest dobro govori, jer je prije bilo "kučište 4000-6000RPM( to je CPU)" a ventilator od Procesor-a "CPU 1800-1700RPM" što sam dobio sa ovim starim ventom, iako otprilike buči 25db, što je malo jače od ovog novog vent., nije ništa u usporedbi sa bukom od ventilatora od procesora, sada mi je u idle 3400RPM, i sumnjam da se pojavi bug kada se  prikopča 3. kabel od ventilatora kučišta, no i dalje mi je jezgra 1. 18C, 2. 20C, a sam CPU 44C, zbilja, nešto čudno

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
16 godina
offline
RE: Temperatura CPU-a
Bladepu kaže...

Ja bih se ubacio u ovu temu.


Danas sam bio kod frenda koji ima Athlon 64 x2 6000+ i gore je Arctic Cooling Freezer 64 pro kuler (ispravno montiran sa ispravnom količinom termalne paste).

Dok je komp u 100% loadu, everest i speedfan pokazuju neke nebulozne temperature (vidi sliku) a sam blok od kulera koji je na cpuu je mlak (lagano zagrijan kad je 100% load ali opet dovoljno hhladan da se može dirati prstom bez problema i duže vrijeme).

Ja sumnjam da je senzor na matičnoj otišao jer ipak sumnjam da bi CPU vrtio Orthos bez rušenja pod temperaturama od 110-120c.


Sad, dali je netko imao takvih sličnih problema, i dali netko imam kakav savijet?

 Jel to mozda 6000+ sa Brisbane jezgrom pogledaj kaj kaze CPU-Z ako je onda je to problem sa senzorima na procesorima koji su vrlo cesti na tim Brisbane jezgrama pogotovo ak je na dodir proc ok i nije prevruc onda je to u pitanju sigurno ili senzori na maticnoj!Cool
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.5.2009 19:48 (rambox).
16 godina
offline
RE: Temperatura CPU-a
autorov komentar

ma, sve mi je sada u redu, mislio sam da ću vent. popraviti stanje, ali samo je još toplije s njime, a piše mi Brisbane i Brand ID: 4, a to mogu reklamirati jer mi je garancija od matične istekla ,ali od procesora, ima još 3 god

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
15 godina
offline
Temperatura CPU-a

I mene moj E8400, zeza, 95% siguran san da su senzori, a 5% da je do coolera, jer radi mi sve normalno, i u igrama i sve, a u loadu zna bit preko 110°C!

I don't care...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Temperatura CPU-a
autorov komentar

je li pokvaren senzor procesora ili matične?

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
15 godina
offline
RE: Temperatura CPU-a
Ag008 kaže...

je li pokvaren senzor procesora ili matične?

 Ja mislim procesora!, jer ostalo mi je sve u redu.
I don't care...
15 godina
neaktivan
offline
Temperatura CPU-a

Mene zanima speedfan. Nepokazuje mi temp GPU-a, niti real temp. Samo everest.

 

I ljudi. Ljeto je stiglo. Po kalendaru jos nije, ali mozete vidjeti kako je vruce. Visoke su temperature tu sa razlogom. Sada ako ti komp javlja da je proc na 110 stupnjeva, a ti normalno vrtis Crysis onda je sigurno do senzora. Ja cim uhvatim vremena planiram ocistiti malo komp.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Temperatura CPU-a

Procesor AMD Athlon 4200+ x2 AM2 na Gigabyte ma770ud3 ploči , ogrinal stock amd cooler, 1800-3000 o/min, na 2.2Ghz

 

 

Radna temperatura idle oko 40 C

Load na 60 C

 

Mjenjao pastu , čistio hladnjak, nikakve promjene , možda par stupnjeva, jel to normalno ???

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura CPU-a
bik kaže...

Procesor AMD Athlon 4200+ x2 AM2 na Gigabyte ma770ud3 ploči , ogrinal stock amd cooler, 1800-3000 o/min, na 2.2Ghz

 

 

Radna temperatura idle oko 40 C

Load na 60 C

 

Mjenjao pastu , čistio hladnjak, nikakve promjene , možda par stupnjeva, jel to normalno ???

 Nije.
U idle-u bi trebao biti oko 30°C a u loadu nebi smio prelaziti 49°C na defaultnim potavkama! Jesi gledao u BIOS-u kakve se temp. prikazuju? Pogledaj tamo.
Ako sam ti pomogao svojim postom, slobodno klikni na gumb HVALA! :)
15 godina
offline
Temperatura CPU-a

šta reći na ove temperature, max je nakon nekih 2h igranja COD5, meni se čini puno Neodlučan

2hcod5 2hcod5
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2009 19:42 (bik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura CPU-a

Puno, puno kupi neki bolji cooler ili očisti toga i stavi novu pastu, te nove ventiatore na kućište.

od miline tresu mi se jaja u gacama budi se azdaja
15 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura CPU-a

Jako visoke temperature. Napravi što je kolega rekao: novi cooler, nova pasta i očistiti sve od prašine kao i skinuti bočnu stranicu kučišta.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2009 19:58 (Aerendyl).
15 godina
offline
RE: Temperatura CPU-a

Pasta je nova, 2x sam je mjenjao i isto, čist je, e sad neda mi se baš ulagat u neki novi cooler koji i sAm košta kao i ovaj proc, moguče ga je u kučištu problem jer je vec staro, uvijek nadograđivan hardware još od athlona xp1600, vent na njemu nema osim onaj od napajanja što izbacuje vruci zrak, koja solucija mi je najjeftinija, i ne bih baš htio da bruji kao mješalica za beton, što tiše to bolje ?!?

 

i ovo mi baš nije jasno, OCCT prikazije jedne temperature a HWM druge, koje gledat , u jezgri ove?? kako se okvirno trebaju kretat bez pretjerivanja na sobnoj od recimo 25C.

 

 

occthwm occthwm
15 godina
offline
Temperatura CPU-a

everest pokazoje najtocnije temperature

najeftinije rjesenje za bolje hladjenje -skini bocnu stranicu ili ako mozes na bocnu stranicu ugradi neki ventilator od 120 ili 140 mm

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Temperatura CPU-a
zzz kaže...

everest pokazoje najtocnije temperature

najeftinije rjesenje za bolje hladjenje -skini bocnu stranicu ili ako mozes na bocnu stranicu ugradi neki ventilator od 120 ili 140 mm

Mislim da kod nas nema 140 mm al ok...Mozda vam je razlog vista jer ona uzima vise procesorskih resursa tak je i meni bilo kad sam presao sa xp na vistu pa su se temp digne za oko 10-15 stupnjeva

Znam Super Admina osobno,zato ne kenjaj! :D
15 godina
offline
RE: Temperatura CPU-a
Fake_Alert kaže...
zzz kaže...

everest pokazoje najtocnije temperature

najeftinije rjesenje za bolje hladjenje -skini bocnu stranicu ili ako mozes na bocnu stranicu ugradi neki ventilator od 120 ili 140 mm

Mislim da kod nas nema 140 mm al ok...Mozda vam je razlog vista jer ona uzima vise procesorskih resursa tak je i meni bilo kad sam presao sa xp na vistu pa su se temp digne za oko 10-15 stupnjeva

ima 140mm ovdje    http://www.hardveraj.hr/shop/index.php/cPath/155_162

14 godina
neaktivan
offline
Temperatura CPU-a

ta temperatura je slaba kod mog jednog lege dođe mu temperatura na 70 stupnjeva cpu i komp se restartira i ja njemu kažem skini stranicu od kompa (mislim na onu di vidiš sve djelove) i da stavi onaj kučni ventilator i on neče i neče i prije par dana mu pregorio procesor a ima samo 2 ventilatora u kompu 60mm a isto moj jedan lega ima komp i ima klimu i dovuko je nekakve cjevi do kompa i hladi komp pomoču klime temperatura mu nije iznad 13 stupnjeva na svim djelovima!!

Intel Core 2 Duo 2.13ghz ram ddr2 4gb grafička 256 mb gddr 3 nVidia hdd wd 500gb matična gigabyte s series 2x lg dvd-rw LightScribe monitor 19inća agm,kučište sagitta (400W)windows 7
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Temperatura CPU-a

postoji jos jedno rjesenje kako smanjiti temperature,mozese u biosu napraviti underklock procesora,tj smanjivati frekvenciju i napon procesora.

Grafu moze i u windowsu smanjiti frekvenciju sa programom ati atitool,a kad prodje ovo ljeto i zahladi moze lako vratiti sve na staro.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Temperatura CPU-a

U Biosu sam u namjestio gašenje ako proc dostigne 80 C a nije se ugaqsio niti resetirao, znaci možda nešto senzori hebu ili ko znaq šta, skinio sam stranicu i temp je pala za možda 5 C

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Temperatura CPU-a

Ili da ventilatori turiraju na max...a ovisi za koji procesor i koji vent...Ja na xpu sam bio zivcan kad mi temp dode do 40 a sad na visti mi dolazi do 55 i idlu a 65 u loadu sa ac freezer 7 i al ok...imam 2 od 80mm i jedan 120mm

Znam Super Admina osobno,zato ne kenjaj! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura CPU-a

tvoj post mi je dao ideju, jer nisam overclocker pa i ne koristim OCCT, tak da nisam znao da taj program može mjeriti temperaturu CPU-a. dakle, imam identičnu dilemu kao i ti, speedfan 4.37 mi javlja idle temperaturu CPU-a 55C, a OCCT 29C/32C za svaku od jezgri (neki manji load digne temperaturu na 64C, a OCCT je javio 38C/39C). procesor je AMD Athlon64 X2 5000+, downcloackao sam ga na 2 GHZ zbog ovih ljetnih vrućina, ali i to baš ne pomaže. ono kaj znam je da imam reviziju tog procesora sa bugovitim termalnim senzorom. i probao sam hrpetine softwarea za mjerenje temperature, i ili javljaju prenisku ili previsoku. ove temperature od OCCT-a mi se čine logične obzirom da je 65nm procesor, u skladu su sa najavama koje su pratile Brisbane jezgru da se neće previše zagrijavat. skinuo sam stranicu od kućišta, 40cm sobni ventilator puše izravno na procesor, ali jednostavno mi speedfan javlja previsoke temperature. i matična radi isto, isključio sam upozorenje za previsoku temperaturu jer sam prilikom kodiranja videa skužio da su to sve lažne vrijednosti (preko pola sata je radio na 90-95C, što je za 20-25C više od gornje granice na kojoj Brisbane smije raditi).

 

tako da bih isto zamolio za pomoć, smatram da se ne isplati kupovati neki toplovodni hladnjak od 200-300kn kad bi novi procesor došao oko 400kn (zlu ne trebalo, jel), pa da li netko zna za kakav program koji javlja donekle preciznu temperaturu za te revizije Brisbane-a sa bugovitim termalnim senzorom (na nekim forumima sam našao da se od javljene temperature treba oduzet cca 25C da se dobije realna, ali nijedan isprobani program (osim ovog OCCT-a) ne koristi tu metodu

16 godina
neaktivan
offline
Temperatura CPU-a

Everest pokazuje najstvarnije temperature....

skini ga ovdje....

I dok su ovakve velike temperature ostavi otvoreno kučište...

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2009 17:39 (Penryn).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Temperatura CPU-a

everest je stvarno za 5

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Temperatura CPU-a

Meni na laptopu temperatura ide do 80 s novom Artic Cooling Ceramique termalnom pastom, prije toga je sa nekom srebrnom išla do 83.

S njegovom vlastitom se gasio jer pređe 85. A jezgre budu max 60. Grafa nema senzor temperature. Disk ide do 46, 47 stupnjeva.

OD čega je tih 80 stupnjeva (koja komponenta)? To što bude 80 kad je laptop na niskoj potrošnji bude do 50, na višoj potrošnji do 65.

Razer neću kupiti iz principa. Ne mare za arahnofičnu i ofidijofobičnu rulju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura CPU-a

@ Penryn: probao sam i sa Everestom, verzija 4.6, i ista je situacija kao i sa speedfanom. još od starog AthlonaXP koristim tu metodu, iako sam se ponadao kad sam kupovao ovaj Brisbane da to neću morat (najviše zbog prašine)

 

upravo sam update-ao speedfan na verziju 4.38, i jedina razlika je da mi sada za Core javlja neku normalnu temperaturu (31-45C), dok se prije stalno držala na 21C. probat ću noviji everest, iako sumnjam da će bit promjene. eh da, pokušao sam vratit brzinu na 2.6 GHz, a ona je ova viša temperatura skočila i do 82C prilikom povremenog 100% load-a, a u idle-u se držala na 67-68C.

 

EDIT:

Everest javlja za CPU 57-58C, za jezgre 56-58C. a ponovno sam smanjio brzinu CPU-a na 2 GHz

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2009 18:07 (TripperNX).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura CPU-a
TripperNX kaže...

EDIT:

Everest javlja za CPU 57-58C, za jezgre 56-58C. a ponovno sam smanjio brzinu CPU-a na 2 GHz

Jeli to u idle-u ili u full load?

ako je u full loadu onda su temp u granicama normale...

vrati na defaultnu brzinu i onda vidi temp

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura CPU-a

to ti je temperatura u idle-u. i bios javlja slične. i dok ovo tipkam temperatura se kreće oko 58C. a OCCT za jezgre javlja 32C/36C. znam da je bugovit senzor na procesoru, ali bi očekivao da će barem softverski integrirat AMD-ovu preporuku

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2009 18:25 (TripperNX).
15 godina
offline
Temperatura CPU-a

jel ovo normalna temperatura za moj procesor? :D

PROC PROC
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Temperatura CPU-a

Previše je niska, koji vent imaš na procu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura CPU-a

nije, preniska je (kolika ti je sobna temperatura?), kaj je tipičan simptom da imaš procesor revizije G1 (to je ova sa bugovitim senzorom). inače, taj program mi je javljao da mi procesor radi na 13C, tak da se tvoj previše zagrijava Smijeh

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice