Pasta upala u socket....omg...omg

poruka: 16
|
čitano: 2.318
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Pasta upala u socket....omg...omg

na ploci dok sam vadio proc....neznam kako...upalo mi je malo jako malo paste u socket...i to u pinove...sck.775....pomagajte

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pasta upala u socket....omg...omg

Kompresor i PUŠI VANIznenađen

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pasta upala u socket....omg...omg

Ako je srebrna, nema problema jer je vodljiva. Samo dobro obriši odozgora da se ne spoje dva pina. Za druge ne znam koliko su vodljive.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pasta upala u socket....omg...omg

Sorry. Sad sam vidio ono 775. Morat ćeš strpljivo i nježno sve očistiti jer tu postoji velika vjerovatnost da se spoje pinovi. Dobra je idea sa kompresorom, ako nije premekana. Onda imaš sprej za hlađenje. Od njega otvrdne pa je puno lakše.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pasta upala u socket....omg...omg

koristi kompresor, potencijalni problemi sa čišćenjem, LGA775 je stvarno gust!

Intel Pentium 4 630 3 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 2 2 giga de-de-er-a 400 ...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pasta upala u socket....omg...omg

Ispričavam se autoru teme što skrećem i što ću pitati nešto nevezano za temu.

Gdje se može kupiti kompresor zraka za ispuhivanje prašine i termalne paste?

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Gigabyte EP35-DS3 | Intel C2D E8200 @2.66 GHz | Gigabyte HD4850 | 2 GB Kingmax PC 6400 | Chieftec 550 W
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pasta upala u socket....omg...omg

Gotovo u svakom computer shopu imas hrpu tih stvarcica za ciscenje i slicno, na web shopovima obicno je skirveno pod "ostalo" pa pogledaj malo po vemil.hr i slicnim stranicama

15 godina
neaktivan
offline
Pasta upala u socket....omg...omg

Tesko da ces to sam uspjeti izvaditi s kompresorom...ako u blizini imas neki computer shop radije odi tamo i reci im kako stvari stoje..oni ce to bolje napraviti nego tiBelji se

Intel Core 2Duo E8200..2Gb rama..8800gt.. HDD 320Gb 8Mb cache-a..samsung t220..
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Pasta upala u socket....omg...omg

Pinceta, vata i povećalo.. doktorski posao.

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
15 godina
offline
RE: Pasta upala u socket....omg...omg

Ili probaj sa vakuum pumpicom za uklanjanje lema (kad odlemiš nožicu s komponente onda ti ta pumpica pokupi višak lema). Ne bih ti bio u koži...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Pasta upala u socket....omg...omg
Ico2005 kaže...

Ili probaj sa vakuum pumpicom za uklanjanje lema (kad odlemiš nožicu s komponente onda ti ta pumpica pokupi višak lema). Ne bih ti bio u koži...

 To moze jedino ako se pasta osusi jer nije pumpica tako jaka da isisa svu pastuBelji se
Intel Core 2Duo E8200..2Gb rama..8800gt.. HDD 320Gb 8Mb cache-a..samsung t220..
16 godina
offline
RE: Pasta upala u socket....omg...omg

Znaci jedna plitka posuda u koju ulijes alkohola  i umocis CPU ali do visine pinova  i pustis malo da alkohol otopi pastu i zatim nakon par minuta fenom na vruce ispuses pastu i dobro pogledas jel se sve skinilo a ako nije ponovis postupak.Kad je sve cisto i dobro osuseno mozes staviti procesor.

Uvijek Vaš nikad svoj.
15 godina
neaktivan
offline
Pasta upala u socket....omg...omg

ako koga zanima...pasta ceramique.....cijela je ko zvaka....

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pasta upala u socket....omg...omg

Super, nije vodljiva. Probaš sa sprejem sa komprimiranim zrakom, ima finu slamčicu koja dobro usmjerava zrak. možda bi mogao isčupati van i sa usisavačem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Pasta upala u socket....omg...omg
kleky kaže...

ako koga zanima...pasta ceramique.....cijela je ko zvaka....

 

 Kako se kaže, " žvaka žvaku izbija.." .  Ako je kao žvaka, ne vidim problem, sitni odvijač/igla/pinceta rješavaju problem.
Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pasta upala u socket....omg...omg
igggy kaže...

Ako je srebrna, nema problema jer je vodljiva. Samo dobro obriši odozgora da se ne spoje dva pina. Za druge ne znam koliko su vodljive.

  Gle, ako je pasta "srebrna" ne znači da vodi struju jer nije pasta od čistog srebra (da mi je samo to vidjeti), ono što piše na nekima da su od 99% srebra ti znači da se u njih stavlja mali postotak vrlo čistog srebra bez drugih primjesa koji je tu samo zato da poboljša prijenos topline (Ag= metal koji najbolje provodi toplinu). U njima ti je srebro ustvari nanometarske veličine i pluta u izolatoru od keramike i u najgorem slučaju možeš dobiti samo kapacitivna svojstva i vjeruj mi ne provodi struju. A što se tiče čišćenja probaj vatom natopljenom alkoholom. 
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice