Inovacija iz Hyundaija: Cijeli vjetrobran vozila m

poruka: 17
|
čitano: 2.108
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Inovacija iz Hyundaija: Cijeli vjetrobran vozila m".
11 godina
offline
Inovacija iz Hyundaija: Cijeli vjetrobran vozila m

Mene zanima kakva je vidljivost u uvjetima gdje sunce svjetli direktno u vjetrobransko staklo. Ili pod nekim kutem. Kakva je vidljivost ako vozač nosi sunčane naočale s polariziranim staklima. Snijeg i sunce? Itd.

 

Ideja je super I mislim da bi se trebalo rješiti sve većih ekrana po autu, ali me interesira izvedba i performance u svim uvjetima.

Nadglednik dina
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Inovacija iz Hyundaija: Cijeli vjetrobran vozila m

A kakva će biti?
bit će nikakva.
riješenje će biti zatamniti staklo gdje je projekcija and that's it.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Inovacija iz Hyundaija: Cijeli vjetrobran vozi
Entry Point kaže...

Mene zanima kakva je vidljivost u uvjetima gdje sunce svjetli direktno u vjetrobransko staklo. Ili pod nekim kutem. Kakva je vidljivost ako vozač nosi sunčane naočale s polariziranim staklima. Snijeg i sunce? Itd.

 

Ideja je super I mislim da bi se trebalo rješiti sve većih ekrana po autu, ali me interesira izvedba i performance u svim uvjetima.

 

Kao netko tko ima vozilo sa HUD-om mogu ti reći da je vidljivost, kad staviš polarizirane naočale, padne na 10% onoga što vidiš kad ne nosiš naočale. Sunce ne predstavlja nekakav problem.

 

Dakle kad kupiš takav auto, isključivo nosiš naočale koje imaju samo UV filter bez polarizacije. Inače, poznato je da piloti ne nose polarizirane naočale upravo zato što smanjuju vidljivost digitalnih instrumenata.

 

Inače HUD mi je fantastična stvar, definitivno bolja od klasičnih instrumenata. Kod HUD-a su oči barem uvijek na cesti tako da je i odličan sigurnosni feature.

6 godina
offline
Inovacija iz Hyundaija: Cijeli vjetrobran vozila m

HUD je pravi put, oni infotainment ekrani nasred kabine su fail. mobitel neću ni spominjati, to je kriminal.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2024 13:06 (gpd).
 
3 0 hvala 0
3 godine
offline
Inovacija iz Hyundaija: Cijeli vjetrobran vozila m

Dok se ne pojave hologramski pokazivači na tač, ovo je bezveze.

合氣道
 
3 0 hvala 1
11 godina
offline
Inovacija iz Hyundaija: Cijeli vjetrobran vozila m

Povrh toga, premještanje instrumentnog klastera i svih sadržaja s infotainment zaslona na hologram u vjetrobranu oslobađa se i mnogo prostora u samoj kabini, pa ona može biti potpuno redizajnirana u novim vozilima... 

 

mda, na priloženoj slici vidljivo je kako su 'dobro' iskoristili oslobođeni prostor - samo su produžili lajsnu 

i što točno staviti u prostor umjesto ekrana koji dolazi iza volana? ...još onaj na srednjoj konzoli donekle, ubaciš dodatnu policu ili ladicu, ventilaciju, punjač za mob itd.

Moj PC  
3 0 hvala 0
4 mjeseca
offline
Inovacija iz Hyundaija: Cijeli vjetrobran vozila m

Zanima me kako se upravlja time osim ako nije glasom.

Hrpetina stvari se na infotainmentu bira touchem, a kako to odabrati tu na staklu? Tipke na volanu za podešavanje infotainmenta (odabir adrese navigacije, postavke itd) baš i nisu najspretnije rješenje..to bi bio korak unazad od touch infotainmenta što s praktičke to s sigurnosne strane.

JK
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Inovacija iz Hyundaija: Cijeli vjetrobran vozila m

-govori se o hologramu i projekciji.. -gdje je projektor? pozicija? mjesto mercedes-jagurar znaka na haubi ili retrovizor? tj ne miješati ekrane ili hudove s hologramom-projektorom.. mada je to možda medijski jača riječ, buzz..

 

-a tad ostala pitanja kao ergonomija, korištenje (već spomenuto) .. npr prstoklizom .. imati malo duže ruke-prstiće? glasom ili pogledom? direktnim neurolinkom u mozak-glavu ili sic-shupak s usb-c adapterom? ..

-tad smisao, osim što na prvu izgleda zgodno, 'joj vidi veliki tv..'.. onak, treba li nam to? npr treba li nam veliki-veći ekran na mobitelu? smisao-svrha? što je primarno u vožnji-vozilu? gledati sličke-filmove-entertajment ili podatci važni za promet-vožnju? a tad su to koji podatci? broj obrtaja i kmh? što? reklama amazona? što je bitno prikazati na ekranu a da je potreban bigskrin-šajba, da ne može već postojećim ekranima kao kilometar sat ili recimo navigacijski ekran za navigaciju.. koji ok, može, + ako je u šajbi tad je na mjestu gdje pogled treba biti usmjeren-fokus, 'oči na cesti'.. uz moguć problem vidljivosti-prozirnosti, no to je to.. ostalo je hype, 5mintna zabava, besmislica, nešto što je sporedno za vožnju, automobil, .. ili auto postaje dnevni boravak? zašto tad nije kamper u opisu? wc?

 

edit: .. i opet o hologramu--- što je hologram, što je ono bitno-različito kad kažemo neki prikaz, projekcija ili ekran-slika vs hologram? ... pa to je recimo 3D prikaz slike-objekta.. a to je točno kako korisno za primjer auto-šajbe? 3d-radio, 3d-kmh? 3d-navigacija? ... ili filmići? smisao, same riječi hologrm i značenja u ovoj inovaciji?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2024 15:17 (ihush).
 
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Inovacija iz Hyundaija: Cijeli vjetrobran vozi
ihush kaže...

-govori se o hologramu i projekciji.. -gdje je projektor? pozicija? mjesto mercedes-jagurar znaka na haubi ili retrovizor? tj ne miješati ekrane ili hudove s hologramom-projektorom.. mada je to možda medijski jača riječ, buzz..

 

-a tad ostala pitanja kao ergonomija, korištenje (već spomenuto) .. npr prstoklizom .. imati malo duže ruke-prstiće? glasom ili pogledom? direktnim neurolinkom u mozak-glavu ili sic-shupak s usb-c adapterom? ..

-tad smisao, osim što na prvu izgleda zgodno, 'joj vidi veliki tv..'.. onak, treba li nam to? npr treba li nam veliki-veći ekran na mobitelu? smisao-svrha? što je primarno u vožnji-vozilu? gledati sličke-filmove-entertajment ili podatci važni za promet-vožnju? a tad su to koji podatci? broj obrtaja i kmh? što? reklama amazona? što je bitno prikazati na ekranu a da je potreban bigskrin-šajba, da ne može već postojećim ekranima kao kilometar sat ili recimo navigacijski ekran za navigaciju.. koji ok, može, + ako je u šajbi tad je na mjestu gdje pogled treba biti usmjeren-fokus, 'oči na cesti'.. uz moguć problem vidljivosti-prozirnosti, no to je to.. ostalo je hype, 5mintna zabava, besmislica, nešto što je sporedno za vožnju, automobil, .. ili auto postaje dnevni boravak? zašto tad nije kamper u opisu? wc?

 

edit: .. i opet o hologramu--- što je hologram, što je ono bitno-različito kad kažemo neki prikaz, projekcija ili ekran-slika vs hologram? ... pa to je recimo 3D prikaz slike-objekta.. a to je točno kako korisno za primjer auto-šajbe? 3d-radio, 3d-kmh? 3d-navigacija? ... ili filmići? smisao, same riječi hologrm i značenja u ovoj inovaciji?

Dragog ti neba, kako ti se da.

Prstokliži negdje gdje je korisnije.

Simply lovely! Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
15 godina
offline
Re: Inovacija iz Hyundaija: Cijeli vjetrobran vozi

-a što tebe muči? prstoklizanje? :) .. korist? onak, tema je inovacija, hologram.. ja govorim-pitam za hologram, smisao, ne hud, ne ekran-prikaz, nego hologramski prikaz-projekcija, .. a hologram je stvar 3d prikaza za razliku od ekrana-projekcije 2d.. i tad ili je hologram nešto potrebno, korisno, ili buzzword-hype, riječ koja se ubaci kako bi inovacija bila medijski jača? smisao? .. znaš li odgovore ili nešto u vezi tog? ako ne, ako je samo prstokliz, odskakući :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2024 19:40 (ihush).
13 godina
offline
Re: Inovacija iz Hyundaija: Cijeli vjetrobran vozi
ihush kaže...

-a što tebe muči? prstoklizanje? :) .. korist? onak, tema je inovacija, hologram.. ja govorim-pitam za hologram, smisao, ne hud, ne ekran-prikaz, nego hologramski prikaz-projekcija, .. a hologram je stvar 3d prikaza za razliku od ekrana-projekcije 2d.. i tad ili je hologram nešto potrebno, korisno, ili buzzword-hype, riječ koja se ubaci kako bi inovacija bila medijski jača? smisao? .. znaš li odgovore ili nešto u vezi tog? ako ne, ako je samo prstokliz, odskakući :)

Pa nemam što komentirati kad ti sve znaš, svaku temu, gdje god se uključiš svima sve objasniš.

Doduše, ako ti isti mogu ispratiti i skužiti iz tvojih postova s obzirom na to da je jako teško pratiti tvoj tijek misli.

Simply lovely! Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
15 godina
offline
Re: Inovacija iz Hyundaija: Cijeli vjetrobran vozi

-svaku temu? smiješan si.

-gdje god se uključim? ..i? ovo je tvoje uključivanje na temu..?

-svima sve objasnim, npr tebi sam objasnio što, nekome u ovoj temi sam što objasnio?

 

hint, svaka tema je tema za sebe, sudjelovanje, post itd.. u kojima sudjelujueš pitanjem-odgovorom, komentarom, ispravkom i sl. kako već nađeš interes u kojoj temi, pri čemu ne vidim da je bitno tko sudjeluje, odnosno, ako je nešto suprotno pravilima, prijavi, ako je netočno ispravi itd. ok? Ovo je recimo objašnjejne, hoćeš li ga prihvatiti? Imaš neki problem? kriterij tko ili što? itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Re: Inovacija iz Hyundaija: Cijeli vjetrobran vozi
yoko999 kaže...

Zanima me kako se upravlja time osim ako nije glasom.

Hrpetina stvari se na infotainmentu bira touchem, a kako to odabrati tu na staklu? Tipke na volanu za podešavanje infotainmenta (odabir adrese navigacije, postavke itd) baš i nisu najspretnije rješenje..to bi bio korak unazad od touch infotainmenta što s praktičke to s sigurnosne strane.

 

jednostavno, ovako bi hto ja napravio :

prije vožnje prekonfiguriaš nekoliko ekrana koji se prikazuju,  to možeš na mobitelu ili laptopu konfigurirati i prenesti na auto.(samo dok auto stoji),

 

i ostaviš jedan fizički potenciometar za mijenjat ekrane i i switch za on/off, i to je to.

 

nemaš šta u vožnji upisivat.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2024 12:57 (gpd).
4 godine
offline
Inovacija iz Hyundaija: Cijeli vjetrobran vozila m

Samo nek ostave alt+ctrl+del fizičke tipke kada se staklo zamrzne...

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2024 12:42 (Eric Prydz).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Inovacija iz Hyundaija: Cijeli vjetrobran vozi
Znaci sad ce auti biti još skuplji i nepouzdaniji i niškorisniji😂😂😂 jel itko od vas upucen koliko košta šajba s tim sranjem i bez toga na recimo nekom trenutnom bmw?😅😅😅
Ljudi su počeli raditi svemirske brodove od auta kojima je vijek trajanja jedno za duplo manje od prije 30 godina, pouzdanost takoder, a gdje je sve ostalo ocigledno idemo u totalno krivu stranu lova i samo lova..
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Inovacija iz Hyundaija: Cijeli vjetrobran vozila m

Kad ubaciš u rikverc onda prikazuje na stražnjem staklu i to zrcalno da u retrovizoru ispadne taman. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Inovacija iz Hyundaija: Cijeli vjetrobran vozi
Eric Prydz kaže...

Samo nek ostave alt+ctrl+del fizičke tipke kada se staklo zamrzne...

 - misliš window(s)? :) plan je to zamijeniti trostrukim pritiskom nožnih papučica, .. osim problema da automatik-električni imaju samo dvije, pa će treća biti dodatna oprema kao spojler..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice