MSI X58 eclipse i platinum

poruka: 10
|
čitano: 1.917
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
MSI X58 eclipse i platinum

Evo i prvih x58 ploca u prodaji u at.Prvih koje sam ja vidio.

 

http://geizhals.at/?cat=mbp4_1366_ddr3

 

obje podrzavaju SLI i CF.Razlika je sto se uz eclipse dobije odvojena zvucna kartica ima jos par razlika http://www.nordichardware.com/image3.php?id=5793 evo pa vidite.

 

Cudno mi je sto su tako skupe jer na 1000 komada kosta 52 USD a x48 kosta 70 USD.

Valjda sa razlogom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.10.2008 14:03 (ShadoW).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
MSI X58 eclipse i platinum

Zanima me na čega se odnosi ta brojka x58, x48...?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: MSI X58 eclipse i platinum
Black Knight kaže...

Zanima me na čega se odnosi ta brojka x58, x48...?

 To oznacava koji se chipset nalazi na ploci..konkretno x58 chipset je za nadolazece Core i7 (nehalem)procesore koji jos nisu u prodaji..Cool
A ako je tebi 52$ puno....Namigiva
...Scooter Tuning is not A Crime!!...
16 godina
neaktivan
offline
MSI X58 eclipse i platinum

Hvala puno :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: MSI X58 eclipse i platinum
Lion King kaže...
 To oznacava koji se chipset nalazi na ploci..konkretno x58 chipset je za nadolazece Core i7 (nehalem)procesore koji jos nisu u prodaji..Cool
A ako je tebi 52$ puno....Namigiva
 Problem je sto je to cijena na 1000 komada a ovako kosta oko 400 dolara sto je puno.
Hocu reci.Stare ploce sa x48 chipsetom su na 1000 komada kostale 70 dolara a u maloprodaji oko 190 eura (300 dolara) a nove za x58 kostaju na 1000 komada 52 dolara a u maloprodaji oko 250 eura (400 dolara)
Skupe su mi nasprom starih....no tek su izasle dvije MSIjeve vidjet cemo kake ce cijene biti nakon izlaska gigabytovih i ausovih
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.10.2008 16:16 (ShadoW).
15 godina
offline
MSI X58 eclipse i platinum

erm... ima za kupit ploca sa x58 chispetom? ali jos nije izaso procesor koji bi bio kompatibilan s njom :P

 

inace ovo sto ti pricas... na 1000 komada je jeftinija jer su komponente za nju jeftinije, u maloprodaji je skuplja jer je nova i svi ce dizati cijenu nebu pod oblake, pogotovo kod nas, bezrazlozno... ne znam jeste li primjetili, ali kod nas je sve dosta skuplje jer trgovci imaju teoriju: " j...s poso ako ne zaradim marcedesa i stan u pola godine"

 

OT - primjer: ja gledam izaso novi ford Mustang (prije 2-3 godine - remake Shelbya) - u SAD cijena osnovng modela oko 22k USD (maloprodajna) - do neki dan je to bilo ispod 100k kuna... pa si nekaj razmisljam, sanjam Shelbya od kad sam imo 9 godina i nikada me ta ljubav nije popustila, no nemrem ga nabavit, iako ima ih kod nas ali niko ne prodaju, a odkad je snimljen film "Gone in 60 seconds" i vani ih cijene ko suho zlato, pa reko ovaj novi nije tako losa ideja... i tako raspitivo se ja, kontejner + vlak, znaci da platim sam prijevoz, kostaju oko 2500USD, dakle oko 100k kuna se jos krecemo, no zbog raznoranih problema oko uvoza to je (gotovo) nemoguce bilo tada (napomenimo da nisam imo te pare, nego cisto ono kao ideja sto bi bilo kad bi bilo)...

i neki dan dodje prestavnistvo u RH - sad ga se moze kupii kod nas, postoji firma koja ih uvozi i prodaje ovdje... osnovna cijena 215k kuna -> go figure.... a ako slucajno zelite mocniju GT varijantu onda je to 325k kuna (oko 25k USD nadalje preko oceana tj "akcijska cijena" od 65k USD pa navise kod nas) SKORO PUTA 3 U CIJENI, A ONI TAMO ZARADE NA NJIMA, to nije tvornicka cijena vec u ducanu, platis i vozis -> slazem se, oni nemaju troskove prijevoza iz SAD u RH no opet po mojim izracunima oni bi bili za mene oko 2500-3000 USD extra -> siguran sam da to ne utjece na 160+% povecanje cijene u odnosu na njihove, pa cak i nase trosarine i carine i svi ostali troskovi ne mogu po meni opravdat tu cijenu

 

ok, sozz na offtopic -> ovo je krivi forum za pricat o autima, no jednako je sa ovim maticnima

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
MSI X58 eclipse i platinum

Kad mislie izdat te Core i7 procesore?

mislim kupit komp za nekih 10-11k, a sad jel se mi isplati čekat i7?

a komp bi uzeo za Božić negdje, mislim ako do onda ne izadu procovi i7.

A opet i ako izadu kakva ce im biti cijena? (u Hrv.) 

 

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
MSI X58 eclipse i platinum

A tebi s 11kKN za komp nece biti problem uzeti core i7,a mislim da ce biti oko 260$..sto i nije previseNamigiva

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
MSI X58 eclipse i platinum

Da. a kod nas obično to biva da oni te dolare pretvore u eure i dode za 30% skuplje.

jer za neki 2.6 (i7)   proc nebi dao dvije i pol tisuće kuna onda bi rađe quad core 2.8 ...

A jel su svi i7 quad core ili ima i dual core?...

 

 

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
MSI X58 eclipse i platinum

isocetka su svi quad core, duo dolazi u prvoj polovici iduce godine, no fora kod njega je sto u svakom core-u paralelno izvrsava 2 threada pa se ustvari ponasa ko 8jezgreni procc i tako ga OS i raspoznaje. najave prvih testova su bile da je do 50% brzi od quada na istoj frekv. ali ono, cekajmo novi Bug, nadam se da su ih dobili na testiranje pa da cemo vidjet koliko je to tocno... btw i7 na 2.6 bi trebo biti oko 2.2k kuna po nekim procjenama  sto je u rangu q9550

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice