CPU hladnjaci i ventilatori P&O izdvojena tema

poruka: 4.414
|
čitano: 995.883
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Pa pogledaj specifikacije tog ventilatora u v2 verziji pa mi molim te pokazi barem jedan koji ima samo priblizne perfomanse, rpm, db i sve ostalo a da nije prek 200kn! Pa nisu svi debili u temi..
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ja nisam komentirao taj CM 120mm FP PWM vent, vec sam rekao da sa nemora pljunut 200kn za dobar ventilator...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

 i dodaj na to poštarinu i ode on na priko 200kn.

neda mi se
13 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Malo poznati ventovi s enormnim AP-om.
Cooler Master MasterFan Pro 120 AP

Doduše bučni, ali kome to ne predstavlja problem odličan su izbor.

 

Batllelog: sudy_freak
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2016 12:31 (sudy_freak).
Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
sudy_freak kaže...

Malo poznati ventovi s enormnim AP-om.
Cooler Master MasterFan Pro 120 AP

Doduše bučni, ali kome to ne predstavlja problem odličan su izbor.

 

 Hebiga dobar AP neide bez buke a dobar fan za vodeno neide bez dobrog air pressure.

neda mi se
10 godina
neaktivan
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

ja sam razmišljao na svoj H100 stavit Noctue, jer sam vidio po nekim testovima 5C manje temperature.  E sad kad bi recimo lappovao i5 2500k i stavio neku dobru pastu...pa da spustim sve za bar 10C onda bi se upustao u takve investicije

noob al volim učit
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Evo usporednog testa tri 140mm ventilatora. eLoop, Glide Stream i GP-14 od Fractala. Taman ispod tipkovnice izašlo.

 
4 0 hvala 3
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
nicky.sl kaže...
Tony096 kaže...

Neka preporuka za 240mm rad...koje ventove bi bilo dobro stavit, max nekih 90 kuna komad...

 

 

Malo sam gledo, zasad bi uzeo nesto izmedu ovoga dvoje:

COOLERMASTER Jetflo 120mm

Corsair Air Series AF120mm

 Jetflo mi se nije pokaza dobar na mom h100i, puno buke a osjetno lošije hladi od stock ventova a te od corsaira nisam proba.

Traži ventove sa što većim statičkim pritiskom (static pressure)

 Aha a vidis, ja sam bas mislio da su nekak ti jetflo po pretpostavci bolji, al kolko sad vidim znaci nis..otpadaju.

Poslusat cu tvoje rijeci i na njih zaboravit, a sa ovim corsair-ovim cu malo vidjet ak ima kakav test na yt..

Fala na savjetu, znaci sto veci pritisak to bolje za cpu rad...

14 godina
neaktivan
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Može savjet za high end 140mm ventilatore za kučište?

Zamijenit ću arc mini r2 s novim define mini C.

Setup s ventilatorima će biti minimalistićan i trebao bi biti nečujan.

Imam za ispuh već noiseblockera multiframe M12P s kojim sam jako zadovoljan. On ide na pwm kontrolu.

 

A naprijed bi stavio 2x140mm koji će na nekih 700-800 okretaja KROZ dust filter provlačiti dovoljno zraka.

 

S obzirom na znatan otpor fractal design dust filtera po mojoj logici High-pressure ventilatori dolaze u igru.

 

Prvo mi je zapeo za oko fractal venturi 14cm HP ali vidim u testiranjima da još uvjek nije na razini noctue, noiseblockera i slično.

 

Pa gledam Noiseblocker eloop B14 ali mi se čini da ga kod nas nema gdje kupiti. Samo conrad drzi NB i imaju eLoopove samo od 12cm.

 

A noctua redux je pristupačna ali mi siva boja još uvjek nije nešto... a industrial serija je neviđeno skupa.  

 

Bequiet možda? 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2016 11:05 (athlon64).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

High end i pristupačno ne ide jedno s drugim. Po meni su trenutno no.1 high end ventovi Corsair ML140, zatim Be Quiet SW3. Ajd ok, pristupačno, a dobro možeš kupiti te Noiseblocker pa pitaj kolegu axos za koliko ih je naručio iz Uzija ili otkud već. Ima tu još nekih, ali provjereno je provjereno. Noctua kaska u high end segmentu, ako zbilja gledamo svaki CFM i svaki mm statičkog pritiska, ali će zato izdati par novih ventova početkom iduće god.

14 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
The_Fichek kaže...

High end i pristupačno ne ide jedno s drugim. Po meni su trenutno no.1 high end ventovi Corsair ML140, zatim Be Quiet SW3. Ajd ok, pristupačno, a dobro možeš kupiti te Noiseblocker pa pitaj kolegu axos za koliko ih je naručio iz Uzija ili otkud već. Ima tu još nekih, ali provjereno je provjereno. Noctua kaska u high end segmentu, ako zbilja gledamo svaki CFM i svaki mm statičkog pritiska, ali će zato izdati par novih ventova početkom iduće god.

 Pa evo nakon poprilično pogledanih recenzija čini mi se da su SW3 možda čak i najbolji izbor za moj potrebe.

Jako su tihi a imaju pritiska da na nižim okretajima provuku zraka kroz prednji filter.

 

Mogu ih kupit na computeruniverseu zajedno s define mini C, dostupan je gore.

Dobije se s njima i adapter za sve napone koji vuce stuju iz Sata konektora šta mi je super.

Sad neznam koji okretaji su dostupni među modelima. Stavio bi ih na jedan napon gdje će se vrtit dovoljno sporo da su nečujni čak i kad je u sobi dosta tiho. Znači da budu ispod ambijentalne buke. Nagadam da ce ti bot oko 800 okretaja.

Tako da npr 1200rpm model pa ga stavit na 7v, to bi moglo bit dobro.

 

Na nekih 800 okretaja njih 2 bi trebala gurat i više nego dovoljno zraka za mali define mini. Ne treba tu puno, nema on kapaciteta. Zato i volim mala kučišta.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2016 13:21 (athlon64).
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Po meni su ti adapteri useless, sta ce ti, ako je PWM vent. Cijena je 180kn za high speed 1600rpm PWM verziju i pri tom rpm isto mislim da ti nece biti glasan (vidim da su verzije od 1000rpm kostaju jednako, a PWM znaci da mos namjestiti rpm koji oces) jer su to vjerojatno najtisi ventovi uz te nove Corsairove. Trazi snimke gdje se vrte pri odredjenim rpm-ovima, npr: 

Btw. postoje twin pakiranja za te ML140, ali za ne pro verzjie, a pro verzije jos imaju gumice sa strane i to je ja mislim to, tako da check: https://www.computeruniverse.net/products/90654585/corsair-ml140-twin-pack.asp

14 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
The_Fichek kaže...

Po meni su ti adapteri useless, sta ce ti, ako je PWM vent. Cijena je 180kn za high speed 1600rpm PWM verziju i pri tom rpm isto mislim da ti nece biti glasan (vidim da su verzije od 1000rpm kostaju jednako, a PWM znaci da mos namjestiti rpm koji oces) jer su to vjerojatno najtisi ventovi uz te nove Corsairove. Trazi snimke gdje se vrte pri odredjenim rpm-ovima, npr: 

Btw. postoje twin pakiranja za te ML140, ali za ne pro verzjie, a pro verzije jos imaju gumice sa strane i to je ja mislim to, tako da check: https://www.computeruniverse.net/products/90654585/corsair-ml140-twin-pack.asp

 Je ali imam samo jedan PWM konektor na matičnoj. On mi treba za cpu i noseblockera nazad.

 Njih sam planirao spojit na fiksnu brzinu. Doduše nekad u buducnosti cu imat maticnu s više PWM konektora tako da moram razmislit o tome.

U drugu ruku dosta modernih ploča može kontrolirati i 3 pinske ventilatore tako da...

Ma nije mi problem sad za koju kunu gore dole, kad pogledam koliko sam smeća od 50kn komad promijenia, moga sam ima 5 najboljih noctua do sad.

A ovaj jedan noiseblocker kojeg imam nazad mi je već 4 godine u pogonu i ostat će još toliko. Stvar ne proizvodi ništa čujno do skoro 1000 okretaja, fenomenalan je.

Samo se dosta loše nosi s otporom filtera za prašinu ali je zato dobar za ispuh nazad.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2016 13:47 (athlon64).
14 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Može li preporuka za Coolermaster 212 EVO ventilator? Ovaj počeo biti užasno glasan, pa trebam novi. Što tiši. Hoće li bilo koji 120mm biti ok?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Istina, zaboravih da PWM utori na maticnoj nisu free. Nista, onda Be Quiet ili, ako ces u roku npr. pola god. mijenjat maticnu 2x140ML..

 

Reedy

Naravno da bilokoji nije ok. Jeftnijie gledaj npr. Bifenix Spectre Pro 120mm. Sto se tice nest skupljeg venta Noctua NF-F12 ili Corsair ML120 Pro, s time da Corsair mislim da izvlaci deblji kraj sa magnetskim lezajem. Sto se tice nest jeftinijeg venta bih trebao pogledati, u tom slucaju mozda i nesto s Njuskala.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2016 14:02 (The_Fichek).
14 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
The_Fichek kaže...

Istina, zaboravih da PWM utori na maticnoj nisu free. Nista, onda Be Quiet ili, ako ces u roku npr. pola god. mijenjat maticnu 2x140ML..

 

Reedy

Naravno da bilokoji nije ok. Jeftnijie gledaj npr. Bifenix Spectre Pro 120mm. Sto se tice nest skupljeg venta Noctua NF-F12 ili Corsair ML120 Pro, s time da Corsair mislim da izvlaci deblji kraj sa magnetskim lezajem. Sto se tice nest jeftinijeg venta bih trebao pogledati, u tom slucaju mozda i nesto s Njuskala.

 Ma mogu i bequiet uzet u 4 pinskoj verziji nije to problem, bequiet mi se cini još malo tiši izbor od corsaira mislim da cu njih uzet ipak.

Ali cak i da kupujem novu ploču skoro sve sada imaju u biosu mogucnost kontrole 3 pinskih ventilatora. I to lijepo precizno grafikonom. Tako da nisam siguran da li mi PWM daje ikakvu prednost.

A gubim taj sata-5-7-12 konverter koji bi mi sada mogao služiti

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
8 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
athlon64 kaže...

Može savjet za high end 140mm ventilatore za kučište?

Zamijenit ću arc mini r2 s novim define mini C.

Setup s ventilatorima će biti minimalistićan i trebao bi biti nečujan.

Imam za ispuh već noiseblockera multiframe M12P s kojim sam jako zadovoljan. On ide na pwm kontrolu.

 

A naprijed bi stavio 2x140mm koji će na nekih 700-800 okretaja KROZ dust filter provlačiti dovoljno zraka.

 

S obzirom na znatan otpor fractal design dust filtera po mojoj logici High-pressure ventilatori dolaze u igru.

 

Prvo mi je zapeo za oko fractal venturi 14cm HP ali vidim u testiranjima da još uvjek nije na razini noctue, noiseblockera i slično.

 

Pa gledam Noiseblocker eloop B14 ali mi se čini da ga kod nas nema gdje kupiti. Samo conrad drzi NB i imaju eLoopove samo od 12cm.

 

A noctua redux je pristupačna ali mi siva boja još uvjek nije nešto... a industrial serija je neviđeno skupa.  

 

Bequiet možda? 

 Uzmi ovo Corsair HD120 RGB LED High Performance 120mm PWM Fan — Three Pack with Controller, dobijes skupa sa njima i kontroler koji ukopcas u sata utor tako da se nemoras muciti ni sa sakrivanjem pun kufer kablova ako bi svaki spajao u svoj utor na plocu, stavis ih sva 3 naprijed za upuh i to je to. Nema veze sta nisu dostupni na linku, samo im javi na mejl i narucit ce ti ih, obicno u 5 radnih dana budu na tvojim vratima.

14 godina
neaktivan
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

ne, želim 2x140, bez ledica, plus ovi corsair ventilatori su nešto lošiji od bequieta,noctue i noiseblockera.

Ovaj kontroler je doduše dosta dobra stvar.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Pa jaci su 3 od 120 od 2 od 140, a sta se tice LED osvijetljenja mozes ga drzati ugasenog, ventovi imaju i tu mogucnost.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2016 14:44 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Pa nece kupiti trenutno najbolje LED 120mm ventilatore na svijetu i izgasiti tu mogucnost koja se placa min. 10 eura po ventilatoru. Btw. to su nesto losiji ventilatori od ML120, zapravo nista extra osim LEDa i hrpe adaptera i gumica koji dodju s njima.

14 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Lucidius kaže...

Pa jaci su 3 od 120 od 2 od 140, a sta se tice LED osvijetljenja mozes ga drzati ugasenog, ventovi imaju i tu mogucnost.

 Ne čitaš. 140ke idu naprijed, za nazad vec imam 120mm noiseblockera.

I to su lošiji ventilatori i od bequieta i od corsair ML-a a cijela rasprava se vrti oko toga koji su ventilatori tihi a imaju pritiska da vuku zrak kroz filter za prašinu.

 

 

Zna li neko gdje se kod naš može kupit nešto ovakvo? https://www.ekwb.com/shop/ek-cable-splitter-4-fan-pwm-extended

 

Dakle to omogućuje kontrolu 4 PWM ventilatora preko jednog CPU pwm kontolera na matičnoj. A svi ventilatori se napajaju preko molexa.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
8 godina
protjeran
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Citam ja ali ti ne pratis, sta onda ako imas jedan od 120mm na ispuhu? ja ti kazem da stavis 3 od 120mm na upuh naprijed umjesto dva od 140mm.

 

AF - 54 CFM i SP - 2.25mmH20 je prilicno dobro ako se gleda overall bundle, garancija i glasnoca u radu. 

 

Ako bas moraju bit 140mm onda gledaj Akasa Viper R PWM AK-FN073 140mm, AKASA APACHE BLACK 140mm, Bitfenix spectre pro pwm 140mmCooler Mastrer MasterFan 140 AF

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2016 15:17 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Lucidius kaže...

Citam ja ali ti ne pratis, sta onda ako imas jedan od 120mm na ispuhu? ja ti kazem da stavis 3 od 120mm na upuh naprijed umjesto dva od 140mm.

 

AF - 54 CFM i SP - 2.25mmH20 je prilicno dobro ako se gleda overall bundle, garancija i glasnoca u radu. 

 

Ako bas moraju bit 140mm onda gledaj Akasa Viper R PWM AK-FN073 140mm, AKASA APACHE BLACK 140mm, Bitfenix spectre pro pwm 140mmCooler Mastrer MasterFan 140 AF

 Ne, želim donji compartment ostavit zatvoren. I akasa i taj coolermaster i bitfenix su lošiji ventilatori od bequieta noiseblockera i noctue.

Potrošit cu koju kunu više ako treba. Želim 2x140 koji su najbolje od najboljega tako da ih kupim i ne mijenjam.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
8 godina
protjeran
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ma nemoj, ajde mi molim te resi po cemu su losiji bas da cujem?

 

EDIT:

 

Sve mi se cini kako ti napamet bubas gluposti posto jako tesko da ces naci performansama bolje ventove od ovih, a nesto slicno od Noctue ces platiti preko 300kn po komadu pa si ti misli... Noiseblocker tu nema sta traziti, to su uglavnom silent ventovi i zamisljeni za skroz drugi oblik korisnika i vrste konfi 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2016 15:31 (Lucidius).
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
athlon64 kaže...

 Ne čitaš. 140ke idu naprijed, za nazad vec imam 120mm noiseblockera.

I to su lošiji ventilatori i od bequieta i od corsair ML-a a cijela rasprava se vrti oko toga koji su ventilatori tihi a imaju pritiska da vuku zrak kroz filter za prašinu.

 

 

Ja sam si u R5 ispred stavio Phantekse 140mm, 3 pin; drzim ih na kontroleru od Fractala; na min nečujni; na med ih čujem u obliku "huuum-a" kad prislonim uho na prednja vrata, na max se već počinju čuti. Kako su na analognom kontroleru, nemam RPM.  Ja zadovoljan, u igri su jos bili neki BeQuiet modeli, ali zavrsih na phanteksu, naručeno uCasekingu cini mi se da su bili oko 18-19E komad.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
11 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

 

Za Viperima slinim dan danas, nazalost bili preskupi kada sam ih tražio. Apache mi se kao CPU vent pokazao korektnim, ali nista posebno extra (kao CPU fan!). Spectre bi po forumima trebao biti zajebat; ali kao i MasterFana nisam probao.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
8 godina
protjeran
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Meni su ovi AKASA APACHE BLACK 140mm bili prvi izbor kada sam kupovao ventove ali ih ama bas nigdje nije bilo dostupnih u europi tada za kupiti, inace ventovi su brutala 2.76 mm H2O i 89.55 CFM , ovi Viper su jos veca brutala 2.91 mm-H2O i 109.55 CFM ali mi nazalost zbog boje ne ulaze u odabir... na kraju sam uzeo Bitfenixove spectre pro 140mm red led 3 pinske oni imaju 86.73 CFM i 1.38 mmH2O za mene cisto dosta posto su mi sadasnje komponente slabi grijaci, kada bi ubacio jos jednu grafu onda bi se dalo raspravljat.

 

I ovi novi od CM-a su prilicno dobri 106 CFM i 2.1 mmH2O, i korektna cijena također.

 

EDIT:

 

Uglavnom da, ako se ciljaju vrhunske performanse na razumnim okretajima i uz to odlicna cijena, ovi AKASA VIPER su zicer kao kuča...

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2016 15:45 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Lucidius kaže...

Ma nemoj, ajde mi molim te resi po cemu su losiji bas da cujem?

 

EDIT:

 

Sve mi se cini kako ti napamet bubas gluposti posto jako tesko da ces naci performansama bolje ventove od ovih, a nesto slicno od Noctue ces platiti preko 300kn po komadu pa si ti misli... Noiseblocker tu nema sta traziti, to su uglavnom silent ventovi i zamisljeni za skroz drugi oblik korisnika i vrste konfi 

 

Po relativno pouzdanim i detaljnim testiranjima.

 

Noiseblocker eLoop doručkuje to sve (vidi grafove):

http://thermalbench.com/2016/03/02/akasa-viper-140mm-fan/3/

 

Da noiseblocker je zamišljen za točno ono šta ja tražim. Mašina za koju neznam da li je upaljena ili nije s obzirom da spavam 3 metra od nje a radi 24/7.

Izgleda da su mu silent wingovi uz rame, zato razmišljam a i eLoopove je malo teško nabavit.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2016 15:48 (athlon64).
14 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Jovanka kaže...
athlon64 kaže...

 Ne čitaš. 140ke idu naprijed, za nazad vec imam 120mm noiseblockera.

I to su lošiji ventilatori i od bequieta i od corsair ML-a a cijela rasprava se vrti oko toga koji su ventilatori tihi a imaju pritiska da vuku zrak kroz filter za prašinu.

 

 

Ja sam si u R5 ispred stavio Phantekse 140mm, 3 pin; drzim ih na kontroleru od Fractala; na min nečujni; na med ih čujem u obliku "huuum-a" kad prislonim uho na prednja vrata, na max se već počinju čuti. Kako su na analognom kontroleru, nemam RPM.  Ja zadovoljan, u igri su jos bili neki BeQuiet modeli, ali zavrsih na phanteksu, naručeno uCasekingu cini mi se da su bili oko 18-19E komad.

 Pa receno mi je da su i oni jako dobri da, nisu ni toliko ekstremno skupi. Ali eto sad su to neke nijanse u visokom segmentu. Vjerojatno ide bequiet. Čini mi se najviše primjeren za ono šta mi treba i najbolji po pitanju nečujnosti. Uz NB-a

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice