AMDfx8120 ne radi 8 jezgri nego 6 770 Extreme3

poruka: 30
|
čitano: 6.235
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
AMDfx8120 ne radi 8 jezgri nego 6 770 Extreme3

imam problem nabavio sam procesor AMD fx 8120 te imam matičnu Asrock 770 Extreme3 AM3 te sam stavio bios 1.91 koji pretvara u AM3+ .

prvim umetanjem procesora pokazao je 8 jezgri al nije spuštao takt ispod 3104Mhz pa sam ponovo flešao bios i nakon toga pokazalo se 6 jezgri dakle 2 manje i postavke u biosu sam postavo kako treba ...minja i ništa pa par puta opet flešao al ništa ....molim za pomoć..linkovi u prilogu...bios za AM3+ NALAZI SE U BETA ZONE...unaprid hvala.

 

http://asrock.com/news/events/2011Bulldozer/

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=770 Extreme3

http://www.asrock.com/mb/beta.asp?Model=770 Extreme3

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
AMDfx8120 ne radi 8 jezgri nego 6 770 Extreme3

BETA bios radi probleme, nista cudno.Javi se Asrocku putem maila pa pitaj.

clock2much
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMDfx8120 ne radi 8 jezgri nego 6 770 Extrem

Prodaj ploču i kupi nativnu AM3+ ploču. Ta ploča nije za AM3+ procesore a pogotovo za FX 8120 !!

14 godina
protjeran
offline
Re: AMDfx8120 ne radi 8 jezgri nego 6 770 Extrem

Uđi u BIOS -> load optimized defoults (vrati tvorničke postavke).

 

Rekao si i sam da je radilo dok se nisi poigrao s "nečim".

 

Pretpostavka da si koristio CACC i zaključao jednu jezgru (dvije u praksi) - i to je to.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMDfx8120 ne radi 8 jezgri nego 6 770 Extrem

riješeno radi svih 8 bios se različit pojavio od prije hvala na pomoći onima koji su to htjeli...inače ja dobro kupi pa prodam...prodajem i procesor...pozzz....

15 godina
neaktivan
offline
Re: AMDfx8120 ne radi 8 jezgri nego 6 770 Extrem

RADDDDDIIIIIII

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.5.2012 12:53 (Joke1975).
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMDfx8120 ne radi 8 jezgri nego 6 770 Extrem
itomic009 kaže...

Prodaj ploču i kupi nativnu AM3+ ploču. Ta ploča nije za AM3+ procesore a pogotovo za FX 8120 !!

 ti so očito ćorav ili neznaš čitat...pogledaj navedene internet stranice koje sam naveja na početku a ti imaš slabiji procesor pa pljuni po boljem jadno.... i vidi ćeš da u biosu ide na AM3+.....RADDDDDIIIIIII......heheheheeh....

11 godina
protjeran
offline
AMDfx8120 ne radi 8 jezgri nego 6 770 Extreme3

Joke imas poruku, odgovori mi.

clock2much
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMDfx8120 ne radi 8 jezgri nego 6 770 Extrem

 Žao mi te kolega.

14 godina
neaktivan
offline
AMDfx8120 ne radi 8 jezgri nego 6 770 Extreme3

napominjem da je nas doticni kolega Joke pokusao oderati clana PCEksperta za 900 kn.

Nemam potpis jer sam nepismen...
Moj PC  
10 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMDfx8120 ne radi 8 jezgri nego 6 770 Extreme3

Zanimljivi su mi likovi koji kupe odličan CPU za kojih 1300kn (u vrijeme kad ga je kupio) i ploču za 400 kn, pa zatim hoće vrhunski OC i da sve radi kako treba, da se chipset ne pregrijava itd. {#}

Pazite kada ce Kepler da ga nafuraju mali sirok i pljosnat..(c) Vlada011
 
4 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
AMDfx8120 ne radi 8 jezgri nego 6 770 Extreme3

Rezervirao sam PII X6 u kolege, on kaze sve 5, cekam te do kad si rekao i proda ga.

clock2much
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMDfx8120 ne radi 8 jezgri nego 6 770 Extrem
Vegeta kaže...

Rezervirao sam PII X6 u kolege, on kaze sve 5, cekam te do kad si rekao i proda ga.

dobro da nisi uzeo,upravo je taj procesor i pokusao uvaliti!

Nemam potpis jer sam nepismen...
11 godina
protjeran
offline
AMDfx8120 ne radi 8 jezgri nego 6 770 Extreme3

Sto sa procesorom nije bilo ok?Ja sam se sa njim dogovorio za primopredaju jer smo blizu jedan drugome, i testiranje.Proc ima garu 2 ipo godine.

clock2much
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AMDfx8120 ne radi 8 jezgri nego 6 770 Extreme3

evo citiram jedan post:

 

 

"Čovjek prodaje procesor koji je potencijalno neispravan, ili jednostavno levati ljude da mu uplate pa ne pošalje..neznam.
Znam da se za oglas na njuškalu mora upisati i OIB, naravno tu je i neki broj moba koji opet ništa ne znači..
Uglavnom, htio kupiti od lika..sve super kao samo što kad sam rekao pare na ruke i da će mi to uzeti čovjek koji živi u Dugopolju u ST počeo je mucat..ono..i kasnije se na mob ne javlja ni da mu život visi o tome, ali uredno uspije zvonit mob i on odbijat poziv... pa drugi dan kao da je imao prometnu i malo da ga muči i amnezija..Mislim malo - imaš je ili nemaš,a sjeća se kao mutno dogovora o procu. Pa ako mu negdje (ne na kućnu adresu) donese moj čovjek pare, da će mu on predat taj procesor.
Uglavnom, stvar cijela ne da smrdi nego je prevara očita i žešča, a oglas je i izbrisao kad smo to kao dogovorili, a sad vidim da ga je opet stavio..pa bar na PCE da potencijalno upozorim, vjerojatno se smrad nalazi i ovdje negdje pa pripazite.
p.s. pogledao sam mu i neke druge stvari koje je prodavao, sad neznam jeli riječ o nekom zajebantu ili je momak stvarno malo bolestan u glavu, tat, lopov i prevarant, šta drugo reći..na njuškalu predmeti po parsto hiljada kuna i zemljišta za neke milione isto, mutan i nejasan čovjek i amen.."

 

 

eto,samo sam napravio copy-paste

Nemam potpis jer sam nepismen...
Moj PC  
3 1 hvala 5
11 godina
protjeran
offline
AMDfx8120 ne radi 8 jezgri nego 6 770 Extreme3

Okej, javio mi je da je proc prodan.Bolje da nisam kupio onda.

clock2much
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMDfx8120 ne radi 8 jezgri nego 6 770 Extrem
Vegeta kaže...

Okej, javio mi je da je proc prodan.Bolje da nisam kupio onda.

a niko nije pogledao da ta matična ploča prima samo do x6 procesore :D

d4rkd3atH
14 godina
neaktivan
offline
AMDfx8120 ne radi 8 jezgri nego 6 770 Extreme3

Sve Asrock Extreme3 ploče treba izbjegavat, imaju problema sa power phasingom, lošim dizajnom PCI express utora, imaju svakakve bugove, bolje je kupit malu skuplju i slabiju Gigabyte ili Asus-icu, nemaju problema, neke od njih imaju čak i bolji power phasing. Neću sad u detalje o tome, ali zar vam nije čudno da su tako jeftine Extreme3 ploče nasuprot konkurenciji?

CPU: 1090T CPU cooler: Stock MB: ASUS M5A78L LE RAM: Corsair 2X2GB @ 1600MHz XMS3 Classic Heatspreaders PSU: Corsair GS600 GPU: AMD Sapphire HD 6870 1GB DDR5 900MHz HDD: Hitachi 500GB PC casin
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMDfx8120 ne radi 8 jezgri nego 6 770 Extrem
Ma nemoj,nije problem u Asrock Xtreme3 pločama nego u chipsetu koji je već pomalo zastarjel i beta biosu za te starije ploče.Ja imam Asrock 880G Extreme3 ploču i flashao sam zadnji 2.1 BIOS koji donosi podršku za AM3+ i nemam nikada nikakvih problema s ničime.Nemam pojma što po terbi nije u redu s PCI-E utorima ni s power phasingom,a bugovi koji su i bili su rješeni do BIOSA verzije 1.7 potpuno,a da ne pričam s 2.1
robimarko@gmail.com
14 godina
protjeran
offline
Re: AMDfx8120 ne radi 8 jezgri nego 6 770 Extrem

Evo i potvorde za to:

http://www.overclock.net/t/1054875/the-amd-asrock-extreme-series-motherboard-club/530#post_17206509

 

 

From all the things I lost, I miss my mind the most...
13 godina
offline
Re: AMDfx8120 ne radi 8 jezgri nego 6 770 Extrem
Pa da.Puno ljudi s kojima sam razgovarao su vrlo zadovoljni s Asrock Extreme matičnim pločama bilo AMD ili Intel chipseti.Po meni je Asrock trenutni best buy po cijeni i mogućnostima koje nudi.
robimarko@gmail.com
12 godina
neaktivan
offline
AMDfx8120 ne radi 8 jezgri nego 6 770 Extreme3

zohar sto si izrezo ovu trebu na slici majke ti.. {#}{#}

xfact
Moj PC  
7 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
AMDfx8120 ne radi 8 jezgri nego 6 770 Extreme3

ja sam imao 890gx Ex3 i jedini problem je bio taj što je overvoltala ko luda kad sam digao proc..drugih problema nikad.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMDfx8120 ne radi 8 jezgri nego 6 770 Extrem
Nightmare kaže...

Sve Asrock Extreme3 ploče treba izbjegavat, imaju problema sa power phasingom, lošim dizajnom PCI express utora, imaju svakakve bugove, bolje je kupit malu skuplju i slabiju Gigabyte ili Asus-icu, nemaju problema, neke od njih imaju čak i bolji power phasing. Neću sad u detalje o tome, ali zar vam nije čudno da su tako jeftine Extreme3 ploče nasuprot konkurenciji?

ja nekuzim zbog cega ih treba izbjegavat i one nemaju nikakav problem s PCI express utorima nego Gigabyte ako radis CF ili SLI sve moraš podešavat u biosu dok ASRock to odradi sam sve bez namještanja po biosu...i uopče Extreme 3 ploče nisu loše...ja sam s svojom prezadovoljan na 1.350 V svoj proc drzim na 4.2 ghz i radi stabilno

d4rkd3atH
13 godina
offline
Re: AMDfx8120 ne radi 8 jezgri nego 6 770 Extrem

  A jesi gledao koji napon CPU-Z pokazuje dok radi P95 možda ??

11 godina
protjeran
offline
Re: AMDfx8120 ne radi 8 jezgri nego 6 770 Extrem
=xfact= kaže...

zohar sto si izrezo ovu trebu na slici majke ti.. {#}{#}

Kome treba ona pored mene :P

clock2much
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMDfx8120 ne radi 8 jezgri nego 6 770 Extrem

koji si ti lažov...u ostalom ko si ti ...ja imam svoje ime i prezime te sam AMD X6 zamjenijo za AMD FXx8 bez nadoplate...moje ime imaš te prodajem i ovaj procesor za 1000 kuna...s tobom ni riči nisan reka ...ako si faca taka nađimo se a ne kriti se iza interneta...jadno...lažove

15 godina
neaktivan
offline
Re: AMDfx8120 ne radi 8 jezgri nego 6 770 Extrem
Snakepriest kaže...

evo citiram jedan post:

 

 

"Čovjek prodaje procesor koji je potencijalno neispravan, ili jednostavno levati ljude da mu uplate pa ne pošalje..neznam.
Znam da se za oglas na njuškalu mora upisati i OIB, naravno tu je i neki broj moba koji opet ništa ne znači..
Uglavnom, htio kupiti od lika..sve super kao samo što kad sam rekao pare na ruke i da će mi to uzeti čovjek koji živi u Dugopolju u ST počeo je mucat..ono..i kasnije se na mob ne javlja ni da mu život visi o tome, ali uredno uspije zvonit mob i on odbijat poziv... pa drugi dan kao da je imao prometnu i malo da ga muči i amnezija..Mislim malo - imaš je ili nemaš,a sjeća se kao mutno dogovora o procu. Pa ako mu negdje (ne na kućnu adresu) donese moj čovjek pare, da će mu on predat taj procesor.
Uglavnom, stvar cijela ne da smrdi nego je prevara očita i žešča, a oglas je i izbrisao kad smo to kao dogovorili, a sad vidim da ga je opet stavio..pa bar na PCE da potencijalno upozorim, vjerojatno se smrad nalazi i ovdje negdje pa pripazite.
p.s. pogledao sam mu i neke druge stvari koje je prodavao, sad neznam jeli riječ o nekom zajebantu ili je momak stvarno malo bolestan u glavu, tat, lopov i prevarant, šta drugo reći..na njuškalu predmeti po parsto hiljada kuna i zemljišta za neke milione isto, mutan i nejasan čovjek i amen.."

 

 

eto,samo sam napravio copy-paste

 koji si ti lažov...u ostalom ko si ti ...ja imam svoje ime i prezime te sam AMD X6 zamjenijo za AMD FXx8 bez nadoplate...moje ime imaš te prodajem i ovaj procesor za 1000 kuna...s tobom ni riči nisan reka ...ako si faca taka nađimo se a ne kriti se iza interneta...jadno...lažove

11 godina
protjeran
offline
Re: AMDfx8120 ne radi 8 jezgri nego 6 770 Extrem
Joke1975 kaže...

koji si ti lažov...u ostalom ko si ti ...ja imam svoje ime i prezime te sam AMD X6 zamjenijo za AMD FXx8 bez nadoplate...moje ime imaš te prodajem i ovaj procesor za 1000 kuna...s tobom ni riči nisan reka ...ako si faca taka nađimo se a ne kriti se iza interneta...jadno...lažove

Kome ti pricas?

clock2much
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMDfx8120 ne radi 8 jezgri nego 6 770 Extrem

Snakepriest - ovom jadniku koji laže

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice