Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.111.859
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Extremus kaže...
forumaš kaže...
Potrošnja će biti ista bez obzira na korišteni hladnjak a za ovakav TDP tak jasno treba dobro vodeno. Proc bu skup, ploča bu skupa zbog zvjerskkog vrma, DDR5 bu skup, treba i dobro vodeno...tko ga kupi za igre skidam kapu.

Ok potrošnja je loša, ali ne znaci da shodno tome i temperature budu takve...

Pogledaj i9 11900k vs R7 5800x, u blenderu troši 100w više a temperatura skoro identicna... KLIK

Znaci kaj se tice hladnjaka na isto te dođe i za jedne i druge.

Druga stvar matična, zasto bi trebala skupa ploča kada i 10900k/11900k rade perfektno na pločama od 200e i mozes ih klokati koliko želiš, ista stvar i za Alder Lake, ok bit ce malo skuplje us tartu zbog PCIE 5.0 ali do 2000kn svakako bude odlicnih modela, a na DDR5 se nemora ni ici jer dolaze i DDR4 ploče.

A definitivno sam uvjeren da ce ti procesori biti bolji u svemu a narocito u gamingu na DDR4 plocama zato jer ovo kaj curi o DDR5 modulima i katastrofa latencijama uz nesto malo vece taktove od boljih ddr4 modula nema sanse da ce izac na dobro, mozda nagodinu dok se malo raširi ponuda i izađu kvalitetniji moduli sa manjim latencijama i vecim taktivima.

A za igre svakako netrebas taj 12900k model vec ce tu 12600k biti super pogodak, pa i 12700k za high end konfiguracije.

 Ovaj će biti oko 50% brži od 5800x.

 

Dodajmo još da se na intelu bolesno kloka memorija (nema IF limite), biti će to novi gaming kralj.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Sad je njesra da li ići na ddr4 ili ddr5 memoriju. Ako se sjećam vrlo malo ljudi je išlo na ddr3 pored tada novog jedec ddr4. Ono za par mjeseci ćeš se kajat kad gskill počne izbacivat čudesa.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ma i ja mislim bolje je zasad uzet mbo sa ddr4 pa onda nekad kad taj ram ispoliraju zamjeniti za ddr5

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Extremus kaže...

Je al DDR4 kad je izlazio je u startu bila po svim karakteristikama bolja memorija od DDR3, dok je ovo kaj vidimo za DDR5 kaj dolazi užas

 Ovo nije istina, bila je ista stvar kao sta ce sada biti sa ddr5 u odnosu na ddr4... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Extremus kaže...
forumaš kaže...
Potrošnja će biti ista bez obzira na korišteni hladnjak a za ovakav TDP tak jasno treba dobro vodeno. Proc bu skup, ploča bu skupa zbog zvjerskkog vrma, DDR5 bu skup, treba i dobro vodeno...tko ga kupi za igre skidam kapu.

Ok potrošnja je loša, ali ne znaci da shodno tome i temperature budu takve...

Pogledaj i9 11900k vs R7 5800x, u blenderu troši 100w više a temperatura skoro identicna... KLIK

Znaci kaj se tice hladnjaka na isto te dođe i za jedne i druge.

Druga stvar matična, zasto bi trebala skupa ploča kada i 10900k/11900k rade perfektno na pločama od 200e i mozes ih klokati koliko želiš, ista stvar i za Alder Lake, ok bit ce malo skuplje us tartu zbog PCIE 5.0 ali do 2000kn svakako bude odlicnih modela, a na DDR5 se nemora ni ici jer dolaze i DDR4 ploče.

A definitivno sam uvjeren da ce ti procesori biti bolji u svemu a narocito u gamingu na DDR4 plocama zato jer ovo kaj curi o DDR5 modulima i katastrofa latencijama uz nesto malo vece taktove od boljih ddr4 modula nema sanse da ce izac na dobro, mozda nagodinu dok se malo raširi ponuda i izađu kvalitetniji moduli sa manjim latencijama i vecim taktivima.

A za igre svakako netrebas taj 12900k model vec ce tu 12600k biti super pogodak, pa i 12700k za high end konfiguracije.

Do 2000 KN? Za skupi ryzen 3 kupiš ploču od 700 kn i deri, a nedaj bože ako podignu cpu keš eto 15% bolje gaming performanse od i onako brzih trenutnih modela, pogotovo ako gledaaš e sports naslove na nižoj rezoluciji gdje se vidi gaming snaga procesora.., hladnjak od 120 kn i deri.

Ide mi na jetra AMD od kako je dignuo cijene i fakat je Intel sa 10400f za 1200 kn uloženo/dobiveno kralj gaminga...ali sad ovo kak će se razbahatiti cijenama, imati će smisla samo za one koje ne zanima uloženo/dobioveno. Kaj se mene tiče ovaj moj i7 10700f kojeg sam polovno uzeo za 1500 kn biti će dok

ne crkne. 

Uz super skupe grafe, sad i uz skupe AMD/Intel procesore, te skupe Intel ploče, skupa hlađenja, gaming je KLIK

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club

B550 nema pciex 4.0?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Extremus kaže...

Je al DDR4 kad je izlazio je u startu bila po svim karakteristikama bolja memorija od DDR3, dok je ovo kaj vidimo za DDR5 kaj dolazi užas, a da ne pricam kako vec duze vrijeme imas DDR4 module od 16GB 4800MHz C19 za 1100kn klik koji su ujedno i dosta kvalitetniji po latencijama od DDR5 modula te brzine koji idu sa C40 latencijama 

A da ne pricamo da ce ddr5 4800 radit u kombinaciji sa svakom kompatibilnom plocom i procesorom dok ddr4 4800, da bi radio, moras po forumima trazit binnane procesore jer ce svaki 100-ti imati dovoljno kvalitetan imc...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Extremus kaže...

Ali nemozes tako gledati, na toj ploci za 700kn ne dobijes sve feature, nemas PCIE 4.0, uspoređuj x570 ploce ako vec usporedujes sa z690, i PCIE 5.0 je dosta skupa implementacija pa i to dize cijenu po defaultu kao i DDR5 kontroler iako ce biti i ddr4 ploce koje ce ici po slicnim cijenama kao z590.

 

I te esports igre sve idu u ogromnom FPS tako da neznam kome je to uopce bitno, i jel jedan cpu ima 400 drugi 450fps..

 

A za hladnjake i grijanje smo prosli, ako hladis ryzen sa 120mm hladis i intel, a ni jedan ni drugi nebude max klokan sa istim.

Naravno ako intel rokas na 5.2ghz trebas i dobro hlađenje isto tako i ako ryzen furaš na 4.8ghz isti derk.

Ddr5 u odnosu na 4 i pci-e 4 u odnosu na 3 nisu novi featuri nego su u funkciji performansi, ako ti ne utjecu na performanse, onda kao i da ih nema...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Extremus kaže...

 Ma sta bi trebao traziti, nove serije intela rade i sa ddr4 4400mhz modulima na xmp profilu bez ikakvog podesavanja (pogledaj recenzije) tako da i tih 4800 ako i nebi radilo najbolje na xmp samo treba manualno upisati latencije i takt, na z590 plocama ram radi odlicno i dosta su podigli skaliranje sa max taktovima, tako da ne sumnjam da ce sa z690 i novijim procesorima biti jos naprednije.

 

I da se mene pita definitivno nebi vozio 4800c19 nego bi smanjio takt na recimo 4000mhz i maksimalno utegao latencije na tipa c14, i to je onda brutalna kombinacija brzine i latencije za jednog gejmera, jer latencije su prve po bitnosti.

Ne trebas mi pricat o klokanju rama jer sam ja vozio i 3900mhz cl12 za bencheve, a 4ghz cl14 trazi napon koji je previsok za 24/7 bez aktivnog hladjenja, tako da nije nikakva kombinacija za gamer-a... Latencije nisu prve po bitnosti jer performanse memorije cine takt+latencije i jedno ne moze biti bitnije od drugoga.. A cl14 koji spominjes ne znaci apsolutno nista ako ne znas podesit i sekundarne i tercijarne tajminge... Ovo da 4400 radi bez problema je teza nebuloza, pogledaj kako je bug-ovo testiranje zavrsilo...

 

 

Poanta je da usporedjujes maksimum maksimuma koji ddr4 moze dati sa minimumom minimuma onoga sta ddr5 daje...

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Eto nekaj za večinu raje, sa napomenom da stiže tek u 2 ili trečem mjesecu 2022 u kombinaciji sa jeftinijm socket 1700 matičnim pločama.Kolko su to jeftine matične ploče, to je tek pravo pitanje u praksi.AM4 socket, znamo da matična ploča od 500kn apsolutno niti malo neče zakočit R5 5600X CPU performanse.

 

https://twitter.com/9550pro/status/1447499861255802885

 

Ukratko složenac, barem kaj se tiče Cinebench R20 koji ne mari za L3 Cache i nije ga briga za performanse sistemske memorije.

 

R5 5600X vs i5 12400 6+0, ili 6/12 CPU samo velike CPU jezgre

 

- 10% brži ST

 

- 10% brži MT

 

 
 
 
 

 

https://www.anandtech.com/show/16214/amd-zen-3-ryzen-deep-dive-review-5950x-5900x-5800x-and-5700x-tested/14

 

Izbor sistemske memorije je problem, ili zapravo i neče bit problem kad sve staviš na vagu.Večina ljudi i dalje če koristit ddr4 memoriju, a najeftiniju ddr5 memoriju sa trenutnim informacijama nema dalje smisla niti komentirat.Vrlo jednostavna procjena, 16gb ddr5 memorije koštat če 1000kn vs vrlo ugodan paket 16gb ddr4 memorije.

 

https://www.protis.hr/products/details/memorija-patriot-viper-steel-16-gb-2x8gb-3200mhz-cl16-pvs416g320c6k/148939

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.10.2021 18:15 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Taj i5 će biti pun pogodak kad izađu jeftinije ploče.
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Kad je bio prijelaz s ddr3 na ddr4 doslovno je bilo ploča sa podrškom za dd3 na prstima jedne ruke, a ista je spika bila kao sad. 

 

Nebulozno bi bilo čekati I5 nagodinu i onda ići na ddr4. Do tad se bude ponuda ddr5 poboljšala. Uvjeren sam da će Gskill odraditi svoje.

 

 

Ovo je baš deja vu tema. 

 

Btw, forumaš, krivo gledaš - danas se traži dual rank. Ovi keksi su bili preko tri keka prije koji mjesec.

 

https://www.protis.hr/products/details/gskill-trident-z-neo-32gb-ddr4-k2-3600-c14-f43600c14d32gtzn/167229?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Sta rambox ti uspoređujes taj 12400 pojede tog 5600x sa benchmarkom, jos kad ga pojede sa cijenom di smo onda a hoceli biti ddr4 ili ddr5 to je vecini svejedno. 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.10.2021 8:24 (dreadmoore).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...
Taj i5će biti pun pogodak kad izađu jeftinije ploče.

Pa bit če lansiran u kombinaciji sa jeftinijim matičnim pločama.Dakle neš ga moč nit kupit prije 2 ili 3 mjeseca 2022.

 

To ti govori, kolko je Intelu stalo do CPU performansi+vrlo visoka prodaja koje danas nudi R5 5600X. To je i dalje najprodavaniji procesor, bilo globalno ili najprodavaniji AMD procesor uz stari R5 3600. 

 

Intel bi trebal odma uskoro lansirat i5 12400, dakle maloprodaja/recimo 180-200$ za mjesec dana kao i svi ostali K Intel harač procesori.Ali ne na žuto buš čekal pet mjeseci, a u međuvremenu AMD če rasprodat tone takvih CPU performansi+nakon nove godine R5 5600X ide za 200$ bez greške.

 

dreadmoore kaže...

Sta rambox ti uspoređujes taj 12400 pojede tog 5600x sa benchmarkom, jos kad ga pojede sa cijenom di smo onda a hoceli biti ddr4 ili ddr5 to je vecini svejedno. 

Nema tu nikakvog jedenja, 10% to su sitne razlike i baš Cinebench koji realno dosta sakriva CPU performanse.Uspoređuješ procesore sličnih performansi, a cijena je druga priča+opet isto pitaj Intel zakaj žuto odgađa za pet mjeseci.

 

Fučkaj ga sad, pa Intel i danas nudi znatno jeftinije procesore sličnih performansi kao R5 5600X.Nisi valjda na njih zaboravil, dakle i5 11400 i i5 11400F ali njih gle čuda kupuje vrlo malo ljudova.Dalje se nema kaj komentirat, osim činjenice da neusporedivo više ljudi kupuje stari R5 3600 vs dva navedena Intel procesora.Svi znamo zakaj je to tak, i tu se dalje nema kaj komentirat.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=920&jumpto=6410088&sort=asc&view=flat

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.10.2021 14:08 (rambox).
6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Nema veze, samo da bude love, bit će sve ok.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.10.2021 16:19 (cvaja997).
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Sastavljam burazu komp, ukratko, planira uzeti neku baš dobru grafičku kad se cene malo stabilizuju i kad iskoči nešto povoljno. Preporučio sam mu i5 10400 (koji u sebi ima onu integrušu) kako bi rad na računaru bio normalan. E sad, on želi jači procesor kaže, a meni neki i7 pada na pamet, tj i7 10700.

Pošto sam video da je ova i-sedmica takođe na 65w i ne klokuje se, interesuje me da li moze na nekoj B560 ploči da ide bez problema a da radi turbo mod kako treba.

 

Pošto i ovaj i7 10700 ima integrisanu grafičku, da li je to dovoljno za programe kao što su: autocad, revit, obrada video materijala i slično...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

https://overclock3d.net/news/memory/g_skill_s_flagship_trident_z5_ddr5_memory_feature_surprisingly_tight_timings/1

 

Kako rekoh, evo gskilla.

 

Budimo realni, dobar dual rank ddr4 2x16 kit je i dalje oko 2 i po keka.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.10.2021 20:15 (DarthMarkus).
Moj PC  
2 0 hvala 2
6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

pozdrav, 

 

mozda ce ovo pitanje biti glupo i ' to soon ' ali kada dodje DDR5 na trziste planiram cijeli komp osim grafe nadograditi. 

 

htio bih uzeti 12. gen Intel i9 12900K, trenutno posjedujem i7 9700K. 

 

AMD me nikako ne zanima, bez obzira bio bolji ili ne. jednostavno sam navikao biti u plavom timu. 

 

ako ste vec culi neke vijesti i slicno, vi se vise razumijete od mene u procesore, da li bi on bio dobra kupnja? 

 

ionako cu ga kupiti po nizoj cijeni jer radim u trgovini s hardware opremom. 

 

hvala.

 

BTW. samo se igram na kompu, nista drugo. ali ako cu vec nadograditi komp idem do max bar za tu gen. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.10.2021 18:39 (_itsmoriarty).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Kada već možeš kupiti po nižoj cijeni, kupi 9900K (ako ga možeš dobiti). I uzmeš još jedan SSD recimo. Meni bi jedino kompletna nova platforma značila u kontekstu PCIE utora i brzina. Jer pitanje je kako će sljedeće generacije grafičkih kartica biti izvedene. Već sada su neke samo u izvedbi PCIEx8 4.0, a ne x16. A na PCIE 3.0 verzijama to znači nešto niže performanse. Ne puno niže, ali što ako se i nešto jače kartice budu izrađivale sa tim komunikacijskim sučeljem? Tada će to znači još veće uskraćivanje performansi. Mene jedino to brine.

6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Izzy kaže...

Kada već možeš kupiti po nižoj cijeni, kupi 9900K (ako ga možeš dobiti). I uzmeš još jedan SSD recimo. Meni bi jedino kompletna nova platforma značila u kontekstu PCIE utora i brzina. Jer pitanje je kako će sljedeće generacije grafičkih kartica biti izvedene. Već sada su neke samo u izvedbi PCIEx8 4.0, a ne x16. A na PCIE 3.0 verzijama to znači nešto niže performanse. Ne puno niže, ali što ako se i nešto jače kartice budu izrađivale sa tim komunikacijskim sučeljem? Tada će to znači još veće uskraćivanje performansi. Mene jedino to brine.

 naravno imamo ga na stocku, ali ne znam, dosta ljudi kaze da nema potrebe. da nema velike razlike izmedju i7 9700K i 9900k tako da ono, ali hej svakako hvala na preporuci.

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
_itsmoriarty kaže...

pozdrav, 

 

mozda ce ovo pitanje biti glupo i ' to soon ' ali kada dodje DDR5 na trziste planiram cijeli komp osim grafe nadograditi. 

 

htio bih uzeti 12. gen Intel i9 12900K, trenutno posjedujem i7 9700K. 

 

AMD me nikako ne zanima, bez obzira bio bolji ili ne. jednostavno sam navikao biti u plavom timu. 

 

ako ste vec culi neke vijesti i slicno, vi se vise razumijete od mene u procesore, da li bi on bio dobra kupnja? 

 

ionako cu ga kupiti po nizoj cijeni jer radim u trgovini s hardware opremom. 

 

hvala.

 

BTW. samo se igram na kompu, nista drugo. ali ako cu vec nadograditi komp idem do max bar za tu gen. 

Malo mi nije jasno da radiš u HW dućanu i gamer si a ne znaš koji ćeš CPU. Ali imaš pravo da pitaš a mi da ti odgovaramo (pošteno, rekli bi).

_itsmoriarty kaže...
Izzy kaže...

Kada već možeš kupiti po nižoj cijeni, kupi 9900K (ako ga možeš dobiti). I uzmeš još jedan SSD recimo. Meni bi jedino kompletna nova platforma značila u kontekstu PCIE utora i brzina. Jer pitanje je kako će sljedeće generacije grafičkih kartica biti izvedene. Već sada su neke samo u izvedbi PCIEx8 4.0, a ne x16. A na PCIE 3.0 verzijama to znači nešto niže performanse. Ne puno niže, ali što ako se i nešto jače kartice budu izrađivale sa tim komunikacijskim sučeljem? Tada će to znači još veće uskraćivanje performansi. Mene jedino to brine.

 naravno imamo ga na stocku, ali ne znam, dosta ljudi kaze da nema potrebe. da nema velike razlike izmedju i7 9700K i 9900k tako da ono, ali hej svakako hvala na preporuci.

Ma kako to.. Kupi 12900 (valjda se pojavi 12980XE) ili kako se već zove i dva keksa od po 512 GB RAM-a - kad je bal nek je maskembal.

Inače pozdravljam stav "želim Intel i ništa drugo", valjda smo sada samo nas dvojica. I ne gledaj intel kao Plavi tim, gledaj to kao - kvalitetu, što realno i jeste.

Malo šale, ali ako si ozbiljan i ako baš nemaš para za bacanje, složili bi ti nešto ovdje iz i7/i9 Cluba, samo reci na kojo rezoluciji igraš?

6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...
_itsmoriarty kaže...

pozdrav, 

 

mozda ce ovo pitanje biti glupo i ' to soon ' ali kada dodje DDR5 na trziste planiram cijeli komp osim grafe nadograditi. 

 

htio bih uzeti 12. gen Intel i9 12900K, trenutno posjedujem i7 9700K. 

 

AMD me nikako ne zanima, bez obzira bio bolji ili ne. jednostavno sam navikao biti u plavom timu. 

 

ako ste vec culi neke vijesti i slicno, vi se vise razumijete od mene u procesore, da li bi on bio dobra kupnja? 

 

ionako cu ga kupiti po nizoj cijeni jer radim u trgovini s hardware opremom. 

 

hvala.

 

BTW. samo se igram na kompu, nista drugo. ali ako cu vec nadograditi komp idem do max bar za tu gen. 

Malo mi nije jasno da radiš u HW dućanu i gamer si a ne znaš koji ćeš CPU. Ali imaš pravo da pitaš a mi da ti odgovaramo (pošteno, rekli bi).

_itsmoriarty kaže...
Izzy kaže...

Kada već možeš kupiti po nižoj cijeni, kupi 9900K (ako ga možeš dobiti). I uzmeš još jedan SSD recimo. Meni bi jedino kompletna nova platforma značila u kontekstu PCIE utora i brzina. Jer pitanje je kako će sljedeće generacije grafičkih kartica biti izvedene. Već sada su neke samo u izvedbi PCIEx8 4.0, a ne x16. A na PCIE 3.0 verzijama to znači nešto niže performanse. Ne puno niže, ali što ako se i nešto jače kartice budu izrađivale sa tim komunikacijskim sučeljem? Tada će to znači još veće uskraćivanje performansi. Mene jedino to brine.

 naravno imamo ga na stocku, ali ne znam, dosta ljudi kaze da nema potrebe. da nema velike razlike izmedju i7 9700K i 9900k tako da ono, ali hej svakako hvala na preporuci.

Ma kako to.. Kupi 12900 (valjda se pojavi 12980XE) ili kako se već zove i dva keksa od po 512 GB RAM-a - kad je bal nek je maskembal.

Inače pozdravljam stav "želim Intel i ništa drugo", valjda smo sada samo nas dvojica. I ne gledaj intel kao Plavi tim, gledaj to kao - kvalitetu, što realno i jeste.

Malo šale, ali ako si ozbiljan i ako baš nemaš para za bacanje, složili bi ti nešto ovdje iz i7/i9 Cluba, samo reci na kojo rezoluciji igraš?

 jebiga ne znan, prosli put sam uzeo i9 7900X mislio sam da je to gejmerski procesor haha, ne razumijem se bas, znam da je ovaj sada koji imam dosta dobar, ali cim dodje DDR5 zelim potpuni prelazak. 

 

igram se na 1440p sve lijepo pise pod moj PC. 

 

reci ti meni dal da sad ja uradim taj upgrade na i9 9900K/F  ili da ostanem do DDR5-ice na ovome? ja realno mislim da nema potrebe sad maxat ovu platformu jer ce uskoro doci nesto novije, bolje, 

 

ali eto zanima me misljenje ljudi, kolega ovdje s foruma.

 

BTW, zelim samo ako predjem na novu platformu, da mogu rec, eh sad ne moram mislit narednih par godina, samo mjenjam graficke i to je to, da je CPU Future-proof. i tako to. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.10.2021 20:02 (_itsmoriarty).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
_itsmoriarty kaže...
* * *

 jebiga ne znan, prosli put sam uzeo i9 7900X mislio sam da je to gejmerski procesor haha, ne razumijem se bas, znam da je ovaj sada koji imam dosta dobar, ali cim dodje DDR5 zelim potpuni prelazak. 

 

igram se na 1440p sve lijepo pise pod moj PC. 

 

reci ti meni dal da sad ja uradim taj upgrade na i9 9900K/F  ili da ostanem do DDR5-ice na ovome? ja realno mislim da nema potrebe sad maxat ovu platformu jer ce uskoro doci nesto novije, bolje, 

 

ali eto zanima me misljenje ljudi, kolega ovdje s foruma.

Pa gledajući tvoj PC, ne znam kako to ne tjera sve na MAX, ne vidim razloga išta mijenjati.

Uređivano: Ahhh monitor od 165 Hz... e pa, mislim da ni memorija ni CPU nije dovoljan. Za to treba jača grafička.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.10.2021 20:06 (Envy).
6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...
_itsmoriarty kaže...
* * *

 jebiga ne znan, prosli put sam uzeo i9 7900X mislio sam da je to gejmerski procesor haha, ne razumijem se bas, znam da je ovaj sada koji imam dosta dobar, ali cim dodje DDR5 zelim potpuni prelazak. 

 

igram se na 1440p sve lijepo pise pod moj PC. 

 

reci ti meni dal da sad ja uradim taj upgrade na i9 9900K/F  ili da ostanem do DDR5-ice na ovome? ja realno mislim da nema potrebe sad maxat ovu platformu jer ce uskoro doci nesto novije, bolje, 

 

ali eto zanima me misljenje ljudi, kolega ovdje s foruma.

Pa gledajući tvoj PC, ne znam kako to ne tjera sve na MAX, ne vidim razloga išta mijenjati. 

 pa tjera to sve fino, ne zalim se, ali ipak je ovo 9 gen. a uskoro ce 12 doci, ne zelim tako dosta zaostajati s time, imam taj neki problem da moram imati nesto novije. haha. 

 

EDIT: a sto ako bih uzeo primjerice i9 9900K i na kraju samo mjenjao graficke, sad kad nova nvidia izadje. jel bi bilo bolje za 165hz igranje? 

 

ili mislis da bi trebao s vremenom preci na novu platformu jer ce nove igre to zahtjvati? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.10.2021 20:08 (_itsmoriarty).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
_itsmoriarty kaže...
Envy kaže...
_itsmoriarty kaže...
* * *

 jebiga ne znan, prosli put sam uzeo i9 7900X mislio sam da je to gejmerski procesor haha, ne razumijem se bas, znam da je ovaj sada koji imam dosta dobar, ali cim dodje DDR5 zelim potpuni prelazak. 

 

igram se na 1440p sve lijepo pise pod moj PC. 

 

reci ti meni dal da sad ja uradim taj upgrade na i9 9900K/F  ili da ostanem do DDR5-ice na ovome? ja realno mislim da nema potrebe sad maxat ovu platformu jer ce uskoro doci nesto novije, bolje, 

 

ali eto zanima me misljenje ljudi, kolega ovdje s foruma.

Pa gledajući tvoj PC, ne znam kako to ne tjera sve na MAX, ne vidim razloga išta mijenjati. 

 pa tjera to sve fino, ne zalim se, ali ipak je ovo 9 gen. a uskoro ce 12 doci, ne zelim tako dosta zaostajati s time, imam taj neki problem da moram imati nesto novije. haha. 

Da sve bi bilo bajno kada bi razlike između 9. i 12. generacije bile kao [Uređivano]: plaća 9 ili 12 tisuća kuna ili još bolje da sam rekao kao [Uređivano]: plaća  između 9 i 12 tisuća Eura - Ali nije, nije.

Razlika je na žalost daleko manja. Tako da nabolji savjet ako sve fino ide - strpi se i ušparaj lovu, mada po tvojim Gadgetima vidim ne štediš ni na čemu (mislim kupuješ Hi End što je svakako za pohvalu) ;-)

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.10.2021 20:31 (Envy).
6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...
_itsmoriarty kaže...
Envy kaže...
_itsmoriarty kaže...
* * *

 jebiga ne znan, prosli put sam uzeo i9 7900X mislio sam da je to gejmerski procesor haha, ne razumijem se bas, znam da je ovaj sada koji imam dosta dobar, ali cim dodje DDR5 zelim potpuni prelazak. 

 

igram se na 1440p sve lijepo pise pod moj PC. 

 

reci ti meni dal da sad ja uradim taj upgrade na i9 9900K/F  ili da ostanem do DDR5-ice na ovome? ja realno mislim da nema potrebe sad maxat ovu platformu jer ce uskoro doci nesto novije, bolje, 

 

ali eto zanima me misljenje ljudi, kolega ovdje s foruma.

Pa gledajući tvoj PC, ne znam kako to ne tjera sve na MAX, ne vidim razloga išta mijenjati. 

 pa tjera to sve fino, ne zalim se, ali ipak je ovo 9 gen. a uskoro ce 12 doci, ne zelim tako dosta zaostajati s time, imam taj neki problem da moram imati nesto novije. haha. 

Da sve bi bilo bajno kada bi razlike između 9. i 12. generacije bile kao 9 ili 12 tisuća kuna ili još bolje da sam rekao kao između 9 i 12 tisuća Eura - Ali nije, nije.

Razlika je na žalost daleko manja. Tako da nabolji savjet ako sve fino ide - strpi se i ušparaj lovu, mada po tvojim Gadgetima vidim ne štediš ni na čemu (mislim kupuješ Hi End što je svakako za pohvalu) ;-)

 a dobro onda, cekat cu. hvala na savjetu, i da u pravu si ne volim stedjeti kad uzimam nesto, onda uzimam pravu stvar, I guess.

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Tako ti ja sada uskoro imam namjeru uzeti još 2x8 GB RAM-a, da imam 32 GB. Nije da mi treba, ali da se osiguram za budućnost i da budem miran godinama što se tiče količine RAM memorije u pogledu igara. Mislio sam čak postojeći par da prodam i uzmem 2x16 GB brže memorije (barem 3600 MHz), ali opet, čemu komplicirati, samo dodam još jedan par istih memorijskih modula. I naravno, vuče me 9900K... Isto iz razloga da godinama budem miran i da stavim najjači procesor koji mogu na prilično moćnu matičnu ploču. Ali skup je i čekam neku veliku akciju, tj. popust. Jer znam da nije puno jači od ovog trenutnog - čak je 9700K u nekim igrama nešto bolji. No, vjerojatno će se to promjeniti u narednim godinama.

 

EDIT: To je bolest. Najjače, najjače, najjače...! Troši, troši, troši...! I to na što? Na igre...

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.10.2021 20:26 (Izzy).
7 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
_itsmoriarty kaže...

pozdrav, 

 

mozda ce ovo pitanje biti glupo i ' to soon ' ali kada dodje DDR5 na trziste planiram cijeli komp osim grafe nadograditi. 

 

htio bih uzeti 12. gen Intel i9 12900K, trenutno posjedujem i7 9700K. 

 

AMD me nikako ne zanima, bez obzira bio bolji ili ne. jednostavno sam navikao biti u plavom timu. 

 

ako ste vec culi neke vijesti i slicno, vi se vise razumijete od mene u procesore, da li bi on bio dobra kupnja? 

 

ionako cu ga kupiti po nizoj cijeni jer radim u trgovini s hardware opremom

 

hvala.

 

BTW. samo se igram na kompu, nista drugo. ali ako cu vec nadograditi komp idem do max bar za tu gen. 

 Dobro što kažeš iskreno koliko znaš o proizvodu koji prodaješ ali samo nemoj spominjat firmu u kojoj radiš možda ti ovo šef čita.

 

edit:

Taj procesor je dobar za sve igre danas. Ne trebaš ništa mijenjat. Za taj Intel 12 gen tek treba vidjeti kako se ponaša od nezavisnih recezenata. Najave su dobro ali to ćemo vidjeti tek kad izađe.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.10.2021 20:38 (Nadimak_forumaša).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Nadimak_forumaša kaže...
_itsmoriarty kaže...

pozdrav, 

 

mozda ce ovo pitanje biti glupo i ' to soon ' ali kada dodje DDR5 na trziste planiram cijeli komp osim grafe nadograditi. 

 

htio bih uzeti 12. gen Intel i9 12900K, trenutno posjedujem i7 9700K. 

 

AMD me nikako ne zanima, bez obzira bio bolji ili ne. jednostavno sam navikao biti u plavom timu. 

 

ako ste vec culi neke vijesti i slicno, vi se vise razumijete od mene u procesore, da li bi on bio dobra kupnja? 

 

ionako cu ga kupiti po nizoj cijeni jer radim u trgovini s hardware opremom

 

hvala.

 

BTW. samo se igram na kompu, nista drugo. ali ako cu vec nadograditi komp idem do max bar za tu gen. 

 Dobro što kažeš iskreno koliko znaš o proizvodu koji prodaješ ali samo nemoj spominjat firmu u kojoj radiš možda ti ovo šef čita.

I ja sam prodavao i fizički sklapao, ali nisam logički slagao konfiguracije, jer moj um nije neke stvari mogao da podnese + šef se želi riješiti nečega staroga+ ubaciti jednu od komponenata da se očisti sgladište - tako da ima logike ako se ne razumije u CPU-ove i što je aktuelno, pogotovo ako si u dućanu, ogaditi ti se sve.

Sasvim druaga priča je u servisu.

Sorry, na offtopicu blagom, ali nekome bi to i moglo pomoći.

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Izzy kaže...

Gigabyte ploča i četiri modula memorije se ne slažu najbolje, po meni bolje prodati ovo i uzeti 2x 16 GB jer nije nemoguće da sa četiri modula možda nećeš moći upaliti računalo osim ako memorija ne radi na 2133 MHz.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice