Phenom ii x4 965 temperature

poruka: 11
|
čitano: 5.643
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Phenom ii x4 965 temperature

Uzeo sam komp na preporuku zobera sa foruma i imam problema s cpu temperaturama.
Komponente su:
Tvrdi disk 500.0 GB TOSHIBA TSH-DT01ACA050
Kućište ANTEC  VSK-4000E, MIDI, crno, bez PS
Procesor AMD Phenom II X4 965 BOX Black Edition
Memorija PC-12800, 4 GB G.SKILL Ripjaw series, F3-12800CL9S-4GBRL, DDR3 1600Mhz
Grafička kartica PCI-E GIGABYTE AMD RADEON HD 7770 OC, 1GB DDR5
Napajanje COOLERMASTER B500, 500W
Matična ploča ASUS M5A97 R2.0, AMD 970/SB950, DDR3
Cooler LC POWER LC-CC-95

Znaci komp sam uzeo prije tjedan dana i do jucer nisam isao u bios i jucer sam se sjetio da pogledam temperature cisto informativno kad ono udem u bios i vidim cpu na 74 stupnjeva {#}. Koliko ja znam to i nije bas normalno sta bi tek bilo u igricama, razumio bi nekako da je stock cooler ali sam uzeo odmah ovaj lc-ov za koji ljudi govore da je ok ako se ne clocka. U biosu ima 3 nacina rada:power saving, normal i asus optimize i kad to ukljucim cpu radi na malo vise od 3700 ghz i to sam upalio i temperature su se popele na 78, usao sam u cod5 da vidim kako ce se ponasat i temperatura je dosla do 95 stupnjeva. Nekad mi zna past temperatura na nekih 52 stupnja (npr sad kad ovo pisem je 54 trenutno), od kad sam ga upalio 46 je minimalna a 73 max, dok nekad temperatura zna bit cijelo vrijeme 70-75 i u igricama i bez njih. Igrao sam malo farcry 3 i tempreratura je cijelo vrijeme bila na 73 ni vise ni manje al mi je zato graficka otisla do 55 stupnjeva (sad je 29). Trenutna temperatura po jezgri je 69, temperatura maticne je 28. Znaci temperatura procesora luduje, nekad je malo preko 50 a nekad 75, jel bi mozda moglo bit zbog loseg protoka zraka u kucistu? Sta da radim, da ga nosim u links ili?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Phenom ii x4 965 temperature

 Probaj reinstalirati hladnjak. Trebaš ga skinuti, očistiti CPU te bazu hladnjaka ( sa nekim 70% ili jačim alkoholom ) i onda ponovo instaliraj. Treba ti termalna pasta za taj poduhvat. Vjerojatno nije dobro instaliran. A s druge strane, čudno mi je tu nešto jel bi ti se komp gasio da dođe do 95C što si spominjao. Preporučio bih ti i da osvježiš BIOS ako već nije zadnji. Bolja ventilacija kućišta ne može škoditi ;).

13 godina
offline
Phenom ii x4 965 temperature

Ako su ti ga sastavljali ovi u Linksu , onda ga tamo nosi nek to pogledaju !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Phenom ii x4 965 temperature

Itomic rado bi ja to otvorio ali ne smijem jel gubim garanciju pa cu ga vjerojatno morat nosit u links, cudno mi je jel zna bit nekad po vise od 25-30 stupnjeva razlike, znaci malo prije dok sam igrao cod2 popeo se do 75, a sad mi je 49, a nekad kad nista ne radim je 73, reko mi je frend  da probam ugasit avg i spustio se sa 73 malo ispod 50 pa se kroz 5 min opet pocelo dizat do nekih 56 i onda upalim avg i opet se malo spusta, sve me to zbunjuje pa jel moguce da senzori ne rade dobro? I mislim da sam vidio u biosu da je max temperatura dopustena 75 tako da se trebao ugasiti, ne znam zasto nije, jel za graficku normalno do 55 stupnjeva? Taj jedan ventilator koji imam na kucistu ispuhuje zrak, koji je hladan i opcenito ovako na dodir je komp leden tako da ne znam sta ga muci.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Phenom ii x4 965 temperature
HalaMadrid kaže...

ali ne smijem jel gubim garanciju pa cu ga vjerojatno morat nosit u links

Ne gubis garanciju , nego gubis pravo na besplatnu dijagnostiku kvara u slucaju da ti se nesto pokvari ! Garanciju imas i dalje za svaku komponentu posebno , onoliko koliko

joj daje njen proizvođac !

Music As A Weapon !!
13 godina
offline
Re: Phenom ii x4 965 temperature

A onda nosi sutra u Links i dobro. 

10 godina
neaktivan
offline
Phenom ii x4 965 temperature

Haf, sve u svemu ne smijem otvarat to sam mislio, dijagnostika "kvara" je upravo ono sta mi sad treba. Sve se nadam da senzori ne rade dobro jel komp je na dodir leden i puse hladan zrak, a mozda jednostavno nisu cooler dobro instalirali. Morat cu ga njima nosit al ko ce cekat da se to vrati nazad, bar 2 tjedna, samo komp da sloze sam ceko tjedan dana {#}, ali moram, nemam drugog izbora. Bar se nadam da ce problem rijesit nekako.
Usput da kazem sad kad pratim, temperatura je max 74 u igricama, evo sad kad nista ne radim pala na 45 cak, s tim da cim neki video upalim penje se odmah na 73. Kako god 74 mi se ipak cini previse za igrice, i sta nije cudno malo da je razlika temperature po 30 stupnjeva?

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2013 1:10 (HalaMadrid).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Phenom ii x4 965 temperature
A gle na toj temp. bi cvikao posteno proc tak da bi mogli senzori bit probaj s hw monitorom provjerit na chipswtu temp i na jezgrama
Ako si ti genije nisam ni ja budala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Phenom ii x4 965 temperature

I gledam na hw monitoru cijelo vrijeme, trenutna temperatura po jezgri (dok je cpu na 50) je 56 stupnjeva, kad sam poceo pisat ovaj post po jezgri (dok je cpu bio na 70) je temperatura bila 86. Evo sad nakon 2 min je vec na 44 (50 po jezgri), cijelo vrijeme isto radim (samo kopam po forumu) a meni se temperatura mijenja po 25 stupnjeva razlike, zasto? Evo sad miruje na 44 stupnjeva, cooler radi na 1700 rpm. U igricama stoji na 74 (92 po jezgri) i ne mice se, cooler je radio najvise na 2027 rpm. Uglavnom dok nista ne radim stoji na nekih 45 pa se nekad popne do 70 i onda se opet vrati na 45.

13 godina
offline
Re: Phenom ii x4 965 temperature

Ili nije dobro instaliran cooler (  ali sumnjam nekako u to jel bi se komp trebao gasiti kada pređe 90C, odnosno i puno prije ) ili ti luduju senzori. Probaj sam flashati BIOS pa da vidiš hoće li biti nešto drugačije. Imaš u uputama od matične, nije teško ni komplicirano.

10 godina
neaktivan
offline
Phenom ii x4 965 temperature

Evo da javim problem je rijesen, hladnjak nije dobro nasjeo na pocesor i to su rijesili. Napravili su test: računalo maksimalno opterećeno sa programima y-cruncher (0.6) i Valley Benchmark (1.0) istovremeno u trajanju od 4h. Maksimalna temperatura na procesoru iznosi 65°C, a grafičke kartice 63°C. Sad mi se to cini ok, cekam da komp stigne u poslovnicu i idem po njega.

I jos 1 off topic pitanje da ne otvaram novu temu bzvz, pa ako netko zna rijesenje. Sad na njemu imam win7, igram najvise cod2 i cod4 multiplayer, na cod2 ne mogu lockat vise od 125 fps, svejedno sve na low ili na high nece do 250 fps nikako, dok ne ukljucim da radi na sve 4 jezgre i tih 125 mi dropa non stop, na cod4 fps isto 125 lock i nece dalje, Znam da nije problem u kompu jel je to boeing 747 za te 2 starije igrice, a isto znam da je dosta ljudi imalo problema s fps na win7 i googlao sam milju puta al rijesenje jos nisam nasao. E sad dal da stavljam win8 jel vec od par ljudi sam cuo da nije los za igrice, tj. bolji je od win7 ako bi sta pomoglo, ili mi nema pomoci jednostavno su to starije igrice i ne rade dobro na novim grafama/windowsima ili necem trecem? Ili da uz win8 na komp jos instaliram xp samo za cod2 i 4, sta je po vama najbolje rijesenje?

EDIT:sad radi dobro u cod2 je fps 333 lock na dx9, temperature su ga mucile pa nije htio vise od 125 :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.9.2013 23:57 (HalaMadrid).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice