Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.117.057
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...

Kakva potrošnja, koga briga za CPU potrošnju(to se skriva, Cinebench R20) kad se ionako namjerno pokazuju testovi koji uopče ne mare za performanse sistemske memorije.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=353&jumpto=6391850&sort=asc&view=flat

 

 

Cinebench ili CPU-Z, dobiš skoro isti score sa CL20 2666 i recimo CL16 3200mhz ddr4 memorijom.Cinebench boli đon za memoriju, ali kao što je Sisoft ekipa pokazala(pa su morali obrisat pod NDA komandom) "Alder Lake/bit če sitnih problema tamo gdje su performanse sistemske memorije vrlo bitne".

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=357&jumpto=6416836&sort=asc&view=flat

 

 Sisoft krači test je vrlo zanimljiv, i tu je sve jasno ili čisto pod uvjetom da se razumije engleski.

 

Prognoza, jako puno upučene gejming ekipe jednostavno če trajno isključit male Alder Lake CPU jezgre i gotova priča.Nije to samo gejming scenario, u određenim situacijama od malih CPU jezgri nema smislene koristi.

 

Prije si trubio da sinteticki testovi ne pokazuju pravu sliku a sad guras sinteticke testove kao mjerodavnije od real-world workload-a kao sta je rendering 

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
Prije si trubio da sinteticki testovi ne pokazuju pravu sliku a sad guras sinteticke testove kao mjerodavnije od real-world workload-a kao sta je rendering 

Link ili se nije dogodilo. 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Alder Lake platforma+DDR5 naklokan na 8000mhz, a latencije su solidne CL50.

 

https://twitter.com/hw_reveal/status/1443936502883311620

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.10.2021 16:32 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

De ih ti zategni na manje vrijednosti. Budeš mogao na AMD platformama ziher, ali u Limburgu mjesecu

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Niskozemski Euro Amazon, a kud su nestale znatno niže Intel Alder Lake cijene fučkaj ga.

 

https://videocardz.com/newz/dutch-amazon-begins-listing-intel-core-i9-12900k-at-847-eur-other-alder-lake-cpus-listed-as-well

 

Za usporedbu, kod Švaba ili Mindfactory R9 5950X sad košta 700eura.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...

Niskozemski Euro Amazon, a kud su nestale znatno niže Intel Alder Lake cijene fučkaj ga.

 

https://videocardz.com/newz/dutch-amazon-begins-listing-intel-core-i9-12900k-at-847-eur-other-alder-lake-cpus-listed-as-well

 

Za usporedbu, kod Švaba ili Mindfactory R9 5950X sad košta 700eura.

 

 

 Dosadniji si od korone odi pecat na Jarun.

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...

a kud su nestale znatno niže Intel Alder Lake cijene fučkaj ga.

Kaj je sa Ryzenima na AM5 socketu i DDR5 memorijom ili je to propalo?

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
rambox kaže...

a kud su nestale znatno niže Intel Alder Lake cijene fučkaj ga.

Kaj je sa Ryzenima na AM5 socketu i DDR5 memorijom ili je to propalo?

 Brzo če to cim intel izbaci 12 gen amd priprema asa iz rukava 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Oče ili možda neče

 

Fučkaj ga

 

Žutanjak, link na moj link koji je link na neko sranje s tweetera.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ista priča, kao sa nedavnim Sisoftsandra kračim Alder Lake Prewiev testom.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=357&jumpto=6416836&sort=asc&view=flat

 

Malo su pokazali, pa eto kasnije brzopotezno obrisali.Poznati profi Puget slagači kompova, za Alder Lake test koristili su standardnu 3200mhz ddr4 memoriju+Windows 11.

 

https://twitter.com/TUM_APISAK/status/1445579784554115072

 

https://www.pugetsystems.com/benchmarks/?age=0&benchmark=&application=&specs=i7-12700K#results-table

 

Dalje je poznato, Adobe alati ne spadaju pod programe ili alate koji maksimalno(Cinebench ili Blender itd) iskoriste procesor.Zato su rezultati očekivani, kad se taj i7 12700K usporedi sa Zen 3 ili ostalim Intel procesorima.

 

 
 
 
  

 

Puget raniji regularni testovi, to je očekivano testirano na Windows 10 u kombinaciji sa 64gb ddr4 3200mhz memorija.

 

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Adobe-Premiere-Pro-11th-Gen-Intel-Core-vs-AMD-Ryzen-5000-Series-2097/#BenchmarkResults

 

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Adobe-Photoshop-11th-Gen-Intel-Core-vs-AMD-Ryzen-5000-Series-2099/#PhotoshopPerformanceAnalysis

 

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Adobe-After-Effects-11th-Gen-Intel-Core-vs-AMD-Ryzen-5000-Series-2103/#AfterEffectsPerformanceAnalysis

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2021 14:44 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...

Niskozemski Euro Amazon, a kud su nestale znatno niže Intel Alder Lake cijene fučkaj ga.

 

https://videocardz.com/newz/dutch-amazon-begins-listing-intel-core-i9-12900k-at-847-eur-other-alder-lake-cpus-listed-as-well

 

Za usporedbu, kod Švaba ili Mindfactory R9 5950X sad košta 700eura.

 

 

Ne fantaziraj previše o procesoru od 700-800€, to ostavi za ljude koji rade na zapadu i zarađuju.

Svi znamo da čekamo zvijezdu večeri a to je i5-12600K a potencijalni i KF model a uostalom valjda sada oba tabora proizvodi TSMC, osim ako se što nije promjenilo, pa valjda ljudi znaju što je kvalitetnije. ;-)

Uređivano: Uostalom pogledaj na prvoj slici da KF nema cijene pa se zapitaj što bi netko platio skuplje da se odrekne besplatne grafike (kakva god da je), ili ti ljudi u tom shopu su malo prolupali lončiće.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2021 17:47 (Envy).
6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Napokon! 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...

Ne fantaziraj previše o procesoru od 700-800€, to ostavi za ljude koji rade na zapadu i zarađuju.

Svi znamo da čekamo zvijezdu večeri a to je i5-12600K a potencijalni i KF model a uostalom valjda sada oba tabora proizvodi TSMC, osim ako se što nije promjenilo, pa valjda ljudi znaju što je kvalitetnije. ;-)

Uređivano: Uostalom pogledaj na prvoj slici da KF nema cijene pa se zapitaj što bi netko platio skuplje da se odrekne besplatne grafike (kakva god da je), ili ti ljudi u tom shopu su malo prolupali lončiće.

Ti mješaš kruške i tikve, bitno za večinu obične raje TSMC proizvodi samo Intel gejming grafe i to u ne prevelikim količinama.

 

Vezano za zeleno, da baš moš mislit samo da ne ispadne kao sa famoznim i5 11400F.Taj Rocket Lake proc kao da je bio spasitelj, a na kraju eto u realnoj prodaji ispada da to kupuju samo duhovi ili malobrojni pošteni političari.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=920&jumpto=6410088&sort=asc&view=flat

 

Na početku preskupa je to platforma, a skupa standardna ddr5 memorija(to če se koristit za sve službene testove) je zbrljava sa previsokim latencijama=nastradat če gejming.Jeftinije Intel socket 1700 matične+Alder Lake procesori bez K oznaka stižu tek druge godine. Ovaj prvi val matičnih ploča ide negdje od minimalno 180$ pa na više do čak 500+$.Dolnje cijene su Kanadski dolari, zato sam ja to napisal kak je onak okvirno u američanskim dolarima.

 

https://hothardware.com/news/asus-z690-motherboard-pricing

 

Na kraju opet isto, Alder Lake Desktop je prilično šepav na području CPU energetske efikasnosti.Žderat če previše struje, i kolko ja pratim kao da nitko od poznatih likera neče pokazat detalje potrošnje.Mogli bi pokazat ali eto neče, zato jer na kraju svi oni morat če se s time natezat u realnoj praksi.Dakle znatno skuplje hlađenje procesora+jača napajanja, pa si ekipa misli tko vas šljivi ionako če službeni testovi uskoro sve pokazat.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=357&jumpto=6410174&sort=asc&view=flat

 

Uzmi u obzir, kolko sad realno ugodno košta 16gb ddr4 3200mhz CL16 memorija.Pa kad to usporediš, dakle cijena/performanse u odnosu na "jeftinu ddr5 memoriju" koja če bit sve samo ne jeftina+za početak skupe socket 1700 matične ploče itd. To če ispast vrlo loš omjer performansi uloženo-dobiveno za novu Intel platformu.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-4000g-am4-renoir-apu/275640.aspx?page=3&jumpto=6417168&sort=asc&view=flat

 

Kad se Alder Lake službeno lansira, vrlo brzo bobit češ konkretnu recimo uloženo-dobiveno gejming usporedbu.Dakle stare AMD ili Intel čiste ddr4 platforme, vs prilično skupa ddr5 platforma sa šepavom memorijom povečih latencija.Kad sve staviš na papir, zabolit če te glava kolko je nova platforma zapravo preskupo gejming bacanje love u Savu.

 

Sve to skupa uopče nema smisla, ili imalo bi kolko tolko smisla da eto nema ovih ludih i previsokih cijena posebnih gejming grafa.Kaj ti vrjedi procesor od 300$, kad danas za malo brže i jače grafe moraš dat 800+dolara ili eura.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.10.2021 22:39 (rambox).
16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Baš kad sam napisal,da nitko neče skoro pa pokazat Alder Lake i9 8+8 Cinebench R20 potrošnju.Eto ga tu je, s napomenom na raniju usporedbu sa Aida64 testovima.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=357&jumpto=6410174&sort=asc&view=flat

 

Dalje znamo, Aida64 FPU test i Cinebench R20 Multithred test imaju vrlo sličnu potrošnju nema velike razlike.CPU Package power 257W, dakle u Cinebench R20 bit če malo niže recimo oko 230W.

 

https://twitter.com/i/web/status/1446824964066185223

 

Nemam poima čime je to hlađeno, osim da eto vidimo temperaturu od 108 stupnjeva.

 

 

Cinebench R20 performanse po watu jezuš kristuš za Alder Lake i9. Očekivano bit če 100W+ više, da bi eto dobio slične ili trunku bolje performanse vs stock R9 5950X.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.10.2021 20:51 (rambox).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Strašno, apsurdno i temperatura i potrošnja. Po meni neupotrebljivo za kućnog korisnika, i još kad se uzme cijena u obzir, debilana :D

 

Ostaje i5 za gaming, jer igre ne napregnu CPU da bi se znojio.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...

Strašno, apsurdno i temperatura i potrošnja. Po meni neupotrebljivo za kućnog korisnika, i još kad se uzme cijena u obzir, debilana :D

 

Ostaje i5 za gaming, jer igre ne napregnu CPU da bi se znojio.

I to bez ručnog klokanja,s obzirom da sve velike CPU jezgre udaraju do 4.9gz all core turbo.To je sve točno po Intel tehnikalijama, dakle vrlo vjerojatno PL2 postavka pa eto kolko ide.

 

S obzirom da bi potrošnja skočila debelo preko 350W, ručno dodatno klokanje tu fakat nema smisla.Recimo Big Cores 5.2-5.3ghz all core, ili zaboli te glava od velikih potreba za hlađenjem takve kombinacije.

 

Realno u praksi, i defolt i5 K modeli+PL2 trošit če puno previše struje.Pa još kad ih ekipa nakloka dokle idu, performanse po watu to če izgledat vrlo gadno vs Ryzen 7 5800X.

 

Prilično jednostavna procjena, ja ne očekujem da če Alder Lake i5 i bez K oznaka doč na razinu okvirnih performansi po watu kao R5 5600X.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ja bi im čak im oprostio ovoliku potrošnju/grijanje jer malo tko ovdje ima potrebu takav cpu ganjati na 100% zauzeča...ali sobzirom koliko traže para za tu naaprednu tehnologiju, fuj.

Sad uz skupi AMD imamo i skupi Intel, s tim da skupi Intel troši ko Lada Riva 1300

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...

Sad uz skupi AMD imamo i skupi Intel, s tim da skupi Intel troši ko Lada Riva 1300

 Uzmes i5-10400 za cca 1300kn i miran si barem jos 5 godina ako je namjena gaming, sve po starom.

Say hello to my little friend
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Naravno, ali pričamo o novim procesorima i pitanje je koliko će i5 10400f biti još dugo biti u prodaji.
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

kad cete nauciti da Rambox samo sere kvake i trolla non stop 

 

samo trebate procitati cijelu tweet diskusiju i sve je jasno, lik je stavio najobicniji tower cooler i nije ga niti zategao.

 

zanimljivo je da nema termal throttlinga, nadalje 18% bolji single core score nego 5950X u CB20, 18% bolji u CPUZ, a ovo je prijevod ostatka teksta:

 

Guess what processor this is.

 

It is known that the AVX3 of this CPU has been killed, and the power consumption of AVX2 is 250W, but it can be pressed at about 108 degrees with a single large frost tower without buckles (put it directly on the CPU).

 

feel that it is no problem to press the middle and high-end water cooling below 90 degrees.

 

I used Windows 11, the poor DDR4 3600 Gear1, the multi-core is almost the same as the 5950X next door, and the single-core is a violent hit.

 

According to the previous revelations on the extranet, it may be that the B660 BIOS of x country x still needs to be improved, and of course it may also be a bonus of DDR5? Anyway, it will only be stronger after it is officially released.

 

Without the blessing of TVB (perhaps true), Pcore full core 4.9G, Ecore full core 3.7G, and Guanxiao core full core 5.1G should be pediatrics..

 

it seems that I used FIVR back this time, that is, Haswell and HEDT, but I'm not sure yet. Let's analyze it in detail another day. If it's really FIVR, then the temperature performance is still good. The 11900K, which is also not fastened, went for 115 degrees.

 

in addition, Intel has prepared a special Gear4 mode for DDR5 very thoughtfully for us. As long as you are not afraid of delayed explosion, DDR5 10G is beckoning to you.

 

Suze liju Ramboxove oci, jer i sam zna da su ovo inzenjerski primjerci, i sa nestrpljenjem ce cekati izlazak i testove na retail primjercima u gamingu 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.10.2021 7:52 (Timo).
Moj PC  
5 0 hvala 4
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Potrošnja će biti ista bez obzira na korišteni hladnjak a za ovakav TDP tak jasno treba dobro vodeno. Proc bu skup, ploča bu skupa zbog zvjerskkog vrma, DDR5 bu skup, treba i dobro vodeno...tko ga kupi za igre skidam kapu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...
Potrošnja će biti ista bez obzira na korišteni hladnjak a za ovakav TDP tak jasno treba dobro vodeno. Proc bu skup, ploča bu skupa zbog zvjerskkog vrma, DDR5 bu skup, treba i dobro vodeno...tko ga kupi za igre skidam kapu.

 Zasto skidas kapu pa ima freakova da ce kupiti, kad kupuju 5950x zasto nebi bilo koji drugi uzeli 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Sarkazam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...
* * *

* * *

 

S obzirom da bi potrošnja skočila debelo preko 350W, * * *

 

 

Molim te nemoj o potrošnji k'o boga te molim. Nego se zaputi na Thermal design power - Wikipedia i čitaj.

Dakle kako Google Translate kaže Toplinsko Projektirana Snaga, ne znači da će toliko CPU voći struje, što ne znači da može i više.. jednostavno je projetkovan da ima takvo termalno odašiljanje energije.

I bogu i ocu si postao dosadan sa potrošnjom. Idi na FER ili dođi kod mene na Fakultet Elektrotehnike pa poslušaj par predavanja (neće te nitko izbaciti iz amfiteatra), da ne trubiš više u TDP-u.

I 10 [W] kuhalo može i ne može da proključa vodu kao i ono os 200 [W] a kao i ono od 2 [kW], samo pitanje je da li će ono od 10 [W] uspjeti zagrijati vodu na 100°C prije nego vanjski uticaji budi jači od uložene energije (čitaj: hladi se prije nego proključa).... itd. a de malo sebi predoči neke vrijednosti.

Što ti misliš da će .small jezgre da vuku 350 [W]? Dao sam tri primjer mog drugog računala koji iz utičnice nikako ne može da povuče struje kao što mu u Intel ARK opisan TDP. Ako imaš kakav alat da to provjerimo (čitaj opet: opteretimo CPU) samo javi.

U suprotnom podvaličm tvojim Flowmasterima jedno: i bogu i ocu si dojadio zagađivanjem svake teme koja ima veze sa Intelom, Irisom, Nvidiom.

Što nije u redu sa tobom? Doslovce se ne može ovdje komentarisati ništa jer bukvalno svaku temu vučeš na svoj AMD-is-God mlin.

Uređivano: Pazi ovo tko kako i šta naziva:

The average CPU power (ACP) is the power consumption of central processing units, especially server processors, under "average" daily usage as defined by (AMD) for use in its line of processors based on the K10 microarchitecture (Opteron 8300 and 2300 series processors).
Intel's thermal design power (TDP), used for Pentium and Core 2 processors, measures the energy consumption under high workload; it is numerically somewhat higher than the "average" ACP rating of the same processor.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.10.2021 12:20 (Envy).
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Pa dobro covjek je rekao da mu je visoka potrosnja i sad u cemu je problem tdp mu je 125w a potrosnja iz uticnice duplo veca tako da ono ima smisla.Međutim on treba amd naklokati all core na 5ghz pa nek vidi kako mu potrosnja raste a ne da mu samo jedan jezgra ili dvije idu na visoku frekvenciju ja samo uvazavm all core.Ova potrosnja kod alder lake je visoka sto ce biti kad ga rucno klokas minimalno 400W ce vuci, pa dobro ja sam rekao u vise navrata jebes danas pc ako ne povuce bar 1kw kad jedna rtx 3090 vuce 350W sto nebi procesor bar toliko da napokon pocnemo iskoristavat sve ove svoje napojne koje imaju preko 750W.Znaci amd 5950x na 4.4 ghz i jednom jezgrom na 5ghz u cinenbenchu ce povuc 200W e sad bas zivo zanima koliko ce povuc all core 5ghz a na 4.7ghz povuce 254W eto 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.10.2021 12:37 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...
rambox kaže...
* * *

* * *

 

S obzirom da bi potrošnja skočila debelo preko 350W, * * *

 

 

Molim te nemoj o potrošnji k'o boga te molim. Nego se zaputi na Thermal design power - Wikipedia i čitaj.

Dakle kako Google Translate kaže Toplinsko Projektirana Snaga, ne znači da će toliko CPU voći struje, što ne znači da može i više.. jednostavno je projetkovan da ima takvo termalno odašiljanje energije.

I bogu i ocu si postao dosadan sa potrošnjom. Idi na FER ili dođi kod mene na Fakultet Elektrotehnike pa poslušaj par predavanja (neće te nitko izbaciti iz amfiteatra), da ne trubiš više u TDP-u.

I 10 [W] kuhalo može i ne može da proključa vodu kao i ono os 200 [W] a kao i ono od 2 [kW], samo pitanje je da li će ono od 10 [W] uspjeti zagrijati vodu na 100°C prije nego vanjski uticaji budi jači od uložene energije (čitaj: hladi se prije nego proključa).... itd. a de malo sebi predoči neke vrijednosti.

Što ti misliš da će .small jezgre da vuku 350 [W]? Dao sam tri primjer mog drugog računala koji iz utičnice nikako ne može da povuče struje kao što mu u Intel ARK opisan TDP. Ako imaš kakav alat da to provjerimo (čitaj opet: opteretimo CPU) samo javi.

U suprotnom podvaličm tvojim Flowmasterima jedno: i bogu i ocu si dojadio zagađivanjem svake teme koja ima veze sa Intelom, Irisom, Nvidiom.

Što nije u redu sa tobom? Doslovce se ne može ovdje komentarisati ništa jer bukvalno svaku temu vučeš na svoj AMD-is-God mlin.

Uređivano: Pazi ovo tko kako i šta naziva:

The average CPU power (ACP) is the power consumption of central processing units, especially server processors, under "average" daily usage as defined by (AMD) for use in its line of processors based on the K10 microarchitecture (Opteron 8300 and 2300 series processors).
Intel's thermal design power (TDP), used for Pentium and Core 2 processors, measures the energy consumption under high workload; it is numerically somewhat higher than the "average" ACP rating of the same processor.

 Pa tko zeli imati pecnicu u sobi kupit ce si na drva. Zasto bi stolno racinalo vuklo 1KW struje iz uticnice, elektricni auti, mineri, odakle te struje vise nabaviti, pa jasno poskupit ce. Moj 5600H ode i do 95 stepeni pa je to svima problem, a kada intel vuce 200w i chilla na 100tinjak stupnjeva je uredu. Mislim da smo dosada svi svjesni kakko ce novi intelov proces biti na pocetku vrlo losa kupnja, jel kako se cini pocetna cijena ddr5 memorije(2keksa) ce nas doci oko 400tinjak eura-dolara-pesosa a jos nema ni sareni RGB. Intel ce ici na benchmark slajdove, ali nista  vise od toga ova prva generacija  procesa nece ni biti. Par bogatih klijenata i eto samo maticna-top procesor-32Gb rama ce doci cca 1400-1500 eura a nece sprasiti AMD za duplo, sto bih ocekivao na takvoj cijeni a jos nemam ni graficku...

Ova slika govori sve koliko intel mari za svoje performance(amd ima low kao intel AVG)...isto tako gaming performance ce biti zanimljivo vidjeti sa ddr4 i sa ddr5, koliko je to intel sa lockanim klokom i ddr4 memorijom zapravo bolji od konkurencije, koliko je IPC napredovao... pa cemo onda pricati.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.10.2021 13:21 (UltrasVinkovci).
16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Timo kaže...

kad cete nauciti da Rambox samo sere kvake i trolla non stop 

 Suze liju Ramboxove oci, jer i sam zna da su ovo inzenjerski primjerci, i sa nestrpljenjem ce cekati izlazak i testove na retail primjercima u gamingu 

 

 

 

 

ES inžinirski CPU, na istoj frekvenciji on daje iste performanse kao i novija CPU verzija koja če kasnije završit u maloprodaji.

 

Testirani CPU je QS primjerak,a ti dalje goglaj kaj je to QS Qualification Sample CPU.

Envy kaže...

 Molim te nemoj o potrošnji k'o boga te molim. Nego se zaputi na Thermal design power - Wikipedia i čitaj.


Dakle kako Google Translate kaže Toplinsko Projektirana Snaga, ne znači da će toliko CPU voći struje, što ne znači da može i više.. jednostavno je projetkovan da ima takvo termalno odašiljanje energije.

I bogu i ocu si postao dosadan sa potrošnjom. Idi na FER ili dođi kod mene na Fakultet Elektrotehnike pa poslušaj par predavanja (neće te nitko izbaciti iz amfiteatra), da ne trubiš više u TDP-u.

I 10 [W] kuhalo može i ne može da proključa vodu kao i ono os 200 [W] a kao i ono od 2 [kW], samo pitanje je da li će ono od 10 [W] uspjeti zagrijati vodu na 100°C prije nego vanjski uticaji budi jači od uložene energije (čitaj: hladi se prije nego proključa).... itd. a de malo sebi predoči neke vrijednosti.

Što ti misliš da će .small jezgre da vuku 350 [W]? Dao sam tri primjer mog drugog računala koji iz utičnice nikako ne može da povuče struje kao što mu u Intel ARK opisan TDP. Ako imaš kakav alat da to provjerimo (čitaj opet: opteretimo CPU) samo javi.

U suprotnom podvaličm tvojim Flowmasterima jedno: i bogu i ocu si dojadio zagađivanjem svake teme koja ima veze sa Intelom, Irisom, Nvidiom.

Što nije u redu sa tobom? Doslovce se ne može ovdje komentarisati ništa jer bukvalno svaku temu vučeš na svoj AMD-is-God mlin.

Uređivano: Pazi ovo tko kako i šta naziva:

The average CPU power (ACP) is the power consumption of central processing units, especially server processors, under "average" daily usage as defined by (AMD) for use in its line of processors based on the K10 microarchitecture (Opteron 8300 and 2300 series processors).
Intel's thermal design power (TDP), used for Pentium and Core 2 processors, measures the energy consumption under high workload; it is numerically somewhat higher than the "average" ACP rating of the same processor.

Ja TDP nisam nigdje niti spomenul, a dalje več odavno znamo da TDP ne predstavlja potrošnju procesora.

 

U bilo kojoj situaciji moš vidit kolko struje vuče samo procesor, pod uvjetom da te to zanima ili da eto hočeš raji pokazat realnu situaciju.Skrivanje detalja je druga priča, ili kad eto namjerno ekipa neče pokazat Cinebench potrošnju=vidiš i sam zakaj to skrivaju.

 

- performanse po watu, ili u ovom primjeru određenom benčmarku 

 

To je realna situacija, Cinebench je skoro pa strest test potrošnja i to je grozna potrošnja za Intel procesore.

 

 Ti dalje mrzi GamerNexus, ali to je realna situacija i vrlo točno mjerenje kolko struje vuče samo CPU.

 

 

Drugu fotku ne treba komentirat, tu je valjda sve jasno i čisto kao oprani prozor.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
online
Intel i7/i9 Club

Ako će vuči iz utičnice toliko više onda je to nazadovanje u efikasnosti. Neka rambox-a treba netko da malo i ovakvih podataka ukaže, gaming performanse njemu nisu bitne. Za gaming ne treba ništa jače od ovog šta se danas nudi.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.10.2021 13:47 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Dosta o potrošnji, ajmo malo o potrošnji, nismo dugo o potrošnji.

 

Ova armada se nasukala u plićak i sere li ga sere. Ali dobro je.

 

Jedva čekam frknut 5800x i uzet ovu mrcinu. Ako se leakovi pokažu istinitim dakako. 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
2 1 hvala 1
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

zasto je nebitno koliko trosi? pa zato sto nitko od vas nije korisnik koji kupuje procesore za rad, cast izuzecima, vec lupate pare u gaming masinu i jedino sto vam je bitno je iznos FPS-a i manje vise single core performanse

 

oni koji gledaju "performanse po watu", TCO, ROI i slicne parameter za zaradu, promet, ulaganje u svome poslu kojem se bave, lagano prelaze na Apple masine sa M1 a ne AMD ili Intel, dok ozbiljni "renderasi" rokaju Xenon ili Threadripper procesore

 

pustite te rasprave koliko vuce struje, koliko se grije, koliko kosta, kakvo hladenje ce te trebati i slicno, ako si mozete priustiti i9 procesor, ili bilo koji drugi koji je ili ce biti #1 FPS procesor, sumnjam da cete imati problem kupiti i adekvatno hladenje za njega, ionako cete svi do jednoga gledati ove grafove poretka po FPS-u kad izadu 

Moj PC  
3 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice