Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 14.505
|
čitano: 2.384.160
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
NEKKO kaže...
Petar hw kaže...

i5 14500

asrock riptide b760

gskill 2x16 6000c32

 

za 360eur, sto mislite?

 

problema sa E jezgrama nebi trebalo biti? nezz kako one uopce funkcioniraju i kad sustav i koje programe drzi u p a koje u e jezgrama...

oce li drzati boost uredno 5ghz 30min prime95? bequiet pure rock2 je planiran

 To je vidim dobrih 200 eura ispod cijene makar asrock nije neka sreća, ali ionako nebuš klokal proc

 ma kakvo klokanje, isplativost klokanja je zavrsila na sandy bridgeu, bitno samo da ploca ima sve potrebne utore, drzi boost i podesava ventilatore

14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Isplativost klokanja nije nikad završila, ako cemo o tome...
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.10.2024 15:14 (sfc_PsychQ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

meh, danas su gainovi od overclockiranja 3-5% a sansa za rusenje sistema unatoc prolazenju stress testova uvijek ostaje

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.10.2024 16:10 (Petar hw).
 
3 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
sfc_PsychQ kaže...
Isplativost klokanja nije nikad završila, ako cemo o tome...

 Možda ako želiš reći da nikad nije ni postojala, mada ni to baš nije istina. 

 

Kako OC-aš Intel 13th gen naovamo, ako govorimo o non-K procesorima? A K modeli su ionako blizu maksimuma, možda i5 podigneš 10%, uz dobru (skuplju) ploču i hlađenje, tako da ne vidim isplativost.

 

AMD slično, možda izvučeš 10% preko normalnog boost clocka, i to na nižim modelima, uz dobro hlađenje.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Petar hw kaže...

meh, danas su gainovi od overclockiranja 3-5% a sansa za rusenje sistema unatoc prolazenju stress testova uvijek ostaje

 danas su gainovi bar 15% ako znas sta radis, bez obzira sta se prica na stevinom kanalu...

16 godina
online
Intel Club (opća tema o procesorima)

Pokaži najmanje 15% na tom 13700KF. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Intel Club (opća tema o procesorima)

Sa overklokom 13th i 14th gen-a mozes dobiti 15% bržu degradaciju (sorry bilo je jače od mene )

 

on the serious note: više dobijaš sa smanjenjem potrošnje i temperature uz undervolt nego što ćeš dobiti sa još većim nabijanjem potrošnje za nekakav minimalni gain koji u većini slučajeva nećeš ni osjetiti ako nemaš high end grafu.

Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Ne pričaj šta nisi probao i šta si čitao kod steve na kanalu, blagi undervolt i 5.6all.core, 4.4 e core

Naravno sa slabom grafom neces osjetiti ali sa 4090 budeš skočio 15 frejmova bez beda,
Malo niži tajminzi memorije i to je to, temperatura u gejmingu 50-55

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.10.2024 18:45 (sfc_PsychQ).
16 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
sfc_PsychQ kaže...
Ne pričaj šta nisi probao i šta si čitao kod steve na kanalu, blagi undervolt i 5.6all.core, 4.4 e core

Naravno sa slabom grafom neces osjetiti ali sa 4090 budeš skočio 15 frejmova bez beda,
Malo niži tajminzi memorije i to je to, temperatura u gejmingu 50-55

 15 frejmova sa 4090? Na koliko početnih fps, 400?

 

Kao što rekoh, pokaži. Sve vreme pišeš da pričamo šta nismo probali, ok, pokaži. I podsećam da si prošli put napisao 15%, a ne 15fps.

 

Mada, ti najmanje pričaš o overclocku. 13700KF ima out of the box boost do 5.4, to što ga ti podigneš na 5.6 (ni 4%) ti neće dati ne znam kakav rast, no undervolt koji pominješ, zahvaljujući kome proc prestane da throttla, može. I onda još pominješ utezanje RAMa.

 

U suštini, ne moraš ništa da demonstriraš. Apsolutno ti verujem da možeš da imaš 15 (pa i više) % razlike između scenarija u kome imaš throttling i onog u kome nemaš, ali nemoj pričati da je dobitak od overclocka.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Ne dobitak je od češanja jaja... Imaš napretek dokaza i videa, ko hoće vidi, ko neće pametuje...
Da bi digao 13700k na 5.6 allcore bez undervolta trebaš Custom loop za cinebench bez trotla.
Šta ti više paše 15% ili 15 frejmova? 😉

Samo od manualnog tuninga dobrog 6000mhz ddr5 kita u nekim igrama možeš izvući do 13%, di je tu još ocanje proca a di geforcice?
Na 0.1 i 1% lowu dobiješ od 15-20%

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.10.2024 20:38 (sfc_PsychQ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Petar hw kaže...

meh, danas su gainovi od overclockiranja 3-5% a sansa za rusenje sistema unatoc prolazenju stress testova uvijek ostaje

 Kako nema ? 25%

11 godina
online
Intel Club (opća tema o procesorima)

Poruka je uređivana zadnji put danas u 14:02 (ibme74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Intel Club (opća tema o procesorima)

Zapravo je prilično jednostavno, ako znamo da SMT ili Hiperthreding može napraviti probleme posebno u određenim igricama.Ali Arrow Lake nema žuto, a dalje ostaje samo debelo gejmersko usko grlo fučkaj ga sad.

 

 

 

Na gejmingu ili na lansiranju procesora, to je do danas gotovo sigurno najlošija Intel CPU generacija.

 

Skupi TSMC 3nm za CPU dio, ali to ne pomaže ako inžiniri promaše ili zbrljaju CPU dizajn.Treba imati u vidu ovo dole, a znamo da kod Zen 5 ili Zen 4 na tom polju nema nikakvih problema.

 

- Zen 5 ima kompletan AVX512, ili ono što je Intel nekad imao na Intel 11Gen procovima

 

- Zen 4 ima recimo 70% od AVX512 kombinacije, koju je Intel nekad imao na Intel 11Gen procovima

 

- Arrow Lake=žuto je otpisano

 

Na kraju Arrow Lake CPU nije niti energetski efikasniji vs Zen 5 na hm "lošijem TSMC 5nm proizvodnom procesu".

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put danas u 14:09 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Intel Club (opća tema o procesorima)

Frame chasers na aparatima, sad negdje smislja izlike zasto je to tako i da su to najbolji procesori ikad napravljeni... a ja sam mislio da nemre bit gore od AMDovog launcha

Moj PC  
0 0 hvala 0
22 mjeseca
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Kad sam bio mali mislio sam da umirovljeni acc. sa slike ima nekaj protiv Splita - ST JE PANJ...

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice